Eдна логическа задача

От: Eдна логическа задача

леле леле...колко са 20% на 120лв?? верно сте изтрещели тотално :D
Поне си личи, че се занимавате с ОНЛАЙН бизнес :-o
 
От: Eдна логическа задача

Той е написал 120 лева С ДДС, така че допълнителните разсъжденията са излишни...

Еми точно.... Това е същото като кажа, че едикое си струва 120лв с ДДС и всеки си мисли, че ДДС-то е 20лв :D Щото си мисли, че 100лв + 20% е 120лв, а всъщност трябва да извади 20-те %та от 120лв :wink: Вервай ми, един на десет захапва веднага :)
 
От: Eдна логическа задача

Именно :lol:

Иначе да си знаете - по закон ВСИЧКИ цени трябва да са упоменати "с ДДС"
 
От: Eдна логическа задача

Вместо да злорадстваш си оправи условието - написал си цена С ДДС... Ако беше БЕЗ ДДС, щеше да е вярно!

леле леле...колко са 20% на 120лв?? верно сте изтрещели тотално :D
Поне си личи, че се занимавате с ОНЛАЙН бизнес :-o
 
От: Eдна логическа задача

Ми не злорадствам... за мен лично е нормално, нали ви казах, че един на всеки десет захапва веднага...тва не е четено по форумите, а е от практиката.

А ти стига си се излагал вече :wink:
 
От: Eдна логическа задача

Аз се излагам? :D

Извади 24 от 120 и след това сметни с калкулатора 96 + 20% - ако получиш пак 120 ще ти се извиня в нова тема :)

леле леле...колко са 20% на 120лв?? верно сте изтрещели тотално :D
Поне си личи, че се занимавате с ОНЛАЙН бизнес :-o
 
От: Eдна логическа задача

ахахах никъде не е казано, че цената е 96лв + ДДС, а изрично е казано (както е и по закон) 120лв с включен данък добавена стойност.
Е, след като стоката с крайна цена и барабар със скапано ддс е 120лв, колко е аджеба самото скапано ддс на тия кирливи 120лв ???


Иначе не искам да пускаш нова тема, предварително ти благодаря :rolleyes:
 
От: Eдна логическа задача

@copypaster, брат, направо ме разби!
Трябва да те вземат в МФ, да им оправиш бюджета!
 
От: Eдна логическа задача

Верно че е един на всеки десет, но пък никога не сме стигали до бой :D Тук винаги е по-драматично :lol:
 
От: Eдна логическа задача

Я и ти 96 + 20% в калкулатора?

Пич, защо искаш да смятам на 96 лв. ДДС. .. 96 е 120 без ДДС никой не търси колко е ДДС -то на 96 лв. това са различни нища. Явно не ти е ясно много. Затова са ти дали формула да си смяташ по нея. Чети малко!
 
От: Eдна логическа задача

Пич, защото когато извадиш ДДС-то от 120 си получаваш цената без ДДС и след това като си добавиш 20% (т.е. си добавиш пак ДДС-то) трябва да получиш пак цената, която е била преди да извадиш това ДДС... Аз затова казах, че цената с ДДС се дели на 1.2, за да си получиш цената БЕЗ ДДС а не да изваждаш 20%... Чети малко!

Пич, защо искаш да смятам на 96 лв. ДДС. .. 96 е 120 без ДДС никой не търси колко е ДДС -то на 96 лв. това са различни нища. Явно не ти е ясно много. Затова са ти дали формула да си смяташ по нея. Чети малко!
 
От: Eдна логическа задача

Виж файлът 7786

Това е резултата от ддс калкулатора, какво не е ясно?

http://www.intrapartners.net/bg/vatcalculator.php

Не си сложил на вярното място ометката. това са 100 лв. с ДДС - там пише данъчна основа. Тост парите които са обложени. 120 лв. без ДДС=96лв. премести отметката така, че данъчната основа да е 120 тоест парите, които се облагат с 20 % данък.
 

Горе