DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

дефакто на кратко в БГ практиката на подобен тип бизнес модел водят чуждестранни фирми или новооткрити производители на даден продукт, който използват метода на търговия с така наречените ПИРАМИДИ...В който първо инвестираш в продукти и после водиш някого, който да стане и той представител като си закупи пакет от продукти на определена стойност и като започне той да търси и продава и ти да взимаш от неговите клиенти и него % от продажбите и така до 9-то.. аз така го разбирам тоя Дропшипинг..
 
Според моя опит е доста кофти със върнатите доставки. Дърпат те назад точно когато си изкарал нещо си и хоп в 1ви клас те връщат.
 
дефакто на кратко в БГ практиката на подобен тип бизнес модел водят чуждестранни фирми или новооткрити производители на даден продукт, който използват метода на търговия с така наречените ПИРАМИДИ...В който първо инвестираш в продукти и после водиш някого, който да стане и той представител като си закупи пакет от продукти на определена стойност и като започне той да търси и продава и ти да взимаш от неговите клиенти и него % от продажбите и така до 9-то.. аз така го разбирам тоя Дропшипинг..
Ти говориш за нещо друго, което се нарича МЛМ или Мулти Левел Маркетинг, демек Маркетинг на нива в пирамидална структура. Това не е дропшипинг. Дропшипинг е да имаш клиент в Бургас примерно, ти да си в София и той като поръча от теб, ти да поръчаш неговия продукт от фирма в Добрич примерно и те му го пращат директно на него от твое име, а ти задържаш като печалба разликата в цената.
 
Здравейте!
Бих искал да помоля всеки, който има желанието, да разясни с няколко изречения или линк към подробно и ясно описание относно дропшипинга от US към US оттук. Например от Амазон US към еBay US. От няколко месеца практикувам само от Amazon UK към eBay UK със задоволителни резултати, но никъде не намирам материали, в които да са посочени всички подробности и изисквания, с които да се съобразя, например че са нужни US - регистрации, адреси, такси и т.н. Не става дума за фирма, а индивидуален дропшипинг.
Предварително благодаря на всеки за отделените няколко минути за съдействие!
 
Здравейте.
Пуснах официално електронен магазин с над 12000 артикула. www.xgifts.eu. Има меню на 5 езика, сред които английски, немски, испански, френски и български.
Всички продукти се изпращат директно от дистрибутор в западна Европа и с различни опции за доставка. Пиша в случай, че някой се интересува да го използва за дропшипинг към еврoпейските сайтове на eBay или други подобни. Ще се радвам и тук да разрешим въпросителните, при наличие на интерес.
 
Има ли смисъл сега да се започва дропшипинг или вече не е схема?
Питам понеже вече много хора се занимават с това, дали още може да се изкарват пари?
 
Разбира се, че има смисъл! Много хора напускат работа и живеят добре само с дропшипинг. В края на краищата винаги можеш да пробваш и не губиш нищо, евентуално известна част от времето ти.
 
Някой може ли да ми каже на International postage в ebay uk какво трябва да избера, защото сега доколкото разбирам трябва да смятам за всяка страна колко е за да листна продукт.
 
Така прехвърлих се в .com, но имам друг въпрос. Продуктите под 35$ в амазон как им смятате доставката?
 
Здравейте! От скоро чета за dropshipping-а и имам голям интерес към него. Скоро мисля да започна да се занимавам с него и търся съвети и препоръки за по-бързо развитие в сферата. Имам много свободно време и мога да започна с достатъчна сума за по-бързото развитие. Ако някой може да ми даде съвети и препоръки моля да се свърже с мен на лично или да пише под моя пост, ще съм много благодарен!
 
Имам питане относно закриване на акаунт в ebay? Ситуацията е такава че от близо 2 месеца нямам никакво време за работа в сайта и въобще не съм влизал в профила си от поне 2 седмици, а реално продажбите продължават най вероятно имам отворени поне 10 refund а съм изтеглил всичко налично от РР и от картата ми. Какви са възможните реакции на ebay след като не затворям сам тези refund а в сметката ми няма наличност да го направят те?
 
Ако си си зенамивал с дропшип, защо не го дадеш на някой, който иска да прави същото? Примерно на мен?
 
