DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Коректните дропшипъри не искат членска вноска ;), даже биха ти дали и някой екстри (които по принцип се плаща) за да работиш с тях.

Благодаря за отговора, но не става дума за плащане на dropshippers.
Питам за платеното членство в WorldWide Brands.
Въпросът ми беше към E-Business, понеже е дал линк към тях и може би има опит от платените услуги, които предоставят.
 
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за отговора, но не става дума за плащане на dropshippers.
Питам за платеното членство в WorldWide Brands.
Въпросът ми беше към E-Business, понеже е дал линк към тях и може би има опит от платените услуги, които предоставят.

Здравей,
Не съм опитвал там просто защото още в началото предпочетох да работя директно с производители. Доста голям процент от производителите предлагат директен дропшипинг. Има си предимства има си и недостатъци. Преценил съм че предимставата са повече. решавам че няма смисъл да контактувам с някакъв дроп шипър който предлага 10 000 продукта а аз се интересувам от 10 от тях. Според мен някой от вас тръгват по обратния път. Търсят дроп шипър за да видят какви продукти има и да решат какво да продават. Предлагам обратния вариянт.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

вижте сега
незнам до колко сте прочели какво е WorldWide Brands
единственото което те правят е да се обаждат на дропшипъри и да ги проверяват
пълнят една база с контакти и това им е услугата
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не виждам какво лошо има в това, стига да предлагат качествена услуга. В това беше и смисъла на въпроса ми към E-Business, защото останах с впечатление, че има опит с WorldWide Brands, цитирайки линк към информация от основателя им.
E-Business какво имаш впредвид под "обратния път"? Първо търсиш продукт, за който смяташ, че има пазарен потенциал и после намираш дроп шипър за него или първо търсиш продукт с дроп шипър и му преценяваш пазарния потенциал?
В първият вариант няма ли опасност след часовете изгубени за изследване на пазара да се окаже, че не разполагаш с доставчик на продукта?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не виждам какво лошо има в това, стига да предлагат качествена услуга. В това беше и смисъла на въпроса ми към E-Business, защото останах с впечатление, че има опит с WorldWide Brands, цитирайки линк към информация от основателя им.
E-Business какво имаш впредвид под "обратния път"? Първо търсиш продукт, за който смяташ, че има пазарен потенциал и после намираш дроп шипър за него или първо търсиш продукт с дроп шипър и му преценяваш пазарния потенциал?
В първият вариант няма ли опасност след часовете изгубени за изследване на пазара да се окаже, че не разполагаш с доставчик на продукта?

РАЗБИРА СЕ че първо си избирам продукт и тогава вече търся производители които да го дроп шипват или складове които да правят същото. не вярвам че има продукт за който да няма дроп шипър. Докато рядко дроп шипър предлага всичко.

Относно часовете "изгубени" за изследване на пазара. Аз съм отделил месеци за тази деиност с изследването на пазара. Забележи че не използвам думата "загубил"
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Извинявам се. Неправилно съм се изразил. Имах предвид "изгубени" ако не се намери доставчик на продукта.
Между другото, това за месеците за всеки твой продукт ли се отнася?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Имам въпрос относно хостинга.
Ако основният пазар за продуктите е в USA, не е ли по-добре и сървъра на сайта да е USA?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Има малък коефициент, но при качествен кънтент и линк билдинг няма да се забелязва. В САЩ може да го изнесеш, след като си сигурен, че БГ хоста не става за нуждите ти, местиш се на хостгейтър които са просто железни и си гледаш кефа. :)
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Извинявам се. Неправилно съм се изразил. Имах предвид "изгубени" ако не се намери доставчик на продукта.
Между другото, това за месеците за всеки твой продукт ли се отнася?

имам предвид че съм отделил месеци докато реша какво да продавам. При мен всичко беше математика. направих си списък от 25-30 продукта, изчислих за всеки коефизиент търсене /предлагане и което излезе с наи изгоден коефициент - това беше. От там нататък вече си търсих производителите които да дроп шипват
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

цитат: ''Вие оформяте страница за определения чадър и си слагате цена да речем $55. Клиента попада на тази страница и си купува чадъра за 55$. Вие му вземате 55$ изпращате поръчката му до DropShipp-ъра. Той пакетира чадъра и го изпраща на клиента от ваше име а вие му плащате $20. И печелите $35.''
ок, но едно не ми е ясно - клиентът купува чадъра за 55$ от мен, но ако реши да плати с paypal ? Аз за да ги получа тези 55$ трябва да дам на paypal tracking number, който се дава от куриера когато пратиш стоката. Даваш този номер на paypal и те ти отпускат парите по сметката чак тогава. Преди да си дал номера тези пари са на изчакване и не могат да се теглят. Как ще дам този номер на Пейпал, след като не аз пращам стоката, а дропшипъра? Или аз трябва да дам тези 20$ от мен, дропшипъра да прати стоката от мое име, да ми даде тракинг номера, да го дам на пейпал и тогава да мога да си изтегля парите ?
 
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

При мен всичко беше математика. направих си списък от 25-30 продукта, изчислих за всеки коефизиент търсене /предлагане и което излезе с наи изгоден коефициент - това беше.

Може ли да навлезем в детайли относно определянето на коефициентите или поне да нахвъляме насоки (ако не го смяташ за търговска тайна и можеш да споделиш)?
 
От: От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Може ли да навлезем в детайли относно определянето на коефициентите или поне да нахвъляме насоки (ако не го смяташ за търговска тайна и можеш да споделиш)?

