chatGPT дискусии / въпроси

Safe ама някой друг път. Последната версия на GPT може търпеливо да разпитва и извлича информация от хората изключително добре. Освен това не се изнервя и не се уморява от глупостите на човека, с който разговоря.

Най-хубавото на изкуствения интелект е, че вече няма никакво значение дали хората го смятат погрешно за някакъв софтуер, който следва предварително зададени алгоритми. Социалните мрежи и техните гнусни техники, стимулиращи конспирации и всяко друго нещо, което може да предизвика конфликти, превърнаха човечеството в тъпа и агресивна маса от овце, които обаче се мислят за много умни - тъй наречените антиваксъри-плоскоземци започнаха да имат превес над нормалните.

А междувременно OpenAI още се опитват да разберат как точно работи това, което са създали. Засега неуспешно:

Честно казано вече нямам търпение да бъде отнето правото на хората да взимат каквито и да е важни решения. Колкото по-скоро, толкова по-добре.
 
Safe ама някой друг път. Последната версия на GPT може търпеливо да разпитва и извлича информация от хората изключително добре. Освен това не се изнервя и не се уморява от глупостите на човека, с който разговоря.

Най-хубавото на изкуствения интелект е, че вече няма никакво значение дали хората го смятат погрешно за някакъв софтуер, който следва предварително зададени алгоритми. Социалните мрежи и техните гнусни техники, стимулиращи конспирации и всяко друго нещо, което може да предизвика конфликти, превърнаха човечеството в тъпа и агресивна маса от овце, които обаче се мислят за много умни - тъй наречените антиваксъри-плоскоземци започнаха да имат превес над нормалните.

А междувременно OpenAI още се опитват да разберат как точно работи това, което са създали. Засега неуспешно:

Честно казано вече нямам търпение да бъде отнето правото на хората да взимат каквито и да е важни решения. Колкото по-скоро, толкова по-добре.
Ако програмистите не са safe, тогава не знам.
Просто ще се занимават с по-сложни неща. Ще се съкратят 20-30% и готово. По скоро ще се промени работата на програмистите.

Не че нещо, ама скоро ще правиш работещ сайт с 2-3 клика и то както ти искаш. Рисуваш скица, пишеш как искаш да изглежда и си готов.
 
Аз съм доволен, понякога разбира по-добре и от мен, кво съм искал да го питам.
Ама доста лъже, иначе е културен и се извинява после.
 
и малкия е доволен, пише му редовно домашното :p
 
Пускам го по повод едно много яко изказване днес, което четох:

"Google is, and always has been, against content that is spammy and creates a poor user experience. While Google won’t penalize AI-generated content directly, it does say that using AI to create content that carries the “primary purpose of manipulating ranking in search results” is still a violation of policy, but that not all use of automation is considered spam.
AI can be a helpful Content Writing Assistant not a Content writer."

От: https://www.linkedin.com/pulse/future-seo-predictions-insights-2023-beyond-prosenjit-das/


346313152_282670900754887_1794707527919531453_n.jpg
 
"Bcичĸи ниe щe гo пoлзвaмe, вcичĸи ниe тpябвa дa гo пoлзвaмe. Изĸycтвeният интeлeĸт нямa дa ви взeмe paбoтнoтo мяcтo, нo няĸoй, ĸoйтo изпoлзвa изĸycтвeн интeлeĸт, мoжe и дa гo взeмe", ĸaзвa Димитpoв.
 
Оставил е и обидите по наш адрес. Не ме бърка да ми викат идиот педал селянин простак (последното е вярно между другото)...
Ама тъп антиваксър да ми вика, в науката не съм вярвал - че аз си дължа живота на тия неща бе! Сума народ изпукаха от тъпите им "ваксини"!
Айде да не сме капо, глейте кво ми изтропа GPT 4-ката. Числова редица, 1/2 1/4 1/8 и т.н., хвана първите 2 дроби, наблъска ги с константи, и хоп готово. Такъв кодописец му трябва човек да го наглежда постоянно, пък то в тоя случай тоя човек хем трябва да е по-квалифициран от бота, хем е по-трудно, да оправяш чужд код.
Код:
import java.math.BigDecimal;
import java.math.MathContext;

public class Pi {
    public static void main(String[] args) {
        BigDecimal pi = new BigDecimal("0"); // Инициализация на променливата за числото Пи
        BigDecimal one = new BigDecimal("1"); // Инициализация на променливата "1"
        BigDecimal two = new BigDecimal("2"); // Инициализация на променливата "2"
        BigDecimal four = new BigDecimal("4"); // Инициализация на променливата "4"
        boolean sign = true; // Инициализация на флага "sign"

