DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не си струва на този етап да се занимаваш с Бг. Това си е мое мнение.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

според мен в момента в бг е хубаво да не се дава много зор а постепенно да се бранира за да може като му дойде времето да си едни гърди напред
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Zdraveite,
Pyrvo iskam da podnesa moite izvinenia kym u4astnicite vyv foruma za tova 4e pi6a na latinica, s nov laptop sym (otkardnaha mi predi6nia ot kolata predi dva dni).
Nakratko moite komentari po tazi interesna tema:
1. Za da moje 4ovek da razvie naistina seriozen e-business, koito se oslanq na dropshipping v US mu e nujna US firma, pove4e ot qsno. Za tazi cel moga da vi prepory4am uslugite na Valis International (internetmarketingworx dot com/valis), proveren, nadejden partnior, a i cenite im sa dosta dobri za tova, koeto predlagat. Ne se pritesnqvaite da zapo4nete korespondencia s tqh.
2. Za da byde naistina uspe6en e-business-a targeta vi trqbva da e US pazara. Moje i da se probvate v EU, no usiliata vi nqma da bydat taka dobre vyznagradeni, dori i pri po visokite ceni na EU pazara. Za tezi, koito ne sa bili nikoga v US, moga da vi kaja 4e ideqta na ikonomikata im se vyrti okolo izklu4itelno nasitenata funkcia na srednostatisti4eskia amerikanec da byde konsumator + ve4e kristaliziralata ideq za pokupki ot e-prostranstvoto.
3. Sre6tnax nqkyde v temata komentar s vypros otnosno dropshipping ot Kitai - 99% izmama, 6te zagubite pari. Daje i da vi predlagat "siguren na4in za razpla6tane" kato PP, ne se vryzvaite. PP ne vi za6titava po nikakyv na4in, ako nqkoi jelae moga da mu obqsnq na dylgo i 6iroko na4ini za razpla6tane ot Asia. Ne e problema v shipping-a. Moge spokoino da izpolzvate HK air mail, Taiwan air mail, EMS - za okolo 7dni stokata e v BG, kato izklu4im lead time na dostav4ika, a i sa dosta evtini. Za ekspresni dostavki mojete da izpolzvate DHL ili TNT, UPS sa skypi. No dogovarqneto s kitaec - realen dostav4ik, ne izmamnik, da vi byde dropshipper si zavisi ot ka4estavata vi na tyrgovec i pazarnata vi strategia.
4. Otnosno na4inite na osy6testvqvane na direktni prodajbi - za men ne sy6testvuva po-dobro re6enia ot t.nar. e-marketplaces. No kakto se kazva tova si e moe mnenie i na4in na rabota, no criticism :)). Naistina cenite sa po-niski, no razhodite sy6to, a traffic-a e nesravnim i pomo6ta ot golemite tyrsa4ki e ogromna.
Tova e ot men, ako nqkoi ima vyprosi po gornite to4ki, 6te byda radosten da sym ot polza.
_
P.S. Imam vypros izvyn temata - Nqkoi ima li opit s Ebay Reseller Marketplace?
Blagodarq vi!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,
Първо искам да поднеса моите извинения към участниците във форума за това че пиша на латиница, с нов лаптоп съм (откарднаха ми предишния от колата преди два дни).
Накратко моите коментари по тази интересна тема:
1. За да може човек да развие наистина сериозен е-business, които се осланя на дропшиппинг в US му е нужна US фирма, повече от ясно. За тази цел мога да ви препоръчам услугите на Валис International (интернетмаркетингворх дот com/валис), проверен, надежден партньор, а и цените им са доста добри за това, което предлагат. Не се притеснявайте да започнете кореспонденция с тях.
2. За да бъде наистина успешен е-business-а търгета ви трябва да е US пазара. Може и да се пробвате в EU, но усилията ви няма да бъдат така добре възнаградени, дори и при по високите цени на EU пазара. За тези, които не са били никога в US, мога да ви кажа че идеята на икономиката им се върти около изключително наситената функция на средностатистическия американец да бъде консуматор + вече кристализиралата идея за покупки от е-пространството.
3. Срещнах някъде в темата коментар с въпрос относно дропшиппинг от Китай - 99% измама, ще загубите пари. Даже и да ви предлагат \"сигурен начин за разплащане\" като ПП, не се връзвайте. ПП не ви защитава по никакъв начин, ако някои желае мога да му обясня на дълго и широко начини за разплащане от Ася. Не е проблема в шиппинг-а. Може спокойно да използвате ХК air мейл, Тайван air мейл, ЕМС - за около 7дни стоката е в БГ, като изключим lead time на доставчика, а и са доста евтини. За експресни доставки можете да използвате ДХЛ или ТНТ, УПС са скъпи. Но договарянето с китаец - реален доставчик, не измамник, да ви бъде дропшиппер си зависи от качещавата ви на търговец и пазарната ви стратегия.
4. Относно начините на осъществяване на директни продажби - за мен не съществува по-добро решения от т.нар. е-маркетплацес. Но както се казва това си е мое мнение и начин на работа, но criticism ). Наистина цените са по-ниски, но разходите също, а traffic-а е несравним и помоща от големите търсачки е огромна.
Това е от мен, ако някои има въпроси по горните точки, ще буда радостен да съм от полза.
_
P.С. Имам въпрос извън темата - Някои има ли опит с Ebay Реселлер Маркетплаце?
Благодаря ви!

