Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от нея

Добре благодаря и последен въпрос използвате ли счетоводител за осигуровки фактури предполагам че сте е еоод, съжелавям че така подробно питам но искам да знам всичко да съм подготвена :)
 
Добре благодаря и последен въпрос използвате ли счетоводител за осигуровки фактури предполагам че сте е еоод, съжелавям че така подробно питам но искам да знам всичко да съм подготвена :)
Изипей не ми е основния бизнес, имам над 20 човека друг персонал, и естествено, че имам счетоводител.
 
Имам 4 работещи каси на изипей, ако някой го интересува нещо конкретно да пита
Здравейте интересува ме как се вземат разрешителни каква трябва да е фирмата абсолютно всичко което може да ли дадете като информация
 
Здравейте! Има ли някой, който е правил и може да ми помогне с информация за Бизнес план на офис Изи пей! Благодаря предварително!
 
Здравейте! Има ли някой, който е правил и може да ми помогне с информация за Бизнес план на офис Изи пей! Благодаря предварително!
Сигурно има хора тук, които са изготвяли такъв. За теб ли е или за пред компанията, за да ти одобрят плана и да ти позволят?
 
Чак пък БИЗНЕС ПЛАН за офис на Изипей? Смисъл - отваряш, пробваш, ако работи - работи, ако не - закриваш. Тва е.
 
Сигурно има хора тук, които са изготвяли такъв. За теб ли е или за пред компанията, за да ти одобрят плана и да ти позволят?
Искам да кандидатствам по една програма от Бюрото по труда. За това ми е нужен бизнес план. С "франчайзинг" не съм на ясно от счетоводната част/нямам представа, колко остава за мен за да го изчисля/. И за рекламата горе долу колко излиза.
 
Чак пък БИЗНЕС ПЛАН за офис на Изипей? Смисъл - отваряш, пробваш, ако работи - работи, ако не - закриваш. Тва е.
Че то има ли някой, който дава ей така пари. В смисъл, все си мисля, че ще му искат нещо разписано или какво точно ще прави в някакъв малко по-официален документ или презентация. А и най-малкото за себе си е добре да има такова нещо. Това, което си писал всеки може да го направи, но е някак много смело. Преди да си разпишеш всичко риска скача многократно от това нещата да не се получат. А и в крайна сметка не е ли идеята да видиш детайлно идеята преди да скочиш. ;)

Искам да кандидатствам по една програма от Бюрото по труда. За това ми е нужен бизнес план. С "франчайзинг" не съм на ясно от счетоводната част/нямам представа, колко остава за мен за да го изчисля/. И за рекламата горе долу колко излиза.

Там ще ти искат документи. Имаш ли идея какви, отиди и разпитай. Ще ти дадат правилната информация за целта. Кое не е ясно при франчайза. На практика ти си имаш собствен бизнес, а идеята на франчайза е, че те ти продават вече готов бизнес модел. От теб се иска да си направиш проучванията дали техния модел е приложим там където смяташ ти - как и защо. Рекламата ще ти е изцяло локална, като това са най-често принт материали, аутдор, и вече малко по-малко във Фейсбук, Гугъл мапс, Локал сърч, и в частност какви точно сайтове чете дадения локъл - за град, за квартал, село и т.н. Отдели си даден регулярен месечен бюджет, разпределяйки всичко добре, като успееш да изчислиш и до каква аудитория ще стигнеш. Имаш предвид, че те вълнуват само хората в околността, и може би част от съседните квартали / местности - в случай, че си по-близо отколкото другия офис за дадения клиент. Лесно може са се прецени както се вика има и такива тулове - та си направиш един радиус и да прецениш до къде се разпостираш и кое е твоята клиентела.
 
По принцип имам идея да комбинирам Изипей с други подобни услуги, защото имам опит с тях. За счетоводната част имах предвид какъв е комисионна % при заплащането на дадена сметка или услуга. За да мога да направя предвижданията ми за оборотите и печалбата през следващите 12 м. За рекламата разбрах и днес ще се консултирам с рекламна агенция. Другите неща са ми ясни.
 
Доколкото съм чел тук, ако не ме лъже паметта, а може и да ме поправят хората по-навътре в нещата, тези комисионни се договарят лично със самите те - Easypay, и всеки търговец в мрежата им има съответно неговите договорени %-ти. Но пак ще напиша, че не съм на 100% сигурен. А и реално търговец генериращ ХХХХХХ оборот на месец през тяхната система, не може да има равни условия с такъв генериращ в пъти по-малко. Направи първите неща, проучи района, възрастови групи, нужди (то всеки има нужда да си прати някои неща през Easypay, аз лично плащам там данъци, фишове, ваучъри, дори и домейни). Колкото до рекламната агенция, би трябвало да ти предложат неща адекватно на база, че ще оперираш само в дадената локация. И определено да не забравиш да си сметнеш разходите - едва ли ще работиш ти - поне две каси - с по един служител или общо 3ма да се въртят. Все пак ще искат и отпуски. Има какво да разписваш. Не може ли да се разровиш из търговския регистър да видиш някоя такава каса как печели. Ако имаш бележка от тях, там би трябвало да пише юридическото име.
 
