DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ако хората които ти правят сайта си нямат представа от оптимизация, после тия дето ще го оптимизират ще си скъсат гъзовете да го оправят или ще трябва изцяло да го направят наново. Казвам го щото не веднъж са ми попадали страхотни като дизайн сайтове които НИКОГА НЯМА ДА МОГАТ ДА БЪДАТ ОПТИМИЗИРАНИ без да се направят наново. Нагледал съм се на хиляди дизайнерски глупости, не е важно че сайта работи, важното е как ?
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ако хората които ти правят сайта си нямат представа от оптимизация, после тия дето ще го оптимизират ще си скъсат гъзовете да го оправят или ще трябва изцяло да го направят наново. Казвам го щото не веднъж са ми попадали страхотни като дизайн сайтове които НИКОГА НЯМА ДА МОГАТ ДА БЪДАТ ОПТИМИЗИРАНИ без да се направят наново. Нагледал съм се на хиляди дизайнерски глупости, не е важно че сайта работи, важното е как ?

Мдам... ама хората как се кефят на шарнко а?
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ако хората които ти правят сайта си нямат представа от оптимизация, после тия дето ще го оптимизират ще си скъсат гъзовете да го оправят или ще трябва изцяло да го направят наново. Казвам го щото не веднъж са ми попадали страхотни като дизайн сайтове които НИКОГА НЯМА ДА МОГАТ ДА БЪДАТ ОПТИМИЗИРАНИ без да се направят наново. Нагледал съм се на хиляди дизайнерски глупости, не е важно че сайта работи, важното е как ?
Да и аз си помислих, че нещата трябва да се стиковат, и ако разделим задачите на разни хора те трябва да работят като екип.
 
Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

о.к. мерси за съвета, ще търсим отделни хора за етапите като почнем.


Да звучи много интересно и ако може да се направи безопасно (?), сигурно бихме се спряли на този вариант.
Само не ми е ясно кое е по-напред, изработването на сайта и оптимизацията или контакта с фирми/производители които предлагат drop shipping или става паралелно. Каква е схемата за начинаещ бизнес? Въпроса може да ви се стори тъп, но не съм наясно. Логично е отначало да направим фирмата, след това да търсим контакти с производители които предлагат drop shipping, и чак след това да се заемем със е-магазина и оптимизацията му в интернет. Така ли е?

може да се направи безопасно конверсията вероятно ще е малко по слаба но ще стане

първо направете пазарно проучване коя ниша точно да подхванете как е конкуренцията колко са им силни сайтовете итнт по лесно ще ви е в по малка ниша един магазин за всичко не е добра идея

AxCx аз му говоря да си поръча къстъм дизаин за ос комерс със или друг популярен шопинг карт скрип със или без къстъм дизаин все си е оптимизация на шопинг карт не му трябва 100% къстъм цмс за които да го щавнат прилично
 
От: Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

първо направете пазарно проучване коя ниша точно да подхванете как е конкуренцията колко са им силни сайтовете итнт по лесно ще ви е в по малка ниша един магазин за всичко не е добра идея
Да, прочетох темата и ме убедихте, че "магазин за всичко не е добра идея", няма да правим такъв.
Пазарно проучване правим в момента, но да намерим малка доходна ниша в US май ще е доста трудно от раз. Първото което ни хрумна беше бижутерия и часовници(то ниша не бих го нарекъл, по-скоро нишище), празници много, поводи още повече, купуват се постоянно. После проверих в google: 280 000 000 резултата за jewelry. Шансовете май са минимални? Кажете какво мислите, всякакви + и - ще са от полза.

