eMAG Marketplace за търговци – работа, проблеми, комисионна (30%), изисквания, догово

. FEE. PAYMENT METHOD

4. КОМИСИОНА. НАЧИН НА ПЛАЩАНЕ

4.1. For the services provided by eMAG, the Seller shall owe a Fee depending on the Turnover, for which VAT will be added, according to the list of Fees included in the Appendix Commercial Conditions.

4.1. За услугите, предоставени от еМАГ, Продавачът дължи Комисиона в зависимост от Оборота, към която се добавя ДДС, съгласно списъка с Комисиони, включен в Търговското приложение.

В общите условия е.
 
Изчетох ги, затова и разговарях с тях. Не записах разговора, защтоо слушахме трима. :) Комисионната е без ДДС и когато ти дръпнат комисионна ти слагат ДДС. Въпроса ми бе към тях, че така написано в общите условия звучи всякаш начисляват двойно ДДС, но обясниха, че комисионната, която дърпат е без ДДС и на тази сума се начислява ДДС. Проиграхме го няколко пъти "теоритично" и всичко бе точно. Не те цакат - да когато фирмата ти е по ДДС, просто така написано си мислиш, че комисионната е с ДДС, но не е. Примерно комисионната за определен продукт е 20%, тя е от цената на продукта без ДДС и когато си дръпнат комисионната при реализирана продажба в края на месеца, те ти издават фактура за комисионната, като начисляват ДДС на тези 20% за които споменах в началото на изречението.
 
Здравейте! Изключително не си помагате в този форум - по тази тема друг път, че и с нагледни примери, но едва ли ще променя нещо ;)

Актуални комисионни към датата на поста.

Останалите продаващи през еМаг - не бъдете егоисти и качете, комисионните с цел да видим, индивидуални ли са и има ли разлики и какви.

Препарати за почистване на килими - 17.00%
Инсектициди и капани - 17.00%
Ръкавици за еднократна употреба - 21.00%
Домакински фолиа и пликове - 21.00%
Съдове за еднократна употреба - 21.00%
Грижа за дрехите - 17.00%
Аксесоари за баня - 21.00%
Организиране и съхранение - 21.00%
Ароматизатори за стая - 21.00%
Тоалетна хартия - 21.00%
Продукти за поддръжка на обувки - 17.00%
Перилни препарати - 17.00%
Омекотител - 17.00%
Препарати против котлен камък - 18.00%
Препарати за почистване на петна - 18.00%
Препарати за поддръжка на текстил - 17.00%
Избелващи перилни препарати и колосване - 17.00%
Дезинфектант за тоалетна - 17.00%
Препарати против котлен камък за тоалетна - 17.00%
Почистващи препарати за баня - 17.00%
Ароматизатор за тоалетна - 17.00%
Четки за тоалетна - 21.00%
Влагоабсорбатор - 17.00%
Разтвори за отпушване на тръби - 17.00%
Почистващи препарати за съдове - 17.00%
Почистващи препарати за кухня - 17.00%
Кухненска хартия и салфетки - 21.00%
Водни помпи - 16.00%
Аксесоари за водни помпи - 21.00%
Соларни лампи - 21.00%
Соларни системи и панели - 16.00%
Части и аксесоари за соларни системи - 18.00%
Покриви и системи за оттичане - 18.00%
Апарати за поливане на градина - 16.00%
Комплекти за поливане - 18.00%
Аксесоари за поливане - 21.00%
Муфи и конектори за поливане - 21.00%
Пистолети за поливане - 18.00%
Програматори за поливане - 18.00%

И още инфо ще кача - но искам да видя подобен пост, а не поредните досегашни - може да се чувствате обидени - това не ме топли, топли ме информация като тази.
Колега ти с това ли търгуваш?
 
С минимална част от изброените. И тепърва започвам да търгувам през тях. Нямам големи надежди за 90% от моите продукти, които ще кача, но за останалите 10% ми е надеждата. А основната идея е да видя SEO-то дали ще се повлияе от тях.
Борих се да има освен името на фирмата и линк, но не дават. С идеята za domain rating, но са гадове и недават дори фирмения mail да сложиш! Добре поне, че не са сложили nofollow на фирмените профили.
 
