Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Кое ви е по удобно при мобилно браузване?

  • Сайта да се свие и да стане смачакан и дълъг за влачене (адаптивен)

    Votes: 26 53.1%
  • Да виждам десктоп версия (цялата картина) и да чукна два пъти, да увеличи това което ме интерсува.

    Votes: 23 46.9%

  • Общо гласове
    49
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Проблема е че скапаните им алгоритми са грешни, обаче се се правят на тапи и занимават хората с поредната глупост...
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Хм, това наистина е интересно, има ли татива сайтове , които са неадаптивни и се ползват на мо илни устройства?

разбира се.... адаптивните дизайни са измислени за хората който незнаят че телфоните се въртят.... (това са същите дето снимат и качват вертикани видеота в ютюб) ...

аз например обичам да си виждам цялата картина (целия сайт и където ме интерсува ще си чукна двапъти да се уголеми) спльоканите (адаптивни) сайтове на който трябва да влача като побъркан и незнам кое след кое следва понеже са различни от десктоп версията грам не са ми атрактивни и са ми по неудобни... ама не съм критерии но може да се пусне една актнет дали предпочита сайта да име се свие и да стане дълъг за влачене или предпочитат да виждат цялата катрина (целия сайт и да чукнат дапъти да се уголеми където им трябва)
 
От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

С какъв телефон си?

И жертви има ли?
Мен друго ме дразни - търся през телфона "зъболекар Казанлък" и през компа и вади различни резултати и трябваше да се прибирам да вляза от компа да взема телефона на човека/.
разбира се.... адаптивните дизайни са измислени за хората който незнаят че телфоните се въртят.... (това са същите дето снимат и качват вертикани видеота в ютюб) ...

аз например обичам да си виждам цялата картина (целия сайт и където ме интерсува ще си чукна двапъти да се уголеми) спльоканите (адаптивни) сайтове на който трябва да влача като побъркан и незнам кое след кое следва понеже са различни от десктоп версията грам не са ми атрактивни и са ми по неудобни... ама не съм критерии но може да се пусне една актнет дали предпочита сайта да име се свие и да стане дълъг за влачене или предпочитат да виждат цялата катрина (целия сайт и да чукнат дапъти да се уголеми където им трябва)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Трябваше да има и трето!
Хич не ми е удобно с телефона да цикля, по сайтовете!!!
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Как е, размести ли се нещо при вас?
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

на 22.04.2015 в 14.25ч при мен няма разлика , но следя един конкурентен сайт тотално неадекватен за мобилни устройства - ключова дума от 4-та е вече 21-ва , сиреч сайта заминава вече. Но като гледам кои сайтове са на първа страница - всички не са удобни за мобилни устройства .
Така, че идея си нямам какво ще стане
 
Последно редактирано:
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

сега проверих един сайт които не отговаря на изискваният на гугйл - и при ключовата дума отново си е на 1-во място при от PC, таблет и мобилен телефон

инструмента https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

изписва следното

Изглежда, че страницата не е удобна за мобилни устройства

Размерът на текста е твърде малък за четене
Връзките са твърде близо една до друга
Мобилният прозоречен изглед не е зададен
Съдържанието е по-широко от екрана
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Ъпдейта още не е минал, от гугъл казаха мин. седмица и най-много до месец щяло да се отрази навсякъде.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

От амазон получих мейл да си оправям нещо от услугите, които не им ползвам и в мейла пишеше, че ъпдейта е бил 21ви, но явно за английски само. Чекаме и за другите езици... Дано ги удари малко конкуренцията, въпреки че ме съмнява.

А нямам нито един сайт от българската конкуренция, който да е респонсив...
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Ей това е българска му работа, дано да удари другия та аз да съм добре. :mad:
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

А нямам нито един сайт от българската конкуренция, който да е респонсив...

Честно казано е във всяка ниша така. Дори се чудя (може би без информационните портали и новинарските сайтове), че почти всяка ниша си е така. При високотехнологичните сайтове е същото положението. ;) Но реално ще се разчита на авторитет. Обаче в чужбина яко са си наточили сайтовете в тази насока. Гледам големите технологични са си минали и рядко забелязвам, нищо, че са си лидери в областта. ;)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Ей това е българска му работа, дано да удари другия та аз да съм добре. :mad:

Ми много ясно, като са отворили едемнайсе магазина в България, плащат жълти стинки на момичетата и момчетата да кесят по цял ден да подават обувки в ръцете на кисели тупани поне сайтовете да си бяха оправили.

На единия все едно аз съм го правил. На другия е каталог с някакви неща, които ги нямат дори в България, третия не можеш да си поръчаш, четвъртия е все едно гаражно място. Петия е голем играч и той на дроБшипинг не можел да работи, явно много продава през магазина си (добре, че е дружката му в една от спортните федерации, че да ги превърта тея пари дето ги е затворил в спортни стоки).

Защо да не им мисля само "хубавото" като излизат преди мен, а сайтовете им са пълна скръб. Както Блинки каза - разчитат само на авторитет и 10 платени статии и некой да линкне към продукт във форумите на дата.бг
 
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

... всички не са удобни за мобилни устройства . Така, че идея си нямам какво ще стане
хахах те и гугей си нямат идея. Аз мисля, че в БГ нищо няма да стане. В някои ниши да има 2-3 сайта с мобилен дизайн, да няма само тях да класира, по-скоро няма да захапи ъпдейта. При мен няма промени, на един сайт му сложих мобилен дизайн другите без, за да видя дали ще има разлика в % на мобилните лузъри.
 
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

При мен няма промени, на един сайт му сложих мобилен дизайн другите без, за да видя дали ще има разлика в % на мобилните лузъри.

Бе вижте да не падат и приходите от реклама. Че то мобилно, мобилно, ама за къв са ти повече посещения, а по-малко $$$ :beer:
 
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Бе вижте да не падат и приходите от реклама. Че то мобилно, мобилно, ама за къв са ти повече посещения, а по-малко $$$ :beer:
Имам няколко сайта на адсенс. Единия го направих мобилен. РПМ-а падна, а на тоя дето не е мобилен е по-висок :lol:
 
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Имам няколко сайта на адсенс. Единия го направих мобилен. РПМ-а падна, а на тоя дето не е мобилен е по-висок :lol:

Точно това имах предвид :beer:
 
Re: От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Имам няколко сайта на адсенс. Единия го направих мобилен. РПМ-а падна, а на тоя дето не е мобилен е по-висок :lol:

Еее, едно е да ти се наредят адекватно рекламките, друго да цъкне по невнимание на тях, докато зумва с пръсти. :) Шегувам се. Абе мобайл кликовете как са ви? Имат ли по-добри цени или все още са малко и екзотика. ;)
 
От: Re: От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Абе мобайл кликовете как са ви? Имат ли по-добри цени или все още са малко и екзотика. ;)

като цяло след малък анализ на импресии, цени и т.н губя пари от всички потребители с мобилни устройства от висок клас и таблети, много повече печеля от настолни компютри с около 40% повече
 

Горе