DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А сега де, вижте един производител какво ми отговори:

'Благодарим за проявения интерес.
Но основната дейност на фирмата е производство.А що се отнася до търговските опции,то работим само на едро.'

Те този вариант нещо не го приемат че е на едро .......
Кога ли ще може и в Б-я да се работи така
 
Това не е дропшипър. Това е просто производител. Има голяма разлика. :)

Еми на едно продават хората, за да може да си правят и те заявките, да не пускат примерно 2-3 днес, а 10 на партида, като ги смятат на база поръчки и продадени. Всеки работи по изградена система. А тукашните произвидители не са много на "ти" с dropshipping-а. За това гледай за това. Няма как да се разбере в началото, но си питаш дали предлагат такава опция. Или поне да те насочат към техни дистрибутори, не търговци. Еми когато се чатнат, че бизнеса трябва да им е идея по-гъвкав, до тогава. Но големите предприятия няма как да го имат като опция. Но виж техни дистрибутори или складове - могат. Пробвай там.
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,много готин форум и готина тема!:) Из интернет има доста инфо по темата,но аз искам да задам няколко конкретни въпроса засягащи хората от България.

1.Някой който вече си е регистрирал фирма от България в САЩ да сподели как и къде точно го е направил?Знам че из нета има доста сайтове които предлагат услугата,така че смятам че ще е полезно за останалите който е регистрирал да опише чрез кой е най-добре да бъде направена?

2.За банковата сметка възможно ли е в момента да се открие оттук без да се налага да се ходи до САЩ?Знам че преди е можело,сега как е положението?Въпроса ми е насочен главно към хора които са минали по този път.И също ако имаш американска фирма и да речем кипърска банкова сметка може ли да се работи?

От 3 години доста успешно продавам в eBay от България и вече знам доста тънкости.На драго сърце бих отговорил на всякакви въпроси свързани с eBay.Според мен за дропшип е задължително да има здрав eBay акаунт.Също така снимките на продуктите са много важни.Професионални снимки различни от на другите придават съвсем различна тежест на обявата.Също така препоръчвам който може да стане Top Rated Seller продуктите на такъв продавач излизат на по-предни позиции в ибей търсачката.
Ще се радвам някой да ми отговори на въпросите.Поздрави!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

..........................
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз се свързах с няколко производителя, да ги попитам дали ще може да се работи така, и както Blinky каза трябвало да потърся дистрибутори, но се оказва че масово нямат дистрибутори, сами си предлагат стоката.
Освен това я предлагат само на серии, т.е не мога да купя едно, а 5 например. Питам за склад те казват, ако някой държи нещо на склад, значи то е непродаваемо и застояло. И така, оказва се че тук е неприложима тази схема за голяма част от тези които прозвъних :(
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Т'ва е wholesale и си нацелил производители, които не предлагат услугата dropship.
Ама пък тоя "производител", къде-аджеба, си държи стоката, щом не е на склад и там са се държали застояли стоки :?:
Странно...
 
Последно редактирано:
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,много готин форум и готина тема!:) Из интернет има доста инфо по темата,но аз искам да задам няколко конкретни въпроса засягащи хората от България.

1.Някой който вече си е регистрирал фирма от България в САЩ да сподели как и къде точно го е направил?Знам че из нета има доста сайтове които предлагат услугата,така че смятам че ще е полезно за останалите който е регистрирал да опише чрез кой е най-добре да бъде направена?

2.За банковата сметка възможно ли е в момента да се открие оттук без да се налага да се ходи до САЩ?Знам че преди е можело,сега как е положението?Въпроса ми е насочен главно към хора които са минали по този път.И също ако имаш американска фирма и да речем кипърска банкова сметка може ли да се работи?

От 3 години доста успешно продавам в eBay от България и вече знам доста тънкости.На драго сърце бих отговорил на всякакви въпроси свързани с eBay.Според мен за дропшип е задължително да има здрав eBay акаунт.Също така снимките на продуктите са много важни.Професионални снимки различни от на другите придават съвсем различна тежест на обявата.Също така препоръчвам който може да стане Top Rated Seller продуктите на такъв продавач излизат на по-предни позиции в ибей търсачката.
Ще се радвам някой да ми отговори на въпросите.Поздрави!

Eй братле , кажи нещо повече ....абе какво "нещо повече" , имам толкова много въпроси за eBay. Тръгнал съм да си развивам акаунта там и така, като гледам, адски много неща не са ми ясни. Най - вече ме интересува как се определя цената на шипинга , какви заглавия да пиша на артикулите в кой сайт да публикувам, абе изобщо, ще съм ти много тенксфул, ако кажеш някои тънкости. Свалил съм си един филм на Lynda -eBay Esential Training for Sellers. Може да се каже че съм си направил условия за така наречената продуктова фотография и скоро, ше си преснимам артикулите наново, щото първите снимки ги правих супер аматьорски и съответно първият ми търг , който изтече онзи ден , завърши с НЕпродажба. Ако искаш драсни на ЛС или на e-mail. Забравих да спомена че имам много авторски-ръчно изработени неща за продаване , които са с много добро качество и са красиви , наистина красиви.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Преди доста време аз започнах так...............

