Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

При мен цяла седмица отпадат по 2-3 на ден и идват нови,не го отразих особено,но днес съм с 70 на долу. Мисля,обаче че е добре всичко това за хората с реални фенове,защото рийча ми се повиши драстично много и съответно активността в сайта :)
При мен всичко е същото....нямам представа какво прави фейсбук просто....
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

от 204к вече са останали 202к :D и падат май..

Осещам спад в рийча спрямо миналата седмица..
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

от 204к вече са останали 202к :D и падат май..

започна се и в бг,
и при мен има намаляване на фб харесвания, но рийча се увеличи като число горе в дясно, още не съм проследил дали това е така при пускане на линк

ЕДИТ:

ето какво изписва в анализи -> харесвания

"Page likes from people with deactivated Facebook accounts were removed to ensure your Page like count is accurate"
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

При мен за един ден - 2к :(
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Това ми е интересно дали е само за по-големите страници, или е за всички?
Защото гледах, гледах-пък нищо не намерих? Може ли малко помощ? Например какво съобщение ви е излязло и къде....
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

С 6 хиляди ми намаляха лайковете... не съм чел цялата тема, някой знае ли по какво се разбира дали един акаунт е активен или не?
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Ами според мен ще намалят на всички, просто въпрос на време. Всеки който има неактивни фенове повече от 6 месеца да не са си влизали в акаунта, ще му ги махнат от страниците...
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Най малко ще намалеят на тези с лайкджанка :)

ФБ сега си водят записки на кой с колко ще му паднат та да баннат на тия дето на са им намалели :)
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Приветствам Фейсбук за тази идея!
Друга хубава идея, което биха могли да направят от Фейсбук е да премахнат всички страници, които не са били актуализирани в дълъг период от време!
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

При мен харесванията започнаха да намаляват още около 1 март, но сега вече се стабилизираха нещата.
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Starting March 2015 Facebook doing “Aggressive Cleaning” in it’s network – removing “inactive” account likes, comments, shares and etc. It’s very big mistake from Facebook as before they have done. https://www.facebook.com/business/news/page-likes-update

We know that all our users have read that message on Facebook. It’s not against inactive users, it’s against to all of us! Do not stop promoting YOUR Facebook content whenever you want.

We hope this BIG Mistake is temporary and they will stop it very soon.

You can check Rihanna’s official Facebook page to see how it’s likes goes down every second – www. facebook. com/rihanna

Did anyone think that so much inactive users have liked Rihanna’s page?

Източник: http://goo.gl/fhYFYJ

По мои наблюдения върху словашки фен страници, фейса активно премахва 50-200 фенове на ден между 11:00 и 20:00 ч. Не само неактивни потребители, но и нови (активни) лайквания.
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Колкото е по-малка страницата, по-малко отпадат. Логично е. Освен ако не са били мъртви души от преди това.
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Днес ми намаляха феновете с 1000 човека, но интересното е, че не е отразено в статистиката, там има само 18 отписали се за днес...
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Днес ми намаляха феновете с 1000 човека, но интересното е, че не е отразено в статистиката, там има само 18 отписали се за днес...

Сигурно утре ще ти го отрази. И на мен ми намаляха с 2000 на една друга страница, явно поетапно стават нещата.
 
Последно редактирано:
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Още падат с нетърпение очаквам да видя с колко ще паднат :D За момента 3 хиляди, явно поетапно стават нещата :|
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Мен вчера ме "удари" с 16,000 в една страница. Иначе от статистиката виждам, че са намалели доста от Египет и Мароко, сега ако техния рийч ми го пусне на европейците ще е повече от перфектно :)
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

а колко е била голяма тази страница
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

456,000 преди махането на неактивните. В друга подобна видях, че са махнали също 10,000+
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

И днес няма в статистиката за отписали се фенове.
 
От: Facebook ще премахва Харесвания на Страниците от неактивни FB акаунти

Как ще има, като са безследно изчезнали...:D Нали трябва да натиснат бутончето "не ми харесва", за да ги отчете в статистиката. Отчита тези, на които фацето е отхаресало фен страниците - това е масова практика, която прилагат във фейк профила ми (не, че е фейк, но надвишава нормите).
 

Горе