GDPR и онлайн магазин

И не само по пощата. Те са уж длъжни да си го кажат, но на практика, няма как да ги подминеш, ако минаваш през сайта им. Все пак нали това е идеята. А кой колко ще ги спази е отделен въпрос. Мога да се обзаложа, че и след това ще се продължат схемите с предоставянето на мейл листи на трети страни, и за жалост няма кое да го спре това. Просто да се създава работа и смута, както и да се отчете, че нещо се прави, за да видят и другите членки на Европата, че всичко си върви и има прогрес, а на практика, нула. :)
 
Там е работата, че има кой. Дали ще тръгнат с теб да се занимават от ден 1 зависи.

Така или иначе ако искаш да си по правилата действаш, ако не искаш риска си е твой.
 
Някой май вземат направо кардинални мерки :D

Виж файлът 16571
Еми на никой не му се занимава с идиотщината на Европа като реално няма бизнес там. Това е логично решение според мен. :)
 
Какво ще стане ако текста Прочел съм и съм съгласен с Privacy Policy се замени с
Прочел съм и съм съгласен с Privacy Policy и GDPR
И всичките глупости се напишат в страницата Privacy Policy
Ще отговаря ли магазина на регламента
 
До колкото съм запознат аз, всяко трябва да е поотделно, най-вече за чекчетата. Между другото, за около седмица вече, наблюдавам над 10 сайта, между които и няколко онлайн магазина, които си мислят, че са направили нещата по правилният начин, но са в голяма грешка. Въпросните уеб сайтове, хубаво са показали в началото, че потребителя може да чекне различни съгласия. Грешката на тези сайтове е, че самите чекчета са оставени чекнати, а това ми се наби в главата, когато четох, че е изрично забранено. На кратко, не е разрешено, чекчета за съгласие да са чекнати автоматично.
 
Какво ще стане ако текста Прочел съм и съм съгласен с Privacy Policy се замени с
Прочел съм и съм съгласен с Privacy Policy и GDPR
И всичките глупости се напишат в страницата Privacy Policy
Ще отговаря ли магазина на регламента

GDPR не е нещо, с което трябва да се съгласяваш. Все едно да напишеш "Прочетох и съм съгласен със закона за движение по пътищата" :) Обновяваш си общите условия да са според регламента и така.
 
Честит празник на всички!
Някой използва ли този плъгин за GDPR? Интересува ме приложими ли са настройките за сайт (не магазин), който не изисква регистрация, има Аналитикс, бутони за споделяне към социални мрежи и има реклами на Aдсенс...
https://bg.wordpress.org/plugins/cookie-law-info/
 
До колкото съм запознат аз, всяко трябва да е поотделно, най-вече за чекчетата. Между другото, за около седмица вече, наблюдавам над 10 сайта, между които и няколко онлайн магазина, които си мислят, че са направили нещата по правилният начин, но са в голяма грешка. Въпросните уеб сайтове, хубаво са показали в началото, че потребителя може да чекне различни съгласия. Грешката на тези сайтове е, че самите чекчета са оставени чекнати, а това ми се наби в главата, когато четох, че е изрично забранено. На кратко, не е разрешено, чекчета за съгласие да са чекнати автоматично.
Това за отделните чекчета може ли някой да го покаже в нормативен документ къде точно го пише?
 
Това за отделните чекчета може ли някой да го покаже в нормативен документ къде точно го пише?

Това може да включва отбелязване с отметка в поле при посещението на уебсайт в интернет...
Член 32: https://www.cpdp.bg/userfiles/file/New_legislation/Regulation_EU_2016_679_Bg.pdf

==> Пример в долния край на формуляра

Edit: Добавям полезна публикация на Moz относно GDPR => https://moz.com/blog/gdpr-and-online-marketing
 
Последно редактирано:
Ето и още един въпрос който ще се радвам да ми посочите като член в регламента или друг нормативен акт.
Къде точно пише че личните данни в базата данни трябва да бъдат криприрани или в следствие на кой член е това твърдение.
 
Криптирането не е задължително за всеки.
Прочети раздел 2, член 32 точка 1, буква а
 
За да не отварям нова тема ще пиша тук..

За Wordpress сайт достатъчно ли е да предупреждава потребителите че се използват cookies

Примерно:

"This website uses cookies to improve your experience. By using this site, you agree to our Privacy policy"

А в Privacy policy-то да е описано за GDPR като там пише и че всеки може да поиска изтриване или редактиране на данните и т.н.
 
Така както си си казал въпроса: НЕ.

За бисквитките трябва да искаш разрешение поне в повечето случаи.
 

Горе