DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Някой има ли примерен договор за dropshipping? Със съответния склад или магазин, който ще изпраща стоките?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не знам за другите аз договор нямам. Нещо като договор е мейлите които си разменихме.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Някой има ли примерен договор за dropshipping? Със съответния склад или магазин, който ще изпраща стоките?

Договор за какво? До сега никога не съм склучвал такъв договор с дроп шипър.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не работя в България но предполагам че има такива. Дори и услугата да не се казва така. Съмнявам се че големите онлайн БГ сайтове които продават и от пиле мляко ( и кисело и прясно) складират в свой склад това което продават. Невъзмойно е просто . нема такъв голям склад. А като цяло моето лично мнение е че в БГ няма интернет търговия и няма да има още около 100-150 години. И пак ще го кажа - просто заради манталитета на българина.


Преценката ти за този вид търговия в Бг. е доста обезпокоителна! Не мислите ли, че все пак българина ще се научи да пазарува в Интернет и има ли някакви статистики за това?:wink:
И още нещо -смятам че под някаква форма този вид търговия все пак го има у нас.
 
Последно редактирано:
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Преценката ти за този вид търговия в Бг. е доста обезпокоителна! Не мислите ли, че все пак българина ще се научи да пазарува в Интернет и има ли някакви статистики за това?:wink:
И още нещо -смятам че под някаква форма този вид търговия все пак го има у нас.

Аз пазарувам от БГ магазините online :). Сигурно има и още хех.
 
по принцип вече сме жители на евро сюза и стоките пътуват свободнов вътре в него едни приятелчета пазаруват редовно от sportsdirect.com англииски сайт и разправят че такива цени в бг няма идвали за по малко от седмица нещата така че нещата се усложняват допълнително за българската интернет търговия
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Абе моите наблюдения са, че бг онлайн търговията се развива :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Абе моите наблюдения са, че бг онлайн търговията се развива :)

Аз също мисля, че е въпрос на време българинът да започне, както е западната практика , да пазарува и плаща сменки онлайн! Все пак не е лошо ако някой знае да сподели някакви статистики и\или тендеции за общи култура. Просто за да сме наясно има ли наистина развитие! Технологиите така или иначе вече ни завзеха.:)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, :)
До сега четох темата и най-накрая успях да я прочета. Наистина много текст сте изписали със страхотна информация! Разясни ми страшно много въпроси. Евала, че има хора, които не се интересуват само от собствената си изгода, а също и помагат безвъзмездно!
Между другото това доста ми помогна да разбера как всъщност да търся истински wholesalers: http://www.worldwidebrands.com/wwb/...ssons.html?kbid=13153&img=/images/videoad.jpg мисля, че ще е доста полезно за тези, които също се опитват да открият дропшипъри

Моята идея е да започна с продажби в ebay. За начинаещ това ми се струва добър и лесен за осъществяване вариант. Попаднах на тази компания: usbonline8.com свързах се с тях и ги попитах дали предлагат dropshipping и отговора беше положителен, но възникват някои проблеми:
искат ми данни за фирмата
If you could give me a description of the detailed info about your company, it will be deeply appreciated.
малко кофти, че се превръщам в поредния новобранец със въпроси, но...
аз нямам фирма, но евентуално ако е възможно като за начало да използвам тази на баща ми (която впрочем е наработеща) ще е идеално, неговата е едноличен търговец и нямам представа по какъв начин да представя данните, които ми искат от компанията. Ще съм изключително задължен на човека, който ми каже как може да стане това - по какъв начин да представя данните и какви всъщност трябва да са те? :(
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

не ми допада

е не е задължително .. а и темата не е "Допада ли ви DropShipping -а " и би могла да бъде пропусната от тези на които не им допада
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Предпочитам Афилиейт ,ЦПА вместо дропшипинг
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,
Супер е темата но имам няколко въпроса:
1.Мога ли като начинаещ да ползвам ибей и разни подобни като същевременно имам работеща американска фирма с която да осъществя контакт с дропшипъри.
2.Има ли го варианта да се работи това като странична допълнителна работа или трябва да си на 100 процента отдаден, защото покрай кризата всеки се е вкопчил в работата си покрай несигурността.Пък и оттам ще дойде и стартовия капитал
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, занимавам се с дропшипинг повече от една година. До сега продавах през ибеи, но от 2 месеца продайбите ми наляха драстично и в момента дължа доста пари на ебаи за такси и спрях да продавам, вече ми затвориха и акаунта.
Иначе не отнема мн време сяка вечер по-няколко часа са достатъчни. Та да минем по същество. Искам да отворя собствен магазин и да използвам дропшипърите с който работех до момента. Ама нещо хич ме няма в php-то инсталирах си оскомерсе от админ панела е лесно да добавям стоки ама как да променя дизайна на сайта и ми изкарва някава грешка в началната страница нещо немога да се оправя. Някои по запознат с оскокомер да помага ако може :)
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ха да си дойдем на думата. Еми бате, така трябваше да почнеш и щеше да получиш много добри съвети. Ама като не искаш да даваш информация без пари ние защо да ти помагаме?

