Google ме отряза много гадно

thefrmc

Member
Прибирам се и какво да видя google от 1 милион и нещо индексиране страници останали 0. Влезнах в webmaster и ми излиза едно съобщение с червено "Този сайт може да е в нарушение на указанията за качество на Google. Още подробности". Направо ме шокира незнам какво да правя.
 
От: Google ме отряза много гадно

Аз следвах указанията, които са дадени и пуснах молба, но не ми е ясно как може така да ме отрежи. Аз не виждам какво нарушение има сайта, но явно гоогле с изминал ден прави всякакви глупости и само един Бог знае кога ще ги върнат тези резултати.
 
От: Google ме отряза много гадно

Дай малко подробности ... над 1000000 идексирани страници... аутоблог ли беше?
 
От: Google ме отряза много гадно

Дай малко подробности ... над 1000000 идексирани страници... аутоблог ли беше?
Сайт за клипове ето и линк http://clip4e.eu яд ме е само, че ще загубя чуждестранния трафик за друго нищо не ме яд.
 
не искам да те отчаива но няма какво да направиш имаш само вградено видео от youtube (правиш им конкуренция) адсенс, загалвие и тагове

Г си те бори за неотговарящ на условията им за качество сайт за съжаление търсасчката си е тяха ... да не решеиш че смятам че са прави мен са ми порязвали сайтове със много и хубаво само щото било темпшлейт ....
 
От: Re: Google ме отряза много гадно

не искам да те отчаива но няма какво да направиш имаш само вградено видео от youtube (правиш им конкуренция) адсенс, загалвие и тагове

Г си те бори за неотговарящ на условията им за качество сайт за съжаление търсасчката си е тяха ... да не решеиш че смятам че са прави мен са ми порязвали сайтове със много и хубаво само щото било темпшлейт ....
Аз наблюдавам в последно време индексацията на повечето сайтове пада това е нормално, но това последно, което направиха е гавра, защото има много сайтове подобни на моя и си вървят. А за каква конкуренция става въпрос? Ето и тиксо брояча http://www.tyxo.bg/?117132 90% от трафика идваше от гоогле.
 
това че сега си вървят не значи че така ще останат нещата... просто алгоритъма не ги е засякъл този път... според новата концепция за качество на Г наречна Панда... дори и да имаш 100 - 150 думи униклано описание към клипчето пак не ти е качествен сайта (може би да направят изключение за големи брандове които те хостват клипчетата като в-бокс ама от там нататък резачка) виж ако към всяко клипче добавиш 300-500 думи някои препоръчват и 800 думи описание тогава е качествена страница... не искам да те отчайвам но нищо не може да се направи... ако искаш да го държиш този сайт трябва да му намериш други източноци на трафик :(
 
От: Google ме отряза много гадно

Ще изчакам 2 седмици, ако не ги върнат резултатите сигурно ще го вържа към vbox7.
 
От: Re: Google ме отряза много гадно

това че сега си вървят не значи че така ще останат нещата... просто алгоритъма не ги е засякъл този път... според новата концепция за качество на Г наречна Панда... дори и да имаш 100 - 150 думи униклано описание към клипчето пак не ти е качествен сайта (може би да направят изключение за големи брандове които те хостват клипчетата като в-бокс ама от там нататък резачка) виж ако към всяко клипче добавиш 300-500 думи някои препоръчват и 800 думи описание тогава е качествена страница... не искам да те отчайвам но нищо не може да се направи... ако искаш да го държиш този сайт трябва да му намериш други източноци на трафик :(

Това за всички сайтове ли важи или само за клипчета от ютуб конкретно става дума? Ако е за всички... картинки, обяви, игри, магазини. Маса сайтове са с кратки описания към нещо.
 
ами по принцип аз това си го вадя като извод от това от стаията на радн фишкин за онлайн магазините и стандартния серп... те картинките уж са за имейдж сърча.... значи по принцип саитовете които са се доказали като бранд минават бранд алгоритъма като flickr вероятно ще минат между капките както и някои щасливци ама 95% останалите вероятно не... така си мисля може и да не съм прав ама е малко вероятно поне ако не се откажат от пандата накрая

http://www.seomoz.org/blog/how-goog...-seo-best-practices-forever-whiteboard-friday

Content quality matters a lot. So a lot of time, in the SEO world, people will say, "Well, you have to have good, unique, useful content." Not enough. Sorry. It's just not enough. There are too many people making too much amazing stuff on the Internet for good and unique and grammatically correct and spelled properly and describes the topic adequately to be enough when it comes to content. If you say, "Oh, I have 50,000 pages about 50,000 different motorcycle parts and I am just going to go to Mechanical Turk or I am going to go outsource, and I want a 100 word, two paragraphs about each one of them, just describe what this part is." You think to yourself, "Hey, I have good unique content." No, you have content that is going to be penalized by Panda. That is exactly what Panda is designed to do. It is designed to say this is content that someone wrote for SEO purposes just to have good unique content on the page, not content that makes everyone who sees it want to share it and say wow. Right?

незнам дали си поглеждал какви са проблемите на хората във форума досега с пандата и какви сайтове са наказани ето две теми за четене като кейс стъди са остава някои да си мисли че саит с едно вградено видео заглави е и тагове има място в серпа като такива нямат...

Наказание на сайт за дублирано съдържание - трябва ми съвет

Да продължавам по стария блог след Панда или да правя нов?
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Re: Google ме отряза много гадно

пандата е пеераски алгоритъм за мен и вътрешно си мисля че ще го разкарат след време ама засега покраи фолс позитива доста скрепарии изгоряха затова си го харесват поне към сегашния момент
 
От: Re: От: Re: Google ме отряза много гадно

пандата е пеераски алгоритъм за мен и вътрешно си мисля че ще го разкарат след време ама засега покраи фолс позитива доста скрепарии изгоряха затова си го харесват поне към сегашния момент
Да такъв си е имам един сайт в който всеки ден добавям ново съдържание и пак няма промяна с индексацията на 100к си седи преди пандата беше на 200к. А за тоя сайт с клиповето от youtube какъв чуждестранен трафик имах 10 евро вадеше на ден средно от адсенс и точно него го резнаха.
 
От: От: От: Google ме отряза много гадно

Домейна е регистриран февруари не е нов.

Малко си се олял. За 4-5 месеца милион и кусур страници. Мислиш ли, че не е странно. А и за да е стар домейна трябва да е поне на 2-3 години, на 5 месеца си е баш нов.
 

Горе