Не съм запознат с бизнес системата, за която става дума в темата, но мисля, че това, за което питаш, се отнася за всеки бизнес. Мисля, че това е част от маркетинга - ако същността на това не ти е много ясна, има много добри учебници на чужди автори. Аз например четох един на Филип Котлър, издаден на български език. :)

Извинявай, ако не съм те разбрал правилно и знаеш много повече от мен, написах този пост единствено защото ми се струва, че се опитваш да изцедиш като лимон информацията от Е-Business :)
 
От: От: От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не съм запознат с бизнес системата, за която става дума в темата, но мисля, че това, за което питаш, се отнася за всеки бизнес. Мисля, че това е част от маркетинга - ако същността на това не ти е много ясна, има много добри учебници на чужди автори. Аз например четох един на Филип Котлър, издаден на български език. :)

Извинявай, ако не съм те разбрал правилно и знаеш много повече от мен, написах този пост единствено защото ми се струва, че се опитваш да изцедиш като лимон информацията от Е-Business :)


Прав си - това си е чисто проучване на пазара. Всеки си преценява по каква методика да го направи. Начини много. Моята методика може и да не е най правилна за това не бих я споделил за да не подведа някои пък
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Имам два въпроса:

1. Задължително ли домайна ми трябва да е .com или примерно може да е .us тъй като фирмата ми е в USA и няма да прави впечатление на американците ? Има ли закон който ме задължава при извършване на е-бизнес домайна на сайта да е .com ?
2. Макар че това е въпрос от CEO, бих искал да ме посъветвате дали е по-добре името на домайна ми да съдържа ключови думи или то да е марково, а ключовите думи да са част от URI-то след домайна.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Имам два въпроса:

1. Задължително ли домайна ми трябва да е .com или примерно може да е .us тъй като фирмата ми е в USA и няма да прави впечатление на американците ? Има ли закон който ме задължава при извършване на е-бизнес домайна на сайта да е .com ?
2. Макар че това е въпрос от CEO, бих искал да ме посъветвате дали е по-добре името на домайна ми да съдържа ключови думи или то да е марково, а ключовите думи да са част от URI-то след домайна.

Здравей,

Чесно казано нищо не разбрах и от 2-та въпроса. Ако някой е разбрал за какво пита колегата - да помага.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз разбрах, че на колегата му е рано да пита за DropShipping.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ще перефразирам с примери:
1. Дали има значение сайта ми да се казва teniski.com или teniski.us ? Под значение имам предвид дали на купувачите ще им пука и дали когато регистрирам фирма в USA, ме задължават че ако смятам да правя електронен бизнес, сайта ми трябва да е .com ?
2. Вторият въпрос ще го задам в някоя друга тема защото ако не сте ме разбрали в предният пост няма смисъл да питам пак
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ще перефразирам с примери:
1. Дали има значение сайта ми да се казва teniski.com или teniski.us ? Под значение имам предвид дали на купувачите ще им пука и дали когато регистрирам фирма в USA, ме задължават че ако смятам да правя електронен бизнес, сайта ми трябва да е .com ?
2. Вторият въпрос ще го задам в някоя друга тема защото ако не сте ме разбрали в предният пост няма смисъл да питам пак

Ако имаш избор между tenisci.com и teniski.us избери .com. повечето CEO гурута твърдят, че търсачките ценят повече СОМ домейна.
Ще бъде много добре ако в името на домейна ти има ключова дума, но всичко с мярка, да не вземеш да си регистрираш примерно buythebestTsheartsoftheworld.com.
И най-важното - от въпросите ти се разбира, че почти нищо не си чел за CEO и Интернет изобщо. В този форум има доста ценна информация, свали си и прочети някоя книга поне от серията For Dummies, иначе нищо добро не те очаква в полето на е-бизнеса.
Успех!!!
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ще перефразирам с примери:
1. Дали има значение сайта ми да се казва teniski.com или teniski.us ? Под значение имам предвид дали на купувачите ще им пука и дали когато регистрирам фирма в USA, ме задължават че ако смятам да правя електронен бизнес, сайта ми трябва да е .com ?
2. Вторият въпрос ще го задам в някоя друга тема защото ако не сте ме разбрали в предният пост няма смисъл да питам пак

Голямо значение няма дали ще избереш com или us, com е по интернациолано докато us е регионално (нещо като bg). Ако е свободно тениски.us зимаш него, ако имаш много мерак за com зимаш си и com и го редитекваш към us.

Общо зето google не прави разлика за домейните, свичките имат еднаква тежест. Проблема идва от потребителите ;), защото когато търсат нещо първото което ще търсат е тениски.com и след това следващите окомчания.

П.С. Ако смятяш да продаваш само за САЩ няма проблем с us, но ако продаваш worldwide зимаш com.

До колкото знам за us окончание трябва да си гражданин на САЩ ;) за да го купиш.

Колкото до ключовите думи, не е лошо да фигурират в домейна ;).

Моя избор ще е следния:
1. Ако com е свободен зимам него.
2. Ако com не е свободен зимам us.
3. Или прибавяш към сайта които искаш някоя друга дума и пробваш:
Примерно:
buycars.com
cars-shop.com
shopcras.com
...

Дано си ражрал, че аз не можах да се разбера :). Като се прибера ще го редактирам ако не ме мързи ;).
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Разбира се, че те разбрах и много ти благодаря ! :D
 

Горе