DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

1. Пазара ни е малък.
2. Вече има насищане от интернет магазини. /справак Г/
3. Колко мислиш че са хората които пазаруват online?
Подсказка :) http://sagata.log.bg/article.php?article_id=8841
Според мен все още сме далеч от европата поне за интернет търговията ;), а и не само това.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Няколко пъти подхвърлях темата за dropshipping-а и понеже имаше интерес и питанки от тук от там реших да пообясня малко по подробно какво представлява dropshipping-а. Това е най-разпространеният начини за интернет търговия в света въобще. над 90% от стоките в света се продават по този начин. Какво пртедставлява dropshipping-а? Това е просто услуга. Услуга която предлагат най-големите складове на едро в usa и около 99% от производителите на стоки. какво представлява самата услуга dropshipping. Това е услуга при която да речем производителят на стока Х пакетира и изпраща тази стока от ваше има на ваш клиент. И за да стане по ясно ще обясня нещата хронологично. Създавате си сайт на който ще предлагате много стоки. Но ние ще разгледаме сега стоката да речем чадъри. Свързате се с един два пет десет или колкото искате производители на чадъри и ги питате дали передлагат услугата dropshipping. Ако я предлагат те ще ви изпратят каталог с цени и описание на техните чадъри. Вие посътавяте тези чадъри на сайта си. За чадъра x, dropshipp-ърът ви е дал dropshipping цена 20$ (това не е цена на едро. Цената на едро на производителя може да е 15$). Вие оформяте страница за определения чадър и си слагате цена да речем $55. Клиента попада на тази страница и си купува чадъра за 55$. Вие му вземате 55$ изпращате поръчката му до dropshipp-ъра. Той пакетира чадъра и го изпраща на клиента от ваше име а вие му плащате $20. И печелите $35.

Кои са НЕДОСТАТЪЦИТЕ при този метод на търговия?
- вие носите отговорност пред клиента за услугата. Ако нещо се прецака - прецаканият сте вие. За разлика от афилиейта където вие нямате грижа почти за нищо.
- доста повече работа по сайта и по СЕО-то в сравнение с афилиейта
- задължителено трябва да осигурите възможност за контакт с клиенти (телефон)
- производителя обикновенно има сайт на който естествено може да продава стоката на ниска цена на която вие не можете (но до сега не съм срещал такъв случай. Обикновено производителите си слагат 500-600% надценка
- на един такъв сайт обикновенно се продават над 200 продукта което означава доста по-трудна потдръжка на сайта. В сравнение с афилиейта където сайта ви е от 4-5 странички и е лесен за потдръжка
- не може да се започне без пари. Определено трябват и то доста. Докато при афилиейта може с 0$

Кои са ПРЕДИМСТВАТА при този метод на търговия?
- Печалба:В сравнение с Афилиейта от един сайт се печели в пъти повече. (Поне такова е моето мнение и наблюдение.)
- Изобилие от стоки. На практика може да се продава всичко. Докато при Афилиейта избираш какво да продаваш от предложеното ти. При афилиейта е по тясно профилиран бизнеса(по голямата част де)
- Гъвкавост: Вие сами определяте колко да спечелите. Може да променяте цените когато си искате. Нямате наложена цена. Знам сайтове които работят на 400-500% надценка. (Давам пример. Производител с който работя продава стоката Х на сайта си за 500$. Аз същата стока я продавам за 200$ (защото той ми я дава с dropship цена за 120$). Печеля 80$ доволен съм и познайте от кого предпочитат да купят клиентите. От производителя за 500$ или от мен за 200$???)

С 2-3 думи това е ако има други въпроси ще отговоря с удоволствие

За България това е доста трудно да стане. А итрябва доста да вложиш в рекламката и изработката на сайта.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

До потребителя преди мен:

Тук никой не говори за България. Смисъла да хвърлиш толкова време и усилия си заслужава за някой по-динамичен пазар, какъвто е в САЩ. Дори Англия не може да има нищо общо с Щатите. В UK дропшипингът тепърва навлиза. По мое мнение за момента САЩ е нещото, към което си заслужава да се стремите като става въпрос за бизнес.

Между другото все още чакам отговор от E-Business, но той така и не се появи. Ако някой го засече някъде из темите, нека да му прати ЛС че го чакаме в тази тема!

Лека вечер на всички!
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на всички!

Тъй като DropShipping бизнеса ми се струва интересна възможност с добри изгледи за развитие, имам няколко въпроса към E-Business, като най-опитен от нас, и се надявам да ми отговори скоро, но разбира се и някой друг ако знае нещо нека да казва!

