Google обвинени в кражба на пари от Publishers

От: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Според теб, ако всеки уебмастър си деиндексира сайтовете от гугъл, гугъл какво ще показва на потребителите си? Чушки да ти кажа аз, и ще фалират за нула време. Друг е въпроса, че никой не иска да го направи...
Уебмастерите ако да го направят, то и потребителите трябва да го направят. И ще трябва да започнат да ползват майкрософския боклук Bing (тва не съм го отварял поне от година) или Yahoo (R.I.P.). Ами смартфоните и таблетите? Те са супер комфортно адаптирани с google. Търсачката на google е институция и синоним. Нещо като ксерокс и нескафе. Поколения растат използвайки само тази търсачка.
 
От: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Добре, на гугъл не му пука за нас, използвани ресурсите и ни кара да му духаме както си иска, кво да ни пука за потребителите на нас? Фейса и те почнали да се ебават, и накрая кво да рпавим сайтове да си ги има в нета. Знаеш ли че за две години и половина близо съм налял супер много в сайта ми за игрите, а не съм си върнал нищо? Начи бачкаш правиш всичко и накрая няма нищо, други нищо не правят и дупчат кинти като за световно. Това нормално ли е според теб? Явно гугъл иска само 2-3 сайта да си има и му стигат, в това няма конкуренция няма нищо. Добре , че повечето си правят сайтове с готови системи, че иначе , ако трябваше да си плащат за всеки тотален фалит. Онея си пълнят джобовете на нашия гръб и това е факт, а няма нищо от другата страна вече.
Уебмастерите ако да го направят, то и потребителите трябва да го направят. И ще трябва да започнат да ползват майкрософския боклук Bing (тва не съм го отварял поне от година) или Yahoo (R.I.P.). Ами смартфоните и таблетите? Те са супер комфортно адаптирани с google. Търсачката на google е институция и синоним. Нещо като ксерокс и нескафе. Поколения растат използвайки само тази търсачка.
 
От: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Уебмастерите ако да го направят, то и потребителите трябва да го направят. И ще трябва да започнат да ползват майкрософския боклук Bing (тва не съм го отварял поне от година) или Yahoo (R.I.P.). Ами смартфоните и таблетите? Те са супер комфортно адаптирани с google. Търсачката на google е институция и синоним. Нещо като ксерокс и нескафе. Поколения растат използвайки само тази търсачка.
)
Така е. Няма как Google да бъде изместен... освен, ако не се намери заместител (което не е невъзможно, но много трудно). Другия вариант е (както казах вече) уебмастърите и сео-тата да се ядосат достатъчно.

Но и втория вариант е от много, много труден до невъзможен. Причината е, че Google работят на принципа "разделяй и владей". Тоест, те винаги ще намерят начин да намерят привърженици - тоест, така уебмастърите и сео-тата да са "ЗА" Google vs. "Против" Google.

Дори и да има потърпевши, Google позволяват на още толкова хора (колкото потърпевшите, та дори и повече) да печелят (казвам позволяват, защото могат и да спрат кранчето, но умишлено не се прави). А докато има кой да печели благодарение на Google, няма да си хвърли хляба, за да може "справедливостта да възтържествува".

Google не са успешни, просто защото имат уникален продукт - много компании имат някакъв уникален продукт, но не всички са толкова печеливши и са успели толкова бързо. Те са успешни, защото позволяват/измислили са начин освен себе си, да облагодетелстват и други хора. И така... се разширяват. :) Така се прави бизнес - добре измислено е!

По тази "схема" (ако може така да се нарече), дори и да има много потърпевши, те ще се компенсират от тези, които печелят (и са повече), и така нещата заглъхват и се продължава те така.

Отделен въпрос е, че са несправедливи в доста случаи, което и на мен не ми харесва, но.. какво да се прави... :/
 
Г печели от рекламите който ние въртим на нашите сайтове. А ги въртим защото плаща по-добре от другите мрежи.
Просто трябва някой голям да предложи по-добри цени на нас и на фирмите рекламиращи сега с Г и Г са до там.
Представете си 60% спад на рекламните полета.....
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

"Според теб, ако всеки уебмастър си деиндексира сайтовете от гугъл, гугъл какво ще показва на потребителите си?"

