Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Кое ви е по удобно при мобилно браузване?

  • Сайта да се свие и да стане смачакан и дълъг за влачене (адаптивен)

    Votes: 26 53.1%
  • Да виждам десктоп версия (цялата картина) и да чукна два пъти, да увеличи това което ме интерсува.

    Votes: 23 46.9%

  • Общо гласове
    49
От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Вярваш ли го. Братле след всичките им глупости не вярвам на нищичко от тях.
То бате може да е също така мобайл френдли, сигурно това може да го пропуснат. ;)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Патки .... имам един сайт мобилна версия, html5, микродата, уникален контент и пак го прати в трета глуха.
 
От: Re: От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

@danko6, къв ще е бил този сайт за тия пари? Това старите пари ли? :D

То бате всеки гледа доста скептично към новите неща, нищо ново. Не са само клиентите, но и хората като цяло. ;) Иначе що не му бодна модилна версия направо или той имаше и какво да пипа по стария сайт? :)

Да стария им сайт беше за тези пари като се състоеше от точно 10 html страници с различен хедър и някакво инфо за услуга вътре :D :D и бил много оптимизиран тогава излизъл на първи позиции и да не го пипам, само бутоните искаха да им сменя и да им допиша 2 страници, но като им направих един пълен анализ на сайта от към посещения 5-15 на месец, класиране след 150 позиция, ама те пак си държат не ние се класирахме на първи позиции.... Като тръснах пълния анализ които направих напълно безплатно от добра воля, понеже хората бяха страшно добри и демонстрирах пред тях че не са обновили дори с едно изречение сайта си от 6 години и вече не струват нещата им се изясниха малко. И това беше една доста добре платежоспособна фирма, та не искам да си мисля как се процедира при по малките :D
 
То голям сайт, голяма оптимизация за 50 на ден и 10 страници статичен html, но карай това са други теми. :) Важното е, че е склонил, защото имам един дето си мисли, че Google ще го ранкне, със супер зле направен сайт, никаква идея за нищо от 21-ви век, на фри хостинг, статичен, и всичко гадно което може да се случи на един сайт и неговия собственик, там е обречена история. ;)

И пак стигаме до извода е, че трябва да не си добър програмисти, а добър продавач. То и през 2009-та 15К са си били добра сума. :)

@uni-web, бате, не им вярвам, но uphero има нещо в предвид с този базик. ;)
 
От: Re: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

То голям сайт, голяма оптимизация за 50 на ден и 10 страници статичен html, но карай това са други теми. :) Важното е, че е склонил, защото имам един дето си мисли, че Google ще го ранкне, със супер зле направен сайт, никаква идея за нищо от 21-ви век, на фри хостинг, статичен, и всичко гадно което може да се случи на един сайт и неговия собственик, там е обречена история. ;)

И пак стигаме до извода е, че трябва да не си добър програмисти, а добър продавач. То и през 2009-та 15К са си били добра сума. :)

@uni-web, бате, не им вярвам, но uphero има нещо в предвид с този базик. ;)
8033266I.png
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Преди сайтовете се правеха за по-малки монитори и се очакваше, че в бъдеще ще се гледат от все по-големи екрани. Тогава хората не предполагаха, че ще трябва да правят точно обратното - да ги оптимизират за още по-малки екрани. Появиха се смартфоните и обърнаха всичко наопаки. Започнаха да се използват масово, а това доведе до нуждата от пълно преобразяване на старите сайтове.

Не гледайте какво ви казва Гугъл, а се замислете за потребителите си! Най-вероятно половината от тях влизат от телефони и таблети, така че е задължително сайта ви да изглежда добре навсякъде.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Аз лично като вляза на някой сайт през телефона и ми се отвори мобилна версия веднага сменям на десктоп - Мобилните версии в никакъв случай не са по удачни и почти винаги липсва по някоя функционалност в сравнение с десктопа, а пък ако си свикнал да работиш с десктоп версията на даден сайт ползването на мобилната е жива мъка.

Тия дни си правя един нов магазин и за сефте попаднах на читав респонсив темплейт - Тия дни ще го пускам официално и ще видя към 21 дали ще има някаква файда.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Аз лично като вляза на някой сайт през телефона и ми се отвори мобилна версия веднага сменям на десктоп - Мобилните версии в никакъв случай не са по удачни и почти винаги липсва по някоя функционалност в сравнение с десктопа, а пък ако си свикнал да работиш с десктоп версията на даден сайт ползването на мобилната е жива мъка.

