DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Измамени винаги има и ще има, но това е когато не се гледа внимателно и има съмнения, които не са проверени. Важно е да се гледа. Вашият бизнес партнцор, както е в случая дропшипъра, е много важен за вашия бизнес. Могат да ви измамят навсякъде в ежедневието, така, че риска го има във всичко, което правите, както се вика, даже купувайки хляб за дома. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте и от мен. Отдавна чета във форума, гледам да не пиша много, но отдавна имам няколко въпроса по тази тема и реших да попитам накрая...
Окей, но как да бъдем сигурни във възвращаемостта на инвестицията (въпреки, че думата "инвестиция" включва в себе си думата "риск"), за да имаме мотивация да наринем ****$ в отваряне на фирма, ам. банкови с/ки, уеб-дизайни, СЕО-та и т.н. ?
След като накрая може да се окаже загубена кауза и пари на вятъра, които хич няма да са малко ?
Другото, което... Как става начисляването на данъци при LLC, когато я управляваме от Б-я, примерно и продаваме само онлайн ? На база на кое ? Как се плащат и т.н. ? Колко ? (Тук отново мисля и аз да заложа на Delaware)
Няколко човека вече движат такива бизнеси успешно, но не споделят (или поне на мен ми убягва) чрез коя фирма са си задвижили и уредили документите, лицензите, сметките и т.н. в САЩ от БГ. (четох за няколко сайта, но всички са подхвърлени като предложения - тук и в другата тема). Та ако може някоя такава фирма да споделите, която да се заеме с всички необходими неща, а не една фирма да ти регистрира фирма, втора банкова сметка и т.н. по течението...
Какво мислите за E-source и World Wide Brands ? Едното е с ниска годишна такса, а другото с висока еднократна... И двете предлагат куп предимства, но... Ще очаквам вашето мнение.
Кой "сайт за готови темплейти" (извинявам се за израза, ако е доста грешен) ще препоръчате за създаването на дропшипинг сайт ?
GoDaddy ли е най-подходящата фирма за хостинг, 'що се отнася до дропшипинг в Америка ?
И в крайна сметка - струва ли си цялата тази инвестиция, всичките тези разправии и до колко е възвращаемо ?
Поздрави
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Тя реалнио зависи изцяло от това как е изграден и добре ли работи бизнес модела. За да се избегнат въпросните рискове е нужно да се направят и подробни проучвания и анализи. Всеки изпипал добре плана си на действие, даже и с Б план към него реално прави системата по-сигурна и не действа на сляпо. Минавайки по план реално нещата се случват идея по-добре. Както каза един понзат плана изтегля бъдещето в реално време. Същият човек още е на мнение, че най-голямата загуба е да не си на печалба. :)

Никога не тръгвай с негативна настройка - това е грешна стратегия. А и колкото да са парите, знай, че няма да имаш по-добър урок. Никой курс и семинар няма да те научи на това, на което ще те научи практиката. Може най-големите гурута и не знам си какви звезди да ти взимат по няколко стотин лева, за да си мрънкат - но нищо не е като урока на живота. ЩЕ видиш сам. За това разсъждавай и така - инвестираш в учението си. И както е казал всеки практик, това което то дава практиката е урока, който учебника само може да ти опише, но не и предостави.

Да, този щат е ОК за фирма, пък и там са се струпали повечето опериращи на US пазара. За данъците, ще е нужно да си проучиш, но се плащат всяка година, както си запознат, на база спечеленото. Няма какво да им изчисляваш толкова. Плащат се по банков път, вече там след издаването на фирмата ще се запознаеш и с това. Плащат се корпоративен данък - Corporate tax in the United States. Има всичко в нета, сядаш и четеш каквото ти е нужно. ;) Ще видиш, че не е толкова трудно. Все пак иамй едно на ум, че се иска повече качества от другите, иначе всеки щеше да го прави. Но се придобиват при желание и сериозност.

Това пак мопже да го издирирш в нета - регистрация на фирмата. Няма как иначе. Те споделят, поне някои, но реално, за да ги разбереш ти трявба тяхното мислене или опит, или средата, в която са да ти е позната. Така информацията не се губи никъде.

За E-source и World Wide Brands не мога да кажа нищо. Реално някои работят с дропшипъри и като си ги контактват отделно, намирайки им продуктите в мрежата и насам натам. Тук вече плана се включва със стъпката "какво ще продавам", "къде да го намеря", "кои ще са ми топ партьорите / дропшипъри".

За такъв тип сайт разгледай opencard, zen card, e-commerse, wordpress, yahoo shopping и ако някой може да предложи още. Тук реално пак ще трябва да се проучи кое ще работи най-добре в твоя случай. ;) GoDaddy, ммм. Има и по-добри. Hostgator ги харесвам повече. ;)

Определено си струва. Даже и да не успееш, а това няма как да не се случи при силна подготовка, ще си си платил за много хубаво урок по изграждане на онлайн бизнес. Винаги гледай от позитивната страна на нещата. Има такава. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Тъкмо ти бях свикнал на предния аватар :|
Даже и да не успееш, а това няма как да не се случи при силна подготовка...
Тук не би ли следвало да е обратното, че ако е така... хех..