Мерси за ебука - изглежда страхотен
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте и от мен, Денислав.
Това е първият ми пост във този интригуващ с богатата си гама от информация за интернет бизнес форум.

И както повелява традицията, всеки нов да започне с въпрос: Възможно ли е някой да синтезира законовите и данъчни изисквания за такъв тип търговия в България. Има много информация из форума, но е безбожно разпиляна из всевъзможни теми. Би било много полезно да се напишат повече от 20-тина реда.
Конкретно ме интересуват следните стъпки:
1. Ако продавам стоки на принципа - Договорка с eBay магазин, какви са разпоредбите за препродажба? И възможно ли е надценката която определям продавайки личните си вещи (тъй като по своя смисъл стоката закупена от мен си е лична собственост) да не се облага с данъци, такси, НАП и т.н. ?
2. Ако продаваш " личните си вещи" в свой собствен сайт, без да е опоменато, че е магазин нужно ли е да имам регистрирана фирма ? Тъй като по смисъла на ТЗ това е бартер? Лични вещи за пари.
3. Ако съм прав, защо толкова малко хора използват тази " дупка" в ТЗ ?

Очаквам вашите отговори с нетърпение !
Поздрави!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Добре дошъл.
Ти искаш да си продаваш стоките или стоките на други?
Ако произвеждаш продукти в България и съответно ги продаваш,да трябва да имаш фирма.
А ако ще продаваш продуктите на други държави например аз преди продавах от Китай.
Те те снабдяват с продуктите си и оттам ги продаваш,дали в България или не,не е нужно да имаш фирма.
Например:
Аз се свързвам с производител на китайски телефони.Питам дали предлага опцията DropShipping,ако да той дава повече информация - Как?Къде?Защо?
А за eBay можеш да видиш разпоредбите в сайта им.
 
Еми то вам е тънкия момент, не може да си търговец и да продаваш някакви продукти на регулярна база и в същото време да не го правиш с комерсиялна цел. С две думи, това е търговска дейнист и изисква фирма, както и всичко около нея - регистрации, данъци, такси и каквото се сетиш. Сори, но няма как да го избегнеш това. Лични вещи може, но реално ако го правиш често и всеки път пордаваш, примерно, 10 дивана, си е направо за фирма. Реално никой нищо не използва. Просто има моменти, в които правиш както се вика гаражна разпродажба, но ако го правиш често и да не кажа всеки ден, си е направо търговия. На всеки му е ясно, че няма как да имаш 10 телевизора, 20 перални и подобни продути, като лични вещи. Може, но е съмнително и ще ти наложат глоби. Говорим за комерсиални намерения, каквито са, ако нон стоп го правиш и стоките са купени / прозиведени от теб и търгувани в последствие. ;) Там е и тънкия момента между търговия и разпрадожба.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за бързите отзиви.
Съдейки по всичко това, което прочетох общите правила за ДропШипинг са свързани с наличието на Собствена фирма със счотоводство, отговаряща на стандартен интернет магазин.
А относно самата хватка с ДропШипинга. Свързваш се със продавача на едро (който в повечето случай е и производител) и той се наема със задачата да изпраща до оказания му от вас (или вашата система) клиент. Окей, но явно това за което аз си мисля леко се разграничава от стандартната идея, а именно:
Всички пратки да са адресирани до мен със висящи плащания. Аз да ги пращам с Еконт до клиента с наложен платеж и при получаване на сумата от клиента да заплатя на производителя. Един вид схемата да е същата но да има едно оскъпяване през Еконт. / Ориентирал съм се към този метод поради възможността да продавам стоки по интернет, само чрез регистрирана фирма (без касов апарат) /

Какво мислите ?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Трябва да си сигурен,че ще имаш купувачи защото това,което го мислиш е нож с 2 остриета.
 
Мда, така е. Фирми работят с форми, това е не само при Dropshipping-а. Ако си краен клиент, не важи това. Всеки един drop-shipper би искал да се върже с големи дистрибутори, като примерр мога да дам get.bg за България, Amazon и eBay за Щатите. И колкото по-вървежен е магазина ти, толкова повече ще сте любимез на дадения дропшипър. А ако и започнете да новите много продажби за него, то тогава идват и смециалните условия, които ще ви разграничат от останалите - малките, според тях.

