Exact match-a умрЕ

От: Exact match-a умрЕ

Докато това нещо- климатици.org , стои на 3-то място надежда ще има за всички. Все се чудя как може толкова много оплаквания от тези ъпдейти, а това нещо стои от месеци. Според вас не е ли пълен абсурт, та това е просто копирана начална страница на сайт, колкото ще и линкове да има, как може да е на толкова висока позиция

Друже, бг сайтовете са между капките. Не се знае все още кога ще завали и по нашите земи.
 
От: Exact match-a умрЕ

Докато това нещо- климатици.org , стои на 3-то място надежда ще има за всички. Все се чудя как може толкова много оплаквания от тези ъпдейти, а това нещо стои от месеци. Според вас не е ли пълен абсурт, та това е просто копирана начална страница на сайт, колкото ще и линкове да има, как може да е на толкова висока позиция

А, забеляза ли къде е хостван сайта, алекса показва №2 - blogger
 
Re: От: Exact match-a умрЕ

А, забеляза ли къде е хостван сайта, алекса показва №2 - blogger

Сайта е хостнат в hostbulgaria, какво общо има алексата?
 
От: Exact match-a умрЕ

грешката е в моя телевизор :)
 
От: Exact match-a умрЕ

Някой има ли наблюдения този ъпдейт как се отразява на exact match поддомейни. Например имам порязан сайт за алкохол с домейн alkohol.com и правя нов на alkohol.nikolaicho.com?
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз искам също да ви попитам.Ако примерно си взимам статии от френски сайт,но си ги превеждам на английски за моя сайт.Статиите ще се отчитат ли като уникални или ?
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз искам също да ви попитам.Ако примерно си взимам статии от френски сайт,но си ги превеждам на английски за моя сайт.Статиите ще се отчитат ли като уникални или ?
Ако е мануел превода - абсолютно да.
 
От: Exact match-a умрЕ

Ех, всяка вечер чеквам, днеска си е заминало едно емд, не знам какво е имало, до сега всичко издържа, ще видя дали ще се върне, защото не съм правил нищо.
 
От: Exact match-a умрЕ

Гледам сега в webmaster tools, че пише че има malware detected, инжектиран код и съвпада с падането на сайта от топ 10 датата на откриването му, до сега не ми се беше случвало подобно нещо, сайта е на wordpress ще видим как ще го оправя.
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз лично се ориентирах към сваляне на съдържанието и вече няма с по 2-3 статии сега с по 30-40 статии на сайт :)
 
От: Exact match-a умрЕ

Гледам сега в webmaster tools, че пише че има malware detected, инжектиран код и съвпада с падането на сайта от топ 10 датата на откриването му, до сега не ми се беше случвало подобно нещо, сайта е на wordpress ще видим как ще го оправя.


Върна ми сайтчето:) Просто ъпдейтнах wordpress-a и дадох да се прегледа отново в webmaster tools и гледам вече е на старото място и няма съобщение за заплаха.
 
От: Exact match-a умрЕ

Сега скивам някакъв пустиняк със EMD без грам линкове се наврял на 1 страница. Интересното е, че домейна е регистриран преди 10-15. Може и да е хванал бонуса за нов домейн от гуглето ама нали уж ги изтрепа тези EMD? Тоз Г се е сбъркал отвсякъде.
 
От: От: От: Exact match-a умрЕ

Това някой наема ли се да го обобщи с няколко думи, или пак трябва да се повтарям?

Hint: SEO-то ум*Е.
Става и с една дума. Качество. Качество в статията, качество в коментарите, качество в линковете. Независимо на какво място са линковете - блог, директория и т.н., мястото трябва да бъде качествено.

Интересен пример. Който някои от коментиращите в темата не са схванали като послание. Една статия чакала 4 години, докато я харесат и споделят от Голямо място. Веднага след това се изстреляла нагоре.

ПП
Брой си един реп, че ме накара да го прочета. :beer: Явно скоро съм ти давал.


ППП
Коментарите в блог, от където се взема линк, трябва също да са качествени.
 
Последно редактирано:
От: Exact match-a умрЕ

Много ми е интересно това качество кой ще го определя и как? И пак стигаме до алгоритмите на Google, които сляпо следват разни параметри. Реално един робот не може да разбере дали един текст е качествен или не (ако няма съвсем груби грешки като липса на препинателни знаци, груби граматични грешки, грубо нелогична последователност на думите от гледна точка на граматиката и т.н.).

Може да ползват социалните мрежи и гласуването в тях, авторството (трябва да се ползва Google+), колко приятели има съответния автор в социалната мрежа Google+ и т.н. Тогава парите, които сега се наливат за линкове (по-точно част от тях) ще започнат да се наливат за фалшиви профили, манипулиране на гласуванията, добавяне на "приятели" и т.н.
 
От: Exact match-a умрЕ

Много ми е интересно това качество кой ще го определя и как? И пак стигаме до алгоритмите на Google, които сляпо следват разни параметри. Реално един робот не може да разбере дали един текст е качествен или не (ако няма съвсем груби грешки като липса на препинателни знаци, груби граматични грешки, грубо нелогична последователност на думите от гледна точка на граматиката и т.н.).

Може да ползват социалните мрежи и гласуването в тях, авторството (трябва да се ползва Google+), колко приятели има съответния автор в социалната мрежа Google+ и т.н. Тогава парите, които сега се наливат за линкове (по-точно част от тях) ще започнат да се наливат за фалшиви профили, манипулиране на гласуванията, добавяне на "приятели" и т.н.
Как Кой? Великия Гошо. Да се свети Името Му! Робота се програмира от човек. И едва ли ще следи за граматиката.
Качество, което ще предизвиква неутолим сърбеж за споделяне. :D

В крайна сметка ще е както го описваш във втората част.
гошо е меркантилен и няма как да изпусне кокала. Народа е също меркантилен и борбата е равна - един/много хора създават правила -> много хора намират вратички. Ерго - клише - порочен кръг.
 

Горе