Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Гледам сезона миналата година по това време- няма такъв спад....
Има две основни причини - тренд на кл. думи и търсене, слаба рекламна активност на рекламодателите или естествено някаква тъпотия на G при изчисляването на всеки един показател и слагането на техен си критерии накрая. Но честно казано щом го има при голям % от адсенс ползващите уебмастъри, то определено ще е нещо глобално. Не е субективния фактор. :)
 
Не е до сезона, не е и до позиционирането. Онзи ден с еднакъв трафик на 2 сайта, единия имаше RPM 0.7, дургия беше с RPM 0.10 Почти еднакво разположение и трафик, а разлика огромна :D

Иначе Етаргет доста се оправиха последните месеци, имат и риспонсив реклами, вградени във видео, можеш даже директно в социалките да си пускаш реклами :D
 
Google Ads се срина тотално. Етаргет ги задмина не с центове , а в пъти! Не мога да повярвам! Да не са решили да наказват европейските потребители заради глобите, които им наложи ЕС? За един ден (вчера) Google Ads ми даде 1.99 евро, а Етаргет 6 лева! Някой да каже какво се случва?
 
Гугъл явно имат проблем, така не е било никога, толкова слабо...

Нямат проблеми, помислиха се за единствените и ни цакат с топла бира :)
 
Нямат проблеми, помислиха се за единствените и ни цакат с топла бира :)
Колега, защо Гугъл отвориха топлата бирата сега, след като се появиха толкова конкуренти?
Когато бяха почти единствени плащаха най-много.
 
Не е до сезона, не е и до позиционирането. Онзи ден с еднакъв трафик на 2 сайта, единия имаше RPM 0.7, дургия беше с RPM 0.10 Почти еднакво разположение и трафик, а разлика огромна :D

Иначе Етаргет доста се оправиха последните месеци, имат и риспонсив реклами, вградени във видео, можеш даже директно в социалките да си пускаш реклами :D

Да отметна едно бързо мнение точно по твоя въпрос.

Така преди известно време (началото на юли преди 3 седмици) РПМ ми беше около 50 цента и клика около 5 цента. Пуснах втори сайт, който като съдържание, визия, разположение на реклами и всичко останало е едно към едно. Новия сайт имаше около 50-60 цента RPM, a стария падна на 20 цента същия ден, следващия на 12, а по следващия на 5 цента (РПМ ГОВОРЯ) :D Бях махнал даже няколко дни рекламите от този сайт и сложих медиавенус, че имах сумати и трафик точно тогава.....

След това махнах рекламите от новия акаунт и сложих реклами на друг акаунт, като на следващия ден на стария сайт РПМ скочи на 80 цента и 2 дни беше толкова. Сега е слабичък 40-50 цента гони, но идеята е че когато сложих 2ри сайт и единия яде папура...

Който има повече от 1 сайт на акаунт препоръчвам да си намери нов акаунт и да тества разликата :) За начало към 11 вечерта махни рекламите на единия сайт, и виж другия ден дали имаш скок (ПРИ МЕН БЕШЕ ОГРОМЕН)

Според мен доста хора са наясно с това, тъй като по-големите купуват акаунти (адсенс) като топъл хляб (това е причината) да го правят! Дано съм бил полезен за незнаещите!Поздрави!
 
Колега, с една дума, забелязал съм сякаш Гугъл определя за даден акаунт сумата за деня, колко да получи, поне при мен е така, независимо от трафика, които генерират сайтовете, сумата е в определени рамки. И може би, затова са необходими нови адсенс акаунти.
 
Тоест аз като имам около 10 сайта на 1 адсенс акаунт и съм се прецакал яко?
Толкова интересно ми стане, че ще взема да тествам и аз. Да видим дали ефекта "Уау" ще се появи.
Иначе да, прихода падна в пъти повече от януари до сега.
 
Колега, с една дума, забелязал съм сякаш Гугъл определя за даден акаунт сумата за деня, колко да получи, поне при мен е така, независимо от трафика, които генерират сайтовете, сумата е в определени рамки. И може би, затова са необходими нови адсенс акаунти.
Да, това и аз съм го забелязал! Има лимит за акаунта за деня и после те търкалят...
 
Новите рекламни формати на гоогле се справят доста добре и носят висок рпм - поне при мен.
Колега, за адаптивните формати ли говориш?
Може би има значение и съдържанието на сайтовете какво е.
 
Колега, за адаптивните формати ли говориш?
Може би има значение и съдържанието на сайтовете какво е.
Адаптивните са отдавна , има нови формати , като сте в профила си , цъкате нов рекламен елемент и ще ги видите.
 
Най ефикасния формат е 300х250 и винаги ще си остане! Подходящ и за настолни и за мобилни. Когато са адаптивни са леш, плащат в пъти по-малко. До колкото новите не съм ги тествал (карам на сигурно) докато не стане прекалено ЗЛЕ!

Пробвах с блокиране на реклами (които според мен не струват) в началото беше окей, но после спадна ефекта и ги върнах!

@arcsales
Не си прецакан ако имаш 10 сайта, а ако имаш 2-3 примерно еднакви като визия, съдържание и разположение на реклами.

Дефакто аз го папнах с дублиран сайт и разположение на банери, а на друг сайт си държи добре! НО няма да се учудя ако на акаунт има по 1 сайт да е най-добре :D чак толкова акаунти нямам за момента да тествам и това, но със сигурност е по-добрия вариант.

В случая ако говорим за сайтове носещи по ХХ евро месечно не си струва да правиш 100 акаунта, но ако всеки сайт има ХХХ, камоли ХХХХ приход то със сигурност трябва да са отделни акаунти най малкото да спестиш риска от това да блокират акаунта заради 1 сайт и да гръмне парата вътре (ВЕЧЕ ИМА СТРАДАЛИ ОТ ТОВА)
 
Адаптивните са отдавна , има нови формати , като сте в профила си , цъкате нов рекламен елемент и ще ги видите.
Колега, под нови реклами имаш предвид секцията "Какъв тип реклама искате да създадете"?
 

Горе