Зависи с кой си говорил и къде оперираш. Реално това не е практика при нормалните dropshipping процедури. Там плащаш им (и продукта и шипинга), казваш им номера на артикула, адреса на получателя. А те го пращат, като ти дават URL с номер на практата, за да си я следиш или клиента ти. Това е цялта система. Всичко друго е някаква разновидност и допълнителни усложнения. Всяка бизнес система се оптимизира с времето и до момента това (като изключим affiliating) е може би най-оптимизирания й вариант. Идеята е ти да си търговеца, както се и получава. А те си шиткат така. ;)

Касов апарат май ще е нужен, освен виж темата, която пуснаха тук - че не било нужно или задължително, ако оперираш през интернет. Но не съм я чел и не мога да ти кажа със сигурност дали се отнася за теб или за конкретния случай, особедно като ще го има момента с наложения платеж на място. Виж някой друг, определено е излишно това допълнително разкарване от теб до клиента, чрез Econt.

А ти си избери някаква система, с която да може да си правиш и счетоводството. Демек да си следиш актикул, цена, дата на пращане, дата на ордер. Но вече си знаеш за това, предполагам. ;)
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Тъй като търговията ми ще е изцяло за България, тук възприетият начин на плащане от хората поръчващи онлайн е чрез наложен платеж.
Моята маркетингова стратегия спрямо клиентите е такава. Тук е почти невъзможно да продадеш нещо без до болка заклиненото в съзнанието на българите - Око да види ръка да пипне... Всеки живее в страх, че ще бъде излъган. Дори картовите и електронни плащания още не са навлезли сред масата....
И на мен не ми се иска да навлизам във постоянна задлъжнялост с производителите, но по този начин бизнесът ми в тази страна ще бъде по успешен.
Това са моите възгледи.
Прав ли съм за вас ?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Има много вода да изтече, докато просъществува дропшипингът в БГ... По-добре складирай и продавай, че с този наложен платеж става един омагьосан кръг... Да, ще се бръкнеш за складова наличност, но... за в момента е така.
А и не само клиентите са с такова съзнание... Търговците са още по-.... Доста зачестиха случаите да ми се оплакват познати как си поръчали нещо, а то пристигнало съвсем различно, щото това, което поръчали го нямали налично, пък после не искали да връщат парите, пък не знам си що... Че един телефон да завъртят не могат ли, да им... Та... така е за в момента, но всичко се развива с доста солидни темпове и нищо не е вечно и нищо не се знае за напред. Дано някой ден стигнем американците по манталитет на интернет пазар, но както се казва... А дано, ама надали...
 
Ясно, ти си за тук, не мога да ти дам много полезни съвети, тъй като тук е с малко извраен характер. Като се почне от този наложен платеж и се стигне до момента, в който няма дропщипък, в истинския смисъл на думата, без да се прави на велик, а да шипва до определения адрес, пък после ще се оправя със самия търговец. Даже и за ордерите направени през нета, а тези с наложен може търговеца да си отговаря за тях, че си е малко тегаво, каквото и да си говорим.

Сега продължаваме по темата, че е интересна и обучителна. Тук реално и потребителя си е в правото. Като ги гледам БГ бизнесите, чак се чудя как още съществуват. Едните мошеници, другите терикати, четвъртите не им пука, че клиентите им са недоволни. Няма такъв цирк. По принцип навсякъде е така, но тук % им е много голям. Ако не вярвайте вижте как Бг бизнеса осигурява служителя си и чуджестрания бизнес как го прави и сами ще си направите изводите за какво си говорим. И това е само част от "великите" им деяния. За това е така. А другото е, защото бг потребителя не е израстнал до това ниво да пазарува през интернет. Но тенденцията е към повишаване и това си личи много.

Нямам наблюдения за тук, но съм склонен да вярвам в казаното. Тук идеята за dropship не е много засилена и няма да е зле тукашните да са малко по отворени в тази насока, защото е един вид канал за дистибуция. Но всеки сам си решава как ще се развива и дали иска да го прави. Най-лесно е да си седиш и да не го правиш. Може да се измисли и системата е толкова проста, че чак се чудя защо не го правят малоумниците тук. Ето я и нея - правят едно подразделение за такъв тип дистрибутори, нещо като склад, към който се връзват такива търговци. Според продажбите им може да се вкалифицират и направят в различно отстъпки или бонус системи. И не говоря само за БГ пазара, могат да плъзнат на повечко места. Примерно порозиводител на фарове / ксенон / лупи и т.н. може да плъзне с помоща на дропшип не само тук, но и в чибжина, а да не говорим, че ще въври успоредно с wholesale-a им.

Тук се инвестира в:

- Сайт, или подразделение от сайта, защо не и някоя аф. програма след време.
- Материали, които са банери, картинки, текстове, статии, сертификати.
- Системи за отчитане, която така или иначе я имат, ако са читави и си водят нещата добре.
- Администратор и човек занимаващ се с dropship програмата.
- Отделно помещение, в което да са точно тези стоки / атикули.

Колко много, с колко малко може да се получи. Но тук са гъзари и не им требва друг пазар. :) Абе направи си голям сайт и се рови, а все някой от нас ще успее да ги обеди, че редно да гледат малко по-далеч в бъдещето. :)
 

Горе