Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Утре е 11 март запишете си колко харесвания имат вашите страници, а след 12 ще коментираме кой с колко харесвания е олекнал!
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Не виждам как това ще спре лайкджанка - Със сигурност ще се отрази на страници пълнени машинно с фалшиви профили - Но това няма нищо общо с лайкджанка
Преди време си купих такава услуга от ебай за УК там всичко дето добавиха беше кухо и сигурно ще отплува

Не виждам какво ви топли че ще се вдигне рича - Банички ли дават за по висок рич????
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Аз днес имам по-малък reach и кликове, май нещо става вече?
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

При мен продължава да ми отписва хора, всеки ден по малко, не ми ги отписва наведнъж, но се отписват много повече, спрямо данните преди 10 дни, когато всичко беше нормално.
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Сега погледнах една страница на едни познати с 40к пълнена с лайкджанк не е помръднала почти няма отписващи се
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Сега погледнах една страница на едни познати с 40к пълнена с лайкджанк не е помръднала почти няма отписващи се

Според мен ще стане в различни дни за различните страници, знаете как поетапно въвеждат всичките си промени и не става за 1 ден.

Прикачам и скрийншот от една моя страница. И преди имаше някакво отписване /което е от доста време и пак не беше в рамките на нещата, новите фенове са супер малко, Вайръл нещата не стигат до нови хора, а се виждаха само от собствените фенове от доста време/, но сега значително отписването се усеща, защото се увеличи изведнъж.

7974992H.jpg
 

Прикачени файлове

  • 7974992H.jpg
    7974992H.jpg
    25.5 KB · Преглеждания: 8
Последно редактирано:
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Е кой има полза от неактивни лайкаджии, така, че добро решение според мен.
Аз погрешно тълкувах заглавието и затова споменах лайкджагинга.
 
От: От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Не виждам как това ще спре лайкджанка

имах една страница пълнена с лайкджанк и точно след 6 месеца както е дал колегата в снимката почнаха да намаляват, от 25 000 стигнах 17 000 за 1 месец, едва ли са се отписали хората става въпрос за доста народ

това ми се случи в началото на 2014 година, може би и тогава да са работили по нещо такова

А ако има възможност да се хване, хората няма да плащат за лайкджанка и ще отпадне като схема за печелене на пари, ако намалят още риича при споделяне на линкове и хората който правят пари на база фейсбук страници ще отпаднат постепенно. Извод: трафика от гугъл ще ще поскъпне който ще продава сайтове!
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Реална полза за кликове няма, но в крайна сметка тези хора са харесали продукта или теб, ако страницата е лична, хубаво е да се знае, колко хора имат доверие към бизнеса или марката ти или просто те харесват онлайн.
Колкото повече - толкова по-добре като число :) За мен и самото число е важно. Човек може да е платил на ФБ за тези хора да му харесат страницата, макар и вече с неактивни профили, поне да останат като число, пак е някаква реклама за бранда :)
А ако ще прочистват от 'мъртви души' поне да вдигнат рийча и повече от хората, които са абонирани да виждат нещата, които очакват. А в последните години само взимат, нищо не вдигат или поне да върнат някои стари нива.

Фейсбук иска постоянно да сме под напрежение, че страниците ни намаляват, че не се движат, да вкарваме пари и затова ги правят тия маймунджулъци, не че толкова много ги e грижа. Да хванат и да изтрият профилите на неактивните фенове, направо да ги заличат, а те само от страниците ще ги отписват. Ама не искат, искат да си бройкат всеки профил и да се трупат милиардите като статистика.
 
От: От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Според мен ще стане в различни дни за различните страници, знаете как поетапно въвеждат всичките си промени и не става за 1 ден.

Прикачам и скрийншот от една моя страница. И преди имаше някакво отписване /което е от доста време и пак не беше в рамките на нещата, новите фенове са супер малко, Вайръл нещата не стигат до нови хора, а се виждаха само от собствените фенове от доста време/, но сега значително отписването се усеща, защото се увеличи изведнъж.

7974992H.jpg
Виж файлът 11809

Същото има и при мен, това е страница с над 350 000 фена, абсолютно натурални ...
Това което ме притеснява е спада в reach от вчера ...

attachment.php
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Прикрепените файлове в този форум не работят.... Само тези дето са ги публикували могат да ги отворят.
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Работят но трябва да се качват след като пуснете поста на редакция

Аз виждам на колегата графиката
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

При мен като цъкна на прикрепен файл излиза това - Invalid Прикрепен файл specified. If you followed a valid link, please notify the administrator
И на всички прикрепени файлове е така. Ако се добави с тагове
img] работи ок.
 
Последно редактирано:
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Хайде сега който разбира от форуми да оправи форума, че и аз не виждам никакви прикачени файлове .... и винаги съм си мислел че потребителя ги е изтрил след поста си .... :roll:
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Хайде сега който разбира от форуми да оправи форума, че и аз не виждам никакви прикачени файлове .... и винаги съм си мислел че потребителя ги е изтрил след поста си .... :roll:

Вибюлетина е виновен за тези прикачвания, писано е не един или два пъти за това, ама явно проблема си остава.
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Дайте линк да за харесаните от мен страници

facebook.com/pages/create/?ref_type=logout_gear горе в дясно "Pages I Like
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Супер :D :D
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Доста неприятна новина за хората които са си купували лайкове а също и за тези които продават такива. Много харесвани страници ще се стопят. :)
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Ами аз днес гледам по моите страници никаква промяна.
Сигурно още не са започнали да махат.
 

Горе