На мен ми искаха 20% за стоки за дома - чаши, чинии и т.н.
В договора пишеше, че давам съгласие да събират от мое име наложените платежи и ППП , което категорично отказах.
 
Мен началото на годината ми звъняга да работим заедно. Аз първоначално се съгласих. Изпратиха ми документи, които да попълня и изпратя. Прегледах ги и се отказах. Преди няколко пак ми звъняха, но аз не им вдигнах - няма смисъл да ми губят от времето в празни приказки.
Така като гледам съм постъпил правилно.
 
Хора какво говорите! Аз се хвърлих създадох фирма и чакам 14-20 дена да стане и по ДДС!
А и на кредит ще скачам!!!
Какви 20-30%???? Аз какво намирам през Google вие какво говорите!?!?!
Част от еМАГ комисионни за 2016: http://blog.profitshare.bg/poveche-vazmozhnosti-za-pechalba-s-emag-razlichni-komisionni-po-kategorii/

А тук от януари 2018 всички комисионни на еМАГ по категории + условията им: https://profitshare.bg/advertiseri/terms/id/35
И линк към PDF-a със всичките комисиионни: http://blog.profitshare.bg/wp-content/uploads/2017/12/commission-categories.pdf
Комисионни от 1 до 7% и няма по-високи!!!!
Според предоставената информация Аз попадам в категория ДРУГО - ще внасям и продавам геймърска периферия и според условията ще дължа по 3% при продаден продукт или аз не съм разбрал!?!?!
Не разбирам следното изречение: Стойността на комисионната върху продадените продукти от уебсайта на eMAG.bg в следствие на извършеното промотиране на афилиатите, които не се намират в таблицата с комисионните е 3%

Откъде 20-30%!!!!
Аз го разбирам така че това партньорство без да ни се искат месечни такси/абонамент за използване е-commerce платформата на еМаг, като съм регистриран по ДДС на 100лв. примерно ще им дължа 3 лева + още някой лев вероятно за това промотиране на някакви афилиати... или не е така!?!?
Който има познания или е компетентно лице моля да направи разяснение!
Дайте малко по-сериозно... Виждам че надделяват негативните мнения :(
 
Хора какво говорите! Аз се хвърлих създадох фирма и чакам 14-20 дена да стане и по ДДС!
А и на кредит ще скачам!!!
Какви 20-30%???? Аз какво намирам през Google вие какво говорите!?!?!
Част от еМАГ комисионни за 2016: http://blog.profitshare.bg/poveche-vazmozhnosti-za-pechalba-s-emag-razlichni-komisionni-po-kategorii/

А тук от януари 2018 всички комисионни на еМАГ по категории + условията им: https://profitshare.bg/advertiseri/terms/id/35
И линк към PDF-a със всичките комисиионни: http://blog.profitshare.bg/wp-content/uploads/2017/12/commission-categories.pdf
Комисионни от 1 до 7% и няма по-високи!!!!
Според предоставената информация Аз попадам в категория ДРУГО - ще внасям и продавам геймърска периферия и според условията ще дължа по 3% при продаден продукт или аз не съм разбрал!?!?!
Не разбирам следното изречение: Стойността на комисионната върху продадените продукти от уебсайта на eMAG.bg в следствие на извършеното промотиране на афилиатите, които не се намират в таблицата с комисионните е 3%

Откъде 20-30%!!!!
Аз го разбирам така че това партньорство без да ни се искат месечни такси/абонамент за използване е-commerce платформата на еМаг, като съм регистриран по ДДС на 100лв. примерно ще им дължа 3 лева + още някой лев вероятно за това промотиране на някакви афилиати... или не е така!?!?
Който има познания или е компетентно лице моля да направи разяснение!
Дайте малко по-сериозно... Виждам че надделяват негативните мнения :(

Мисля, че гледаш комисионните за афилиейт. Тоест, този % се изплаща на хората афилиати, които са вързали продажбата.
Комисионните на eMag за търговците са наистина 25-30% на първа уговорка.
 