Тия дни си правя един нов магазин и за сефте попаднах на читав респонсив темплейт - Тия дни ще го пускам официално и ще видя към 21 дали ще има някаква файда.
Това, че някои не си правят мобилните версии както трябва и не им добавят пълната функционалност е друга тема.
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Аз лично като вляза на някой сайт през телефона и ми се отвори мобилна версия веднага сменям на десктоп - Мобилните версии в никакъв случай не са по удачни и почти винаги липсва по някоя функционалност в сравнение с десктопа, а пък ако си свикнал да работиш с десктоп версията на даден сайт ползването на мобилната е жива мъка.

Тия дни си правя един нов магазин и за сефте попаднах на читав респонсив темплейт - Тия дни ще го пускам официално и ще видя към 21 дали ще има някаква файда.

Да, няма или поне е много голяма рядкост мобилна версия с всичките функционалности като на сайта. Няма начин просто - все пак в нея се олекотява. :) Но тук вече идва на помощ или риспонсива или направо аппа. ;) Аз лично съм за риспонсива честно казано. Кой колко аппа на сайтове има на тела, освен може би на Спортал апа. :) за магазини няма и да питам, освен някой случайно да има Амазон или Алиекспреса. :)

Честно казано, колкото и криво да звучи, на моя телефон форума ми е на фул сайт версия, мобилната я изключвам веднага, като стъпя на него. Просто липсват много неща, с които съм си свикнал. :)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Всичко се развива. Очаквам скоро настолните компютри и лаптопи да изчезнат и да бъдат заменени с холограми, виртуална реалност и доста такива джаджи. И това няма да е в далечното бъдеще, а в следващите 5-10 години. И тогава пак ще ви трябват големи екрани:p
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Всичко се развива. Очаквам скоро настолните компютри и лаптопи да изчезнат и да бъдат заменени с холограми, виртуална реалност и доста такива джаджи. И това няма да е в далечното бъдеще, а в следващите 5-10 години. И тогава пак ще ви трябват големи екрани:p

Всъщност по плановете на някои хора няма да има вече така добре централизиран интернет. Всичко ще е там където е заявката - p2p. ;) Поне с магазините в момента експерементират. Нещо като торент, но вместо да теглите от човека от среща, ви му продавате или той ви продава през софтуер, както е муТорента. ;) Това са едни от предположенията на къде ще мигрира интернета. ;)

Колкото до смарт дивайсите - очакваме скоро прожекционни такива. :)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Излезте от матрицата бе :D
Това няма да доживеете да го видите
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Като са толкова оперени да си направят отделна търсачка за мобилните устройства и там да показват само такива сайтове, това е дискриминация по всякакъв начин. Тъп , тъп мат пръц.
Ми то от доста време има мобилна търсачка. Имат си даже и приложение, което е супер удобно. Поне аз го ползвам ежедневно, дори за търсения вътре в таблета или телефона и го намирам за супер ефективно.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Ами добре щом си имат, там да си ранкват само сайтове с мобилни версии, защо в общата ще режат тези които нямат.
Ми то от доста време има мобилна търсачка. Имат си даже и приложение, което е супер удобно. Поне аз го ползвам ежедневно, дори за търсения вътре в таблета или телефона и го намирам за супер ефективно.
 
Изтрито мнение да не станат обърквации
 
Последно редактирано:
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Аз лично от доста време правя само адаптивни магазини...
Но лично мнението ми е че не е добре тъка, важно е съдържанието а не технологията.

Ако ресурса е добър, полезен, може да му се има доверие, хората го посещават и се застояват, споделят, цитират и линкват ..
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Когато бях млад , оплюваха Майкрософт за какво ли не , сега плюете Гугъл , че определя правилата .

И в двата случая самите клиенти направиха тези малки фирмички гиганти , значи е имало полза от техните продукти и техните технологии
Нищо няма да замени персоналния компютър, както и нищо няма да замени търсачката. Може само да ги допълни и да вземе пазарен дял , но не и да ги замени.

Промяната на правилата е много важно нещо в естествения подбор , то показва кои са по гъвкави да оцелеят при променени правила и чии продукт е по адапривен. Това е лично мое мнение :)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

1. Гугъл от две години губят само пари…

2. Каквито и фокуси да правят пред акционерите / инвеститорите/, факт е че в последните години нямат печеливш проект.

