DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

След като изчетох всичко написано до този момент, си позволявам да пиша в хубавата тема. В общи линии нещата са пределно ясни, с подробностите човек се запознава, когато започне да се занимава наистина. Засега липсата на време ме възпрепятства да започна подобен бизнес, но не го изключвам като възможност в бъдеще.

Само един въпрос ми се върти в главата. Теоретично афилиейт маркетинга ми дава 40-45% комисионна и продавам без да има нужда да поддържам контакти с когото и да било и с много ниски разходи (минимално време, минимални разходи).

Сега идва интересната част: E-Business спомена, че слага 20-30% надценка. Тоест в най-добрия случай неговата печалба е 30%, а моята 45%. Като се има предвид колко повече разходи, рискове и мъки му коства поддържането на бизнеса, може да се каже, че аз печеля почти два пъти повече от него.

Тоест, ако успявам да генерирам достатъчно трафик и продажби, афилиейт маркетинга (GB, CB, MN, MH, WH и т.н.) е по-доброто решение.

Съмнението ми е, че греша и че при промотиране на 150+ продукти чрез dropshipping, просто е по-лесно да се генерират повече продажби.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

SSH_ON, фирмите които си избройл предлагат стоки ненужни на повечето обикновени хора, това е и проблема
чрез дропшипинг може да снабдиш купувача точно с това, което му е нужно в ежедневието

ще помоля всеки, който знае добри дропшипинг сайтове, контакти или каквото и да било да сподели
както знаете аз се интересувам от електроника - всякакъв тип, но съм готов да започна със всичко, стига да е интересно/според мен/ :)
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

SSH_ON, фирмите които си избройл предлагат стоки ненужни на повечето обикновени хора, това е и проблема
чрез дропшипинг може да снабдиш купувача точно с това, което му е нужно в ежедневието
Това дали една стока е "нужна" или "ненужна" не означава, че не мога да продам повече ненужни стоки от теб (ти продаваш нужни стоки), ако съм добър в SEO/PPC, нали? Тоест не е казано, че dropshipping-а е винаги и несъмнено най-доброто за всеки. Това ми е само мисълта. Прочети още веднъж последното ми изречение в по-горния пост.
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Това дали една стока е "нужна" или "ненужна" не означава, че не мога да продам повече ненужни стоки от теб (ти продаваш нужни стоки), ако съм добър в SEO/PPC, нали? Тоест не е казано, че dropshipping-а е винаги и несъмнено най-доброто за всеки. Това ми е само мисълта. Прочети още веднъж последното ми изречение в по-горния пост.

Имам предвид, че тези афф програми предлагат само разни хапчета и тем подобни, къде по-добре е да се продават други неща, било то и плюшени играчки :D :)

Приеми го така:
На кое ще се радваш повече ? Да видиш някакъв сайт за 'дрога-парти-пилс' или за неща от бита, които са нужни на всеки - играчки, компютърни аксесоари, техника, козметика ?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Чрез дропшипинг можеш да продаваш brand name стоки. Има ли смисъл да се сравнява търсенето и конверсията им със незнайни билки и дроги?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

На българският пазар появиха ли се дропшипинг партньори ? Освен Easy.bg , аз лично не намирам друг. А бих искал да опитам и да се развивам и в тази област. Колегите, които имат онлайн магазини биха ли споделили такива партньори ? Ще им бъда много благодарен.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

според мен вече в бг доста добре се развива онлайн търговията аз не бях купувал
стоки (предмети) но преди 2 месеца си взех лаптоп от лаптоп.бг наистина доволен
съм и смятам че онлайн магазините в бг си вървят и хората все повече купуват онлайн. ийзи бг видях че парфюми продават само но хубавото е че не са с фиксирана цена
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз също съм съгласен, че бизнеса тука потръгва лека-полека. Затова и аз бих искал да проуча този въпрос по обстойно. В момента от няколко сайта успешно успявам да продавам стоки, които се купуват през интернет.Защо да продължавам да продавам стоки, като посредник, като мога да вземам по добър % комисионна ако сам си направя подобен магазин и го промотирам?! Затова търся алтернативите ....
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Huk0 какво значи "да опитам и да се развивам в тази област "...
измисляш областта първо .....проучваш хубаво нещата .......осигуряваш пари за инвестиция ........регистрираш си фирмата ........откриваш си неонлайн магазин и после си правиш и сайт със същите стоки и т.н

