DirectHost вече е Hostline?

momcheto

Well-Known Member
Получих мейл за подновяванне на хостинг.

Стандарт План - DirectHost (USA) -

Само по това доколкото разбрах е директхост.

Влизам вътре в сайта на хостлайн и там никъде не видях хостинг в usa и някакви такива.
Доста неясно...

Имат някаква клауд услуга - за първи път виждам дефиниция "до 60 хиляди потребители". ТА ми стана любопитно някой ползвал ли ги е? И каква се е случило въобще с фирмата?:)

ПП Всеки път ме изненадват от директхост... този път с това, че не са наясно къде се пише пълен член.

Подсказка: https://hostline.bg/cms-hosting/
 
За тези ли става дума hostline.bg? Хм, имат и хибридни планове. :)

А верно бе: directhost.bg - имат си го на страницата. :) Глобул става Теленор, Директ хост Хостлайн, така е, когато марките се дънят е време за пребрандиране. :) Чудея се замо защо Мтел не го направи този номер, защото там издънката беше най-голямата в историята на всичко знайни и незнайни оператори. :)

Screenshot_from_2014_11_01_23_05_24.png


Дано имат повече късмет с този бранд. :)
 
Това hostline.bg си е съвсем друга фирма като гледам, поне информацията на домейна му е съвсем различна.
Обаче голяма излагация още в началото - двата им DNS-а за домейна са на едно и също IP :)
 
Това hostline.bg си е съвсем друга фирма като гледам, поне информацията на домейна му е съвсем различна.
Обаче голяма излагация още в началото - двата им DNS-а за домейна са на едно и също IP :)

Нова фирма, нова фирма, пък всички я чуваме за пръв път. :) И ако не се подразделение на световните бранодве: hostline.ru, hostline.hu, hostline.lt и прочие, да им се изтаковам и на креативноста.

Не хейта, но аз съм скептичен.
 
От: DirectHost вече е Hostline?

В интерес на истината точно днес сутринта си писах със съпорта им. Отговориха много бърза и решиха проблема също много бързо, което ме навява на мисълта, че не е същия човек. Правил съм опити да се свържа с директхостинг и ако ти отговори в рамките на 24 часа си беше бързо, ако ти отговори изобщо всъщност....

Според мен не става въпрос за ребрандиране, защото човека насреща говореше така - "нашите сървъри", "техните сървъри" и тн. Според мен става въпрос за придобиване от нова фирма, нещо като летящ старт с клиентите на директхостинг, ако ги има още:).
 
От: DirectHost вече е Hostline?

ТО вижте, че е бургаска фирмата. Директхост май бяха софийска. Нали тукашните форумци го държаха. Да вземат да ни светнат.

Иначе, ДиректХост имаха изключително бъгава и слаба услуга. Дано с новата фирма е по-различно. Затова питам дали има някой с опит. Не знам откога са с новата фирма. За да преценя дали да подновявам.
 
Що? На какво си там като пари и параметри? Аз не смея да те посъветвам.

А гледайки домейна: Created on 2014-08-25 - Expires on 2015-08-22 не знам какво да си мисля, и мани това кой от къде е, това пък не мисля, че е койзнае какъв критерии. ;)
 
От: DirectHost вече е Hostline?

Преди седмица са придобили правата над DirectHost.BG - https://hostline.bg/about/. Аз също не открих да се предлага USA сървър, иначе в профила ми всичко е на място. Предполагам, че скоро ще вземат участие в темата тук.
 
От: Re: DirectHost вече е Hostline?

Нова фирма, нова фирма, пък всички я чуваме за пръв път. :) И ако не се подразделение на световните бранодве: hostline.ru, hostline.hu, hostline.lt и прочие, да им се изтаковам и на креативноста.

Не хейта, но аз съм скептичен.


И на мен ми е интересно дали са тяхна група. САмо, че като гледам разликите в дизайните, по-скоро са гепнали името. А историята в сайта им не ми е ясна. Хем са от 2005-та, а създават нова компания 2014 г. КОи са старите им фирми?

Намирисват ми... може би ме държи афекта от Директхост...
 
От: DirectHost вече е Hostline?

Забравих да кажа, че човека каза, че всички акаунти от директхостинг минават на цпанел.
Ето какво ми написа. То малко лична кореспонденция, ама не мисля, че има нещо нередно ако я постна тука:)

А директхост в момента го мигрираме към нашите сървъри с cPanel.
Когато преместим и Вашия акаунт, ще Ви уведомим, защото панела на директхост не е съвместим с cPanel и няма начин да преместим пощенските акаунти със същите пароли.
 
Re: От: DirectHost вече е Hostline?

Вие за ребрандинг не сте ли чували :)

Да бе Драго, но защо точно вече със съществуващи брандове? hostline.ru, hostline.hu, hostline.lt ? Или са нещо като франчайз или е много кофти идея да го правят. Мисля, че на арбитраж ще го ядат. ;)

П.П: Добър ивент между другото направихте на OpenFest. ;) Бравос. Сега кажи, останаха ли подаръци за нас.... :D
 
От: DirectHost вече е Hostline?

Не съм имала проблеми със сайтовете ми при предишните собственици на хостинга. И с новите нивото на техническата поддръжка е на максимално ниво. Активираха и конфигурираха SSL сертификата на магазинчето ми, без нужда от мои действия. С две думи - светкавична поддръжка! ;)
 
От: DirectHost вече е Hostline?

Аз сън много доволен от услугата и поддръжката. Даже мисля че извадих късмет дето Hostline изкупиха DirectHost.
На тях това им създава технически трудности но пък е супер + за юзърите
 
От: DirectHost вече е Hostline?

Имам два сайта при hostline за момента не мога да се оплача. Разликата между предишната и сегашната поддръжка е огромна няма място за сравнение.
 
От: DirectHost вече е Hostline?

И аз държа няколко сайта там и мога отговорно да кажа, че съм много приятно изненадан. И както каза някой по-нагоре слава Богу, че Hostline придобиха DirectHost.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: DirectHost вече е Hostline?

Директ хоста беше недоразумение. Хубаво направиха, че се продадоха.
 
От: DirectHost вече е Hostline?

Живи ли са още? В началото тръгнаха много добре, обаче така и не успяха да се стабилизират...
 

Горе