Dell Inspiron 7737 - коментари?

От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Проблема е че съм зодия близнаци и все още се чудя какво да правя. На всичкото отгоре май почвам да свиквам на текущия лаптоп и чуденката става още по - голяма.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Проблема е че съм зодия близнаци и все още се чудя какво да правя. На всичкото отгоре май почвам да свиквам на текущия лаптоп и чуденката става още по - голяма.

Пичч питай некой естрасенс даго ева, ама шо да даваш пара като ши свикнеш с твоя лаптоп са запитай
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Проблема е че съм зодия близнаци и все още се чудя какво да правя. На всичкото отгоре май почвам да свиквам на текущия лаптоп и чуденката става още по - голяма.

Аз не съм близнаци и пак мисля по много, просто не знам как се оправят близнаците. Забелязъл съм че в повечето случай от много мислене файда няма, само боли глава. :cry:

Според мен 17 ще е по-добре, не знам защо се опитваш да свикнеш на 15-ка. Дори да и виждаш всичко пак е напреженеи за очите. На 17 ще виждаш същото но по леко. И без това няма да го разнасяш много, не ти пречи размера. В същност кое те спира да го смениш за по-добър? Цената? или? Ако 17-ката е по лош/скъп тогава избора ще е труден. Но според мен цената (ако можеш да си я позволиш) не трябва да е фактор (очите и мозъка са по-важни).

Аз търся 17 HD мат - няма! (Има само ейсър, което не ме кефи, не мога да обясня защо но не ме кефи) и разни неразумно скъпи които просто не си струват. Сложих си SSD и сега е по-добре, мога да изкарам още известно време докато се появи нещо, което ми харесва.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Пичч питай некой естрасенс даго ева, ама шо да даваш пара като ши свикнеш с твоя лаптоп са запитай
трудно е ....

Аз не съм близнаци и пак мисля по много, просто не знам как се оправят близнаците. Забелязъл съм че в повечето случай от много мислене файда няма, само боли глава.
Е така го взех текущия лаптоп без да мисля и сега се чудя какво да го правя. Цената разбира се е фактор. Този делл не е много по - добър от текущото vaio fit i7, 15.6 touch 1920x1080, 700gb hybrid ssd, gforce gt 735M, алуминиев корпус купувано е декемви 2013 тогава всичко беше топ и цената му е топ защото е от америка. Та мисля още да помисля дали не се прецаквам с този дел :)
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Лаптоп над 600 лева - няма смисъл. Освен ако трябва да има зверска изчислителна мощност (примерно ще се правят някакви 3D ефекти, ще се редактират филми).

При новия софтуер броят пиксели на единица площ няма голямо значение (при повече пиксели на единица площ има възможност шрифтовете да се виждат по-добре). Само ако ползвате стар софтуер, на който не може да му се променя размера на шрифта, има смисъл да търсите монитор с огромни пиксели.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Лаптоп над 600 лева - няма смисъл. Освен ако трябва да има зверска изчислителна мощност (примерно ще се правят някакви 3D ефекти, ще се редактират филми).

При новия софтуер броят пиксели на единица площ няма голямо значение (при повече пиксели на единица площ има възможност шрифтовете да се виждат по-добре). Само ако ползвате стар софтуер, на който не може да му се променя размера на шрифта, има смисъл да търсите монитор с огромни пиксели.
Лаптоп под 1000 лв не си струва да се взема, от където и да го погледнеш.
Няма хубав и евтин, и не говоря само за изчислителна мощ, а за качество като цяло.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Само 8 ГБ ССД и 2200 лв изобщо не си заслужава.

Всъщност той е с хибриден диск. Повечето хибриди не разполагат с повече от 16гб. Целта на това SSD е да си конфигурираш SWAP файла там. Така ОС-а ще се забърза доста.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Лаптоп под 1000 лв не си струва да се взема, от където и да го погледнеш.
Няма хубав и евтин, и не говоря само за изчислителна мощ, а за качество като цяло.

За какво ти е изчислителна мощ, ако ще го ползваш да си пускаш браузъра и да редактираш текстове? И какво значи „качество като цяло“? Клавиатурата няма да се счупи при писане на текст по няколко часа дневно?
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

За какво ти е изчислителна мощ, ако ще го ползваш да си пускаш браузъра и да редактираш текстове? И какво значи „качество като цяло“? Клавиатурата няма да се счупи при писане на текст по няколко часа дневно?
Клавиатурата ти е най-малкия проблем...
По горе бях постнал едно дъно за latitude и дъно на inspiron. Та разликата се вижда и от не професионалисти...