а дропшипинг в България в момента няма и няма да се развие скоро според мен
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Huk0 какво значи "да опитам и да се развивам в тази област "...
измисляш областта първо .....проучваш хубаво нещата .......осигуряваш пари за инвестиция ........регистрираш си фирмата ........откриваш си неонлайн магазин и после си правиш и сайт със същите стоки и т.н

а дропшипинг в България в момента няма и няма да има скоро според мен
Не искам да отварям реален магазин. Иначе фирма имам, склад имам - огромен е, но не искам да се занимавам с обработване на поръчки, доставки на стоки, телефонни обаждания (за тази цел ще ми трябва и персонал) .... Но, явно ще трябва да помисля за този вариант на работа, ако искам да развивам подобна дейност. Все пак очаквам някой да сподели, ако все пак има подобни партньори на БГ пазара.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Иначе фирма имам, склад имам - огромен е, но не искам да се занимавам с обработване на поръчки, доставки на стоки, телефонни обаждания (за тази цел ще ми трябва и персонал) .... Но, явно ще трябва да помисля за този вариант на работа, ако искам да развивам подобна дейност
разбра какво исках да кажа....
сигурна съм че няма друг начин при нас при което риска е голям ........
а и няма как да не наемеш поне един човек още в началото
 
Последно редактирано:
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Само един въпрос ми се върти в главата. Теоретично афилиейт маркетинга ми дава 40-45% комисионна и продавам без да има нужда да поддържам контакти с когото и да било и с много ниски разходи (минимално време, минимални разходи).

Сега идва интересната част: E-Business спомена, че слага 20-30% надценка. Тоест в най-добрия случай неговата печалба е 30%, а моята 45%. Като се има предвид колко повече разходи, рискове и мъки му коства поддържането на бизнеса, може да се каже, че аз печеля почти два пъти повече от него.

Тоест, ако успявам да генерирам достатъчно трафик и продажби, афилиейт маркетинга (GB, CB, MN, MH, WH и т.н.) е по-доброто решение.

Съмнението ми е, че греша и че при промотиране на 150+ продукти чрез dropshipping, просто е по-лесно да се генерират повече продажби.

Здравей,
Ще ти отговоря веднага. Според мен разбира се. Едва ли има някаква такава статистика но съм сигурен че няма да сбъркам много ако кажа следното. Ако приемем колко продукти се продават от хербалските афф програмите това определено ще е под 1% от няколкото милиона продукти които се продават дроп шип. афф продуктите които се продават колко са? 40-50-100? излиза че с този 1% малко се изхвърлям. Доста доста по малко е според мен.
 
Нямам съмнения в това, което казваш. Но аз друго имам предвид. В момента ако двамата правим по 200 продажби на месец, аз ще спечеля повече пари от теб, защото имам по-малко разходи и по-висока комисионна. Много хора си мислеха, чe dropshipping-а автоматично ще доведе до 50-60-70-80-90-100% комисионна, а от това, което ти казваш, е трудно или невъзможно да продаваш на толкова високи цени.

Както казах, допускам, че просто е невъзможно да направя толкова много продажби, колкото правиш ти, продавайки най-разнообразни продукти, защото твоите потенциални клиенти са много повече.

Dropshipping излиза на сметка, когато можат да се генерират много продажби. При брой близък до този от продажби през афилиейт програми, няма смисъл. Надявам се сега да съм ясен :)
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Нямам съмнения в това, което казваш. Но аз друго имам предвид. В момента ако двамата правим по 200 продажби на месец, аз ще спечеля повече пари от теб, защото имам по-малко разходи и по-висока комисионна. Много хора си мислеха, чe dropshipping-а автоматично ще доведе до 50-60-70-80-90-100% комисионна, а от това, което ти казваш, е трудно или невъзможно да продаваш на толкова високи цени.

Както казах, допускам, че просто е невъзможно да направя толкова много продажби, колкото правиш ти, продавайки най-разнообразни продукти, защото твоите потенциални клиенти са много повече.

