Google обвинени в кражба на пари от Publishers

От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Това най-вероятно не е така (както са го написали).

Обаче едно е вярно - системата им за банване обикновено се задейства като наближи датата на плащане и това вероятно умишлено е направено така.

Аз ако бях зъл инжинер на заплата при Google така щях да го направя. Но не от чиста злоба и жажда за извършване на зли дела (като някой карикатурен злодей от анимационен филм), а защото така ще се затрудни живота на разни измамници, които докарват фалшив трафик. Акаунтът се маркира за банване когато се установи нарушението, но това не се съобщава на предполагаемия нарушител веднага, той разбира за това чак когато мине известно време и е изхабил ресурси по докарването на фалшив трафик. Ако нарушителите разбират веднага за банването те просто ще направят нов акаунт (на нова самоличност) и ще опитат отново. Така се ограничава броя проби/грешки (за единица време) и нарушителите по-бавно научават как да изиграят системата.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Глупости, това е 100% вярно. И аз изгорях с фирмен акаунт, който спечели достатъчно много пари и бяха изплатени. Не може години да ми плащат с едни сайтове и изведнъж да кажат, че сайтовете нарушават правилата. Няма логика, сигурен съм, че акаунтът и преди това е бил преглеждан. Просто в един момент решиха да спрат кранчето и да си приберат съответната сума.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Днес забелязах нещо странно. Имах 2 клика от Израел, влизам след 3 часа в акаунта, вече има 1 клик и сумата е наполовина.
Такова нещо не бях забелязвал досега, да намалява пари и кликове същия ден?
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Не може години да ми плащат с едни сайтове и изведнъж да кажат, че сайтовете нарушават правилата. Няма логика, сигурен съм, че акаунтът и преди това е бил преглеждан. Просто в един момент решиха да спрат кранчето и да си приберат съответната сума.

Няма логика да закриват акаунти само за да си спестят последното (или единственото) плащане.

Ако искаха да ограбват публишърите биха го правили точно по този начин:

Днес забелязах нещо странно. Имах 2 клика от Израел, влизам след 3 часа в акаунта, вече има 1 клик и сумата е наполовина.
Такова нещо не бях забелязвал досега, да намалява пари и кликове същия ден?

Защо да колят златната кокошка, която носи евтин трафик, който после продават скъпо на потребителите на Google AdWords?

Получават 2 клика, плащат само за единия клик. Така и златната кокошка цяла (не и е забранено да продължава да снася за същия господар), и господарят има печалба.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

A каква е логиката според теб? Сайтовете на акаунта си функционираха от над година, през акаунтът са минали да речем сериозни суми в евро и изведнъж - тряс, дори не получавам писмо :) Ако ударят 5 акаунта с по 20к евро баланс вътре, това са си 100к евро чиста пара. А ако ударят 100 такива акаунта, смятай, нали си икономист.
 
Re: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

A каква е логиката според теб? Сайтовете на акаунта си функционираха от над година, през акаунтът са минали да речем сериозни суми в евро и изведнъж - тряс, дори не получавам писмо :) Ако ударят 5 акаунта с по 20к евро баланс вътре, това са си 100к евро чиста пара. А ако ударят 100 такива акаунта, смятай, нали си икономист.

Е това ще е велико. :) Възможно ли е да се случи подобно нещо. То бива идиотщина, но такава не се надявам да се случи. ;) Колкото и отвратителни да а последно време. ;)
 
От: Re: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Е това ще е велико. :) Възможно ли е да се случи подобно нещо. То бива идиотщина, но такава не се надявам да се случи. ;) Колкото и отвратителни да а последно време. ;)
Възможно е и още как. Аз знам за българин, който изгоряс 21кЕ. Вярно че не играеше много по правилата им, но тогава защо го държаха близо две години, а не го изгониха на първия месец. И тези пари ще се ''върнат'' на рекламодателите, ама друг път..Потъват си в някой джоб и това е.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Абе тея са ненормални. За това съд до дупка и това е.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Има и друго! Мен като ме баннаха в профила бяха 6 сайта, 5 от сайтовете бяха 1000% по правилата, работещи от 2008-2009 г. само сео трафик от гугъл. Единия да кажем, че имаше някои забележки, но не беше нещо драстично, както и да е, да приемем, че е бил за бан. Защо ми баннаха целия профил, а не само сайта, който според тях нарушава правилата? Та нали приходите в профила са генерирани от всички сайтове.... Ако бяха баннали само него и да са резнали приходите на същия щях да се съглася, обаче те лапват всичко. А сами се изобличиха като крадци като върнаха адсенса на същите тея сайтове, само след 2 месеца:). Дефакто се оказа, че проблема не е толкова в сайтовете, колкото в генерираните приходи, които искат да откраднат. Не е и в профила, защото този профил работеше от края на 2007 г. и никога не е нарушавал правилата, имаше едно предупреждение навремето, коригирах нещата и всичко мина кротко.