3. Факт е, че откакто Лари и Сергей не се занимаят с търсачката, първичния модел алгоритъм беше компрометиран.

4. Факт е, че вместо да се влагат усилия за подобряване на търсачката, се влагат усилия за увеличаване на печалбата. Тоест парите са първи, а не технологиите, вместо обратното.

5. Факт е, че продължават да се разширяват, като харчат пари за поредните дивотии, вместо да се фокусират в основните си проблеми.

6. Факт е че последните им алгоритмите са грешни, но вместо да насочат усилията за коригирането им, те продължават да хвърлят прах в очите на потребителите си „нови” алгоритми за мобилни версии и други такива.

Така че, нещата в дългосрочен план не изглеждат добре, новия им финансов директор може и да закрепи компанията за кратък период от време, но през това време може да излезе нова технология за търсене, нова конкурентна търсачка, която да ги прати по дяволите, както те направиха с Яху и още доста неща, които могат да се случат..

Да не говорим предстоящото спукване на поредния дот ком балон, надут от подобни компании, въпроса е кога ще се случи, а не дали ще се случи…

Да не забравяме най-важното, Гугъл детронираха Яху като търсачка номер едно за времето си, като премахнаха рекламата и въведоха кратките търговски съобщения, а сега самите Гугъл се опитват да продават все повече и повече реклами, доста тъпо звучи, но е факт…
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

1. Гугъл от две години губят само пари…

2. Каквито и фокуси да правят пред акционерите / инвеститорите/, факт е че в последните години нямат печеливш проект.

3. Факт е, че откакто Лари и Сергей не се занимаят с търсачката, първичния модел алгоритъм беше компрометиран.

4. Факт е, че вместо да се влагат усилия за подобряване на търсачката, се влагат усилия за увеличаване на печалбата. Тоест парите са първи, а не технологиите, вместо обратното.

5. Факт е, че продължават да се разширяват, като харчат пари за поредните дивотии, вместо да се фокусират в основните си проблеми.

6. Факт е че последните им алгоритмите са грешни, но вместо да насочат усилията за коригирането им, те продължават да хвърлят прах в очите на потребителите си „нови” алгоритми за мобилни версии и други такива.

Така че, нещата в дългосрочен план не изглеждат добре, новия им финансов директор може и да закрепи компанията за кратък период от време, но през това време може да излезе нова технология за търсене, нова конкурентна търсачка, която да ги прати по дяволите, както те направиха с Яху и още доста неща, които могат да се случат..

Да не говорим предстоящото спукване на поредния дот ком балон, надут от подобни компании, въпроса е кога ще се случи, а не дали ще се случи…

Да не забравяме най-важното, Гугъл детронираха Яху като търсачка номер едно за времето си, като премахнаха рекламата и въведоха кратките търговски съобщения, а сега самите Гугъл се опитват да продават все повече и повече реклами, доста тъпо звучи, но е факт…
Факт е, че не знаеш какво говориш! Нали си говорим за създателите на Android OS, собствениците на PlayStore, YouTube, Gmail, GDrive, GMaps, GEarth, Chrome...? Да не си объркал компанията?
Приходите на Google за 2014 година година са нараснали с 19% и възлизат на 66 млрд. долара, сочи финансовият отчет. Само за четвъртото тримесечие интернет гигантът отчита приходи в размер на $18,1 млрд., което е ръст от 15% на годишна база.
Чистата печалба по стандарта GAAP възлиза на $4,76 млрд. през четвъртото тримесечие, спрямо $3,38 млрд. за същия период на предходната година.
Собствените сайтове на Google са генерирали $12,43 млрд. в периода октомври-декември, или 69% от общите приходи. За сравнение, това перо за Q4 2013 е донесло на компанията $10,54 млрд.
Приходите от партньорски сайтове през последното тримесечие на 2014 г. са $3,72 млрд., или 20% от общите постъпления на Google и с $200 милиона повече спрямо същия период на предходната година.
Приходите от други бизнеси на Google са нараснали с 19% през тримесечието и възлизат на $1,95 млрд., или 11% от общите доходи. Бизнесът извън САЩ е генерирал над половината (56%) от постъпленията на интернет гиганта – $10,23 млрд.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Явно фактите не са това, което бяха :).
Реалният факт е, че Google купуват проекта Android OS.

Иначе с нетрпение чаках как хората ще реагират на тази безумна статия.
 

Горе