Според мен нито един собственик на сайт който се класира добре в Google няма да си го деиндексира (Google държи 2/3 от пазара). При търсене по дадена дума се появяват милиони резултати. Милиони сайтове които не се класират добре и не са печеливши спират да се поддържат (приеми го като деиндексиране). Тези които се класират добре и реализират печалби обаче не са тъпи и никога няма да се откажат, колкото по-малко сайтове (конкуренция), толкова по добре за тези които се класират добре.

Ако на някой не му харесва Google, да търси начини да си набавя трафик от друго място, дали ще е от друга търсачка, социални сайтове и т.н е все тая. Но ако не успее да се пребори на пазара, просто отива в историята като динозаврите.

Google може да го фалира само друга търсачка. При положение, че втората търсачка (Bing) имат около 370% по-малко пазарен дял, надали скоро ще доживеем да видим фалит на Google (което неминуемо обаче някога ще стане).
 
Re: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Google може да го фалира само друга търсачка. При положение, че втората търсачка (Bing) имат около 370% по-малко пазарен дял, надали скоро ще доживеем да видим фалит на Google (което неминуемо обаче някога ще стане).
Да, те милите там разчитат на един Windows и Office и някои друг бъгав софтуер. :) Да са живи и здрави, но ако искат, нека я затворят тази тяхна търсачка, какво се мъчат. :)
 
От: Re: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Да, те милите там разчитат на един Windows и Office и някои друг бъгав софтуер. :) Да са живи и здрави, но ако искат, нека я затворят тази тяхна търсачка, какво се мъчат. :)
Не съм много съгласен. Бинг си е ниша най-малкото. В USA (любимият пазар на ИМ-тата) особено.
Имаше слухове че някои от shareholder-ите искат да я продадат, но леко ме съмнява, понеже Майкрософт ужким се ориентира да бъде "devices and services company".

MS_2010_2013_oibydivision_USD.png
 
Не виждам как някога тази корпорация ще фалира. fifi ви го каза - докато Google осигуряват прехраната на милиони хора по света, тези хора никога няма да допуснат Google да фалира. А дори и да имам някакъв бойкот на webmasters и adsense publishers по целия свят, то най-много ще спечелят останалите. Колкото по-слаба конкуренция, толкова по-добре.

А и забравяте нещо много важно - дори и Google търсачката да загуби някой ден доминацията си, те имат куп други продукти и услуги, от които печелят много. Google Apps, Google Drive, Google Maps, Android и Google Play Store, Youtube, Chrome, Blogger и други. Аз например ги използвам всичките и от тях могат да се генерират още повече приходи.

Освен това по мое мнение са изключително иновативни и креативни. Агресивни са на пазара и настъпват вече по всички фронтове. Дори участват в космически програми.

Ако при извънредни обстоятелства настъпи още една световна финансова криза, която този път да засегне и Google, те са вече толкова голям фактор за САЩ и световната икономика, че никой няма да им позволи фалит. Ще ги спасят както General Motors.

Тези, които в момента са оплакват от тях, досега са печелили благодарение на тях. Нищо сигурно няма в този живот. Пиеш една студена вода, мислиш други варианти и се приспособяваш към ситуацията. Никой и нищо не може да ме убеди, че няма изход. Аз лично колкото повече трудности ми изкачат по пътя, толкова повече се амбицирам, толкова повече опит трупам и толкова повече се развивам. Иначе е скука винаги да ти върви по мед и масло ;)
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

@crazydevil, напълно се съгласявам с теб. Бих споменал коригирал само нещо дребно - AdWords и Adsense са съвсем отделни услуги от търсачката. Google, ако решат могат да разкарат тези услуги, но да си оставят търсачката, както е било едно време. Търсачката им е изградена на принцип, който преобръща представите за изграждане на подобен софтуер. Както самите те твърдят, обработката на резултатите от краулерите не се концетрира към сървар, а използват огромни клъстери от много PC-та. Как са го направили и защо този нестандартен подход ги е направил толкова ефективни? Вероятно много им е помогнало и използването на Python.

