Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от нея

От това, което пише в темата и в други подобни - процентът е персонален към всеки, и заслужава си при детайлно проучване на района и дали ще имаш трафик, както и конкуренция в околността. Ти подбрал ли си място? Виж в радиус дали има такава каса и сам ще прецениш дали си струва начинанието. При нас доста се редят в едно CBA има каса, и е единствена за квартала или поне тази част на квартала.
Пита някой, който не знае и отговаря някой, който съвсем нищо не знае! Какви индивидуални проценти, като са с повече от 2000 обекта в БГ и 800000, повтарям 800000 партньорски офлайн обекта по цял свят с различните финтехкомпании! доста инфо е подадено по-назад в поста!
 
Преди време комисионната беше 0.5% - 0.7% от генерирания оборот. Тогава това ме отказа да се занимавам.
Още ли е такава?
При такъв % наистина трябва да се съчетава и с някаква друга дейност, за да има смисъл.
@easypay_new , това знам от темата, звучи ми като едните да са на 0.5%, други на 0.6%..... И какво общо има % с това колко обекта са? :)
 
@easypay_new , това знам от темата, звучи ми като едните да са на 0.5%, други на 0.6%..... И какво общо има % с това колко обекта са? :)
във финансите е на операция! куриерите с пакетажните цехчета са с натрупване, щото трябва да напълнят буса, ако можеш да пратиш двеста пратки дневно примерно, процента е друг! Колко обекта са значи колко са големи! Що някой трябва да договаря с теб във финансите?
 
Да това с процентите 0.5-0.7% го прочетох,но това е мнение преди 3г.Някой с по прясна информация ако може да сподели.Мястото ми е в магазин на Била.Наема на помещението ми е 400лв и като сложиш другите разходи,като ток и осигуровки ще стигне 800-1000лв.
 
Да това с процентите 0.5-0.7% го прочетох,но това е мнение преди 3г.Някой с по прясна информация ако може да сподели.Мястото ми е в магазин на Била.Наема на помещението ми е 400лв и като сложиш другите разходи,като ток и осигуровки ще стигне 800-1000лв.
Слагай. Там ще има файда. Хората ще го научат и все в един момент ще избиеш наема.
 
Много трудно се разработва каса на Изипей,ако помещението е твое има смисъл.Ако касата е извън търговски обект ти трябват поне 8 месеца,за да набереш достатъчно клиенти и да заработи.Само каса,ако е твое помещението,иначе трябва да го комбинирате със застраховки или друг бизнес.Трябват поне 10000-20000лв личен капитал,за да не връщате клиенти.Добре е освен принтер и лаптоп да имате видеонаблюдение и СОТ.Трябва да правите поне по 2000 транзакции на месец,за да сте добре.Печалбата зависи от това какви транзакции правите.Ако чакате на такива с битови сметки,ще има да почакате.Най-добър % се прави от парични преводи и залози
 
Последно редактирано:
Локацията е добра, мн хора минават през магазина всеки ден.Преди това беше помещението точно такава каса, и лично аз съм си плащал сметките там,и винаги имаше хора да чакат.Но като стана пандемията с ковид 19 и затвори.Като цяло искам за жена ми да се занимава,не чакам голям доход 700-800лв чисто да и остават ще сме доволни.
 
Локацията е добра, мн хора минават през магазина всеки ден.Преди това беше помещението точно такава каса, и лично аз съм си плащал сметките там,и винаги имаше хора да чакат.Но като стана пандемията с ковид 19 и затвори.Като цяло искам за жена ми да се занимава,не чакам голям доход 700-800лв чисто да и остават ще сме доволни.
Цял месец да работи за 800 лева?
 
Много трудно се разработва каса на Изипей,ако помещението е твое има смисъл.Ако касата е извън търговски обект ти трябват поне 8 месеца,за да набереш достатъчно клиенти и да заработи.Само каса,ако е твое помещението,иначе трябва да го комбинирате със застраховки или друг бизнес.Трябват поне 10000-20000лв личен капитал,за да не връщате клиенти.Добре е освен принтер и лаптоп да имате видеонаблюдение и СОТ.Трябва да правите поне по 2000 транзакции на месец,за да сте добре.Печалбата зависи от това какви транзакции правите.Ако чакате на такива с битови сметки,ще има да почакате.Най-добър % се прави от парични преводи и залози
дамм.. комара е брутален! и все нагоре!
 