П.С. в другата компютърна тема имаше въпрос "с какво марковата машина е по добра?" - тези дето са виждали маркова машина, освен всичко са виждали и как и е реализирано охлаждането. А тези които са асемблирали са виждали с какво обикновено идва един BOX процесор - с вентилаторче и радиаторче за 5$.
 
Re: От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Клавиатурата ти е най-малкия проблем...
По горе бях постнал едно дъно за latitude и дъно на inspiron. Та разликата се вижда и от не професионалисти...

П.С. в другата компютърна тема имаше въпрос "с какво марковата машина е по добра?" - тези дето са виждали маркова машина, освен всичко са виждали и как и е реализирано охлаждането. А тези които са асемблирали са виждали с какво обикновено идва един BOX процесор - с вентилаторче и радиаторче за 5$.

Клавиатурата ти е най-малък проблем? Честно? Ако сериозно седиш и работиш върху това чудо, клавиатурата ти е огромен проблем. Няколко часа вече се боря с разменени FN и Ctrl бутони. Свикнеш ли на едно, другото си иска време и нерви. Отделно на това, всеки от нас търси качествена клавиатура, просто защото пише, доста. Така, че това е едно от основните неща за които хората трябва да се замислят и тестват, като купуват лаптоп.

Що се отнася до марковата машина, тази тема винаги я пропусках, просто защото не ми се влизаше в излишни конфликти, ама имаше доста глупости. Дали ще е стоков асемблаж, или ще е жълта машина, разликата е много малка. Проблема е, че се купуват вентилатори за 10 лева, вместо за 12 и кутии за 50, вместо за 80. Всички подценяват кутия, захранване и перки. Всички. Важен им е процесора, рамта и видеото. Толкова за купувача :)

А специално за бокс процесорите ми е много странно, че имаш негативно мнение. Тествано от фирмата производител, обещаващо най-добра производителност при минимален шум. Това е бокса. Не случайно преди, а и сега, бокс процесорите имат по-дълга гаранция.
 
От: Re: От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Що се отнася до марковата машина, тази тема винаги я пропусках, просто защото не ми се влизаше в излишни конфликти, ама имаше доста глупости. Дали ще е стоков асемблаж, или ще е жълта машина, разликата е много малка. Проблема е, че се купуват вентилатори за 10 лева, вместо за 12 и кутии за 50, вместо за 80. Всички подценяват кутия, захранване и перки. Всички. Важен им е процесора, рамта и видеото. Толкова за купувача :)

Да частите са същите, паметта е памет, процесора, процесор а твърдия диск, твърд диск. Разликата е точно в детайлите. Наистина всеки гледа процесор, памет, твърддиск, и не обръща внимание на кутията, взима кутия за 20$, която няма даже отвори за охлаждане, в вътре набутал 8 ядрено АМД...
И още нещо, през годините през мен са минали стотици(да не с и повече) конфигурации, асемблирани от знайни и незнайни люде, та от тях добре асемблираните машини сигурно мога да ти изброя на пръстите на 2-те ми ръце... Защото примерно, неправилното окабеляване на кутията ти спира въздушния поток.

При марковите машини такова нещо няма. Всичко е в перфектна симбиоза, от къде ще мине въздушния поток, какво ще охлади, от къде ще минат захранващите и интерфейсните кабели...

Примери

500pc_25_full.jpg

PDTE750216360_3.jpg
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

А твърдите дискове как се охлаждат? Виждам някакви пластмасови елементи (може би за намаляване на шума), които вероятно пречат на топлообмена между твърдия диск и кутията. На снимката не се вижда ясно дали е така.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Нямат зктивно охлаждане, но въздушия поток които се засмувка през предната решетка, спомага и за тяхното охлаждане.
В крайна сметка твърд диск в нормално охлаждаща се машина трудно ще го накараш за загрее. Вече ако топлия въздух остава в кутията е друг въпрос...
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Вече от две седмици съм с по - евтиния модел: http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063477418 , със стандартния диск и hd+ резолюцията. Не съжалявам че направих този избор. Очите ми се чувстат добре. Скоростта е пренебрежимо леко по - бавна в сравнение със SSD. Единственото което ме дразни е гравирана светеща кирилица на клавиатурата. За съжаление вносителят е прецакал цялата партида и нямаше без кирлица.