Това е друг процент отделно от таблицата ….. Чета условията отново и отново и се споменава че е отделен от комисионните... а и е по-надолу от таблицата с комисионни.... Нямам още открита сметка в банка инак щях да довърша недовършената поради тази липса регистрация и щях да се уверя кое как е!
А и от неразбиране съм бил подведен за връщането на ДДС=то от митницата !!! Не станало ясно че говоря за внос от Китай и сега съм на тръни понеже ДДС няма да ми се връща!
Добре тогава 20-30%..... а за компютърна периферия някой да знае дали има по-приятни условия??? То и DHL ми казва че на клавиатури, мишки, слушалки, геймърски стол, геймърско бюро мито няма, а според TNT имало …. и ако има .. е тогава я втасах!?!?!!
 
Последно редактирано:
giphy.gif
 
Комисионните за дървени играчки са 18-21%. Трябва така да си сметнеш цените, че като направите една промоция и добавите комисионната, и като платите примерно доставка за Ваша сметка, да ви остава някакъв марж , за са си покривате разходи като счетоводство, ДДС, осигуряване и т.н.
А да, имайте предвид и таксата за банков превод на тази комисионна. Тоест примерно 4-5 лева стават 5-6 лева за една продажба.
 
А сега и като пресметна какви разходи на месец имам по кредит, по счетоводство, по самоосигуряване …още преди да съм започнал …. към 1000 лева и то от вкъщи така търговийка да въртя! Колко разходи имате вие или сте имали …… Тези мои около 1000лв. избиват ли се или ме погребват!?!?!?! При 18-20% !?!? то излиза че преди да закупя нещо от Китай трябва да го умножа по 1,6 ил 1,8% … 3 или 4 пъти ДДС-то над продажната цена (с прибавена към нея и цената за доставката която в най-лошият случай е 7$ за килограм по въздух)!
За по море и дума не може да става в началото! 6-7 дена по въздух и цените неприятни!
Собственичката на счетоводна къща ми каза такса счетоводство: 560лв. мин. заплата минус ДДС-то …. та такса на месец за счетоводство била 467лв. но за начало минимум 200лв. ще ми взима! Има няма продажба пак ли 200лв.!
3 месеца гратисен период по кредита може да ме задържат в играта!
 
Последно редактирано:
Ние сме по ДДС, то е задължително при внос. 200 лева счетоводство, 180 лева осигуряване, 30 лева онлайн магазин, 20 лева гсм номер, пари иза безплатни доставки над 50 лева, отделно пари за склад, отделно фактури за рекламни материали като флаери, и отделно най-много пари (разбирай повече от досега изброените) за фейсбук реклама и Гугъл реклама....
 
  • Like
Реакции: Aion
30 лева онлайн магазин под наем ли, че и под наем вече се дават което не е лошо май? То за рекламни материали аз работих графичен дизайнер и съм се приготвил, само цена за отпечатване от мен! Но то как да сложиш този грозен линк към еМАГ … една дума се повтаря 2 пъти в ед. и мн. число и накрая някакви си случайно генерирани буквички вместо да е името на фирмата ти!!!
Сега за онлайн собствен магазин от 500 до 1000лв. за начало не е желателно! Виж магазинче по може да е от полза! Но и тук се иска едно добро влагане на пари в обзавеждането и други изисквания от инстанциите! Та и това за стартиране на фирма, на бизнес не е препоръчително освен ако не е собствен или семеен или наема евтин …. тогава да! Вече да си пуснеш с кеф едни флаери с карта и адреса на мага ти!!!! Завиждам на тези които си имат собствен магазин!
За OLX бизнес пакетите/надстройките с фирмена страница има ли далавера!? Като едни 15лв. на месец за 10 обяви ..то подобре за 30 обяви но е 33лв. вече месечно
 
Последно редактирано:
Онлайн магазина ни сега го местим в CloudCard. Платихме за година.
Имаш 36 лева домейн за една година.
36 лева SSL за година.

Но редовните разходи са за Еконт и фейсбук.
 