Локацията е добра, мн хора минават през магазина всеки ден.Преди това беше помещението точно такава каса, и лично аз съм си плащал сметките там,и винаги имаше хора да чакат.Но като стана пандемията с ковид 19 и затвори.Като цяло искам за жена ми да се занимава,не чакам голям доход 700-800лв чисто да и остават ще сме доволни.
От както е КОВИД-19 работата на доста каси спадна,хората плащат онлайн.Касите работят само кеш,без ПОС терминал.За да изкараш 800лв. печалба+наем+осигуровки+ток на фирма+ СОТ+консумативи.Пробвайте щом локацията е добра,но имайте предвид,че 6 месеца само ще наливате пари.Не опиташ ли,няма как да разбереш.
 
Последно редактирано:
От както е КОВИД-19 работата на доста каси спадна,хората плащат онлайн.Касите работят само кеш,без ПОС терминал.За да изкараш 800лв. печалба+наем+осигуровки+ток на фирма+ СОТ+консумативи.Пробвайте щом локацията е добра,но имайте предвид,че 6 месеца само ще наливате пари.
с каквито и да е карти няма как да стане! битовите сметки са без такси за клиентите! кой ще плати на банката между 1 и 3% за транзакция през ПОС?
 
Последно редактирано:
с каквито и да е карти няма как да стане! битовите сметки са без такси за клиентите! кой ще плати на банката между 1 и 3% за транзакция през ПОС?
Най странното е, че ги плащат. В мойте каси има пос терминали с обявена видно такса от 2 % и си я плащат.
 
Последно редактирано:
Това е ново за мен! Сори, ако съм подвел някой!
То не е услуга на easypay, предлагам го аз като усуга от собствената ми фирма като пари в брой, а клиента решава дали ще си плати сметки или просто ще си вземе парите.
 
Здравейте, докато търсех информация попаднах на този форум и видях,че Вие @ivtcho сте доста добре запознат с отварянето на Easy Pay каса....незнам дали нещата които ще питам са обяснени(извинявам се ако се повтарят)!
В моя град Перник искам да отворя каса в квартал в ,който има ,но не и в близост до помещението ,което сме наели! Информация по телефона не ни дадоха освен-молба и снимки!
Ние все още обмисляме дали да е това и ясно ,че няма как да ми кажат всичко веднага,но поне искам да знам:
Какъв начален капитал ще ми трябва за да започна?

Какво трябва да е естеството на фирмата(дейност) ,която трябва да отворя за каса Изи пей (искам нова отделна фирма за този бизнес)?

Какъв процент е печалбата средно от транзакция?

Какви пари налични в банката трябва да имам грубо за да не се налага да връщаме клиенти?Тези пари във фирмената ни сметка ли стоят(отделна от тази ,която внасяме дневно оборота)?

С ПОСТ терминал аз ли решавам да работя и плащането директно към тяхна сметка или към на моя фирмена ще е?

Как стоят нещата с инкасо или лично внасяне на дневния оборот?
Какви документи/разрешителни/лецензи ще трябват за да знам аз ли или счетоводството може да ги изготви?

Докато успея да си оправя нещата с другата ми дейност ще се наложи да работи моя роднина(естествено срещу заплащане), та какъв средно месечен оборот грубо трябва да имам за да мога да поддържам-наем,ток,Сот,интернет, осигуровки и данъци и заплата....

Извинявам се ако е много дълго или въпросите ми са неточно зададени или неправилни,но ще съм Ви благодарна ако поне малко хвърлите яснота в това ми ново начинание!

Благодаря предварително за отговорите тук или на email [email protected] ! Весели празници на всички!
 
Последно редактирано:
Чак пък БИЗНЕС ПЛАН за офис на Изипей? Смисъл - отваряш, пробваш, ако работи - работи, ако не - закриваш. Тва е.
отваряш малък офис 3 х 3 метра на оживена търговска улица и си готов - нямаш нужда от бизнес планове - локацията е важна!
 
Здравейте колеги. Имам 2 офиса на Изи Пей. Един на морето (сезонен) и един в София. И двата ми офиса са също брокерски застрахователни офиси + продавам предплатени карти. Може ли някои от форума да сподели още някоя идея какво друго мога да продавам/предлагам на касите ми?
п.с. Адаш @ivtcho мерси за идеята за ПОС терминал. Ще го оценя ако имаш други идеи които би споделил!
 

Горе