GDRP за сайт

Аз доколкото разбирам и от публикацията на Капитал, публикувана от petya77 изборът на уебмастърите е или ползваш рекламна мрежа и обявяваш условията или си търсиш директни банери от някой и забравяш проблема ... примерно.

Ако използваме първия, то в такъв случай как се случват чисто технищески нещата. Има ли готови шаблони със съобщения или ние си ги съчиняваме?
 
По-коректно би било да се съчиняват по възможно най-краткия и разбираем вариант в зависимост от съответните ресурси (на третите страни), които сайтът използва. Примерно, ако са няколко, може да изтъкне, че: "Този сайт използва маркетинг услуги на трети страни, чиито платформи запазват собствени бисквитки на вашето устройство. Повече информация. Приемам. Отхвърлям."

Търсенето/предлагането на рекламни карета за директни банери е по-изгоден вариант. Напоследък по-често попадам на сайтове, които отдават площи за реклама. Повече се цени контент маркетингът. :)
 
Аз също съм на мнение, че предлагането на карета е целта, към която трябва да се стремят уебмастърите, просто в България Адсенс все още не е добър източник на масивни доходи.
Относно съобщението не мога да разбера има ли станартизиран вариант за общите условия или трябва да се работи с личен адвокат. Вие как сте процедирали? Сами ли си ги пишете ?
 
Според мен няма стандартизирани документи, свързани с GDPR . Би било добре да са изготвени персонално от компетентен юрист, както и въобще Общите условия на сайта. Въпросът е дали всеки сайт може да си го позволи финансово и ако го направи дали наистина юридическата помощ е компетентна и адекватна? За сумите, които мога да отделя на мен ми предлагат разни курсове или неперсонализирани образци. Така че за сега си правя нещата почти лично.
 
Можеш и сам, но шанса да омажеш нещо не е малък.
 
Да ма не.

Ако гражданин на ЕС влезе в сайта ти докато е в Швейцария и примерно се регистрира или го тракнеш то пак си задължен да си GDPR ready. Как ще разбеереш кой е гражданин на ЕС е лудницата :D
 
Да ма не.

Ако гражданин на ЕС влезе в сайта ти докато е в Швейцария и примерно се регистрира или го тракнеш то пак си задължен да си GDPR ready. Как ще разбеереш кой е гражданин на ЕС е лудницата :D
То по същата логика, гражданин на ЕС, ако влезе в американски сайт от Щатите и се регистрира, пак сайта трябва да е ГДПР ... Наистина е голяма лудница :)
 
И в случай, че на някой му е минало през акъла, че няма да има друга простотия, идва следващата:

https://www.kaldata.com/it-новини/ес-въвежда-нов-закон-за-филтриране-на-с-286878.html

Не знам как точно ще го направят това, но само незапознат с интернет като екосистема би бил толкова наивен да си мисли, че ще го прокара това.
 
@Blinky кое му е новото? Така или иначе всички големи това го правят от години, а информацията за тази нова директива е поне на седмица.

Разбира се, че ще го прокарат не е кой знае какво.
 
Новото е, че ще задължат и малки и големи платформи. Само за протокола, този форум е малка платформа, която във всеки един момент може "благодарение" на някой потребител да изгенерира едно дублирано съдържание с авторски права някъде си. Мен това не ми е чуждо, въпросът е дали ще направят същия цирк както беше с това GDPR.
 
Би ли ми казал някой който е наясно, за следното: Не искам да имам GDRP съобщения на сайта си, защото направих кратко проучване, и много от посетителите ми ги дразнят тези поп-ъпи или лентички или съобщения на сайта, въобще всичко, което съобщава за глупавите кукита. Ако блокирам цяла Европа дори България, а сайта е хостван в България, и си насоча сайта към други държави извън Европа, дали някой ще ми направи проблем? Мерси предварително.
 
Би ли ми казал някой който е наясно, за следното: Не искам да имам GDRP съобщения на сайта си, защото направих кратко проучване, и много от посетителите ми ги дразнят тези поп-ъпи или лентички или съобщения на сайта, въобще всичко, което съобщава за глупавите кукита. Ако блокирам цяла Европа дори България, а сайта е хостван в България, и си насоча сайта към други държави извън Европа, дали някой ще ми направи проблем? Мерси предварително.

Не би трябвало да има проблем, ако не събираш лични данни на посетителите, тоест, ако те изобщо нямат достъп до него.
 
Цялата тая работа е, за да се отклони вниманието от важните неща - то не бяха травестити на евровизия, ще приемаме бежанци, пък после няма да приемаме и още куп други. Накрая сложихме черешката с GDPR, в който е пълен с недомислици и дефакто няма никакъв смисъл.
 
Лични аз опитах да си сваля някакви бланкосани документи от интернет като дадох 300 лв. за тях и бях много разочарована защото бяха много сложно изготвени и едва ли не аз трябваше да си ги права от самото начало, като самата аз съм в положението на 90% от предприемачите в България, хората опитващи да се развият, преборят и живеят нормално в тази държава. Имам малко дружество и немога да си позволя да платя огромните хонорари на големите консултанстки къщи или адвокатски кантори в София. Но с радост мога да разкажа, че от приятели дочих само хубави неща за една малка консултантска компания която се занимава само с GDPR и DPO. Свързах се с управителя, които се оказа младо момче на 27 години и разбира се от това се запитах дали може да ни свърши работата, но след като разпитах разбрах, че той е юрист и опитва да се пребори в Българската действителност като мен, а преди да създаде компанията си е работил за една от голмите консултански компании в София доста време а последната една година се е занимавал с GDPR. Буквално за един ден проведохме интервю като за наше удобство той дойде в офиса ни и за по-малко от пет дни ни изготви 36 документа с които се приведохме към GDPR. Много съм доволна от него и не сбърках с избора си. Свърши перфектно работата си за 500 лв. мисля че такава е таксата му ако сте до пет човека това му е телефона 0888 325 264 и имейла: [email protected], а фирмата ако не се лъжа се казваше Дейта протекшън сървиз.
 

Горе