Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Пичове от известно време чета нещата в този форум, по точно за [SIZE=-0]Google AdSense.[/SIZE] Досега не сам правил сайтове и не сам запознат с програмния език за създаване им.Четох доста по темата и разбрах че има програми които ти дават доста прост начин за създаване на сайтове.Та въпроса ми е дали например с програма като Web Page Maker, мога да създам сайт който след това да регистрирам при Google AdSense? Сайта ще е с безплатен [FONT=Verdana, Arial, Geneva, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Geneva, sans-serif]хостинг, поне за начало докато навляза в нещата. Ако успея да създам добър сайт, "грижа" се за него и вкарвам нови неща, дали има шанс да се развият нещата и да се печели във бъдеще от него?
[/FONT][/FONT]
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Та въпроса ми е дали например с програма като Web Page Maker, мога да създам сайт който след това да регистрирам при Google AdSense?

Здравей! :)

Можеш да си направиш сайт с Page Maker, но той ще е статичен, т.е. всеки път, когато решиш да добавиш/промениш нещо в сайта, ще трябва да сваляш файловете, да ги редактираш и после пак да ги качваш. Ако решиш да смениш името на сайта например, ще трябва да редактираш всички HTML файлове.


Много по-лесно е да ползваш т.нар. CMS - система за управление на съдържание. Това е софтуер, който има администраторски панел - с негова помощ въвеждаш информацията и настройваш всички детайли, включително и външния вид на сайта. Информацията се съхранява в база данни и всяка страница се генерира в момента, в който бъде заявена от потребителя, затова този тип сайтове се наричат динамични. Промяната на настройки, които са общи за всички страници, става за секунди - с няколко щраквания.


А още по-добрата новина е, че дори има сайтове, в които разполагат с инсталиран CMS - само се регистрираш и започваш да твориш, както е описал потребителят в тази тема:

http://www.predpriemach.com/showthread.php?p=50362#post50362

Е, за бизнес цели е желателно да ползваш твой хостинг, за повече информация - разгледай останалите раздели.
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Благодаря ти много voic4e, веднага ще разуча това с CMS.Били могъл да ми дадеш някакво линкче ако имаш под ръка за помощ при създаването на сайт с CMS.И още един въпрос да ми обясните какво точно представлява блог, виждам че се използва доста в форума но не ми е ясно какво представлява? Надявам се че не сам много нахален с тези мой тапи въпроси, сигурно ви е омръзнало да отговаряте на тика като мен-начинаещи.:(
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Аиииии погледнах за този софтуер cms, голяма разновидност от програми можете ли да ме упътите малко по точно, коя разновидност на cms да използвам за направата на моя пръв сайт.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Наскоро имаше анкета за най-добрите CMS-и или нещо такова, но не мога да я открия.

По-универсални и масово използвани са Joomla (отвратителна по думите на няколко човека), Drupal...

За блогове най-популярен и най-добър (по думите на хора от форума) е WordPress, за него има много plugin-и; аз пък реших да пробвам с LifeType

За форуми: този форум е на vBulletin, много популярни са phpBB и InvisionPowerBoard


Аз като цяло не харесвам CMS-ите - ужасно сложни софтуери са и не ми се занимава да разгадавам чужд код. Не мога да опиша лични впечатления, защото все още не съм ползвал такива гадости, всъщност и сайт нямам.


Blog (WebLog) - това е сайт, в който се публикуват статии на определена тематика (например автомобили, отслабване, политика...), като статиите се пишат обикновено от един човек и се показват хронологично, започвайки от най-новата. Статиите може да се групират по категории.

Ето примери:

http://kreativen.com
http://blogs.mamita-bg.com/h2o/


Много хора у нас ползват блоговете като дневници, в които пишат празни приказки (мое лично мнение) за това какво са правили през деня - например някоя мацка разказва как са я бутнали в автобуса, някой футболен фен се оплаква че му сервирали бира, изстудена до 8 градуса, а не до 6 и такива глупости :D
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Пак да попитам, за блог одобрен от адсенс, на български, мога ли да го събмитвам в някои безплатни директории, или не е желателно според правилата на адсенс?
 
Google Adsense - прави пари от онлайн реклама - Много Пари

Пак да попитам, за блог одобрен от адсенс, на български, мога ли да го събмитвам в някои безплатни директории, или не е желателно според правилата на адсенс?
Напротив - позволено е. Все пак говориме за линкове, а не за трафик. Ако има то ще е нищожен и ще е предимно от Г този трафик в директорийте.:) И блога е един много добър вариант за Google Adsense, все пак има и плъгине по въпроса.

Но ако е на български да знаеш че директорийте са ограничени, като количество. Няма да го удобрят в англо-директорийте, освен ако нямаш и англиски на блога.:)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

В blogcatalog го одобриха вече, само че там има опция да се посочи на какъв език е блога. Български няма, но има 'other'. Как да търся други директории подобни на blogcatalog?

ПП. Прав си, Блинки, май ще трябва да си превеждам статиите от български на английски. Пък като си помисля, че повечето са превод от руски....то голямо превеждане ще падне:((
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Ако мога само пак набързо да попитам, дали са ви дошли вече чековете (в София) - тези, изпратени в края на миналия месец? Защото по принцип идва до 10-и, а ако се е загубил... да знам да си поръчам една пощенска кутия, или пък да се разправям с тези от пощата - поне да провеля дали при тях се е получил такъв чек. Предварително благодаря!

P.S. Опитах да потърся дали някой не е питал същото, но думата "чек" била прекалено кратка.*:wink:
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

4 от 6 чека са ми дошли (на различни места в България). Чековете които са в Пловдив и Видин още не са дошли
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

coolice az iskah da ka4a v moq sait adsense no ni6to ne razbiram ot takiva HTML tam tam trqqbva da napvi6 mn raboti molqte svarjise s men da te pitam nqkoi raboti skype mi e piringd94
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Добре дошъл тук. Пиши тук за проблема. Приятен престой тук и пиши на кирилица - трудно се разбира какво пишеш. Особедно ако тръгнеш и да употребяваш терминология. Успехи.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Хмм днес си взех пощенска кутия в централна поща и надявам се ще се свърши с моите проблеми... е, както винаги, за да е карък закъснях с един ден, но пък сега... тъкмо тръгнах да въвеждам и се чудя, дали в банките ще направят проблем, ако на чека не е адресът по личната ми карта, т.е. вместо квартал / блок стои някаква пощенска кутия като мой адрес?

P.S. Благодаря на fani7117 за инфото.
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Хмм.. е то си е един прегънат лист, макар и верно, само една трета да е чек ;) Но знам ли ги банките доколко и какво сверяват ;)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

няма да направят проблем, аз примерно ги получавам на служебния си адрес. Има адрес по чека някъде, но никога не ги сверяват нещата. А coolice е прав, че основната информация в един чек е ИМЕТО.
 
От: Re: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

чека е горната част от а4 листа и само тя е нужна ....

Зависи как гледаш листа :) На мене ми е в долната част
 

Горе