Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Пускам на седмицата по веднъж, а пък линк на месец и нещо... до сега риича ми беше 50% сега е 10.
 
От: Facebook - промени и новости

Пробвал съм това с unpublish-а, при мен не сработи.
 
От: Facebook - промени и новости

Забелязах, че тенденцията е да се насърчават "таргетираните страници" от рода на такива за клубни отбори, известни личности и т.н. Старите "спамилки" като страници от рода на "Кучка, ама не твоята", "Забавната страна на живота" и други подобни да речем постигат много слаб рийч сравнение с тях... Така че моя съвет е да се ориентирате към таргетираните ниши...
 
От: Facebook - промени и новости

Според мен е нормално да е такъв рийча. Вие какво искате, всяка ваша публикация да стига до всичките ви фенове? Тогава ще е голям спам и всеки линк ще се губи измежду още безброй такива в потока на потребителя.

Смятам, че механизмът на работа следва добра логика - публикацията първоначално достига до да кажем 10% от хората ви, ако тя е достатъчно интересна и привличаща вниманието, една част от тези 10% ще я харесат и споделят, с което ще спечелите още няколко процента рийч. От своя страна следващите харесали и споделили също ще я разпространят на своите приятели. Когато това стане с достатъчно много хора, ето ви вайръл публикация.

Не може да се очаква да се пускат по 20 линка/снимки/статуса на ден и да имат 50% рийч. Аз също получавам около 10% през повечето време. Имам обаче и публикации с 40 000 рийч при страница със 100 000 фена, което си е 40%. Ориентирам се по публикациите с най-голям рийч и се старая да пускам подобни на тях, след като очевидно привличат най-голям интерес.
 
От: Facebook - промени и новости

Не става дума да се лакомим, а за статистики. До онзи ден в страница с 200 000 като пусна тематична снимка и имаше по 10 000 показвания и 1500 лайка, което дори не е много за такава снимка по тематиката.
И всяка хубава снимка правеше между 10 000 и 20 000 рийч, а от 2 дни яките снимки правят по 800-1000 показвания и 50 лайка. От страница с 200 000, мисля, че е нищожно.


Според мен е нормално да е такъв рийча. Вие какво искате, всяка ваша публикация да стига до всичките ви фенове? Тогава ще е голям спам и всеки линк ще се губи измежду още безброй такива в потока на потребителя.

Смятам, че механизмът на работа следва добра логика - публикацията първоначално достига до да кажем 10% от хората ви, ако тя е достатъчно интересна и привличаща вниманието, една част от тези 10% ще я харесат и споделят, с което ще спечелите още няколко процента рийч. От своя страна следващите харесали и споделили също ще я разпространят на своите приятели. Когато това стане с достатъчно много хора, ето ви вайръл публикация.

Не може да се очаква да се пускат по 20 линка/снимки/статуса на ден и да имат 50% рийч. Аз също получавам около 10% през повечето време. Имам обаче и публикации с 40 000 рийч при страница със 100 000 фена, което си е 40%. Ориентирам се по публикациите с най-голям рийч и се старая да пускам подобни на тях, след като очевидно привличат най-голям интерес.
 
От: От: Facebook - промени и новости

Не става дума да се лакомим, а за статистики. До онзи ден в страница с 200 000 като пусна тематична снимка и имаше по 10 000 показвания и 1500 лайка, което дори не е много за такава снимка по тематиката.
И всяка хубава снимка правеше между 10 000 и 20 000 рийч, а от 2 дни яките снимки правят по 800-1000 показвания и 50 лайка. От страница с 200 000, мисля, че е нищожно.

вземи 10-тина човека които са ти харесали някоя публикация и ще видиш, че почти всички са лайкнали стотици (да не кажа хиляди ;д) страници...
всеки лайква на поразия и после не получава нищо от страниците - файда, че са ги харесали...ето защо трябва алгоритъм който от всичкия генериран контент трябва да отдели и покаже някакъв определен процент
 
От: От: Facebook - промени и новости

Не става дума да се лакомим, а за статистики. До онзи ден в страница с 200 000 като пусна тематична снимка и имаше по 10 000 показвания и 1500 лайка, което дори не е много за такава снимка по тематиката.
И всяка хубава снимка правеше между 10 000 и 20 000 рийч, а от 2 дни яките снимки правят по 800-1000 показвания и 50 лайка. От страница с 200 000, мисля, че е нищожно.

Е, ако ти е толкова рийча, да, малко е. Аз на 100 000 хващам около 5000 до 15 000.
 
От: Facebook - промени и новости

Какви 10%. Милион и половина страница, която правеше по 100-300 000 рийч сега прави по 3к-20к максимум. Да не го смятаме в проценти това. Ако беше 10% рийча, щях да празнувам :)
 
От: Facebook - промени и новости

Факенбук панда ъпдейт сигурно има пуснат :D
 
От: Facebook - промени и новости

отчитам и аз спад с около 25-30% общо ( спада е тази седмица спрямо предната в трафик) - за последните 10-15 седмици разликата в трафика ми е била около 1-3 процента сега спрямо предните е около 30% .
правят нещо пак :) ще видим колко ще е временно
 
От: Facebook - промени и новости

около 20-30% спад в последната седмица.. А аз си мисля, че е от мен проблема.. бахти злето..
 
От: Facebook - промени и новости

При мен спадът е 90%. Все пак, добре че тук споделяте и вие, че си мислех, че аз нещо съм объркал. А явно е минал някакъв алгоритъм.
 
От: Facebook - промени и новости

Отделно, че алгоритъма прави проблеми, ама аз имам няколко страници, тези които са на зелено и с повече сгодени, нещата изглеждат добре и рийча не е толкова зле... май май нова политика, ама толкова е трудно да поддържаш постоянно страницата ти на зелено без да ползваш платените им опции...
 
От: Facebook - промени и новости

Отделно, че алгоритъма прави проблеми, ама аз имам няколко страници, тези които са на зелено и с повече сгодени, нещата изглеждат добре и рийча не е толкова зле... май май нова политика, ама толкова е трудно да поддържаш постоянно страницата ти на зелено без да ползваш платените им опции...

Какво зелено, какви пет лева?
 
От: Facebook - промени и новости

Какво зелено, какви пет лева?

Явно статистиките да светят зелено, тоест да си винаги във възход :)
Но мен като ме отряза алгоритъма, точно бях 'взривил' страницата с интересно и тематично съдържание в продължение на 1 седмица, всички показатели се бяха качили със 100%, светеше зелено, и пак си ме отряза.
 
От: Facebook - промени и новости

както обикновено копат нещо по системата им :) ще се фиксне или ако не се фиксне, ще измислим как да я заобиколим
 
От: Facebook - промени и новости

Хахаха ако отворите топ100 на тиксото ще видите за какво става на въпроса. blitz, mitz, 24chasa, marici, trudo-ve.... всичко под ножа с 10-20-30% надуло :lol: :lol: :lol:

Не ми е много забавно защото и аз съм измежду тях ама това е положението :lol:
 
Последно редактирано:
От: Facebook - промени и новости

Положението е много трагично, щом при бууст показва еди какъв си рийч и не може сам да достигне минимума смятайте за какво става въпрос :D
 

Горе