Иначе концепцията и очакванията на много Web-мастери са тотално сбъркани. Лично мнение, но очакванията им са, че едва ли не трябва да печелят повече от създателите на продуктите, за които пишат. Примерно вие създавате Flash-игрица. Отделяте огромен ресурс, за да я създадете, наемате хора, инвестирате пари, време и знания. И в един момент се появява някой, който копира играта ви, слага я на някой споделен хостинг и започва да печели от вашият труд.
Друг пример. Създавате интересна статия и я публикувате. Статията, която сте написали, е изисквала добро познаване на темата, базирана е на ваш житейски и професионален опит, изисквала е време за ресърч, анализ и синтезиране на идеи. Появява се някой "леб-мастър", преразказва ви статията (в добрия случай я превежда), копира си я на сайтчетата и почва да си представя, че всички трябва много да му се възхищават, a google не бива да го прецаква.
Пример с видео има ли смисъл да споменавам? Правенето на едно качествено или интесно видео изисква най-малкото да сте на точното място в точният момент. Да не говорим, че в някои случаи, че може да иска яко техника, софтуер, знания, време за редактиране и секуенсинг. Правите си канал в YouTube, продавате си реклами, чрез вашето видео или си зъдавате популярност и сте щастливи. Може да сте инвестирали и в лиценз, ако излъчвате популярни клипове. Но "шушляците" копират видеото на техни си хостинги и почват да си го излъчват, все едно си е лично тяхно, без да ги е*е, че дори не са ви попитали и отново очакват Google, който държи правата в Youtube, много да им се радва.
В такива случаи приведствам горещо наказанията, които налага търсачката. Креативността и създаването на нови продукти трябва да се поощрява. А не кражбите на интелектуална собственост. Аз също гепвам от тук таме, щото не съм толкова умен да разбирам по много от всичко. Но нямам болни амбиции и очаквания и не се правя на отворен. Ясно ми е, че някой ден ще ме изплющят за това. И ще е правилно.
 
Последно редактирано:
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Статията, която сте написали, е изисквала добро познаване на темата, базирана е на ваш житейски и професионален опит, изисквала е време за ресърч, анализ и синтезиране на идеи. Появява се някой "леб-мастър", преразказва ви статията (в добрия случай я превежда), копира си я на сайтчетата и почва да си представя, че всички трябва много да му се възхищават, a google не бива да го прецаква.
Ще ме прощаваш, ама логиката ти е глупава. Никой не може да копирайтва информацията, говорим си за фактологична информация - тоя пръднал, ония се напил, третия отишъл не знам си къде - каквито са повечето статии по сайтовете ни. Значи, ти си писал за нещо и никой друг няма право да пише за него, така ли? Ти не си ли използвал статиите на някой друг, за да напишеш твоята? Не виждам никакъв проблем с това, стига статията да е преразказана и уникална. Другото е малоумие.
 
Re: От: Re: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Не съм много съгласен. Бинг си е ниша най-малкото. В USA (любимият пазар на ИМ-тата) особено.
Имаше слухове че някои от shareholder-ите искат да я продадат, но леко ме съмнява, понеже Майкрософт ужким се ориентира да бъде "devices and services company".

MS_2010_2013_oibydivision_USD.png

Не мисля, че Бинг е нещо много велико, което ще успее да стъпи на Google, но щом някои така мислят. А относно Windows, десктопите ОК, но и там вече гледам доста да се ориентират към Мас, а при мобилните битката е загубена, още преди да е имала такава. :) За това, нямам много положителни погледи спрямо Microfost, но това си е мое мнение. Сори, но търсачката им в САЩ не е на нивото, на което трябва да е, да не говорим в другите държави, там липсва. Всеки локален решил да я мине, няма да му е нужно много. Използва се единствено заради IE, не вижда друга логична умисъл. :) Точно devices company много се съмнявам, че са в момента. :)
 
От: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Ще ме прощаваш, ама логиката ти е глупава. Никой не може да копирайтва информацията, говорим си за фактологична информация - тоя пръднал, ония се напил, третия отишъл не знам си къде - каквито са повечето статии по сайтовете ни. Значи, ти си писал за нещо и никой друг няма право да пише за него, така ли? Ти не си ли използвал статиите на някой друг, за да напишеш твоята? Не виждам никакъв проблем с това, стига статията да е преразказана и уникална. Другото е малоумие.
На **** (попълни си сам) парчета като теб съм се зарекал да ги отсвирвам. Само ще ти обърна внимание, че използваш квалификации, като "глупава логика" и "малоумие". Вероятно не съм аз човекът, който ще ти върне възпитанието и способността за диалог. Предполагам, вече си на такава възраст, че отдавна си изтървал влака за правилната комуникация. Но се напълни поне малко, да поработиш върху себе си. Сигурен съм, че има какво да се направи.