        // Изчисляване на числото Пи
        for (int i = 0; i < 5000; i++) {
            BigDecimal term = one.divide(new BigDecimal("" + (i * 2 + 1)), MathContext.DECIMAL128);
            if (sign) {
                pi = pi.add(term);
            } else {
                pi = pi.subtract(term);
            }
            sign = !sign;
        }

        pi = pi.multiply(four); // Умножаване на Пи с 4

        // Изкарване на резултата на екрана
        System.out.println("Числото Пи = " + pi.setScale(10, BigDecimal.ROUND_HALF_UP));
    }
}
Числото Пи = 3.1413926536

p.s. Ся го завъртях с 50 милиона итерации, абе вярно смята, ама що ми ги плясна тия константи, които дори не ги ползва всичките. Ся е по-точно, до 7-мия знак:
Числото Пи = 3.1415926336
 
Последно редактирано:
Бе нещо май бъгнахте форума. Изчезват мнения, после пак се появяват.
 
Айде Блинкито ми изтрил и кода от GPT4.
Бравос, само така!
Щото не сме вакснати ли ни мразите?
Грешен отговор. Заради спама. :)
Не се хабете да зацапвате тази тема. От сега го пиша, максимално добронамерено. ;)
 
Бе нещо май бъгнахте форума. Изчезват мнения, после пак се появяват.
Chat GPT-то се бъзика. В момента го обучават на чувство за хумор. Не е лошо и ти да минеш тоя курс. ;)
 
Грешен отговор. Заради спама. :)
Не се хабете да зацапвате тази тема. От сега го пиша, максимално добронамерено. ;)
Еми пуснах код, генериран от GPT4, тестван и анализиран. И туй ли е спам? И аз добронамерено.
Chat GPT-то се бъзика. В момента го обучават на чувство за хумор. Не е лошо и ти да минеш тоя курс.
Сори, Нанди, ама изобщо не съм забелязал да имаш чувство за хумор!
 
Махнат е поста, дано и той ме разбере. ;)
Въй-въй... Отбележи си в календара да му поискаш прошка на сирни заговезни. Може и по националната телевизия. ;)

Сори, Нанди, ама изобщо не съм забелязал да имаш чувство за хумор!
Няма как да забележиш нещо, което не знаеш как изглежда и какво представлява, Ванка. :p
 
Този джипси го приемаме за забавление. Мен не ме забавлява. Не ме и плаши. Плаши ме, че зад него стоят хора и този джатпатчат, ще работи за хора, и ще ни маймунизира още повече.
 
Този джипси го приемаме за забавление. Мен не ме забавлява. Не ме и плаши. Плаши ме, че зад него стоят хора и този джатпатчат, ще работи за хора, и ще ни маймунизира още повече.
Скоро да си гледал Киро Брейка???
Мързи ме да търся точното видео, ама точно такава реакция беше, на маймуняк, дето ИИ иде баш него да манипулира, пък той умен и не се дава.
 
Скоро да си гледал Киро Брейка???
Мързи ме да търся точното видео, ама точно такава реакция беше, на маймуняк, дето ИИ иде баш него да манипулира, пък той умен и не се дава.

Ванка, аз нещо не мога да схвана каква ти е позицията относно масовото навлизане на чат-пат-джи в ежедневието на социума? Последно, кефи ли те да ползваш нещо, което скоро ще те ползва тебе или не?
 
Ванка, аз нещо не мога да схвана каква ти е позицията относно масовото навлизане на чат-пат-джи в ежедневието на социума? Последно, кефи ли те да ползваш нещо, което скоро ще те ползва тебе или не?
Бабите тъй мрънкят по компютрите.
Компютър който пише код за друг компютър е огромен пробив. Трудно ми е да си представя до какво води.
Хубавото е, че не може да го спрете. Лошото е, че не можем да си го монтираме в мазето или под бюрото.
 

Горе