Доколкото съм чел тук, ако не ме лъже паметта, а може и да ме поправят хората по-навътре в нещата, тези комисионни се договарят лично със самите те - Easypay, и всеки търговец в мрежата им има съответно неговите договорени %-ти. Но пак ще напиша, че не съм на 100% сигурен. А и реално търговец генериращ ХХХХХХ оборот на месец през тяхната система, не може да има равни условия с такъв генериращ в пъти по-малко. Направи първите неща, проучи района, възрастови групи, нужди (то всеки има нужда да си прати някои неща през Easypay, аз лично плащам там данъци, фишове, ваучъри, дори и домейни). Колкото до рекламната агенция, би трябвало да ти предложат неща адекватно на база, че ще оперираш само в дадената локация. И определено да не забравиш да си сметнеш разходите - едва ли ще работиш ти - поне две каси - с по един служител или общо 3ма да се въртят. Все пак ще искат и отпуски. Има какво да разписваш. Не може ли да се разровиш из търговския регистър да видиш някоя такава каса как печели. Ако имаш бележка от тях, там би трябвало да пише юридическото име.
Благодаря за информацията!
 
Доколкото съм чел тук, ако не ме лъже паметта, а може и да ме поправят хората по-навътре в нещата, тези комисионни се договарят лично със самите те - Easypay, и всеки търговец в мрежата им има съответно неговите договорени %-ти. Но пак ще напиша, че не съм на 100% сигурен. А и реално търговец генериращ ХХХХХХ оборот на месец през тяхната система, не може да има равни условия с такъв генериращ в пъти по-малко. Направи първите неща, проучи района, възрастови групи, нужди (то всеки има нужда да си прати някои неща през Easypay, аз лично плащам там данъци, фишове, ваучъри, дори и домейни). Колкото до рекламната агенция, би трябвало да ти предложат неща адекватно на база, че ще оперираш само в дадената локация. И определено да не забравиш да си сметнеш разходите - едва ли ще работиш ти - поне две каси - с по един служител или общо 3ма да се въртят. Все пак ще искат и отпуски. Има какво да разписваш. Не може ли да се разровиш из търговския регистър да видиш някоя такава каса как печели. Ако имаш бележка от тях, там би трябвало да пише юридическото име.
Условията за всички са еднакви и са ти част от договора, не е фиксиран процент защото са много видове операции и много търговци. Целта си е да направиш верния микс от операции за да излезе прилична печалба.
Винаги имаи пари в наличност за да не връщаш човек на който да платиш и пари в сметката си за да не върнеш човек, който иска да ти плати. Дълго работно време без почивки и почивни дни и пари в наличност.
 
Последно редактирано:
Всички ги интересува само едно... колко % е комисионната?
Да, второто нещо е с кои големи институции и компании може да се ползва услугата. И дали ще продължи да е така с тенденции да се разрастне нейния %. За жалост ще продължи с десетилетия, защото едва ли КАТ, Топлофикация, Софийска вода и другите ще успят някога да вкарат някакви нормални за световните пазари стандарти за плащане. Знаете ли, че в САЩ може да си платите данъка с PayPal? Как го виждате това тук някой ден? :)
 
Да, второто нещо е с кои големи институции и компании може да се ползва услугата. И дали ще продължи да е така с тенденции да се разрастне нейния %. За жалост ще продължи с десетилетия, защото едва ли КАТ, Топлофикация, Софийска вода и другите ще успят някога да вкарат някакви нормални за световните пазари стандарти за плащане. Знаете ли, че в САЩ може да си платите данъка с PayPal? Как го виждате това тук някой ден? :)
В България може да си платиш данъка с epay.bg, което за нашата си черга си е еквивалент на paypal.
 
  • Like
Реакции: Sky
Здравейте, мен ме интересува, някой който има каса на изипей, дали може да ми помогне с попълването на документи. Благодаря предварително.
 
Здравейте, мен ме интересува, някой който има каса на изипей, дали може да ми помогне с попълването на документи. Благодаря предварително.
Какви документи? Дай повече инфо, да видим с какво може да се помогне. :)
 

Горе