Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Ооо и аз го усетих.... от 2-3 дена осезаемо рийча ми падна на някои страници. Въпреки че правят доволно харесвания и са на специфична тематика, която винаги има интерес...
 
От: Facebook - промени и новости

Има ли някой който да е правил платени публикации и на същата страница да не му е бил прецакан reach-a?
 
От: Facebook - промени и новости

Има ли някой който да е правил платени публикации и на същата страница да не му е бил прецакан reach-a?
пускал съм платени публикации с прецакан рийч
то като не е прецакан рийча няма смисъл от платени постове
 
От: Facebook - промени и новости

пускал съм платени публикации с прецакан рийч
то като не е прецакан рийча няма смисъл от платени постове
Това което си мислех е дали е възможно теоретично страница на която никога не е бил прецакван reach-a, да се пускат платени публикации с ЦЕЛ тя да не бъде прецаквана никога. Тоест, тези платени публикации да се ползват като един вид защита от опарване.

И всъщност това което питах е дали някой е бил плащал за постовете и след време да му е бил прецакан reacha-a.
 
От: Facebook - промени и новости

пускал съм платени публикации с прецакан рийч
то като не е прецакан рийча няма смисъл от платени постове

Ти ми оправи деня! :lol:
 
От: Facebook - промени и новости

Това което си мислех е дали е възможно теоретично страница на която никога не е бил прецакван reach-a, да се пускат платени публикации с ЦЕЛ тя да не бъде прецаквана никога. Тоест, тези платени публикации да се ползват като един вид защита от опарване.

И всъщност това което питах е дали някой е бил плащал за постовете и след време да му е бил прецакан reacha-a.

Аз съм плащал(в продължение на години) за платени постове и бях от първите засегнати от намаляването на рийча, така че явно това не е защита. Пуснах и платен след като прецакаха рийча, но нищо...
 
От: Facebook - промени и новости

пускал съм платени публикации с прецакан рийч
то като не е прецакан рийча няма смисъл от платени постове

Защо да няма? Така достигаш до още повече хора, винаги има смисъл от повече хора.
 
От: Facebook - промени и новости

Да ви кажа само, че по последна инфо има нов вид скам. Знаете как може да се заявява промяна на името на страница. По същият начин явно могат да заявяват и промяна на собственика на страницата. На един познат днес му изскочил на няколко пъти notification, че "Facebook security claims the ownership of this page" или нещо от сорта. Става въпрос за някой с фалшив профил Facebook security. Приемете ли подобно нещо, губите страницата, защото ще дадете на ония права и той ще ви изтрие моментално. Видите ли, че някой иска да променя нещо по страницата ви - категория, име или пък подобно, никога не приемайте предложенията за промени.
 
От: Facebook - промени и новости

Явно проблема не е само при мен, от една седмица и при мен рязък спад на reach-a на публикациите. Не публикувам нищо платено, не публикувам връзки към други сайтове, всичко си е както трябва. Хората я харесват страницата, споделят снимки, харесват коментират. А сега от 5-6к на пост reach сега е 300 - 800. Гугъл се насраха с тъпите им алгоритми, сега и Фейсбук. Колкото и смешно да ви звучи, не давам повече от 5 години живот на Фейсбук! Скоро ще има нещо ново, което ще го измести...

Аз съм съгласен, ФБ казва искаш ли всичките ти фенове да ти видят публикацията, ако са 10 000 плати ни 10-20-30 долара еднократно и ще ти бъде гарантирано, че в следващата една година тези ти 10 000 ще виждат на стената си твоята публикация.

До сега 2 пъти съм бууствал за по 4 евро, ефекта беше супер. Но след това мъртвило... за това не смея на други страници да бууствам. Ама сега и на тях им умря коня.
 
От: Facebook - промени и новости

Фейсбука докато не почне да се срива от към трафик заради тази простотия с рийча няма да го вдигнат. Даже сега получават от вас и екстра кеш. Докато не започнат да издухват супата няма да има промяна в положението според мен.
 
От: От: Facebook - промени и новости

Фейсбука докато не почне да се срива от към трафик заради тази простотия с рийча няма да го вдигнат. Даже сега получават от вас и екстра кеш. Докато не започнат да издухват супата няма да има промяна в положението според мен.

И аз съм на това мнение. Всички платформи се чудят как да привлекат хората да им създават съдържание, тея ограничават съдържанието. Това, че ограничавт страниците добре, ами и това което се вижда от профилите на приятелите не е всичко. Показва ми постовете само на 10-15 човека, които са ми много близки. Останалите, я се промуши някой пост я не. Ами ако не искам да виждам нещо в профила си няма да го следя, добавя като приятел, харесам. То е логично, ама Зуки не мисли така явно.
 
От: Facebook - промени и новости

Здравейте,

Имам страница във Фб със 70 000 фена. Поддържам я сама, но почвам да се вбесявам от нелогичния пърформанс на постовете ми. Омръзна ми да чета статии и да се ровя. Трябва ми човек, който да вникне в нещата, да ми обясни какво правя грешно и да даде акъл за подобряване на нещата (повече reach, engagement, likes) на постовете, най-добри часове за пост, най-добър вид пост, с линкове ли да е, без линкове ли да е и тнт. Естествено за консултацията ще си платя. Предпочитам да дам пари на някого с опит, отколкото на ФБ за Boosting на постовете. Ако някой се чувства специалист в тази област и има опит, моля нека ми пише на лично съобщение.
 
От: Facebook - промени и новости

Доскоро "таргетираните" страници бяха добре.. например фен страниците на клубни футболни отбори бяха много добре и бележеха сериозен рийч, но и тях ги "оакаха". Въпреки че събирам по 100-150 лайка на пост, публикацията не достига до повече от 1000 човека, а преди това на тези лайкове достигаше най-малко до 2 000 човека ..

PS: Някой забелязали, че някои "страници с преференции" явно могат да пускат въпроси на потребителите си..
 
От: Facebook - промени и новости

А да питам като не много на ти с фейсбука интересно ми е този платения рийч можеш ли да си го избиеш по някакъв начин? Примерно с Адсенс понеже предполага това вие основния метод за монетизиране. :)
 
От: Facebook - промени и новости

От няколко дни имам проблем с платена реклама във ФБ ...
Не ми одобряват постовете и отказват, въпреки, че не виждам причина за отказ....
Що така не ми искат париците? :rolleyes:
 
От: Facebook - промени и новости

От няколко дни имам проблем с платена реклама във ФБ ...
Не ми одобряват постовете и отказват, въпреки, че не виждам причина за отказ....
Що така не ми искат париците? :rolleyes:
Защото искат да им дадеш няколко куфара с кинти и чак тогава ще ти одобрят постовете :lol:
 
От: Facebook - промени и новости

c3TE6p4.png и при боост пост и самия риич на страниците са намалени , при около 60% процента потребители имало този проблем работели по въпроса да го отстранят :mad: това ми казаха марк и компания (пихме по кафе У МОЛА )
 
Последно редактирано:
От: Facebook - промени и новости

Facebook става много алчен :) с намаляването на обхвата се увеличава цената на клика малко по-малко до вече изключително скъпи цени на клик, днес за първи път за клик в БГ ми иска 0.14$ ..... което е много скъпо
 

Горе