Поста преведен http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

привет!

много добра тема.имам няколко въпроса:
1.e-comerce кажи моля те как се оправяш с клиенти които искат да върнат стока?
2.често ли звънят потелефона за въпроси и това чрез кол-форъардинг ли става?
3.чрез маил форуардинг ли получваш пощата?
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

привет!

много добра тема.имам няколко въпроса:
1.e-comerce кажи моля те как се оправяш с клиенти които искат да върнат стока?
2.често ли звънят потелефона за въпроси и това чрез кол-форъардинг ли става?
3.чрез маил форуардинг ли получваш пощата?

Здравей, карам направо по въпросите:

1. Имам си ясна return policy която е описана на сайта. Така че ако клиента иска да върне стоката - връща я а аз му връщам парите (пак според това return policy)
2. Разбира се че често звънят по телефона - хората ценят много живия контакт. Да става чрез кол-форъардинг. Имам си USA телефонен номер който прехвърля обажданията към друг телефон.
3. Да пощата си получавам чрез маил форуардинг за което си плащам по $1 на ден (т.е. $365 за година)

Ако имаш други въпроси - ако мога ще ти отговоря
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Привет отново!

Искам да ви поздравя за темата.Похвално е и това че споделяте доста неща,особено и-комерс.Вчера прочетох всичко тук на един дъх.

Да ви кажа честно досега от интернет съм спечелил един единствен път и това стана по време на бума на имотите в БГ.Как:
С помощта на мои приятели направихме фирма за недв.имоти,работещ сайт с оферти,наехме офис и го оборудвахме напълно.След това пуснахме обява в и-бей UK и в един сайт business for sale и не след дълго едно английско семейство се свърза с нас и купи всичко на доста,ама доста прилична цена с цел да живеят тук в бг и да доразработят бизнеса.Работиха усърдно няколко месеца и след редица семейни размирици обаче се върнаха обратно в англия и зарязаха всичко тук.
Та мисълта ми е че може да се печели от всичко стига да докараш нещата до край.И разбира се може и без измами.:)

и-комерс,понеже ти имаш поглед в/у нещата мислиш ли че в момента е подходящо време за започване на този вид бизнес ако кажем че вече имам фирма в сащ,имам свободно време 24/7 и някакави средства отделени за стартиране на нещо ново?

И дали е добре да се започне с малък сайт в някоя ниша с малко конкуренция и малко потенциални клиенти,или с по-голям асортимент и групи продукти за които биха се закачили повече хора.

Благодаря още веднъж.
 
стреляи в една ниша като за начало после може още саитове в още ниши да пускаш... важното е да докараш посетители които търст да купят това което имаш на сайта ... и E-Business и аз ти казваме пазара си е там (САЩ) купувачите също само някои ниши са по слаби от преди но на фона на размераму има хляб (че и пържоли) за целият форум и още много хора...
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на всички, току що се регнах във форума заради готината тема. Евала на бате "E-Business", че е имал акъл да стане онлайн бизнесмен. Имам няколко въпроси ама друг път ще ги задавам че сега нямам време - в общи линии малко спамя :) ама три дни ми отне да прочета цялата тема и трябваше да отбележа че съм я прочел най-накрая :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей и добре дошъл :)
Много добре си направил като си прочел темата, всичко става с четене ;) без четене бизнес няма :)
П.П. Блинки изпреварих те
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

П.П. Блинки изпреварих те
Да, и този път ме изпревари, ставаш пъргав.:) Мерси че се включваш така - топлото посрещане е винаги от черите на форума, освен ако не ни го натаковат с странни въпроси и реферал ликове към кликалки или виягри.:)