Първо бих искал да ми препоръчаш най-добрата според твоите виждания фирма за регистриране на фирма в САЩ. Става въпрос за щата Delaware, защото там, доколкото имам информация, можеш да откриеш фирма с адрес и седалище извън САЩ.

Вторият въпрос за фирмата е: кое да предпочета- LLC или Corp., при положение, че съм български гражданин и искам с данъци да се облага самата фирма, но не и аз, защото не съм на територията на САЩ. Твоята фирма какъв тип е и защо си предпочел точно този?

Относно E-Bay: защо избягваш продажбите в E-bay? Заради месечните разходи, голямата конкуренция или нещо друго?

Относно кредитните карти: когато ДропШипърите ми искат директно номер на кредитна карта, мога ли да им дам номер на българска карта /Кредитна или Дебитна/ или трябва непременно да бъде американска кредитна карта? Ако е така, ще те помоля за малко информация относно това как да си изкарам американска кредитна карта, след като вече имам фирма, без да се налага да ходя в САЩ. Предполагам, че ще искат някакъв депозит или нещо подобно?

Благодаря предварително, очаквам с нетърпение отговор, а аз през това време ще събирам усилено информация. Разполагам с необходимите средства, но имам нужда от насоки как да го направя по най-добрия начин, за да не си губя време, нерви и пари в неуспешни опити за интернет търговия, защото вече веднъж бях готов да излея сума пари в един сайт в България, но в последствие разбрах, че в България Интернет бизнес няма, а скоро няма и да има, затова нямам намерение да убеждавам българина в нещо, в което са се убедили хората още преди 20 години сигурно!

Лека вечер!

Здрасти, наистина малко рядко се появявам на последък но просто имам доста работа. та по въпросите:
1. Тук чесно казано не те разбрах. Как хем ще откриваш фирма в Delaware хем щее с седалище извън САЩ?? Моята фирма е ш Delaware
2. За този тип бизнес препоръчшам LLC. Когато е с един член има много предимства
3. E-Bay??? кой купува от E-Bay? там нещата които аз продавам за 4-5 ПЪТИ по евтини - защо тогава си ги купуват от мен? E-Bay е за употребяшани стоки предимно
4. Не изглежда ли много съмнително американска фирма да плаща с бългаска карта. Трудно някой американски производител или дроп шипър ще ти се върже

за контакт ще ти пратя ICQ-то ми на лична
 
От: От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

да някой говори повече отколкото трябва, не се сърди ама тая реклама дето я правиш тука ме кара силно да се съмнявам :) всеки има право на избор аз лично в момента 20 000 долара в американската икономика няма да инвестирам сори!!!

Здравей. Не разбирам на какво правя реклама? На начина на печелене на пари ли?
Ако знаеш че ще спечелиш 200 000 долара - повярвай ми ще инвестираш 20 000$.
Но да припомня - че никъде не е ставало дума за 20 000$ инвестиране
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

За България това е доста трудно да стане. А итрябва доста да вложиш в рекламката и изработката на сайта.

В България все още смятам че е невъзможно. И да стане възможно няма да е печелившо.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здрасти на всички! Темата е страхотна, прочетох я за няколко часа! Шапка му свалям на е-бизнес, че споделя опит в този форум.Но искам да знам едно: защо мислите, че този бизнес няма да върви в България? Аз съм на мнение, че просто печалбата от продажбите няма да е задоволителна просто защото usa е ОГРОМНА , а оттам и обема на продажбите. Може да звучи наивно, но товаси е мое мнение! пишете още много ми е интересно :)

Не е само заради пазара а най вече заради манталитета на българите за пазаруване онлайн
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

┏┫ ┏┓ ┏┓ ┣┓    ┃┃
┗┫   ┃   ┣┛ ┏━━┻┃
 ┃ ┗━━━┛ ┃  ┣━━ темата е екстра
 ┗━━━┳━━━┛  ┣━━ ┃
 ┏━━▇▇▇━━━━━┻━━━┛
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Перосто да споделя. Преди 2 дни се върнах от USA. Бях там във връзка с дроп шип бизнеса ми. Знаех че там е различно но сега направо съм разбит. Размазващо е. Всичко е различно. Ама много различно. Не знам как е за американците но на мене навсякъде ми миришеше на бизнес. Видях на живо как става всичко което правя от години онлайн. Върнах се зареден с много идеи и енергия. Просто мога само да кажа: ПРАВЕТЕ БИЗНЕС В usa. Там са парите. И има за всички :)
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Перосто да споделя. Преди 2 дни се върнах от usa. Бях там във връзка с дроп шип бизнеса ми. Знаех че там е различно но сега направо съм разбит. Размазващо е. Всичко е различно. Ама много различно. Не знам как е за американците но на мене навсякъде ми миришеше на бизнес. Видях на живо как става всичко което правя от години онлайн. Върнах се зареден с много идеи и енергия. Просто мога само да кажа: ПРАВЕТЕ БИЗНЕС В usa. Там са парите. И има за всички :)
супер,
сега ако споделиш и някоя друга суха цифра, да ни надъхаш, ще е супер :)
 