Имам доста позитивна нагласа, що се отнася до чуждите пазари, а и най-много ме зарежда това, че точно този тип бизнес ще е пред/последното нещо, което ще пробвам, за да остана в тази държава, а и това е нещото, с което смятам, че искам да се занимавам и ще ми носи най-важното - удоволствие. А какво по-хубаво от това? Да работиш с удоволствие? Да не говорим ако ти носи и малко стабилни/основни доходи.
Да се върнем, че се отнесох...

За данъците, имах предвид дали се плащат на база печалба или на база оборот (въпреки, че тук съм на 90% сигурен, че е на база печалба, но все пак е нужно неяснотите да се изчистват), че "на база спечеленото" за мен означава и двете, т.е. без конкретизация.
Корпоративният данък пак не го дават конкретно - 15%-35% (Да, тук ще се разровя стабилно)

За регистрацията - имах предвид да препоръчат доверен сайт, който да извършва всички услуги в едно, а не да ползваме един сайт за регистрация на фирма, друг за отваряне на банкова сметка,трети за пети и т.н.

Ще ги разгледам :|

Така де, то ще съм си платил за урок по интернет бизнес, ама няма ли да е малко солен, ако не потръгнат нещата. Така де... :wink:

Поздрави
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Трябва ли да имам фирма, за да започна с DropShiping-a?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Трябва ли да имам фирма, за да започна с DropShiping-a?

Никой няма да ти обърне внимание ако си без фирма. Всеки иска и си търси читави партнерс. Ти би ли се доверил на някого без фирма?
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Тъкмо ти бях свикнал на предния аватар :|

Тук не би ли следвало да е обратното, че ако е така... хех..
Мда, трудно се оправям с многото отрицания в едно изречение. Така де, схвана ми идеята. :) Сори, че не се изразих правилно.

Може да се получи и още как. На този модел разчитат не малко бизнеси.

Данъците се плащат на база печалба. Защо? Защото може да продаваш нещо с маржин 10%, а корпоратвния данък да е 10%. Какво правим тогава? :) Данъците са на печалбата, след като се приспаднат и разходите, но само тези, които могат да минат като фирмени - хостинг, домейни, офис, транспортни и т.н.

За регистрацията - имах предвид да препоръчат доверен сайт, който да извършва всички услуги в едно, а не да ползваме един сайт за регистрация на фирма, друг за отваряне на банкова сметка,трети за пети и т.н.

Тук не те разбрах. Ползваш един, който ти е бизнеса и си цъкаш. Дано да е по въпроса ти. :)

Примерно ако имаш сайт (дропшипърски) за нещо си (кукли, играчки), е редно да го предоставиш - той реално е актив на фирмата. Но да знаеш, че ще ти искат и лиценз, който се плаща, за да имаш правото да търгуваш със стоки. ;)

Еми солен ще е, ама то всеки хубав урок излиза скъпо. Особедно практичните. :)
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Трябва ли да имам фирма, за да започна с DropShiping-a?
Категорично, ДА

Корпоративният данък пак не го дават конкретно - 15%-35% (Да, тук ще се разровя стабилно)

Корпоративният данък варира в зависимост от точната облагаема сума.
Интересуват те формите 1040NR (U.S. Nonresident Alien Income Tax Return) и 1040SC (Profit or Loss From Business)

За регистрацията - имах предвид да препоръчат доверен сайт, който да извършва всички услуги в едно, а не да ползваме един сайт за регистрация на фирма, друг за отваряне на банкова сметка,трети за пети и т.н.

Вече никой не може да се ангажира да ти отвори банкова сметка. Ако някой ти обещае и ти иска пари за това - бягай надалеч. Начинът е един - единствен - на място в банката в САЩ.


Трябва ти фирма, единствено за следното:
- регистрацията на фирмата
- да ти стане registered agent
- (ако ти трябва) mail/office forwarding.

Такива фирми с лопата да ги ринеш - избери си този, който най-много ти допадне и ти даде приемлива цена.


Всичко друго си правиш сам:
- отваряш си банкова сметка
- EIN номерът си го взимаш от IRS.
- Бизнес лиценза - от Агенцията по приходите на щата, в който си се регистрирал. За DE e тази revenue.delaware.gov
 
Последно редактирано:
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, трябва ли човека физически да е в DELAWARE.
 
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, трябва ли човека физически да е в DELAWARE.
Не е задължително. Порсто трябва да има там фирма. Докумените се оправят от тук. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

извинявай,ако не съм разбрал нещо, но не трябва ли фирмата която съм регистрирал да има адрес в USA.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

извинявай,ако не съм разбрал нещо, но не трябва ли фирмата която съм регистрирал да има адрес в USA.

Ама тя ще има, това е хубавото на регната фирма там. Взимат ти и депозит за това, че може да получиш на мейл бокса писма, а те да минат към твоя реален адрес. Абе същински опериращ US бизнес си е. Ти дистанционно от тук си го управляваш.

