Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Re: От: Re: От: Re: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Ти сам каза, че е кредит. Няма какво повече да допълня. :)

Съвсем различно нещо се опитвах да обясня, но ти, като бивш банков чиновник си го нареждай както искаш.
И без да имаш какво да допълниш, ми отговори приблизително на въпроса - на колко хора сте отказали овърдрафт и на колко кредит, по възможност в проценти.
 
От: Re: От: Re: От: Re: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Съвсем различно нещо се опитвах да обясня, но ти, като бивш банков чиновник си го нареждай както искаш.
И без да имаш какво да допълниш, ми отговори приблизително на въпроса - на колко хора сте отказали овърдрафт и на колко кредит, по възможност в проценти.

Не съм бил кредитен инспектор и не съм се интересувал от тази информация, но предполагам, че овърдрафти се отпускат много по-лесно, защото повечето са обезпечени с работна заплата. При отпускането на кредит, банката се интересува предимно от рисковия фактор. Колкото е по-малък рискът, толкова по-склонна е тя да одобри кредита. Дори лихвеният процент е по-нисък, когато кредитът е с по-малък риск (ипотечни кредити).
 
Именно. Точно за това като определение за овърдрафт може да се счете определението за контокорентен заем. Банката има интерес да го отпусне, защото е договорен лихвен процент в самият договор, а и е краткосрочен, пък ако не си покрият задълженията - процента скача още. Отделно на това, предвид ресурсите ползвани от клиента, както по-горе се споменаха някакви милиони, получаването на овърдрафт по разплащателната сметка е нещо елементарно.

Отдалечихме се от темата. Окей - заем е.

Все пак не успях да разбера какво е станало с бюджета на г-н Русенеца, а това ми беше най-интересно от темата, защото останалите го изядоха вече, а за мен остана рагуто :D
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Заем е просто друго наименование на понятието кредит. По същество нищо не променя. Идеята на овърдрафта не е да го ползваш за кратко време, а да го ползваш винаги (тоест за доста време), когато имаш нужда от него и предимно за текущи нужди, в малък размер. Един от най-големите му плюсове е, че плащаш лихва само върху размера на ползваната сума (ползвания кредит), а не върху целия размер на кредита (овърдрафта), отпуснат ти от банката, както е при останалите кредити.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

На това май Дежа Вю му се вика:
freelance [dot] bg/project-801.html
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Аз разбрах това - ще правят онлайн бизнес с милиони, ама те пък свършили преди да направят сайта?? Е за какво са ги изхарчили ми е чудно :))
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Аз разбрах това - ще правят онлайн бизнес с милиони, ама те пък свършили преди да направят сайта?? Е за какво са ги изхарчили ми е чудно :))

Това са въображаеми суми за примамка на балъци, които да работят срещу малък процент, а да вършат цялата работа. Накрая пак е съмнително, дали ще ги получат.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Класика... Ей това си е българска работа - ти ми свърши работа, пък аз ще ти дам... ъмм.. нищо, ама пък от сърце..
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Жалко, че авторът на темата се засрами и забегна. Щеше още шоу да става. Е, какво друго да направи човек след като го разконспирират.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Хехе :) Стана ми много интересно какво е това HYIP и след като видях обявата във фриленсърския сайт и погледнах един от примерите, реших да попитам чичко Гугъл. Та стана ми интересно:

en.wikipedia.org/wiki/High-yield_investment_program

Има някакъв паралел между HYIP от една страна и Cash**esta, Bux*** и т.н., които теми много добре знаем къде отиват :p


Иначе да си призная, учудвам се, че тази тема се разви толкова и повечето колеги (сори, уместно ли е това обръщение?) положиха толкова усилия да обясняват... Предполагам, че по този начин разпускате - това е обяснението ми, че отделихте толкова много от ценното си време, за да пишете тук - просто сте разпускали/забавлявали сте се :)


Изчетох цялата тема и искам и аз да изразя своето мнение. Работил съм 2 години и половина като уеб-програмист. Преди някокло години опитах да започна като фрилансър и кандидатствах по проектче - изработка на сайт за студентски съвет на ВУЗ-а, в който бях студент. Направих им що-годе приличен сайт, динамичен, според мен покриваше напълно скромната сумичка, обявена като награда и след много разправии със сисадмините, успях да го пусна и да работи нормално на сървъра им (тогава web-сървъра беше IIS на WinBoz, а БД беше на Linux машина).

Обаче сайтът не потръгна, защото аз им обясних на хората какъв сайт ще им направя, какво е предимството на моето предложение и т.н. (предложих им динамичен уеб-сайт, за да могат те да си въвеждат информацията - аз не съм в студ. съвет и идея си нямам какво трябва да напиша). Но те не бяха наясно за какво служат сайтовете, как се поддържат и т.н. (линк-билдинг, СЕО, как се пишат статии...), и тогава не осъзнавах, че те не са наясно с това. Другата ми грешка беше, че аз им направих сайта от гледна точка на програмиране и дизайн, но не качих никаква информация - разчитах, че те ще използват CMS-а за да си въведат информацията.

Идеята за сайта беше на човек, на който просто му беше хрумнало, че трябва да има сайт и го бяха направили отговорник, но той нямаше никакво намерение да се занимава с него. И когато ме покани да му покажа системата, докато аз седях на компютъра, показвах и обяснявах, той седеше на фотьойл малко в страни и гледаше.

