Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Кое ви е по удобно при мобилно браузване?

  • Сайта да се свие и да стане смачакан и дълъг за влачене (адаптивен)

    Votes: 26 53.1%
  • Да виждам десктоп версия (цялата картина) и да чукна два пъти, да увеличи това което ме интерсува.

    Votes: 23 46.9%

  • Общо гласове
    49
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Мда, обаче това за което говорим тук няма нищо общо с тая приказка. Когато порежат полезни сайтове, защото линковете им били много близо един до друг и сложат боклукчави на предните места, тогава потребителите ще се обърнат към други търсачки и връщане назад няма да има. Историята на интернет е пълна с първоначално успешни проекти, които после са били провалени от арогантността на ръководителите си. MySpace, Yahoo, Altavista, AOL, ICQ, Lycos... Към този списък предстои да се присъединят Facebook, Google и Skype.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Мда, обаче това за което говорим тук няма нищо общо с тая приказка. Когато порежат полезни сайтове, защото линковете им били много близо един до друг и сложат боклукчави на предните места, тогава потребителите ще се обърнат към други търсачки и връщане назад няма да има. Историята на интернет е пълна с първоначално успешни проекти, които после са били провалени от арогантността на ръководителите си. MySpace, Yahoo, Altavista, AOL, ICQ, Lycos... Към този списък предстои да се присъединят Facebook, Google и Skype.
Ти от коя година идваш? 2328 ли?
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Мда, обаче това за което говорим тук няма нищо общо с тая приказка. Когато порежат полезни сайтове, защото линковете им били много близо един до друг и сложат боклукчави на предните места, тогава потребителите ще се обърнат към други търсачки и връщане назад няма да има. Историята на интернет е пълна с първоначално успешни проекти, които после са били провалени от арогантността на ръководителите си. MySpace, Yahoo, Altavista, AOL, ICQ, Lycos... Към този списък предстои да се присъединят Facebook, Google и Skype.

Затова мобаил френдли няма да важи за брандове (бранд алгоритама ще е с предимство)


https://www.seroundtable.com/google-brand-mobile-friendly-algorithm-20115.html


John Mueller of Google said, while there will be slight ranking demotion for the brand, since the brand page is the most relevant result, it is unlikely that the brand page will not rank number one in the search results.
 
И понеже тук таме се появяват данни че щяло да влияе и на десктоп сърча и се чудехме в другата тема защо дават такива стари резолюции на мобаил френдли теста


защото е само за мобаил.... няма да влияе на резултатите на таблети

https://www.seroundtable.com/google-mobile-friendly-algorithm-smartphone-only-20094.html


Това е официален отговор на въпрос от техния уебмастър туитър

kc7pz.jpg
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Интересно как ще различават таблети, фаблети, смартфони и другите хибриди, които са много омешани вече. Повечето нови китайски таблети вече идват с 2G/3G и слотове за SIM карти. Дори 7 и 10 инчовите. А търсенето за таблети дали ще използва декстоп алгоритъма или ще измислят специален тест и за това? Много объркана стана тая работа...
 
повечето телефони си казват даже и модела и подмоделните номера виж си данните от аналиткса за посещенията Mobile > Devices

тези който са нот сет са колкото ипадите с 10 броя разлика предполагам са рутнати и затова не показват общо са около 4% от всички са мобилните устройтва от тях 15% от (от 4 те са нот сет) 15% ипад :)
4процента.png
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Както Кул написа - Брандовете ще са с предимство - Тоест всички ще са равни просто някои ще са по равни от останалите

Аз мога да хвана бас че след 21-ви просто за пореден път ще размешат резултатите без на първите места навсякъде да излезнат сайтове с мобилни версии - В моята ниша нито един сайт няма с мобилна или респонсив тема - Днес ще пусна нов с такава и ако тия щуротии дето са намислили са верни от май месец трябва да съм първи при мобилно търсене.

