Google +

Re: От: Google +

Не забравяйте и Гугъл Порфейла с който целят след време да изместят Групон, а защо не и Амазон и Ибей. Само въпрос на време е :)
За ebay и амазон съм повече от съгласен да се махат, тези курави сайтове. Едните цакат обикновения търговец, във всички нищи с цени 2 пъти по-ниски, а другите продават на Бритни дъвканата дъвка за няколко стотин хиляди. Интернет е сериозно място все пак. Дано скоро паднат по популярност тези сайтове.
 
От: Google +

"Вчера, от Google спряха да приемат заявки. В момента малко група потребители го ползват пробно." - това го четох някъде из нета. Ако може ми пратете покана stoineff@ gmail.com
 
От: Google +

Пратил съм на тези дето си оставиха мейлите, следете кога ще ви пуснат. При мен също беше така, имах 2 покани но не можех да се регна, докато в един момент отпушиха за 30 мин регистрациите.
Не знам дали е по схема това, но аз като се регнах бяха пуснали регистрациите в 11 вечерта наше време
 
От: Google +

Разцъквам го от няколко дни и изглежда доста добре демото. Те решат ли цялото ни инфо ще съберат. Друго забелязах днес, което е във връзка с споменаване на ebay и Amzaon - при някой търсения (непродуктови) ми излиза brands и store + снимки на топ продуктите от google affiliate network. Влезе ли масово ще се усети доста на афф пазара.
 
Това е втория опит на Google за социалка. Първият бе orkut.com, който според мен си е много добре направен, но не успя да придобие популярност в САЩ и Европа. Потребителите са масово от азиатския свят и Индия...
 
От: Google +

Бе май временно са ги паузнали, уж пише, че ги е пратило, па не ги праща...
 
Re: От: Google +

Бе май временно са ги паузнали, уж пише, че ги е пратило, па не ги праща...
Мда, прати ми поне 2 и не мога да направя нищо. Явно сега малко са се понапълнили и изчкават....знам ли. Но мяй се готвят да бутат ФБ, както им личи. :)
 
От: Google +

Бе май временно са ги паузнали, уж пише, че ги е пратило, па не ги праща...

При мен през нощта са пристигнали - 3 броя :] Но за момента не приемат нови регистрации.
 
От: Google +

Аз днес получих покана и се регнах...
пп. В началото е малко трудно докато свикнеш в интерфейса, но иначе е готино :)
 
От: Google +

Получих доста заявки, на почти всички съм пратил, ама спрях като се разбра че не работят...
 
От: Re: Google +

То и аз имам, ама не става. Не знам какво пък толкова са се пренатоварили. Сякаш не си знаят популярността, че пак като gmail-а да се чака. Ей не се научиха и те през тези години. :)

А според мен тази маркетингова политика действа много добре, а и също от гледна точка на натоварването.
Нормално е първите дни след пускането на мрежата народа масово да се втурне да разглежда и да разцъква, което ще им натовари много сървърите, а така хем подклаждат интереса, хем разпределят натоварването на порции. След като поразцъкаш сайта после не се ровиш толкова много, колкото в началото
 
От: Google +

Да, хитър трик е. Аз примерно ако нямаше покани, ми беше публик, никога нямаше да влезна да го разцъкам :D
А така хората се зарибяват.
 
От: Re: Google +

И като стана дума за Google и новостите там, ето нещо интересно:

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/07/02/google-vze-hliaba-na-dans-i-mvr.122904

Хахахаха, аре у лево. :)
В последно време все си блъскам главата до колко държавата Америка е намесена в големите интернет компании. Може би получавам отговора от горната новина. И ако всичко в света на информационите технологи е един цирк на ЦРУ, пак обикновения потребител ще е прецакан. Преди години най скъпото нещо за военните беше информацията, не знам доколко е скъпо все още и на какво са готови за да я получат.
 

Горе