Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Кое ви е по удобно при мобилно браузване?

  • Сайта да се свие и да стане смачакан и дълъг за влачене (адаптивен)

    Votes: 26 53.1%
  • Да виждам десктоп версия (цялата картина) и да чукна два пъти, да увеличи това което ме интерсува.

    Votes: 23 46.9%

  • Общо гласове
    49
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

ми не знам , не съм специалист , ама като гледам в офиса на куриера колко пратки носеше на ден зимата сигурно има разлика :)
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

ми не знам , не съм специалист , ама като гледам в офиса на куриера колко пратки носеше на ден зимата сигурно има разлика :)

Явно е за други думички. ;)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

хаха, въпросния сайт сега пак се върна на 15-та позиция

Според мен всички писания на тази тема са леко преувеличени, прехода ще е много бавен , както имаше един лаф за казармата - службата ще е много трудна, но за сметка на това продължителна :)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Хах, единия вариант е, че всичко е само вдигане на пушилка, другия вариант е че SEO-тата разлаяха кучетата и направиха от мухата слон...
А най-накрая може да се окаже нещо съвсем друго, тъпите индийски програмисчета да са разбрали че освен вертикално положение, съществува и хоризонтално положение на мобилните устройства, ама надали...:lol:
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Следя един сайт, които не е мобайл френдли много от близо и няма никакви спадове с броя посещения от гугъл :!:
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

След много канене днес ще направя един сайт мобайл френдли - В момента е трети в нишата си а първите два не са - Не вярвам да ги пробие по скоро няма да се учудя ако пропадне.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

След много канене днес ще направя един сайт мобайл френдли - В момента е трети в нишата си а първите два не са - Не вярвам да ги пробие по скоро няма да се учудя ако пропадне.

Стига да не ти падне сайта за 1 час, едва ли ще имаш проблеми :) Надявам се имаш тестова версия, на която правиш всички промени и след като няма бъгове тогава ги качваш на основния сайт.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Последно време забелязвам нещо при доста сайтове. Когато някой сподели линк в социалните мрежи през телефона си, споделя мобилната версия и като отворя линка на десктоп става мазало.
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Последно време забелязвам нещо при доста сайтове. Когато някой сподели линк в социалните мрежи през телефона си, споделя мобилната версия и като отворя линка на десктоп става мазало.

Хм, явно нямат добри редиректи. И аз съм го забелязал, но читавите изпълнения са m.domain.com - ако го отворя през телефон си зарежда мобилната, а през лаптопа - full версията, рядко попадам да не ме редиректне, но го има като фактор. Това не е добре свършена работа. Те за това някои се кефят повече на риспонсива, защото го нямат този момент и всичко им е на едно. Лошото е, че при големи портали риспонсива не е добра опция - все пак там кътват много излишни функционалности, за да олекотят мобайла.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

След този ъпдейт много взе да подскача единия ми магазин в серп-а. Респонсив, минава си тестове, нищо кой знае не е променяно, освен добавени продукти. Някой с наблюдение?
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

като гледам конкурентите не са мръднали, а не са mobile frendly #GoogleWTF аз вложих време и пари сайтовете ми да са mobile frendly
 
От: Re: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

На къде подксача? Напред ли, или не се движи много много, само удря определени страници и се връща пак на същото място?

До преди ъпдейта по дума Х на позиция 2-3. След ъпдейта (10тина дни) падна на 5, след 2 дни на 9та, след 3 дни скок на 4та, 1 ден и 5та, 2 дни 12та. В нишата само моите магазини + още 2 са мобайл френдли. Няма нови магазини, които да избутват, тоест върти 1ва страница и 1-2 от втора. Гледам обаче само при мен така...
 
Re: От: Re: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

До преди ъпдейта по дума Х на позиция 2-3. След ъпдейта (10тина дни) падна на 5, след 2 дни на 9та, след 3 дни скок на 4та, 1 ден и 5та, 2 дни 12та. В нишата само моите магазини + още 2 са мобайл френдли. Няма нови магазини, които да избутват, тоест върти 1ва страница и 1-2 от втора. Гледам обаче само при мен така...

Но пък за мобайла си стабилен, нали? А този денс е може и заради честите промени, които може би ти правиш най-често в тази ниша и по-конкретно за думичката. Случайно да имаш наблюдения и върху офпайджа на конкурентите ти, които не правят големи скоци? Дори никакви.
 
От: Re: От: Re: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Но пък за мобайла си стабилен, нали? А този денс е може и заради честите промени, които може би ти правиш най-често в тази ниша и по-конкретно за думичката. Случайно да имаш наблюдения и върху офпайджа на конкурентите ти, които не правят големи скоци? Дори никакви.

Там е работата - единствените промени, които правя са добавяне на продукти, което не е всеки ден, а на определени периоди. Другото е смяна на цени.
 
От: Re: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

До преди ъпдейта по дума Х на позиция 2-3. След ъпдейта (10тина дни) падна на 5, след 2 дни на 9та, след 3 дни скок на 4та, 1 ден и 5та, 2 дни 12та. В нишата само моите магазини + още 2 са мобайл френдли. Няма нови магазини, които да избутват, тоест върти 1ва страница и 1-2 от втора. Гледам обаче само при мен така...
Т.е. това че си го направил мобилен те е преебало?
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Не твърдя, само констатирам. Оправих проблемите, заради които не минаваше теста преди ъпдейта. Гледам сега другите, които не са мобайл френдли не мърдат.
Със сигурност имам някакви пропуски по магазина по отношение оптимизация, но и да има не са от последните 30 дни
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Значи съм взел правилно решение да не променям нищо заради тоя тъп ъпдейт.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Ами то така се получава. И аз не съм променял много - винаги си е бил респонсив, просто теста не се минаваше заради няколко дреболии, които отстраних, но...такива са фактите. Не виждам друга причина, по която последните 8-10 месеца си седеше или ако мърдаше беше леко и нагоре, а сега такова мятане.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Аз бих го определил като "Синдром на мобилния Армагедон" - колкото повече си правиш сайта по правилата, толкова по зле става.
 

Горе