Пусни си една нова тема с проблемите ти и не очаквай в темата за дропшипиг дето няма нищо общо с php проблеми да ти отговори някой.


Здравейте, занимавам се с дропшипинг повече от една година. До сега продавах през ибеи, но от 2 месеца продайбите ми наляха драстично и в момента дължа доста пари на ебаи за такси и спрях да продавам, вече ми затвориха и акаунта.
Иначе не отнема мн време сяка вечер по-няколко часа са достатъчни. Та да минем по същество. Искам да отворя собствен магазин и да използвам дропшипърите с който работех до момента. Ама нещо хич ме няма в php-то инсталирах си оскомерсе от админ панела е лесно да добавям стоки ама как да променя дизайна на сайта и ми изкарва някава грешка в началната страница нещо немога да се оправя. Някои по запознат с оскокомер да помага ако може :)
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ха да си дойдем на думата. Еми бате, така трябваше да почнеш и щеше да получиш много добри съвети. Ама като не искаш да даваш информация без пари ние защо да ти помагаме?

Пусни си една нова тема с проблемите ти и не очаквай в темата за дропшипиг дето няма нищо общо с php проблеми да ти отговори някой.
:) да това не е по темата, отговарях на предния пост и се отплеснах нещо.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, интересува ме някой знае ли дали мога да ползвам Payoneer Mastercard за плащанията към дропшипърите. разбирам че картата е дебитна, но щом е мастеркард не мисля че би трябвало да им е проблем да приемат този начин на плащания. проблема ми е че е искам да си спестя създаването на банк акаунт в usa.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ето малко инфо за онлайн търговията в БГ ! Все повече потребители се насочват към онлайн магазините, но определено мога да твърдя, че 60-70 % от сделките си стават оффлайн . Клиента предпочита да ти звъни по телефона да провери дали наистина съществуваш и да ти зададе въпросите си, въпреки, че всичко е написано и обяснено в сайта ! То и половината от "електронните магазини" у нас са същите(справка гювеча) - представени са продуктите и на края има обеснение - за да поръчате се обадете на тел 555-555 и ще Ви го пратим с наложен платеж . Аз лично спрях с наложения платеж, понеже е пълно с галфончета, които поръчват и не се явяват да си получат пратката.
Другия лош момент е плащането с кр или д карта8) през пейпал излиза дебело , а ипей изисква ебаси формалностите да си направиш акаунт и ако клиента не е вече регистриран сделката ти е провалена или минава офлайн.
Поради тази причина (това си е мое мнение), трябвада има постоянно човек "в онлайн магазина", за да отговаря на въпросите на потребителите . Ако не отговориш до 10-15 мин на един имейл - клиента решава, че си несериозен !
Най-печеливши за сега са разните полу-онлайн и полу-магазини (в никакъв случай не ги обиждам) като ам-ам , гладен и т.н за доставка на храна и то ако обединяват няколко обекта !
В моята и сходни на нея области като доставка на цветя и подаръци също често се ползват онлайн услугите,, най вече от българи в чужбина или пращане на цветя и подаръци в друг град.
Тук идва грозния проблем - лошите куриерски услуги на бг фирмите - тъжна работа, което се явява още една пречка за онлайн търговията у нас.
Тежкото финансово положение на търговците също дава отражение на онлайн търговията - куцо и сакато започна да си затваря магазините, щото "не върви" и да прави онлайн такива и понеже това си е съвсем друг бизнес да "пъди" хората, поради грешките, които допуска - грешки на растежа (аз също съм ги допускал и съм загубил не малко клиенти)!
Ами това е дано съм бил полезен
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, доста сме далеч от истината още. Друго си е да вземеш парите и да спиш спокойно вместо да се чудиш дали клиента е коректен. Докато дойде куриера при клиента минава доста време и някои размислят. Други, както ти казваш нарочно правят гадост. Ако искаш да споделиш: Как си решил въпроса за Бг с плащането? Колко % клиенти смяташ, че губиш като видят, че се плаща в момента на поръчката? Някъде имаше събрани на едно място некоректни клиенти - много полезно макар и незаконно.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Прочетох цялата тема,изключително интересна информация.Поздравявам автора.
Имам идея,свързана с дроп шипинг,но след няколко часово търсене,на дроп шипъри,не съм особенно сигурна дали да се доверя на някой.
Може ли някой да ми препоръча дроп шипър- с разумни цени и качествени продукти.
благодаря :)
 

Горе