FOREX - валутна търговия

От: FOREX - валутна търговия

Бегай далече, докато не си се зарибил.

Евала за коментара! Наистина форекса може да бъде като комара, така че внимавайте да не се зарибите. Аз лично преди време изгубих определена сума и спрях, от време на време разцъквам ако има някоя безплатна промоция в момента рекламирам форекс афилиейт, но да се занимавам с форекс просто много голямо е натоварването и не е сигурно ...
 
От: FOREX - валутна търговия

Евала за коментара! Наистина форекса може да бъде като комара, така че внимавайте да не се зарибите. Аз лично преди време изгубих определена сума и спрях, от време на време разцъквам ако има някоя безплатна промоция в момента рекламирам форекс афилиейт, но да се занимавам с форекс просто много голямо е натоварването и не е сигурно ...

Трейдинга не е за всеки, просто не всеки иска да даде нужното, а и не всеки не знае как да го даде :)
Това е клуба на 5-то процента - само толкова са успешни!
 
От: FOREX - валутна търговия

Какво означава абревиатурата SZC в “SZC stock price”?

Името на компанията ще да е - това е ticker-a и.
 
От: FOREX - валутна търговия

малии, днес еврото се изкърти. Добре, че не рискувах, аз лично очаквах лоши неща и почти паритет oще в понеделник, но пък добре за утре. Ще има от къде да пада евентуално. Отворих преди съвсем малко от 1.095 селл пък да видим дали ще удържа до 1.00 :D
Мисля да селна и злато щото е почти стигнало до някаква съпротива според мен на 1067 където се въртя доста време и паунд от 1.518 с по 0,5 лота, ама ще мисля утре, че ме е шубе :D
 
От: FOREX - валутна търговия

пу деба, днес много разочароващо :D

в xm -54$ щото загубих всички, които имаше (200$) и много странно после ми се занули (дава ми EXP01) и сега е на точно 0. Не виждам да са ми дръпнали от картата? Някой да знае какво става, щото никога не съм губил пари в него хех
В другия съм на + 142$ супер мизерно..

т.е. съм на загуба или 132$ или 78$ ама още не знам :D

Чекам 16 декември значи сега :D

edit: забравих картинка на двата акаунта :(

W1T2ePA.png


игнорирайте бай стопа, исках да видя дали 0.7 на 200$ минава :D
 
Последно редактирано:
От: FOREX - валутна търговия

Не съм наясно - но като те гледам правиш още грешките на зелените - фулл сметка или сметка стоп не е оферта :)

Ще ти дам една безплатна мъдрост по тази линия. Стопът не е задължителен, но предпазва от фалит :)
 
От: От: FOREX - валутна търговия

мне, 200 $ е целия акаунт, според мен риска си струва :) веднъж се прави в месеца така като олл ин в покера :lol:
 
От: От: От: FOREX - валутна търговия

мне, 200 $ е целия акаунт, според мен риска си струва :) веднъж се прави в месеца така като олл ин в покера :lol:
Това не покер :)
Хммм щом веднъж в месеца правиш all in, не е добре. А щом от 200 за 1 месец го правиш 54 и после all in, ще рече че трябва още много да работиш над нещата, които ти казах преди и май нямаш голям напредък от тогава :rolleyes:

ПП ТОва е EXPO предполагам, че е EXPOSURE та щом вече си стигнал 0-та автоматично ти затваря всичко преди да е достигнал стопа - нещо от този сорт.
 
От: От: От: От: FOREX - валутна търговия

Това не покер :)
Хммм щом веднъж в месеца правиш all in, не е добре. А щом от 200 за 1 месец го правиш 54 и после all in, ще рече че трябва още много да работиш над нещата, които ти казах преди и май нямаш голям напредък от тогава :rolleyes:

От 200 не правя 54. От 200 правя -254 защото е ол ин :D Но пък от 200 миналия месец направих 700 (защото нямах втори акаунт, 100% риск), а по-миналия 1100 (но трябва да извадя 200, така че 900)