В крайна сметка сайтът се провали, т.е. не се появи информация в него и не беше направен никакъв линк-билдинг, просто го зарязаха. След време по вина на сисадмините и бившия им началник, сайта беше изтрит. След известни разправии със сисадмините, успях да го пусна (естествено си пазя архив), но пак никой не си мръдна пръста да го разработи (т.е. да напише нещо на страниците).

Това беше моят първи опит да започна като web-програмист на свободна практика и беше пълен провал, след който се уплаших и реших изобщо да не се занимавам с това. Сега, 3 години по-късно, реших да положа усилия и да започна като freelancer. Анализирах грешките си, довели до този провал и стигнах до извода, че когато кандидатствах по проекта, е трябвало да обясня на хората какво е това сайт, за какво служи, как се поддържа (линк-билдинг, СЕО, обновяване на информацията) и т.н., а те просто си нямаха и представа за това.

Това беше основното на което наблегнах, когато наскоро кандидатствах да изработя сайт на една фирма. Вчера имах разговор с управителя и още един човек, които казаха, че имат необходимия снимков материал за сайта, ще го съберат и ще ми се обадят след седмица. Не знам дали ще се обадят, но искам ако го сторят и изберат мен, да направя всичко, което е по силите ми, за да стане сайта им работещ и да им докарва клиенти.


Защо разказвам всичко това? Ами защото съм човек, който се опитва да натрупа опит, да си изгради име, да се пребори с конкуренцията на хора, които не само имат много професионален опит зад гърба си като web програмисти (може би мога да нарека себе си професионален уеб-програмист), но имат и много опит в онлайн-бизнеса (в който аз нямам никакъв опит и трябва да изям много хляб, за да ги настигна); хвърлям усилия, за да спечеля някой проект и да изкарам някой лев.


А някаква странна птица е влязла тук, ръси хиляди глупости и безсмислици, излага се като кифладжия (не са мои думи, каза го някой преди мен) и си прави ташак с професионалисти - хора, които са сериозни и много добре знаят от къде идват и накъде отиват?! Този човек явно е намерил от някъде да му падат на готово парици, мисли си, че може да Ви върти на малкия си пръст и е влязъл тук да се подиграва с вас и да си прави ташак... :shock: :-o :cry:
 
Последно редактирано:
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Размисли и страсти в 3 страници :)
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Размисли и страсти в 3 страници :)
Едни прекарват в размисли и страсти 3 часа, други 3 страници. Кой за каквото учил.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

@Unwise както каза по-горе шоу да става :)
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Като гледам темата как протича бих ти предложил оферта!!

1.Прехвърли си имота на мое име
2.Имплантирам ти GPS под кожата
3.Обявявам те за терорист та да не напускаш страната

При тези изисквания бих се съгласил да направя нещо за теб.
След като изкараш пари да ми платиш след +1 година ще ти върна имота :wink:
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Като гледам темата как протича бих ти предложил оферта!!

1.Прехвърли си имота на мое име
2.Имплантирам ти GPS под кожата
3.Обявявам те за терорист та да не напускаш страната

При тези изисквания бих се съгласил да направя нещо за теб.
След като изкараш пари да ми платиш след +1 година ще ти върна имота :wink:

Ами чипа под кожата и обявата за терорист ще ги оставиш ли? :twisted:
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

чшшшшт тихо за това след като плати ще говорим :rolleyes:
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Абе, и залогът е достатъчен. Ако напусне страната или се укрие, губи имота. Важно е имотът да има достатъчна пазарна цена.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Изчетох голяма част от коментарите на автора на темата и искам да споделя, че всичките бяха доста качествено цитирани от разни икономически източници.
Основната грешка на автора е че, ако търсиш бизнес парьор, няма как да очакваш такъв при положение, че си пуснал тема изпълнена с недомлъвки. Ако ще реализираш проект с явна стойност над 2 000 000 $ ( съдя по това, че само до този момент са изхарчени вече 1.4$ милиона ), ще водиш разговори на първо място с водещи било то български или чуждестранни фирми силно ориентирани към разработването на подобен тип проекти. Немисля, че ако имаш сериозни инвестиционни намерения от порядака на 2 000 000 $, ще търсиш бизнес партньо във форум ( независимо от това, че изключително много уважавам въпросния форму и хората в него ), но според мойте лични разбирания, така не се прави бизнес от порядака на такива суми. Това е се едно да искам да инвестирам пари в изграждането на най - големия Бизнес Парк на Балкатаните и да си търся строителни предприемачи в сайта "Направи си сам " или " Домашен Майстор". Извинявам се ако съм засегнал някой, просто онагледих мисленето ми с примери.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Друго което ми направи впечатление и не ми се връзва с думите на автора е , че всяка една HYIP програма изисква добър начален капитал и финансови специалисти достатъчно добри за да могат успешно да печелят на подобни рискови пазари, тоест ако автора на темата вече е стигнал края на своят капитал, както казва самия той, щом изпитва невъзможност да покрие разходите по изграждането на подобен тип платформа, как тогава ще реализира необходимите печалби от милиони долари за една година?
 

Горе