И това, че връщали приходите на рекламодателите:) Няма по-голям смях. Банват профилите малко преди плащането, когато всичко вече е платено. Аз рекламирам в адвордс от доста време и досега не си спомням да са ми връщали пари, на някой ако са връщали да каже:)


Общо взето нещата почват да придобиват гласност и накрая всичко ще се изясни. Рано или късно гугъл ще заеме полагащото и се място на бунището на историята. Негативните емоции и страданието по изгубените пари и нерви си остава за нас обаче.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Гугъл няма как да отиде на бунището, тъй като е може би най-влиятелната корпорация в цял свят. Притежават толкова много и толкова ценна информация за милиарди потребители, че просто няма как да им се срине бизнеса. Още повече, че непрекъснато придобиват нови компании и се развиват във всички сфери, не само онлайн. Това е буквално машина за пари, за която законите не важат. Дори и да ги глобят с 100 млн, те ще изкарат 1 млрд. от нарушението, така че не ги бърка
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Къде е темата относно слуха че Apple разработват тяхна търсачка?
Цитираната цел е "намаляне на влиянието на Гугъл"...
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Гугъл няма как да отиде на бунището, тъй като е може би най-влиятелната корпорация в цял свят. Притежават толкова много и толкова ценна информация за милиарди потребители, че просто няма как да им се срине бизнеса. Още повече, че непрекъснато придобиват нови компании и се развиват във всички сфери, не само онлайн. Това е буквално машина за пари, за която законите не важат. Дори и да ги глобят с 100 млн, те ще изкарат 1 млрд. от нарушението, така че не ги бърка

Сигурен ли си?:)

Lehman Brothers - Активи: 691 млрд. долара ФАЛИТ

Washington Mutual - Активи: 327.9 млрд. долара ФАЛИТ

WorldCom 103.9 млрд., долара ФАЛИТ

Има още безброй подобни примери на фалирали мега корпорации, за които никой преди това не е и предполага, че ще се сринат. Обърни внимание, че някои от най-големите фалити са предизвикани от влошено обществено доверие. Какъвто е случаят с Washington Mutual примерно. За ICQ, майспейс и тн. няма нужда да припомням...
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Не може да сравняваш финансови институции с компания като Гугъл. Дейностите на гошко не се свеждат до управление на активи и дори публишърите да са недоволни, то за нормалният потребител на интернет това не означава нищо. Откраднали са пари от 10, 20, 100 к. публишъри и какво? Има още 10, 20 и 30 млн. които продължават да си действат, така че фалитът на Гугъл е просто химера, тази компания ще продължи да съществува, докато не се намери някой некадърен шеф, който да я срине
 
Re: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Къде е темата относно слуха че Apple разработват тяхна търсачка?
Цитираната цел е "намаляне на влиянието на Гугъл"...

Това би било интересно. :)

@biaaro, и най-големият - Енрон. :)
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Ще се намери компания, която да избута Google - след години може да е, но ще се намери... просто трябва да се измислят по-умни решения от техните и адиос, гугле. ;-)

Само трябва да ядосат SEO-тата и уеб мастърите и гледай да видиш. :D
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Зачетох се от къде идва жегата с банатите акаунти и стигнах до следните няколко извода:
- Много от акаунтите са използвали неправомерно копирано съдържание. Става дума предимно за YouTube.
- Още повече акаунти са били подложени на ClickBombing-атаки. Тука е заформена голямата конспирация. Много web-админи са слагали монитори на страници с определени канали и споделят, че ако нормално в полетата имат по 200-500 кликания, има дни в които са отчитани над 10 000 кликания. През 2-3 дена им е правен кликбомб. IP-тата масово са азиатски и руски.
- Има и някакви, които си признават, че чат пат са кликали сами на рекламите си "по грешка".
- А някакъв твърди, че имал вирус, който му кликал на сайта.
За превенция на кликане "по грешка" и кликбомбинг се препоръчва да се сложи монитор. Тия, дето ползват WP, могат да инсталират http://wordpress.org/plugins/adsense-click-fraud-monitoring/ . Има и някакви custom предложения за различни езици. Монитора би трябвало да сложи бан на IP-то на посетителя (или бота) да не може да кликне отново на реклама за няколко дни. Плъгина слага бан и на собственото IP.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

"Само трябва да ядосат SEO-тата и уеб мастърите и гледай да видиш. "

Честно казано на Google му е през оная работа колко дразни SEO-тата. Google са търсачка и за тях е важно колко процента ги ползват като такава (а те знаят как да печелят от това). Може да ги убие някой който направи по-добра търсачка от тях, но и на него няма да му пука за SEO-тата. За 2013 Google има поредно нарастване на пазарния дял, въпреки че ядосва SEO-тата вече няколко години.
 
От: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Според теб, ако всеки уебмастър си деиндексира сайтовете от гугъл, гугъл какво ще показва на потребителите си? Чушки да ти кажа аз, и ще фалират за нула време. Друг е въпроса, че никой не иска да го направи...
"Само трябва да ядосат SEO-тата и уеб мастърите и гледай да видиш. "

Честно казано на Google му е през оная работа колко дразни SEO-тата. Google са търсачка и за тях е важно колко процента ги ползват като такава (а те знаят как да печелят от това). Може да ги убие някой който направи по-добра търсачка от тях, но и на него няма да му пука за SEO-тата. За 2013 Google има поредно нарастване на пазарния дял, въпреки че ядосва SEO-тата вече няколко години.
 

Горе