Понеже съм фен на сони и до сега съм имал 3 мога да кажа че разликата със дел е от небето до земята. Сони си е сони. Разликата в изработката е видима с просто око. Жалко че повече няма да ги произвеждат.
Поздрави :)

п.с. издразни ме отношението на laptop.bg, бих ви препоръчал да не пазарувате от тях. държаха се все едно продават по 100 компютъра на ден :)
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Вече от две седмици съм с по - евтиния модел: http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063477418 , със стандартния диск и hd+ резолюцията. Не съжалявам че направих този избор. Очите ми се чувстат добре. Скоростта е пренебрежимо леко по - бавна в сравнение със SSD. Единственото което ме дразни е гравирана светеща кирилица на клавиатурата. За съжаление вносителят е прецакал цялата партида и нямаше без кирлица.

Понеже съм фен на сони и до сега съм имал 3 мога да кажа че разликата със дел е от небето до земята. Сони си е сони. Разликата в изработката е видима с просто око. Жалко че повече няма да ги произвеждат.
Поздрави :)

п.с. издразни ме отношението на laptop.bg, бих ви препоръчал да не пазарувате от тях. държаха се все едно продават по 100 компютъра на ден :)

Аз съм със 7720, желязна е машинката. Не разбрах сравнението със Сони, този клас на Дел е доста добре изработен според мен и няма грешка.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Вече от две седмици съм с по - евтиния модел: http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063477418 , със стандартния диск и hd+ резолюцията. Не съжалявам че направих този избор. Очите ми се чувстат добре. Скоростта е пренебрежимо леко по - бавна в сравнение със SSD. Единственото което ме дразни е гравирана светеща кирилица на клавиатурата. За съжаление вносителят е прецакал цялата партида и нямаше без кирлица.

Понеже съм фен на сони и до сега съм имал 3 мога да кажа че разликата със дел е от небето до земята. Сони си е сони. Разликата в изработката е видима с просто око. Жалко че повече няма да ги произвеждат.
Поздрави :)

п.с. издразни ме отношението на laptop.bg, бих ви препоръчал да не пазарувате от тях. държаха се все едно продават по 100 компютъра на ден :)
А ти колко мислиш, че продават. Особенно сега около 15 септември...
За сонитата, не го разбрах, но като цяло сонитата са едни от най-големите дървета, катп зачочнеш от клаваиатурата...
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

А ти колко мислиш, че продават. Особенно сега около 15 септември...
За сонитата, не го разбрах, но като цяло сонитата са едни от най-големите дървета, катп зачочнеш от клаваиатурата...

Според мен не продават повече от 1 на ден. (Това лесно може да се провери).

Отностно сони. Всичко е направено перфектно. Като за почнем от клавишите и шрифта на клавиатурата, бутоните са перфектни по размер и разположение, шрифта е красив. Например клавиатурата на дела цялата потъва по средата, шрифта е доста грозен и бутоните са малки (за този размер 17 инча) :)
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Според мен не продават повече от 1 на ден. (Това лесно може да се провери).

Отностно сони. Всичко е направено перфектно. Като за почнем от клавишите и шрифта на клавиатурата, бутоните са перфектни по размер и разположение, шрифта е красив. Например клавиатурата на дела цялата потъва по средата, шрифта е доста грозен и бутоните са малки (за този размер 17 инча) :)

В голяма грешка си. Или не вземаш в предвид, че това е НАЙ-ГОЛЕМИЯ е-магазин за лаптопи...

Относно Вайото, според мен пак си в грешка, но пък и всеки има право на мнение :) Както казало кучето - "въпрос на вкус"
Точно днес имаме в сервиза едно Вайо, и впечатленията ми се затвърждават неуспоримо

DSC07384.jpg

DSC07386.jpg

Та според мен, много малко хора биха казали на тези квадратни ръбати бутони перфектни. Като дори втората бяла клавиатура (на еисър) е много по добра...

За шрифта - тези дето пишат 5+ години на компютър, шрифта им е най-малкия проблем, щото не гледат копчетата. Шрифта би имал значение за някои пенсионер които не довижда и сега се учи да пише...
 
Последно редактирано:
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Та според мен, много малко хора биха казали на тези квадратни ръбати бутони перфектни. Като дори втората бяла клавиатура (на еисър) е много по добра...

За шрифта - тези дето пишат 5+ години на компютър, шрифта им е най-малкия проблем, щото не гледат копчетата. Шрифта би имал значение за някои пенсионер които не довижда и сега се учи да пише...

както каза въпрос на вкус :), за мен бялата клавиатура е най - хубавата (като шрифт, бутони и разстояние между тях), ако пишеш код ще го оцениш. Относно писането, работя на клавиатури от 2001 (програмиране), а от 2007 само на клавиатури на сони, за мен няма по - добра. Втората и третата са особенно гадни с тези долепени копчета едно до друго.

п.с. за лаптоп .бг ще проверя като имам време и ще ти кажа колко точно поръчки имат на седмица.
 
Последно редактирано:

Горе