eMAG Marketplace за търговци – работа, проблеми, комисионна (30%), изисквания, догово

Издават ти фактура без начислено ДДС и трябва да се регистрираш по чл 97 за услуги за да начислиш . Не можеш да ползваш после за данъчен кредит. Това не е условие а законова мярка. Има си и срокове ако вече е издадена такава фактура. Счетоводителя ти най добре ще ти отговори на въпроса. Ако не може го сменяй........
Ето нещо по темата.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Anly
Комисионната им е около 20%, може да се спазарите и за по малко ако сте много големи, освен това в договора ви задължават да продавате на същата цена както и в магазина ви. Не си заслужава за продукти с нисък марж, затова всички продават там предимно парцали.
 
Няма подобно изискване цените на сайта да бъдат същите. Има изискване единствено да не пренасочваш клиенти чрез комуникация с клиента директно към сайта си за да пестиш комисионии, но не те ограничават в ценообразуването.
 
Вие как си качвате продуктите в еМаг?
Аз имам качени около 50 продукта, но смятам да ги увелича на няколко хиляди и се чудя как да го направя?
Има някакъв плъгин за woocommerce: https://wordpress.org/plugins/emag-marketplace-connector/ - но като гледам колко човека го ползват му нямам доверие ;)
 
Здравейте и от мен, моят въпрос е свързан с изискването на Емаг търговците да имат "частична регистрация по ДДС", някой може ли да сподели малко повече за това условие?
Здравейте Имате ли информация ако фирмата не е регистрина па ДДС може да се осъществяват продажби в емаг?
 
Доколкото разбрах, румънците отново издават фактурите си през българско дружество, т.е. може спокойно да работиш ако нямаш регистрация по ДДС и няма да ти е нужна регистрация по чл.97
 
Доколкото разбрах, румънците отново издават фактурите си през българско дружество, т.е. може спокойно да работиш ако нямаш регистрация по ДДС и няма да ти е нужна регистрация по чл.97
Това ме интересува въпроса е кой може да я потвърди тази информация е така на практика
 
За да си 100% сигурен питаш съпорта от счетоводен отдел или ако имаш акаунт, звъниш на служителят, който отговаря за теб.
 
Здравейте,
Интересувам се от продажби в румънския маркетплейс?

Имам акаунт и съм качил продукти в БГ маркетплейса, качвам и намаления в техните кампании, но искам да продавам и в Румъния.

Това което са ми написали е
The next step in the account creation is opening a bank account in Ron or multi-currency bank account.

For the shipping you should make a selection of offers from courier companies available for international delivery and please share with us a shipping tax and threshold fee.
Малко повече информация може ли относно банковите сметки и дали само Еконт е достатъчен?
За сметка имам левова такава в УниКредит и Paysera акаунт.

Другото е, че не знам румънски език, та комуникация с клиентите ми е хикс.

Другото за което ми е любопитно е дали изобщо бг фирма, би правила продажби.

Фирмата ми е регистрирана по ДДС и де занимава с онлайн продажба на детски дървени играчки.
 
И аз това питам, но няма нужда да е румънска банка.
И дали изобщо има смисъл да се продава в Румъния?
Както и как контактувате с клиентите в Румъния!
 
Ако продукта ви е уникален, в смисъл не се намира в Румъния, или пък популярен, но цената му е по-ниска от тази на която може да се намери при тях - имате шанс. Но имайте предвид че дължите комисионна към емаг, проверете процентите и таксите за доставка. Аз се бях засилил преди време, но като направих равносметка, просто няма смисъл. Някакъв румънец ми звънеше по телефона да ме навива, но мисля че това са някакви агенти които визмат процент при всеки нов търговец на платформата. Трябва да си потърся в архива на пощата, имах списък с документите. Тогава ми искаха и румънски телефонен номер, освен банкова сметка, както и някакъв документ от НАП.
 
Преди време мой познат беше в Румъния и си отвори банкова сметка там без проблем. Ако си извадите карта към сметката, ще трябва да се върнете отново в банката след около 5-10 дни за да си я вземте лично. С пълномощно не може.