Единстваната причина, да ти обърна някакво внимание е факта, че не си прочел внимателно, това което съм написал, а именно:
Аз също гепвам от тук таме, щото не съм толкова умен да разбирам по много от всичко. Но нямам болни амбиции и очаквания и не се правя на отворен. Ясно ми е, че някой ден ще ме изплющят за това. И ще е правилно.
И колкото и глупава и малоумна да ми е логиката, не ми пречи да си изкажа мнението, без да обиждам някой тук. Факта, че успявам да си плащам заема за апартамента и да изхранвам семейството си, че и да спествявам говори, че явно логиката ми не е от най-глупавите и малоумни.
 
От: Re: От: Re: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Напротив, бинг в момента вади много по-добри резултати от гугъл, друг е въпроса, че не се ползва много в бг., а щом вади по-добри резултати за бг. значи вади по-добри и за ен.
Спомняте ли си как започна всичко с един спор между мат пръц и един фен от бинг. Бинг ги обвиниха, че имало много спам и тем-подобно, и гея се зае да разчиства като луд. Не помня как беше видеото, но предполагам сте го гледали.
Тогава след няколко месеца мисля беше се появи и първата панта. Може да е било и зареди кризата, може и зареди нея да крадат така.
Не мисля, че Бинг е нещо много велико, което ще успее да стъпи на Google, но щом някои така мислят. А относно Windows, десктопите ОК, но и там вече гледам доста да се ориентират към Мас, а при мобилните битката е загубена, още преди да е имала такава. :) За това, нямам много положителни погледи спрямо Microfost, но това си е мое мнение. Сори, но търсачката им в САЩ не е на нивото, на което трябва да е, да не говорим в другите държави, там липсва. Всеки локален решил да я мине, няма да му е нужно много. Използва се единствено заради IE, не вижда друга логична умисъл. :) Точно devices company много се съмнявам, че са в момента. :)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Напротив, бинг в момента вади много по-добри резултати от гугъл, друг е въпроса, че не се ползва много в бг., а щом вади по-добри резултати за бг. значи вади по-добри и за ен.
Спомняте ли си как започна всичко с един спор между мат пръц и един фен от бинг. Бинг ги обвиниха, че имало много спам и тем-подобно, и гея се зае да разчиства като луд. Не помня как беше видеото, но предполагам сте го гледали.
Тогава след няколко месеца мисля беше се появи и първата панта. Може да е било и зареди кризата, може и зареди нея да крадат така.

Може и да вади, но реално колко души около теб я използват. Повярвай ми, аз съм от хората, които не искат да има монопол никъде - нито при мобилните, нито при търсачките, нито където и да е, защото започват злоупотреби. Но уви, Бинг имат много хляб да изядат, за да стигнат пазарния дял на Google, за технологии, там само мога да гадая. Но като гледам и колко лесно се манипулират резултатите в Bing, мисля, че са добре направени като търсачка, защото човешкия фактор при Google клони към маймуни.

Google никога няма да се отърве от спама, няма и да успее да показва читави резултати поради тази неясна борба с него. Но последно време повече си вкарват автогол, отколкото да се отървават от спама, но нека си вярват, че е обратното. :)
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Манипулирането на резултатите от човешки фактор е равносилно на това, че човек нарежда резултатите. :)
От както им плъзнаха глупавите животински алгоритми нищо нито може да се намери нито нищо, да не говорим , че серпа се мени с секунди.
Това не е нормално, както и това , че банват акаунти като за световно без причини.
 
От: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers


Ама знаеш ли как ми дреме дали ще ме отсвириш или не. Значи е ок ти да наричаш хората като мен крадци, а аз не мога да кажа, че логиката ти е малоумна? Не те познавам, може да не си глупав по принцип, но нещата които написа са пълни глупости. Написах ти - върху фактологичната информация НЯМА авторски права. Също така НЯМА авторски права върху разните смешни картинки тип мийм, демотиватори и прочее.

