Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Кое ви е по удобно при мобилно браузване?

  • Сайта да се свие и да стане смачакан и дълъг за влачене (адаптивен)

    Votes: 26 53.1%
  • Да виждам десктоп версия (цялата картина) и да чукна два пъти, да увеличи това което ме интерсува.

    Votes: 23 46.9%

  • Общо гласове
    49
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

На мен са ми се обаждали посетите да ме питат, кое къде се намира след като направих един сайт мобилфрендли. Така че, има вероятност, поне в началото, да съществува леко объркване в клиентите, които са свикнали на десктор дизайна.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Да забелязвате някакви големи размествания?!
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

И при мен нищо интересно....

Освен, че в ежедневния ми СЕРП са се наместили хиляди руски резултати, явно гугъл са ни омешали нещо с братята руснаци...
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Освен, че в ежедневния ми СЕРП са се наместили хиляди руски резултати, явно гугъл са ни омешали нещо с братята руснаци...


при мен често се случва последните два резултата на 1 страница да са на английски, а аз си търся на кирилица?!
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Тва ОК, ама да ми вади 2 страници на руски с .ру домейни и в тея 20 резултата да има 2 бг... Пълен...
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

то не бяха предупреждения от гугъл, то не бяха статии по темата и т.н уж най-големя ъпдейт през последната 1 година,

а в бг нищо

следя един сайт в моята ниша, които не е мобайл френдли и няма никаква промяна в посещенията - оставят всеки ден едни и същи!
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Използвам темата за да постна една новина от тези дни:
"Мобилни оператори готвят Армагедон за Гугъл, като заплашват с блокиране на всички реклами"

източник The Next Web
http://thenextweb.com/insider/2015/...an-to-block-all-advertising-targeting-google/

Това ако стане, mobile friendly ще стане безмислен за хората разчитащи на AdSense.
 
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Използвам темата за да постна една новина от тези дни:
"Мобилни оператори готвят Армагедон за Гугъл, като заплашват с блокиране на всички реклами"

източник The Next Web
http://thenextweb.com/insider/2015/...an-to-block-all-advertising-targeting-google/

Това ако стане, mobile friendly ще стане безмислен за хората разчитащи на AdSense.

по добре да спрат браузването през мобилните телефонни :D, че само губим пари от тези влизания :( .... много пи ниска кликаемост
 
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

по добре да спрат браузването през мобилните телефонни :D, че само губим пари от тези влизания :( .... много пи ниска кликаемост
да се прехвърлят потребителите пак на десктоп
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Гугъл има инструменти да въздейства на мобилните оператори, така че тази закана едва ли ще се изпълни.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Как бе, при мен половината трафик и приходи са от мобилни устройства.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Как бе, при мен половината трафик и приходи са от мобилни устройства.


ей тук съм пуснал една тема - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=60031

ако ти кажа че сайт 1 вади на половината от сайт 2
сайт 1 60% мобилен телефон
сайт 2 60% десктоп

незнам явно при различните ниши е различно
 
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

по добре да спрат браузването през мобилните телефонни :D, че само губим пари от тези влизания :( .... много пи ниска кликаемост

Сакън! Добре си е така :)

adsense-platforms.jpg
 
Вчера попаднах на сайт, който ми заби телефона с фейсбук лайк бокс поп ъп. Супер беше оптимизиран сайта за мобилни устройства, но това направо се изтакова на сайта. Искам да кажа, че някои десктоп привички много могат да прецакат мобайл трафика, ако не са направени като хората. ;)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Интересно е че много Големи БГ сайтове не са мобайл френдли и не се интересуват от това към днешна дата .... поне това показва инструментът на гугъл
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

В една от нишите, които гледам само аз и още 2 сайта са мобайл. Според анализа имам лек ръст в посещенията от мобилни, но спад в средните позиции. В същото време всички без мобилна имат ръст в позициите. Е, това ли им беше ъпдейта?!
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Една конкурентна фирма с основна ключова дума в тайтъла на сайта си "детски дрехи" миналата седмица от 15 място падна на 50 място
сайта и е неадаптивен към мобилни устройства.
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Една конкурентна фирма с основна ключова дума в тайтъла на сайта си "детски дрехи" миналата седмица от 15 място падна на 50 място
сайта и е неадаптивен към мобилни устройства.

Да, това е доста вероятно - не много авторитетните сайтове без мобайл френдли дизайн направо си го отнасят. Така де повечето. ;) Забелязах го в още няколко ниши, които си има сериозна конкуренция.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Една конкурентна фирма с основна ключова дума в тайтъла на сайта си "детски дрехи" миналата седмица от 15 място падна на 50 място
сайта и е неадаптивен към мобилни устройства.
То дали 15-сто място или 50-то, каква е разликата?
 

Горе