Съгласен съм, че не е покер, но обичам и покера. Дори като няма форекс, цъкам и покер. Само не знам дали изкараните пари на покер да ги рискувам на форекс или обратното :lol:
 
От: От: От: От: От: FOREX - валутна търговия

От 200 не правя 54. От 200 правя -254 защото е ол ин :D Но пък от 200 миналия месец направих 700 (защото нямах втори акаунт, 100% риск), а по-миналия 1100 (но трябва да извадя 200, така че 900)

Съгласен съм, че не е покер, но обичам и покера. Дори като няма форекс, цъкам и покер. Само не знам дали изкараните пари на покер да ги рискувам на форекс или обратното :lol:

С All in и на покер и на форекс не е добре в long term-a :)

Виж това което ти пратих на ЛС може ти помогне в ММ и трейд мениджмънта за начало.

A явно не са им се активирали защитите и си изгорял с 54 отвъд :D
 
От: FOREX - валутна търговия

Добре, реших да се отчета какво става ако не се търгува по моя стил на новини. Нарочно в друг акаунт с 1000$ реших да си направя експеримент, да спазвам дисциплина и някакъв финансов мениждмънт
за около месец резултата е следния: от 1000$ станаха 1229.1$

Накратко: беше ми много супер трудно да спазвам дисциплина. Има една сделка -66$, която говори сама за себе си, че понякога си викам - ей сега се обръща, айде още малко само, ее вече няма смисъл да се затваря :D

Като цяло ако се обръща повече внимание, защото нямах много време да следя и понякога ми се налага да оставя всичко както е, да не преместя стопа още, или да затворя до където е, защото ще ходя някъде и т.н. Ако ми е като работа, сигурно ще се справя по-добре. Но пак съм доволен, след 3 месеца ще кажа как върви пак :D

Ами тва е.

Прилагам скриншот:
AEeHKd9.png


едит: а, то се оказало това 2 седмици, ама ми се стори много по-дълго.
 
От: FOREX - валутна търговия

Сега и да имаш тествна, потвърдена и повтаряща стратегия с положително очакване и с прилагането на дисциплина да спазваш правилата ще станеш завършен трейдър. Номера е фанатично да я спазваш и да лимитираш до минимум грешките.
 
От: FOREX - валутна търговия

Някой да търгува със златкА? Кой да се сети, че е петък, та петък вечерта отворих дълго злато с цел 1109 и снощи беше на един голям косъм да стигна целта, ама не успя и падна доста надолу на косъм да ми брисне стопа, макар че още не е късно де... И все пак намалих малко целта на 1107... Гледам, че взе да обръща нагоре нещо, но да видим дали не е фалшив сигнал. :D

EUR/USD скоро също ще има сигнал за дълги (до няколко часа вероятно), което ми дава допълнителна надежда за златУ. :)
 
От: FOREX - валутна търговия

че то златото от 1060 се изстреля от първите работни дни на годината. аз лично проспах, да си кажа честно почти не съм отварял кьорава сделка от нова година :D
 
От: От: FOREX - валутна търговия

че то златото от 1060 се изстреля от първите работни дни на годината. аз лично проспах, да си кажа честно почти не съм отварял кьорава сделка от нова година :D

Аз търгувам краткосрочно, обикновено в рамките на деня се стремя да приключа сделката. Най-много до 2-3 дни държа отворени позиции. Обаче в случая направих грешка, че не затворих още снощи на плюсче, а сега съм на косъм да ми удари стопа. И все си мисля, че ще го удари, но няма да го местя по-надолу.
 
От: FOREX - валутна търговия

Златото ще ходи на долу ме се струва в downtrend си е ...

и аз съм пуснал чакащ ордер от 1100 за продажба, макар, че долара не се качва така както всички предричаха - спрямо еврото тъпче на едно място. Залагам на тест на 1100 отдолу нагоре и после движение надолу. Ако пък се закрепи над 1100 съм сложил и бай на 1120 с таргет 1200
бал съм му майката :D
 
От: FOREX - валутна търговия

Здравейте! А някой може ли да ми даде пример за извличане на валута от БНБ?
 

Горе