Имам питане относно закриване на акаунт в ebay? Ситуацията е такава че от близо 2 месеца нямам никакво време за работа в сайта и въобще не съм влизал в профила си от поне 2 седмици, а реално продажбите продължават най вероятно имам отворени поне 10 refund а съм изтеглил всичко налично от РР и от картата ми. Какви са възможните реакции на ebay след като не затворям сам тези refund а в сметката ми няма наличност да го направят те?
eBay най-вероятно ще им ги върне парите и после ще си ги търсят от теб
 
Имам питане относно закриване на акаунт в ebay? Ситуацията е такава че от близо 2 месеца нямам никакво време за работа в сайта и въобще не съм влизал в профила си от поне 2 седмици, а реално продажбите продължават най вероятно имам отворени поне 10 refund а съм изтеглил всичко налично от РР и от картата ми. Какви са възможните реакции на ebay след като не затворям сам тези refund а в сметката ми няма наличност да го направят те?
Ще ти пратят колекторска фирма. И ще си платиш таксите на люксембургски съдия изпълнител. Ще те вкарат в затвора защото си откраднал парите на хората. И освен това се правиш на луд тука, че нямаш време за Ebay.
Мишкар крадеш пари !!!
 
Да се включа и аз малко в темата.
Мое лично мнение е, че в България дропшиппинга все още е много назад. Мисля си. че проблема не са самите дропшиппъри, а крайният потребител (Българина).
Тук хората са свикнали да получават продукта чрез Еконт или друга куриерска фирма. Да имат право на преглед и после да си платят. Малко са хората които си плащат с карта или paypal при положение, че имат опция преглед преди да платиш.
Много занимавка става, когато consumer поръчва продукт от теб, ти се свързваш с дропшиппъра и той трябва да изпрати стоката не на поръчалия а на теб и чак тогава ти го изпращаш на купувача, в противен случай няма как да вземеш прихода от Еконт ако не си ти подателя. Извън България е лесно, човека си купува, имаш сумата, купуваш му продукта,пращаш и прибираш profita, без да ставаш от лаптопа. Ако греша и има по-лесен вариант, моля поправете ме!
 
Здравейте,
Имам голям интерес да изпробвам този модел на търговия с онлайн магазин таргетиращ Американския пазар. Сега се боря с набиране на информация относно откриване на фирма там, нужен ли ми е тамошен адрес и банкова сметка. Доколкото разбирам банковата сметка няма как да стане без да отида лично, което няма как да стане в момента. Ще съм много благодарна ако можете да ме насочите и дадете съвети за този процес.
 
Да се включа и аз малко в темата.
Мое лично мнение е, че в България дропшиппинга все още е много назад. Мисля си. че проблема не са самите дропшиппъри, а крайният потребител (Българина).
Тук хората са свикнали да получават продукта чрез Еконт или друга куриерска фирма. Да имат право на преглед и после да си платят. Малко са хората които си плащат с карта или paypal при положение, че имат опция преглед преди да платиш.
Много занимавка става, когато consumer поръчва продукт от теб, ти се свързваш с дропшиппъра и той трябва да изпрати стоката не на поръчалия а на теб и чак тогава ти го изпращаш на купувача, в противен случай няма как да вземеш прихода от Еконт ако не си ти подателя. Извън България е лесно, човека си купува, имаш сумата, купуваш му продукта,пращаш и прибираш profita, без да ставаш от лаптопа. Ако греша и има по-лесен вариант, моля поправете ме!
Здравей , има по-лесен начин .При дропшипинга продукта се изпраща директно на краиният потребител от дропшипъра , а ти си получаваш комисионната в края на месеца, иначе става дълга и широка и много скъпо.
 
Пазара в България е много малък .... това също е проблем и трудно се прави търговия
 
Пазара в България е много малък .... това също е проблем и трудно се прави търговия
Да, не е голям голям. Но определено има две основни неща, които дропшипърите трябва да знаят - тук в България търговията е на почит, защото производството като цяло го е хванала липсата. Второ - колкото и малко производство да имаме, имаме все някакво и то е някакси уникално по някои критерии щом е оцеляло. Примерно - продаване на гоблени, масло от рози, и други подобни. ;)
 
Здравей , има по-лесен начин .При дропшипинга продукта се изпраща директно на краиният потребител от дропшипъра , а ти си получаваш комисионната в края на месеца, иначе става дълга и широка и много скъпо.
Това си е чист aff marketing
 
Последно редактирано:

Горе