А някой да каже нещо за GDPR (ОРЗД)!!! Видях че и в CloudCard се предлага!!!!!!!!!!!!! Казват че било задължително за всяка фирма работеща с лични данни и глобите започвали от 5000 до 100 000 лева …. до 20 000 000лв.! Сега за партньорство с еМАГ трябва ли … кой работи с данните аз или еМАГ!?! Нали се иска име телефон и адрес на офис на куриер!!! Това какви лични данни са …. като всеки без фирма в OLX ги изисква и вина/злоупотреба не им се търси>??!?!
Казвам го защото кантората която ми прави фирмата сега ме засилва с имейл да взема да си платя за "Общ регламент за защита на личните данни"
 
Последно редактирано:
CloudCard имат модул за GDPR , който е 249 лева еднократно. Но то си е модул за тяхната си платформа.
Ние го платихме, защото уж е задължително и сайта вдъхва повече сигурност на клиентите.
 
На мене от кантората ми го предлагат на 79 лева от уж 199 лв. намаление! А аз не разбирам трябва ли ми на мене?!!?! Да взема да ги питам или така ще ме омаят, че ще ме накарат да си купя а то да не ми трябва!!! А? Някакви други препоръки!
 
Приятел, тези неща се мислят преди да отвориш фирмата, не след. С питане и до Цариград се стига, но не като го подминеш от невежество и отидеш на екватора преди изобщо да се сетиш да попиташ някой къде реално се намира.

Плана за действие е прост:
1. Правиш си сметка колко излиза на месец разходи поддръжка на бизнес със или без продажби.
2. Намираш купувачи и тогава зареждаш стока. Т.е. трябва да знаеш тези хора какво искат да купят, на каква цена, от къде и защо няма да купят същот от някой друг.
3. След това проверяваш ти доколко можеш да покриеш тези потребителски нужди и изисквания и да ти остане печалба, как, защо, кога. Т.е. това ти е бил момента да звъннеш на еМаг и да ги питаш как стават нещата и колко струва. В моята категория ми взимат 23% комисионна и това е преди ДДС на 23%, което е кажи речи още 5.2% върху цялата сума, т.е. 28.2% от всяка поръчка отиват при еМаг, имаш след това разходи доставка, имаш и разходи по събирането на плащането и идването на парите при теб, имаш разход риск върната/повредена стока и тем подобни, които ти правят реалния разход на поръчка бая над 30%. Ето защо е важно да знаеш какви са ти разходите по придобиване на поръчка по този начин. Другите варианти са ти платена реклама, където ще ти е много забавно също, защото и там е скъпичко.

Приеми един съвет от човек, който преди години се е прецаквал да зареди много стока с надеждата да се продаде, без преди това да е проверил с 500 - 1 000лв. рекламен бюджет дали стоката се продава достатъчно лесно - пари в стока се вкарват лесно, вадиш картата, плащаш и стоката идва. Обаче такива бейсик въпроси, които задаваш тук... не ми звучиш като човек, който знае какво да прави с вече пристигналата стока.

Това нямаше да е така, ако си беше направил труда да питаш повече и да бързаш по-малко. Или пък не. Преди да си налееш парите в бизнес, който си нямаш идея как да ръководиш те съветвам да започнеш да се държиш като бизнесмен - т.е. мислиш 20 стъпки напред, а не 10 стъпки назад, и пишеш изреченията с един препинателен знак накрая като пораснал човек.

Има прекалено много хора, които са се сетили да препродават боклуци от Китай много преди теб, и тези хора са вече професионалисти в тази дейност от А до Я. Ти като човек, който не си уважава парите и имиджа достатъчно, за да проучи нещата предварително и да пише на правилен български език как очакваш да ги биеш в тяхната игра? С планиране, не с паниране.

И те така.

Сори за поста, но и като човек, който не се кефи когато други хора си изгарят парите на тротоара пред тях и като човек с онлайн магазин... ами на мен би ми било обидно да си ми конкурент. Да си мислиш, че може да си ми конкурент, на база 'старанието' което си положил до момента. Като не уважаваш твоите пари достатъчно, поне имай достатъочно уважение към интелекта на конкуренцията ти да си зададеш простия въпрос като "Мога ли с нещо да ги бия и ако да - с какво", последван от още по-добрия въпрос "Нещата не изглеждат ли прекалено хубаво в тази математика, дали някъде не съм изпуснал да добавя една нула?".
 
Последно редактирано:

Горе