GenBucks за начинаещи

kolev89

New Member
Здравейте, понеже от почти два месеца вече се занимавам с онлайн бизнес, но с един сайт на български вече имам намерение да се развивам и в друга насока, защото българския пазар не е много печеливш. Искам да започна да се занимавам с програмата генбъкс, но ми е малко непозната територия. За момента имам няколко въпроса на които се надявам да ми отговорите като за начало, а ако има и друго в последствие ще питам.

След като го публикувам и редактирам дизайна и текста как да го разпространя? Понеже това е сайт за продажби, а не за комерсиални теми и не може да превличя линкове, как да го популяризирам в световен мащаб?
 
ставаш за редактор в start.bg
ако няма тема "сериалите 2007" можеш да я пуснеш

а как да популяризираш сайт батетата ще ти кажат
най-модерното е СЕО и РРС Advertising
 
Ами има такава тема вече. Пробвах да направя нова, но се оказа че вече има такава и не сам се занимавал повече. Просто помолих модератора да сложи линк към сайта ми, но от този сайт за няма два месеца спечелих 8 лв. от еези трейдър и смятам да се прехвърля в GenBucks.
 
Цели 8 лева?! :shock: Това е как да кажа - малко нереално за доход, в смисъл - малък е. :) Но с ГБ ще ги направиш само от продажба на твой реферал, човек който си препоръчал. А да не говориме колко може да направиш от продажбите - в сравнение с Изи Трейдъра, ще ти се види невероятно. :wink:
 
Ами зная като чета из форума(смея да кажа, че съм прочел почти всичко за GenBucks) как има много хора които си докарват добри допълнителни доходи и не само допълнителни и като знам че по моя сайт съм работил по 4-5 часа на ден за два месеца. Ако бях вложил това време в ГенБъкс щях да изкарам повече от 8 лв. предполагам. Сега понаучих и ХТМЛ както и Флаш и се надявам да се получи нещо добро ;)
 
Ами да това е най трудното мисля. За сега се надявам да обменим линкове с други сайтове а ако направят плащане може и в РРС да вложа, но до тогава има много време аз още не съм ги хостнал че затвориха банките и не мога да преведа парите :D в понеделник ще е.
 
Видях, че има десетки такива теми, затова няма да отварям нова, а ще пиша тук. От доста време прилиствам темите, в който дискотирате за GenBucks и ми става доста интересно. Досега почти никой не е казъл лоша дума за тази Affiliate Program. В известен смисъл чашата почти преля и съм на ръба да се регистрирам, но нали ме знаете (за стотен път май намеквам, че немога да чета и пиша на английски). Някъде из информацията за GenBucks прочетох, че предлагат готови текстове за продуктите и мога да си служа с тях. Незнам до колко ще ми помогне и ще са ми полезни, но все пак е нещо. И в тази връзка искам да попитам изисква ли се комуникация с клиентите при GenBucks? Защото ако някой ме попита нещо за някой продукт, дума няма да мога да обеля...
 
Frik каза:
Видях, че има десетки такива теми, затова няма да отварям нова, а ще пиша тук. От доста време прилиствам темите, в който дискотирате за GenBucks и ми става доста интересно. Досега почти никой не е казъл лоша дума за тази Affiliate Program. В известен смисъл чашата почти преля и съм на ръба да се регистрирам, но нали ме знаете (за стотен път май намеквам, че немога да чета и пиша на английски). Някъде из информацията за GenBucks прочетох, че предлагат готови текстове за продуктите и мога да си служа с тях. Незнам до колко ще ми помогне и ще са ми полезни, но все пак е нещо. И в тази връзка искам да попитам изисква ли се комуникация с клиентите при GenBucks? Защото ако някой ме попита нещо за някой продукт, дума няма да мога да обеля...
Да но Genbucks сами комуникрат с клиентите си :)
 
coolice каза:
"промотираш"
Ако може, нека някой ми обясни какво всъшност означава тази дума? Срещам я навсякъде, а немога да си обясня какво всъшност обхваща едно "промотиране"?
 
Frik каза:
coolice каза:
"промотираш"
Ако може, нека някой ми обясни какво всъшност означава тази дума? Срещам я навсякъде, а немога да си обясня какво всъшност обхваща едно "промотиране"?

Мдам промотиране= СЕО + ППЦ + Герила маркетинг + Класифаид Адс + Артикъл Маркетинг+ ....

обобщен термин
 
coolice каза:
Frik каза:
coolice каза:
"промотираш"
Ако може, нека някой ми обясни какво всъшност означава тази дума? Срещам я навсякъде, а немога да си обясня какво всъшност обхваща едно "промотиране"?

Мдам промотиране= СЕО + ППЦ + Герила маркетинг + Класифаид Адс + Артикъл Маркетинг+ ....

обобщен термин
Леле! В обясняването на един термин се използват още 5 термина, от които само за СЕО имам що гоге някакво понятие какво е... :roll:
 
Frik каза:
coolice каза:
Frik каза:
coolice каза:
"промотираш"
Ако може, нека някой ми обясни какво всъшност означава тази дума? Срещам я навсякъде, а немога да си обясня какво всъшност обхваща едно "промотиране"?

Мдам промотиране= СЕО + ППЦ + Герила маркетинг + Класифаид Адс + Артикъл Маркетинг+ ....

обобщен термин
Леле! В обясняването на един термин се използват още 5 термина, от които само за СЕО имам що гоге някакво понятие какво е... :roll:

Ето малко инфо :
http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?p=22285
http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=569
 
sa.dir.bg каза:
PROMOTE
1. повишавам, произвеждам (to the rank of в чин), пускам ученик в по-горен клас

2. спомагам, съдействувам, допринасям (за), поддържам, подкрепям, подпомагам, насърчавам, поощрявам

3. основавам, организирам (предприятие)

4. търг. рекламирам, популяризирам

5. ам. придобивам по нечестен път, правя гешефт

6. шах изваждам дама
ср. думи на български: промоция
 
georgimateev каза:
sa.dir.bg каза:
PROMOTE
1. повишавам, произвеждам (to the rank of в чин), пускам ученик в по-горен клас

2. спомагам, съдействувам, допринасям (за), поддържам, подкрепям, подпомагам, насърчавам, поощрявам

3. основавам, организирам (предприятие)

4. търг. рекламирам, популяризирам

5. ам. придобивам по нечестен път, правя гешефт

6. шах изваждам дама
ср. думи на български: промоция

Не уцели. В тази област на интернет бизнес и на компютри Promote означава Повишавам,издигам, произвеждам (to the rank of в чин). например Promote Secondary Domain Controler to primary

А да си промоутваш сайта означава да го изкачиш нагоре в класацията. А не да му правиш промоция (представяне)
 
Твоята единствена задача е да разпространяваш твоя сайт из мрежата и да набираш посетители/купувачи, а ако някои има въпроси към даден продукт и не намери отговор на твоя сайт всеки продукт си има горещи телефонни линии както или връзка с имейл. На кратко това е твоята задача.
 

Горе