Не може гугъл над година да не е намирал проблем със сайтовете ми и да съм получавал адски много пари от реклама в тях и изведъж - БАМ, без да получа писмо какво съм нарушил, без обяснение да изгубя толкова пари, колкото ти и семейството ти ще живеете 10 години на квартира.

Просто гугъл прибра много пари от хора като мен и ни прееба, така е в живота. Но за това НЕ СМЕ виновни ние, просто защото нямаше как да знаем, че се променят правилата на играта.

Радвам се, че успяваш да изкараш пари и да храниш семейството си, пак ти казвам - нищо лично против теб, но просто не си прав. Не търси вината в обикновения publisher, търси ползата за монополиста от действията му.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

В "Изкуплението Шоушенк" имаше един лаф как всички в затвора са невинни. И тук така, всичките чисти като момина сълза, само лошия гугъл ги наказва и ги краде. Хъката-мъката някой си признава, че не играе по правилата, но видиш ли и други не играели за това не било честно той да е наказан. Както и любимото ми: "имам 10 сайта, 9 са против правилата, десетия е чист, ма гугъл ги наказа всички, не е честно".

Хора, стегнете се малко, и добавете малко качество в интернет пространството. Причината резултатите в гугъл да са пълни с талаш е точно заради пишман предприемачи като вас, които го създават този талаш.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Кой определя кое е качествено? Нормално ли е да НЯМА никакъв клиентски отдел за адсенс? Никаква комуникация, нищо. Аз ви казвам, баннаха ме и не получих дори мейл. После им писах да ги питам какво се случва и получих автоматичен мейл. За мен това не е коректно отношение към човек с няколкогодишен акаунт и добър финансов баланс, без предишни провиленения.
 
Re: От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Кой определя кое е качествено? Нормално ли е да НЯМА никакъв клиентски отдел за адсенс? Никаква комуникация, нищо. Аз ви казвам, баннаха ме и не получих дори мейл. После им писах да ги питам какво се случва и получих автоматичен мейл. За мен това не е коректно отношение към човек с няколкогодишен акаунт и добър финансов баланс, без предишни провиленения.

Да, това винаги ми е било чудно как го правят този номер толкова грозно. Явно такива са им политиките, ако въобще това се води някаква политика. ;)
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

В "Изкуплението Шоушенк" имаше един лаф как всички в затвора са невинни. И тук така, всичките чисти като момина сълза, само лошия гугъл ги наказва и ги краде. Хъката-мъката някой си признава, че не играе по правилата, но видиш ли и други не играели за това не било честно той да е наказан. Както и любимото ми: "имам 10 сайта, 9 са против правилата, десетия е чист, ма гугъл ги наказа всички, не е честно".

Хора, стегнете се малко, и добавете малко качество в интернет пространството. Причината резултатите в гугъл да са пълни с талаш е точно заради пишман предприемачи като вас, които го създават този талаш.

Стегни се ти малко, не си изгарял, не си бил на нашия хал, не знаеш кво е да те заболи да паднеш от толкова високо, колкото сме падали ние(спрямо гоогле говоря, не спрямо друг житейски опит).

Да кажеш да е изгорял 1-5-10 човека, еми не е приятелю, изгоряхме МАСА хора с МАСА пари, взети от нашия джоб. Това е се едно да отидеш да работиш за някой работодател, да му работиш, да събереш много хубави пари, и той просто да не ти плати. Как би се почуствал?

Кой определя кое е качествено? Нормално ли е да НЯМА никакъв клиентски отдел за адсенс? Никаква комуникация, нищо. Аз ви казвам, баннаха ме и не получих дори мейл. После им писах да ги питам какво се случва и получих автоматичен мейл. За мен това не е коректно отношение към човек с няколкогодишен акаунт и добър финансов баланс, без предишни провиленения.

Абсолютно, тва е немислимо, да работиш с хиляди левове и да няма никаква комуникация..

И точно така... Щом съм нарушил правилата, защо не са ми баннали акаунта преди 2 години, защото аз 2 години правя 1 и също..? И накрая ТОЧНО като направих двата НАЙ-СИЛНИТЕ СИ МЕСЕЦА ме разцепиха по този ужасен начин..?
 

Горе