Идеята не е да се облекчат потребителите на мобилни устройства - Телефоните вече имат по голяма резолюция от мониторите - Имат проблем с рекламите при мобилните устройства и за това е целият зор щото тези устройства се използват все повече а пък голяма част от рекламодателите не искат да пускат реклами за тях - Сега искат да се вдигне шум и да вдигнат високо в класациите сайтове с мобилни версии и да принудят рекламодателите да почнат да рекламират и за мобилни устройства.

Аз съм сигурен че много скоро ще го отчетат като "грешка" и ще бъде нещо смесено - Щото СЕО уебмастерите ще направят на бързо мобилни и риспонсив сайтове докато нормалните хора дето не ги интересува няма да го направят и Г ще е принуден да класира сео сайтове.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Как не ви е срам бе мушмоли, почнали да пращат заплашителни мейли на клиенти на които съм правил сайтове и да ги плашат, че щели да изчезнат от гугъл, ако не платяли 600 кинта на месец абонамент да им направеят мобилна версия.
Еййййййййййййййййй то бива наглост бива, ама чак пък толкова, от една новина пари почнахте да правите.
Скъсаха ми телефона. Да ви го подпъхна на тея дето са го направили СЕЛОТАТА големите оптимизатори. :cry:
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Как не ви е срам бе мушмоли, почнали да пращат заплашителни мейли на клиенти на които съм правил сайтове и да ги плашат, че щели да изчезнат от гугъл, ако не платяли 600 кинта на месец абонамент да им направеят мобилна версия.
Еййййййййййййййййй то бива наглост бива, ама чак пък толкова, от една новина пари почнахте да правите.
Скъсаха ми телефона. Да ви го подпъхна на тея дето са го направили СЕЛОТАТА големите оптимизатори. :cry:

Това бате Google, защото тема за тях, или някои SEO wanna be фирма? :)

Значи бате сядаш и им обясняваш на клиентите ти, иначе няма да стане. И само да ти кажа....в офертата не е писало мобилна версия? Не са те питали. Въпросът е предложил ли си им? Питам, защото нека си мрънкат, но реално нито ще е така на 100%, нито вината е в теб, ако това се опитват да ти прехвърлят. ;)
 
От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Не знам още коя фирма е утре ще ми препратят мейл, брат.
Аама предлагат им да им направят мобилна версия и сео да им правели на абонамент.
Не знам ти как мислиш, но за мен да плашиш народа, че ако не се хванат с теб живи ги одрал гугъл зареди тази статия която се обсъжда си е чисто изнудване, да не говорим , че крадът чужди клиенти.
Това бате Google, защото тема за тях, или някои SEO wanna be фирма? :)

Значи бате сядаш и им обясняваш на клиентите ти, иначе няма да стане. И само да ти кажа....в офертата не е писало мобилна версия? Не са те питали. Въпросът е предложил ли си им? Питам, защото нека си мрънкат, но реално нито ще е така на 100%, нито вината е в теб, ако това се опитват да ти прехвърлят. ;)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Не е коректно, дано има телефонче в мейла, аз ще ги оправя утре.
 
Re: От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Не знам още коя фирма е утре ще ми препратят мейл, брат.
Аама предлагат им да им направят мобилна версия и сео да им правели на абонамент.
Не знам ти как мислиш, но за мен да плашиш народа, че ако не се хванат с теб живи ги одрал гугъл зареди тази статия която се обсъжда си е чисто изнудване, да не говорим , че крадът чужди клиенти.

Ама бате. В такъв случай се звъни и пита, консултира. И на мен утре може да ми звъннат и да ми кажат, че ще ме съдят, защото имам хетеро-ориентация и това вече не е нормално. И за това звъня на някой запознат със законите, консултирам се и вземам решение. Не знам какви точно клиенти имаш, но е редно да ги срещнеш и да им разкажеш за какво става дума, защото при тях страха е водещ, а емоциите са просто съпътстващи тези страхове. И от там се получава олигофренията.