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Парите са относителна работа приятелчета. В БГ за един 1000лв са малко за друг са много. В usa е същото. Някой живеят с 2000$ добре на други 10000$ не им стигат. Има страхотна БГ поговорка по този повод: "Парите все не стигат. На един за хляб на друг за самолет." Това дали един човек е богат си го определя той самия. За мен да съм богат, е да вляза в магазина и да си купя каквото ми трябва без да мисля че идва каря на месеца и да смятам ще ми стигнат ли за ток или няма да ми стигнат. Да не си правя сметка че предния месец си купх тва и тва и сега трябва да спестя от тва и тва. Да си позволя да отида до usa за 10-тина дни без да си мисля ами не са ли тва много и ненужни разходи.
Така че въпроса с парите е супер относителен и няма как да го споделя. Но гарантирам че ако се работи яко се печели яко. Защото аз се занимавам само с това. А има хора които ходят на работа и едва ли им остава много свободно време да го отделят за интернет бизнес. За някой интернет доходите са основни и единствени , за други са допълнителни. Остава удоволствието от работата.
Ще приключа с още една много умна БГ поговорка.
"Щастието не е в парите. Но не е и в това да ги нямаш"
 
Перосто да споделя. Преди 2 дни се върнах от usa. Бях там във връзка с дроп шип бизнеса ми. Знаех че там е различно но сега направо съм разбит. Размазващо е. Всичко е различно. Ама много различно. Не знам как е за американците но на мене навсякъде ми миришеше на бизнес. Видях на живо как става всичко което правя от години онлайн. Върнах се зареден с много идеи и енергия. Просто мога само да кажа: ПРАВЕТЕ БИЗНЕС В usa. Там са парите. И има за всички :)

добре дошъл обратно бате :) Искам да те питам имаш ли някакви директни впечатления от кризата? Моите (индиректни) са американците не са спряли да харчат за всякакви неща макар и да харчат по-малко в определени ниши...

иначе има и една друга поговорка за надъхване : Парите развалят човека когато ги няма....
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

добре дошъл обратно бате :) Искам да те питам имаш ли някакви директни впечатления от кризата? Моите (индиректни) са американците не са спряли да харчат за всякакви неща макар и да харчат по-малко в определени ниши...

иначе има и една друга поговорка за надъхване : Парите развалят човека когато ги няма....

Здрасти,
Значи аз кризата я усетих най - ясно в продажбите в първите дни на кризата като фалираха банките. Просто няколко дни си мислех че сайта ми го няма в Google. Никакви посещения, никакви писма, никакви продажби. И това от веднъж - от 19 Септември. 2 седмици беше така. Аз говорих с мойте хора в USA и те ме успокоиха че това е временно явление. Просто хората мислят за парите си а не за онлайн пазаруване. след 2 седмици всичко си беше отново същото и сега пак сме под пълна пара. Иначе там на място аз не видях кризата. Може би защото нямах база за сравнение. Не знам преди как е било. Но просто на това изложение на което бях беше адска лудница. Нищо не показваше че има криза :) както казвам - миришеше си на бизнес. Надявам се скоро всичко ще се оправи с тази криза. Между другото аз бях много спокоен за мойта банка. 4-та по сила в USA. Викам си да му мислят другите мойта е силна. Докато не чух по новините на БТВ че е фалирала. Абе лудница....
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

При мой приятел пък е точно обратното /колкото и странно да е /. Направо се скъсаха да купуват.
 
и аз имах това на предвид колкото и да ги мислим пак ще са по добре от нас важното че продължават да купуват... аз от уеит лоса съм малко недоволен в другите ниши що годе...

А банките сами са си виновни от алчност...
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Как да намеря фирми и производители в Щатите,които предлагат dropshipping?
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

и аз имах това на предвид колкото и да ги мислим пак ще са по добре от нас важното че продължават да купуват... аз от уеит лоса съм малко недоволен в другите ниши що годе...

А банките сами са си виновни от алчност...

така е едни удавят мъката си в алкохол други в шопинг. Доста френдове се поопариха от инвестициите си в акции на ам. банки като някои загубиха по 20-30 000 Евро та единия не изтрезня една семдица :) не го пожелавам на никой.
 

Горе