...аз му говоря да си поръча къстъм дизаин за ос комерс със или друг популярен шопинг карт скрип със или без къстъм дизаин все си е оптимизация на шопинг карт не му трябва 100% къстъм цмс за които да го щавнат прилично
Колко ще ми струва да си поръчам индивидуален такъв, защото виждам готови темплейти за ос комерс, на различни цени в интернет?
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Резултатите за съжаление са повече 305 000 000 :( И определено има доста магазини на челните места, но ако примерно продаваш само silver jewelry шансовете ти се увеличават :) или пък само gold jewelry :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

...но ако примерно продаваш само silver jewelry шансовете ти се увеличават :) или пък само gold jewelry :)
Добра идея, благодаря ти!
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Колко ще ми струва да си поръчам индивидуален такъв, защото виждам готови темплейти за ос комерс, на различни цени в интернет?

Различно може да разпиташ а може и темплеит да ползваш стига да си намериш някои които ти харесва....
 
От: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

о.к. мерси за съвета, ще търсим отделни хора за етапите като почнем.


Да звучи много интересно и ако може да се направи безопасно (?), сигурно бихме се спряли на този вариант.
Само не ми е ясно кое е по-напред, изработването на сайта и оптимизацията или контакта с фирми/производители които предлагат drop shipping или става паралелно. Каква е схемата за начинаещ бизнес? Въпроса може да ви се стори тъп, но не съм наясно. Логично е отначало да направим фирмата, след това да търсим контакти с производители които предлагат drop shipping, и чак след това да се заемем със е-магазина и оптимизацията му в интернет. Така ли е?

Струва ми се, че си обърнал нещата с краката нагоре. Какъв сайт, каква оптимизация, какви пет лева? Първо проучи добре нещата, направи си бизнес план (най-добре няколко плана, за всякакви варианти), направи си контактите с дроп-шипърите, пет пъти премисли, прочети малко литература по въпроса, и тогава ако решиш да рискуваш, започваш да действаш по възможно най-бързия начин - регистриране на фирми, правене на сайтове и прочие. Иначе има голяма вероятност да влезеш с няколко хиляди вътре (без да говоря за загубеното време) още отначало, и да се откажеш от е-бизнеса.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Първо проучи добре нещата, направи си бизнес план (най-добре няколко плана, за всякакви варианти)...
о.к. прав си, така е!

...направи си контактите с дроп-шипърите
не ми е ясно как да си направя контактите с тях и какво да им предложа, като не съм никой, нямам фирма и т.н. Струва ми се E-Business, точно това се опита да обясни, че е несериозно и никой производител (не посредник!) няма да ти обърне внимание ако нямаш щатска фирма. Може би не съм разбрал правилно, ако е така - обясни.
Това пише и Tim Knox в Dropship Your Way To Online Success:
Step 3:

Set up an account with the dropshipper. Now it's time to set up a reseller account with the company that will supply the ... This can often be done online or by phone, but some companies will require that you complete and return a reseller application to open an account. Some may also require a tax ID and a business license.
На който му е интересно: dropshipmarketer.com/columns/dropship-success.php
Там попаднах и на един богат ресурс с US manufacturers, distributors and service providers, може на някой да му свърши работа: thomasnet.com/
Засега това, четенето продължава.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Имах предвид да проучиш принципно въпроса с drop chip-ърите, как работят, какви отстъпки предлагат. То е ясно че като опре въпроса за бизнес отношения, трябва да имаш задокеанска фирма, ама информация никой няма да ти откаже. Така или иначе, ако си решил твърдо да се захванеш с това и можеш да инвестираш, нищо не ти пречи да задействаш регистрацията на фирма. Аз на твое място (тъй като не обичам да хвърлям пари на вятъра), бих минимизирал риска чрез едно първоначално сериозно събиране и обработка на информация какво и как да продавам. Така, като те гледам, ти дори още не си решил какво ще продаваш, пък си тръгнал да мислиш за дизайн на сайтове и прочие технически подробности. Имаш ли солиден бизнес-план, всичко останало е безкрайно по-лесно, иначе рискуваш много. И последен съвет от мен, че май почнах да се повтарям - освен ако не разполагаш с доста пари и не си рисков тип играч, не бързай със сайтовете и фирмите, обмисли добре нещата. Зад един Джеф Безос, или Лари Пейдж и т. н.н. които станаха милиардери покрай Интернет, стоят поне по един милион неизвестни герои, които са опитали нещо и не са прокопсали в Интернет.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

