Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

tipto

Active Member
Гигантът Google е загубил пазарен дял в онлайн търсенето в САЩ, докато Yahoo! върви нагоре и отчита най-високо равнище от 2009 година.
Това сочат данни на независимата компания StatCounter, цитирани от Франс прес и БТА.

През декември Google е покривал 75,2 процента от пазара по разгледани страници спрямо 79,3 процента за същия месец на 2013 година. Това е най-ниският му дял от 2008 година, когато StatCounter започва да прави подобно проучване, се посочва в комюнике.

Google обаче остава лидер на пазара. Той изпреварва Bing (12,5 процента) и Yahoo! (10,4 процента), който напредва.

Компанията, ръководена от Мариса Мейър, е държала само 7,4 процента през декември 2013 година. Сега делът на Yahoo! е най-високият от 2009 година.

източник Дир.бг

лично на мен ми се вижда нормално да губи някакъв дял все пак да не забравяме и зарибявките на социалните мрежи и ново излюпилите се търсачки и т.н
Но не вярвам скоро да го изместят от лидерската му позиция поне още 5 години ( щях да кажа 100 , но никой не знае кво ще е след 5-10 години )
 
Не са паднали с много, но винаги има начало. :) Според мен ще загубят тази година още, но не мисля, че ще е повече от 2%. Основно ще е заради социалните мрежи и аповете, с който започнаха да си служат все повече хора при намирането на информация. ;) Отворете си Facebook фида и вижте дали има статуси от рода на "Препоръчайте ми....". Това вече отговаря на въпроса дали потребителя е търсил в Google информация или очаква прясно смяла от хора с опит. ;) Аз лично поне за някои важни неща (общи новини) гледам от там. Това, което споделят приятелите ми е в по-голямата част и това, което може да ме касае както пряко, така и косвено. ;) Не си правя труда да влизам в сайтове да водя. Ако имах време и ми е свързано силно с работата, щях, иначе си е отнася. Естествено, следя това което ми е нишата от първо лице.
 
От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Според мен си му е време ....
2000 та годинса си мислех че няма кой да измести Yahoo но то тогава не си го мисял за никой .
Повече се надявах Bing да го и змести но не е задължително.
Всичко е въпрос и на мода тъка че скоро някой може да предложи по качествена услуга, да изникне нова гениална идея и ... всичко е временно
 
От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Слабото място на Гоогле са фирмите които предлагат стоки и услуги. Ако някой измисли заместител за потребителите които търсят тези две неща, ще стане много богат :)
 
От: От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Слабото място на Гоогле са фирмите които предлагат стоки и услуги. Ако някой измисли заместител за потребителите които търсят тези две неща, ще стане много богат :)

Вече е измислено, но са още в началото: цък
 
От: От: От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

това няма да е
цяло изречение е домейна
трябва да е бранд нищо незначща дума
google
yahoo
bing
altavista



Вече е измислено, но са още в началото: цък
 
От: От: От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Вече е измислено, но са още в началото: цък


Мда ... захранва се от GOOGLE Персонализирано търсене, голяма конкуренция :)
 
От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Сега го разцъках това и аз, по-скоро ми прилича на бизнес каталог. Примерно като цъкна на фирми в дадена ниша искам да видя предложения по критерии държава или град и тогава да покаже фирмите, а не обратното и да губи времето на потенциалния клиент.
 
От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Yahoo няма как да набира скорост, тъй като не поддържа собствена търсачка, а използва двигателя на Bing.
 
От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Оня ден писах в друга тема - Как да напредват като те бегат в обратната посока - 80% от румънците по някакво стечение на обстоятелствата ползват за пощенска кутия Яху а калъфите не са си направили труда да направят възможност да рекламираш с румънски думи таргетирано за Румъния

Едва ли някъде другаде по света имат такова надмощие в ползването на пощата а те дремат - Все пак това са над 15 милиона потенциални потребители
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Е сега когато Mozilla подписаха с Yahoo и ги направиха търсячка по подразбиране, Yahoo ще дръпнат доста.
 
От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Кое ще дръпнат - ръчната

Напиши в Бинг - Регистрация на сайт в Bing

Аз поне до 3-та страница не можах да намеря резултат който да ме заведе до мястото за регистрация

Напиши го същото в Гугле и веднага ти го дава като първи резултат
 
От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Кое ще дръпнат - ръчната

Напиши в Бинг - Регистрация на сайт в Bing

Аз поне до 3-та страница не можах да намеря резултат който да ме заведе до мястото за регистрация

Напиши го същото в Гугле и веднага ти го дава като първи резултат

Яко :D Ето за това Гугъл ще си остане Гугъл...

Иначе - трябва да се замисляме явно, за силата на Meta Keywords... тъпо :(
 
От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Ами когато търсите "webmaster tools" в Bing.com??? Естествено, че Гошо е на 1во място! Това ми се случи преди няколко години, когато реших да потърся за уебмастер секцията в Bing! Даже преди Бинг излизаше на още по ниска позиция промених търсенето с "webmaster tools bing". Как да просперират, като дават предимство на конкуренцията???
 
Re: От: Google губи дял в САЩ, Yahoo! набира скорост

Ами когато търсите "webmaster tools" в Bing.com??? Естествено, че Гошо е на 1во място! Това ми се случи преди няколко години, когато реших да потърся за уебмастер секцията в Bing! Даже преди Бинг излизаше на още по ниска позиция промених търсенето с "webmaster tools bing". Как да просперират, като дават предимство на конкуренцията???

Да, защото тяхното нещо го затриха или май не ставаше. :)

@kirilbug, не само, преди време (няколко години) присвоиха Tumblr за $1.1 милиарда, което си беше малка лудост, според мен, но завалиите бяха се притеснили, че изостават от социалния свят, ако може така да се нарече. Само те нямаха нещо, не че Google имат, но все пак набираха тогава скорост. ;) Сега си им е популярна, защото обвързаха много от продуктите си с нея в последствие и нормално. :) И така.
 

Горе