Човек, ако знаеш колко бизнеса се основават на страха и незнанието на хората, ще гледаш на нещата по друг начин. Просто свиквай, че има и такъв тип бизнес. Чакай да излезе нещо ново да видиш как от него ще направят бизнес модел, базиращ се на тези емоции, страхове и незнание. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Ами е де, те звънят и ми казват. Не е проблема с клиентите, а с тези които използват тази новина, за да ги изнудват.
Ама бате. В такъв случай се звъни и пита, консултира. И на мен утре може да ми звъннат и да ми кажат, че ще ме съдят, защото имам хетеро-ориентация и това вече не е нормално. И за това звъня на някой запознат със законите, консултирам се и вземам решение. Не знам какви точно клиенти имаш, но е редно да ги срещнеш и да им разкажеш за какво става дума, защото при тях страха е водещ, а емоциите са просто съпътстващи тези страхове. И от там се получава олигофренията.

Човек, ако знаеш колко бизнеса се основават на страха и незнанието на хората, ще гледаш на нещата по друг начин. Просто свиквай, че има и такъв тип бизнес. Чакай да излезе нещо ново да видиш как от него ще направят бизнес модел, базиращ се на тези емоции, страхове и незнание. ;)
 
Re: От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Ама бате. В такъв случай се звъни и пита, консултира. И на мен утре може да ми звъннат и да ми кажат, че ще ме съдят, защото имам хетеро-ориентация и това вече не е нормално. И за това звъня на някой запознат със законите, консултирам се и вземам решение. Не знам какви точно клиенти имаш, но е редно да ги срещнеш и да им разкажеш за какво става дума, защото при тях страха е водещ, а емоциите са просто съпътстващи тези страхове. И от там се получава олигофренията.

Човек, ако знаеш колко бизнеса се основават на страха и незнанието на хората, ще гледаш на нещата по друг начин. Просто свиквай, че има и такъв тип бизнес. Чакай да излезе нещо ново да видиш как от него ще направят бизнес модел, базиращ се на тези емоции, страхове и незнание. ;)

те и на мен ми звъняха заради един сайт дето съм го правил за роднини да ми предлагат сео братле някой наглее :)
 
От: Re: От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Да братле и то точно с провокация с тази статия, че гугъл щели да ги махнат направо от резултатите. :)
те и на мен ми звъняха заради един сайт дето съм го правил за роднини да ми предлагат сео братле някой наглее :)
 
Re: От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

те и на мен ми звъняха заради един сайт дето съм го правил за роднини да ми предлагат сео братле някой наглее :)

А мобилна версия имаш ли? :)

На мои бивши клиенти нон стоп им звънят. Кой за Коректна фирма, кой за каталог, кой за SEO, кой за някакви други глупости. Но всеоще нямам за мобилна версия, но и честно казано, клиенти без май не се сещам да съм оставял, поне по последни спомени.

uni-web, направи една статия и си я сложи в сайта. Нещо както анонс. ;) Ако клиентите ти посетят сайта, да си видят. Този, който е с проектите ти и услугите. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Ами е де, те звънят и ми казват. Не е проблема с клиентите, а с тези които използват тази новина, за да ги изнудват.
И с нас се свързаха няколко клиента. На единия му поискали 700 лв, за даму оправят SEO-то, щото имало сериозни проблеми. Човека се навил и им дал параметрите за достъп до системата, която е къстам и безирана на Laravel. Ония SEO идиоти какво са ровили, какво са бъзикали, незнам, но след една седмица върнали 650 лв на клиента и му казали, че не могат да се оправят с програмирането :). MVC ги затруднило?! Но си задържали 50лв, защото изгубили много време и да не са капо... Баси наглостта!
Вчера оправях лендинг пейджа, бреадкръмба и едни рандъм балони с лимитиран брой думи според броя символи, щото бяха омазали рутирането и други дреболии и дизайна почна да гърми. Сега аз ще им взема още 200лв и така наивността им ще им струва 250 лв.
Други клиенти са подложили на съмнение предлаганите услуги от SEO-"специалистите" и решили да се свържат с нас, преди да правят глупости.
Имам чувството, че някой проверява портфолиата ни и след това се свързва подред с клиентите с които сме работили.
 

Горе