Dropshipping излиза на сметка, когато можат да се генерират много продажби. При брой близък до този от продажби през афилиейт програми, няма смисъл. Надявам се сега да съм ясен :)
Да, по принцип си прав, ако и ти и e-Business правите еднакъв брой продажби на подобни стоки, ти ще печелиш повече, защото печалбата ти е по-голяма. Само че как го виждаш това, ти да продаваш специфична стока на изключително силно конкурентен пазар, с изключително висока печалба и да направиш продажби колкото него, който продава по-масови стоки, на по-малко конкурентен онлайн пазар и то с много по-малка печалба. Нямаш никакъв шанс просто. И на мен ми е чудно какви са тези печалби от 80-100%, дето ги сънувате всички. Пазарът не е някаква стихия, той си има закони. Печалба повече от 15-20% е ненормално висока, освен ако няма монопол, веднага се накачват много маймунки на клона и печалбата пада. Ако ти не можеш да си въртиш бизнеса и да излечеш на печалба при 20% печалба, тогава просто нямаш място на пазара.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте и честита Баба Марта на всички! Имам въпрос към E-Business относно WorldWide Brands. В началото на темата си цитирал връзка към тях. Доколко може ли да се вярва на анализите и dropshippers контактите, които предоставят с платеното членство? Ползувал ли си го и имаш ли впечатления, които може да споделиш?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Еееее*аси !

Още не съм отворил този зайт и попадам на много яка тема. Ичетох я и направо мисля да се мятам във водата :twisted:
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Хей, пичове, дайте няколко reliable dropshippers, моля.
Намерих прекалено много, на всички ли може да се вярва?

Моля споделете Вие с кои работите.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Хей, пичове, дайте няколко reliable dropshippers, моля.
Намерих прекалено много, на всички ли може да се вярва?

Моля споделете Вие с кои работите.

Не мисл, че някой ще ти каже с кой работи ;). В началото на темата ако не се бъркам има инфо как да си намериш дропшипър.

Здравейте и честита Баба Марта на всички! Имам въпрос към E-Business относно WorldWide Brands. В началото на темата си цитирал връзка към тях. Доколко може ли да се вярва на анализите и dropshippers контактите, които предоставят с платеното членство? Ползувал ли си го и имаш ли впечатления, които може да споделиш?

Коректните дропшипъри не искат членска вноска ;), даже биха ти дали и някой екстри (които по принцип се плаща) за да работиш с тях.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, прочетох темата и не се затруднявам да намеря дропшипър, а ми е трудно да намеря тръстед такъв.

А ти, REALDARK, с дрошипинг ли се занимаваш или с афилиейт? Регистрира ли си фирма с УСА?
Вървят ли ти продажбите?
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Нямам съмнения в това, което казваш. Но аз друго имам предвид. В момента ако двамата правим по 200 продажби на месец, аз ще спечеля повече пари от теб, защото имам по-малко разходи и по-висока комисионна. Много хора си мислеха, чe dropshipping-а автоматично ще доведе до 50-60-70-80-90-100% комисионна, а от това, което ти казваш, е трудно или невъзможно да продаваш на толкова високи цени.

Както казах, допускам, че просто е невъзможно да направя толкова много продажби, колкото правиш ти, продавайки най-разнообразни продукти, защото твоите потенциални клиенти са много повече.

Dropshipping излиза на сметка, когато можат да се генерират много продажби. При брой близък до този от продажби през афилиейт програми, няма смисъл. Надявам се сега да съм ясен :)

Виж сега. По принцип си прав. То 70-80% не е зле никак. Проблема е че афф програмата ти я налага тази печалба. КОето не е добре. Реално цената е много надута за нещо което не струва толкова. Аз имах дроп шипър който ме задължаваше да продавам със 100% надценка. Не е зле да спечелиш 200$ от продажба. Но аз просто им казах да си гледат работата. На конкурентния пазар с такава надценка никога няма да продам. Аз съм сигурен че ако ти имаш право и можеш да си намалиш надценката на хербалите ще го направиш моментално. Другите и те е го направят и така ще се стигне до едно уравновесяване на печалба от 20-30% което вече е по човешко. Към и да не забравяме основния принцип на бизнеса че печалбата идва от оборота а не от надценката
 

Горе