dalakov благодаря ти за съветите и обясненията! Не съм рисков тип, не бързам и естественно проучвам въпроса. Просто много ми хареса идеята и съм решил да опитам, а какво ще се получи само времето ще покаже. Може би въпросите които задавам, ви се струват глупави, но ... всяко начало е трудно.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Глупави въпроси няма, обаче само идеята за дропшипинг да те кефи не е достатъчно според мен. Да уточня само че не се занимавам с този тип бизнес засега, но и аз натам съм тръгнал. :)
Намери си ниша която да ти харесва. Нещо, за което си манияк и не са много хората, които си падат по това нещо.
Е, да не е все пак нещо съвсем забутано, но разбираш за какво става дума.
Нямам много опит, обаче ми се струва че бижутерската ниша е от конкурентните, и не мисля че е добра идея да се набутваш там, особено пък в началото. Да имаш топ сайт в по-слаба ниша е винаги по-добрата оферта.
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

И на мен ми звучи интересно, навит съм да продавам по този начин стоките си:)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Bricksn благодаря ти за мнението. Иначе бижутерията и часовниците са това което ми харесва и бих се занимавал с удоволствие, но наистина май не са за "първи стъпки". Търсенето на ниша продължава, сигурен съм, че за всеки има по нещо.
А въобще май има нужда от семинар по темата. E-Business или някой друг с опит в DropShipping-а дали няма да организира такъв? Сигурен съм, че ще бъде успешен и ще има много желаещи при добра организация!
 
Последно редактирано:
Разгледай и ресурсите които са пускани за афилиейт маркетинга :) тои не е много по различен на практика когато става дума за Private Label Reseller сайт разликите са само в това че ти фактически не удобряваш продажбите а външна компания и не можеш много да играеш с цените (зависи от програмата при някои може) иначе всичко останало е мотамо

от пазарното проучване през билдването на сайта ако ползваш къстъм дизаин до техниките за повишаване на конверсията
 
Последно редактирано от модератор:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Обезателно ще ги прочета, но засега съм се съсредоточил в/у дроп-а.

p.s. coolice, след аватара ти най-много ме изкефи "дата на присъединяване: Jan 1970"
 
Прочети няма да съжаляваш... те афилиейт (праивът леибъл риселър) програмите не са еднакво добри за всички ниши....

в моята билковите продукти мога да печеля средно около 10 долара повече на продажба като ползвам дропшипинг отколкто като афилиейт но целият риск по билинга и труда за обработване на поръчката се прехвърлят при мен затова реших да си пусна още един сайт вместо да прехвърлям текущия към дроп шипинг.... за други ниши положението е различно както казах пазарно проучване му е майката ползваи долните инструменти за проверяване на броя търсения за ден :)
Гугъл киурд тула пусна информация в цифри
Free Keyword Suggestion Tools

пп Аватара съответсва на стила музика :) за датата ще взема да я оправя някои ден от авто инсталъра на старият скрипт форума е ...
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, те американците са луди (по-точно запалени) на тема здраве, красота, фитнес и т.н. и това сигурно са добри ниши, но с афилиейт програмите все още не мога да си представя как бих могъл да печеля при положение, че не съм специалист в областта, а работата, доколкото разбирам, е свързана с много тънкости! Четене му е майката и много практика.

P.s. Много, ама наистина много ти благодаря за помощта. Оценявам го! И за да не съм празнословен, имаш една бира от мен, или няколко, или там каквото пиеш :)
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Точно това е. :) Да си горе-долу специалист в нишата му е майката. Ще ти помогне и като пишеш рекламният текст, и като правиш маркетинга.

А иначе в момента има и още една ниша в САЩ, която се развива изключително бързо. Става дума за self-help. Точно там мисля да се пусна с първият проект, обаче е по-сложно за реализация от другите ниши според мен.
 

Горе