Агентите които агитират са на процент със сигурност.
 
И аз това питам, но няма нужда да е румънска банка.
И дали изобщо има смисъл да се продава в Румъния?
Както и как контактувате с клиентите в Румъния!
Да си само отговоря. Не става да продавам в Румъния, тъй като Еконт искат да пращаме стоката с касов бон, а ние нямаме касов апарат, тъй като работим само с ППП, а не си купуваме апарат, заради това че няма как да го вържем към WIX+ Ecwid магазин...
 
Здравейте! Изключително не си помагате в този форум - по тази тема друг път, че и с нагледни примери, но едва ли ще променя нещо ;)

Актуални комисионни към датата на поста.

Останалите продаващи през еМаг - не бъдете егоисти и качете, комисионните с цел да видим, индивидуални ли са и има ли разлики и какви.

Препарати за почистване на килими - 17.00%
Инсектициди и капани - 17.00%
Ръкавици за еднократна употреба - 21.00%
Домакински фолиа и пликове - 21.00%
Съдове за еднократна употреба - 21.00%
Грижа за дрехите - 17.00%
Аксесоари за баня - 21.00%
Организиране и съхранение - 21.00%
Ароматизатори за стая - 21.00%
Тоалетна хартия - 21.00%
Продукти за поддръжка на обувки - 17.00%
Перилни препарати - 17.00%
Омекотител - 17.00%
Препарати против котлен камък - 18.00%
Препарати за почистване на петна - 18.00%
Препарати за поддръжка на текстил - 17.00%
Избелващи перилни препарати и колосване - 17.00%
Дезинфектант за тоалетна - 17.00%
Препарати против котлен камък за тоалетна - 17.00%
Почистващи препарати за баня - 17.00%
Ароматизатор за тоалетна - 17.00%
Четки за тоалетна - 21.00%
Влагоабсорбатор - 17.00%
Разтвори за отпушване на тръби - 17.00%
Почистващи препарати за съдове - 17.00%
Почистващи препарати за кухня - 17.00%
Кухненска хартия и салфетки - 21.00%
Водни помпи - 16.00%
Аксесоари за водни помпи - 21.00%
Соларни лампи - 21.00%
Соларни системи и панели - 16.00%
Части и аксесоари за соларни системи - 18.00%
Покриви и системи за оттичане - 18.00%
Апарати за поливане на градина - 16.00%
Комплекти за поливане - 18.00%
Аксесоари за поливане - 21.00%
Муфи и конектори за поливане - 21.00%
Пистолети за поливане - 18.00%
Програматори за поливане - 18.00%

И още инфо ще кача - но искам да видя подобен пост, а не поредните досегашни - може да се чувствате обидени - това не ме топли, топли ме информация като тази.
 
Последно редактирано:
Относно комисионният %, той се начислява единствено и само върху реализирани продажби на месечна база върху стойността без ДДС. Тук държа да отбележа, че НЕ дължите никакви други разходи или такси за партнирането си с eMAG. Плащате, само в случай че продавате!


Като жест към Вас можем да заложим преференциален комисион за категориите в които попадат вашите продукти в размер на:


Дивани – 17%

Фотьойли– 17%

Легла – 17%

Спални – 17%



Това е офертата към мен. Върху тези 17% начисляват ДДС .
 
Не би трябвало да ти начисляват ДДС на комисионната. Реално документално имаш ли го черно на бяло, че са ти начислили ДДС ? Не искам да качваш счетоводен документ, а просто да потвърдиш, че ти начисляват ДДС.
 
Не би трябвало да ти начисляват ДДС на комисионната. Реално документално имаш ли го черно на бяло, че са ти начислили ДДС ? Не искам да качваш счетоводен документ, а просто да потвърдиш, че ти начисляват ДДС.
Начисляват защото формират 17 % от цената на продукта без ДДС и тогава към полученото прибавят ДДС. Ако не си регистриран по ДДС си прецакан тогава начисляват 17% от продажната + 20%ДДС и реално става 20,4% от цената на продавания продукт.
 

Горе