Имаш си офис, поддръжка и всичко си е в цената. Телефона си взимаш през Skype да минава. И си почваш. ;) Ако имаш други, питай тук. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Хм, доста ме демотивира това, че колегата ivo5289 , който е пуснал темата за Регистрация на фирма в САЩ и ред други неща, накрая, въпреки мотивацията, продава сайта ((като се казваше в обявата, че прави 300 (ама каква валута - не се знае) без реклама (въпреки, че срещнах из форума негови мнения, че е правил доста реклама и доста пари е вложил в реклама)), фирмата и т.н. Извинявам се, че го споменавам, но той и E-business ме мотивираха от самото начало, а така да се развият нещата...
Т.е. малко се губи смисъла да се дадът 3000 долара, за да се изкарват по 300 (лева, долара...) и за да могат да се избиват, трябва да се направят минимум 5 сайта, примерно, но и там инвестиция за дизайн, СЕО, маркетинг, става доста по-дебела... И пак се мятаме в дълбокото...
Не знам...
Доста съм разколебан в момента дали да заложа на това или на БГ онлайн бизнес (да, клиентите са в пъти по-малко, но първоначалните инвестиции ще са други, няма нужда да се занимаваш с чужди закони, чужди банки, чужди езици, чужди клиенти и т.н.).
Та малко хелп, ако е възможно.
И лек оффтопик... При нова регистрация в ибей (com, co.uk), по колко листнати айтъма имаме право да продаваме, че чух от трето лице, че са до 10, докато не ти се вдигне репутацията (до колко - не е ясно). Цял нощ рових за това, но такова нещо не успях да открия, но пък и информацията в Гугъл за ибей е доста стара.
Поздрави
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Както гласи една стара-нова поговорка: "Едно е да искаш, друго - да можеш, трето: да го направиш"! Както казваше E-business в един свой коментар: " Ако намериш начин да изкарваш над 3К на месец - може да помислиш и за Дропшипинг..."
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Колеги, много ще съм благодарен ако някой ми помогне с български дропшипари.Имам сериозен интерес.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Колеги, много ще съм благодарен ако някой ми помогне с български дропшипари.Имам сериозен интерес.
Какво по-точно имаш в предвид? Как да ти помогнем? :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Предполагам с информация/контакти за български дропшипъри :wink:
Ето тук, например, има предлагащи такава услуга - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=30643
Blinky, нищо не каза по предното ми мнение :(
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Колеги, много ще съм благодарен ако някой ми помогне с български дропшипари.Имам сериозен интерес.
Имаш сериозен интерес, но до там. Прочети от А до Я форума по този въпрос. Лично аз се сещам за 3-ма сериозни дропшипъри ( както ти се изразяваш), с които лично съм имал вземане-даване. Всъщност тук в БГ, терминът дропшипинг е малко относително понятие, тъй като 90% от продажбите стават, чрез нал. платеж. По скоро е някаква мутация м/у афф. и дропшипинг, но върши работа. Като се вземе под предвид и миниатюрния/ неплатежоспособния пазар в БГ по този показател, смея да твърдя, че насочването на сериозни материални и интелектуални усилия в тази насока не са най-удачната бизнес политика:)))
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Blinky, нищо не каза по предното ми мнение :(
Еми не видях да питаш нещо. Имай предвид, че всеки си има мнение и че при едни не е станало, не означава, че и при други ще е така. Все пак е важно да се знае, кой какво цели и до къде би искал да стгне, както и какви планове има за това. Няма да се учудя яко някой с план "Искам пари за 3 месеца" се отказва.

Фирмата не е $3К. Гледахме я за по $1000-1500, но не знам каква е точно цената, защото има фактури, които я определят. Пазарът в САЩ е по-голям и няма нищо общо с тукашния, който даже не е много добре възпитан да купува през интернет. През инернет тук купуват предимно младите и това е. Сори, но там даже лелите си купуват кучешки играки през интернет. Тук те обикалят магазините и гледат Перла. :)

За ebay не знам, но знам, че се цака на item, както и, че те ограночават до бройка. Не съм наясно до каква. Като се регнеш, може да видиш. Там много голям фактор играе репутацията, защото чрез формула тя определя и дискаунтите по отношение на пари за листант item. Това го знам от автора на темата. :)

ПРави си акаунта и почвай да си разглеждаш. Но ако искат фирма, това вече може да те спре. Пиши им. Аз лично нон стоп се натискам насам натам и получавам обратна връзка с доста полезна информация. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

$1000-1500, ама с все банкови сметки, Box-ове, агент и т.н. ли ? Ако е така, е добре.
После са инвестиции по сайта/овете и т.н., но това си е строго индивидуално и според зависи целите.
Да, разбира се, че там пазарът е много по-голям, много по-образован за пазаруване чрез интернет и т.н. То ако не беше така, нямаше да има такава тема :)
За йбей, ако може авторът да се включи тогава.
И поздравления за смислените мнения, които пускаш из форума, с най-голям интерес ги чета :roll:
 

Горе