Здрасти и от мен, приятен престой и да E-Business е звезда тук и много си го уважаваме. Тук всички сме си семейство;) Уважаваме се и помагаме...;)
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на всички, току що се регнах във форума заради готината тема. Евала на бате "e-business", че е имал акъл да стане онлайн бизнесмен. Имам няколко въпроси ама друг път ще ги задавам че сега нямам време - в общи линии малко спамя :) ама три дни ми отне да прочета цялата тема и трябваше да отбележа че съм я прочел най-накрая :)

Здравей, Определено не е до акъл а по скоро до търпение и постояннство. Има момчета във форума с много акъл и точно поради тази причина бързат и нямат търпение да забогатеят. А като бързат пропускат дребните неща които пък ги дърпат назад. Какво ти СЕО каква реклама? Давай да продавам от утре че да забогатея. Може да се повтарям но в годините които започвал нямаше такива форуми както има сега. Аз точно 2 години(сега не е нужно чак толкова - има материали много повече) САМО съм чел. Без да бързам да правя каквото и да е. САМО четене. Но накрая всички ми се намести и ми се нагласи и усетих че съм готов да се вкусна в авантюрата. Тогава нямаше кой да ми помага и кого да питам. Сега е малко по лесно с тези форуми но пък и не трябва да се надява човек че за всяко нещо има някой да му помага. Форума не е напредналите да направят бизнеса на начинаещите. Форума е да се споделят идей. А всеки да търси начин да ги осъществява. За мен е много лесно сега да изредя по точки какво и къде трябва да се направи как да се плати и как да се отвори фирма и т.н. Ама проблема не е в това. Аз казвам идеята. А всеки може да си я осъществи по свой начин и свои правила. Вече има момчета от форума който подхванаха идеята и я развиват по свой си начин за което евала. Който може и знае - го прави. Ама е чел доста преди това. За това ви съветвам да не се стремите да започнете от утре да печелите пари от интернет, а от утре да започнете да четете как се печелят пари от интернет. За това и подтемата на форума е "Стратегии, инструкции, съвети за изкарване на пари"

Ще перифразирам една българска поговорка:

ПО ДОБРЕ ДА СПЕЧЕЛИТЕ ПАРИ КЪСНО - ОТ КОЛКОТО НИКОГА

Успех на всички!
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

// off
Бях я забравил тази мъдра поговорка. Тук е важно търпението и труда, другото после ще си дойде.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,

За момента просто от въодушевление ще кажа, че много се радвам, че намерих форума. За 2 дни изчетах цялата тема (трябва и да работя понякога...). Радвам се за И-Бизнес и за останалите, които се занимават с това и печелят.
Честито на човека с първата продажба за $33 ... Как е, има ли още?

Ще продължавам да чета. За момента наистина ми се иска да се заема с нещо такова, по-скоро за странични доходи,а не за основни. Мисля по-скоро за affiliate programs, а не за DropShipping, защото второто изисква капитал, който, колкото и малко да е, в момента нямам наличен. Дори да бъде по-скоро проект, с който да се уча за SEO и онлайн маркетинг/бизнес.

Много успехи на всички тук и ви благодаря, че ви има. Дано и останалите теми във форума да бъдат толкова интересни като тази (всъщност не се съмнявам, че ще е така).

Поздрави,
Wisher
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здрасти и добре дошъл тук, Wisher.

Благодаря за хубавите думи и се надявам да разгледаш наоколо и да придобиеш, представа за ставащото в онлайн обществото и интернет бизнеса.

Има много секции и информация как да изпълниш желанието си, като на примерн тук в Проверени Афилиейт Програми - Trusted Affiliate Programs има програми от типа, който търсиш. И с течение на времето се добавят нови и нови, след като се доказали в няколко критерий. Всичките са листнати там и са добре селектирани от нас. ;)

Надявам се тук да ти е интересно и да продължиш с това си начинание. За страничен доход е много подходящо, не взима много време, избива се лесно / печли добре и се менаджира сравнително незатормозяващо.

Определено и двете са добри като опция, както афилиейт маркетинга, така и дропшипинга. И двете са в онлайн мод.:)

Упсехи и приятен престой тук.;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

За момента просто от въодушевление ще кажа, че много се радвам, че намерих форума. За 2 дни изчетах цялата тема (трябва и да работя понякога...). Радвам се за И-Бизнес и за останалите, които се занимават с това и печелят.
Честито на човека с първата продажба за $33 ... Как е, има ли още?

Имам, ама все още са малки :). Горе-долу на 30 човека имам по една продажба. Но забелязвам че постепенно трафика се увеличава от 5-6 на ден вече са 25-30 :). Това което ми прави впечатление е, че от yahoo и google трафика ми е почти изравнен. Надявам се, че след последните СЕО промени по сайта и блога ще станат още повече посещенията.
 

Горе