Hummingbird Google ъпдейт - най-големият от 2010 насам

Re: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Не ща да се намесвам...и нямам сили да прочета всичките словоизлияния...ама вие петък вечер/събота сутрин не пиете ли?

Google си правят каквото си искат. Или си голяма риба или отдавна няма логика в действията им.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Супер са тия ъпдейти,с тях наебаха хубаво всички сео гурута дето за под 2000 хилки не си пускали компютъра даже,а сега да ги видя кво ще правят.

You must spread some Reputation around before giving it to uphero again.


.........................
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Вие луди ли сте бе, знаете ли колко хора изгърмяха със сайтове, без да имат някаква вина. Не сте добре.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Вие луди ли сте бе, знаете ли колко хора изгърмяха със сайтове, без да имат някаква вина. Не сте добре.

Да, съвсем логично е. Особено при въвеждането още на ъпдейтите. Само, че машината не се интересува - това е кофтито!

П.П.: Между другото често попадам на стойностни сайтове със полезна информация, до които съм стигнала чрез някакви други източници, но не и гугъл. Защо? Защото там се класират някакви сайтове дето за нищо не ставата (е, зависи тука от ниша и т.н.).
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Абсолютно съм съгласен, SEO is Dead! Какъвто и специалист да си, колкото и опит да имаш, това което правиш днес, не знаеш дали няма да те закопае още утре. Всъщност, както вече стана на въпрос, щом правиш нещо, значи си с единия крак в гроба:) Както ясно се вижда, чумата не се свени да удря в колосални мащаби, така че в един по-дълъг период незасегнати няма да има.
Диверсифицирайте си онлайн бизнеса и трафика, защото в един момент може да сте на върха, а в следващия ... на кучето у гъза:)
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

И аз съм на вашето мнение че сеото го няма вече, но като гледам из серпа повече от сайтовете, които си бяха на първа страница от доста време говоря за преди 2010 са си там и не са засегнати е, разбира се има и сайтове, които ги няма на първа страница, но доста стари сайтове не са мръднали от първа страница първите 5 места да кажем примерно. Говоря за тези ключови думи които съм забелязал. :mad:
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Гугъл станал ебаси пича а?
Ти му говориш то ти пише...
Който има акции в клавиатурни концерни да продава :)
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Невярвам аз мълчи стадиона

Великият Амун се завърна :beer:
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Аз не смятам, че е умряло. Мърда още. :)
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

SEO винаги го е имало и ще го има. Просто е време да се разбере, че това вече не блъскане на линкове наляво и надясно. Това е просто начин да кажеш на търсачката, че сайта ти го има, а освен че го има, в него може да се намери нещо полезно за потребителите. А какво според google е ценно, това с много четене и експерименти може да се разбере, винаги трябва да си в крак с промените. Най-малкото с изграждането на един сайт започва SEO-то - лек и лесно достъпен код, добра структура и навигация, правилно систематизиране на съдържанието и т.н. Това са нещата, които зависят от уебмастърите, вече от там нататък google решава. Дано промяната в алгоритъма да е за добро, но е факт, че доста хора го отнесоха. Рано е да се правят генерални изводи, въпреки че мина вече месец
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Не случайно SEOmoz се превърна само в MOZ :)

Вече се набляга на цялостната онлайн маркетинг стратегия и фокуса се измества от SEO към други неща. SEO-то вече е част от нещо по-голямо - интернет или онлайн маркетинга. То винаги е трябвало и така да бъде де :)

Вече само с чисто SEO трудно се постигат желаните ефекти, а именно достатъчно ROI за клиентите. Реално ако прочетете условията на Гугъл, за тях абсолютно всичко, което правим сами като линк билдинг си е СПАМ и могат да те накажат дори за най-белия от белите линкове. Щом като за unnatural link building примери почнаха да дават съвсем легитимни постове от реални хора, които просто са линкнали към някой сайт или пък youtube видео :D

SEO-то все още работи, но риска стана прекалено голям да ти ударят шамарите. За това SEO - само онпейдж + социални сигнали + контент и контент маркетинг + PPC + друг вид позициониране :) За да няма главоболия клиента с наказания и за по-добро ROI :)
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Невярвам аз мълчи стадиона

Великият Амун се завърна :beer:

Щ е замълча скромно привел глава.
Пред старите пушки.
Наздраве дружина...
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

И аз като един лаик ще се намеся. За мен SEO-то умира, това е целта на всички търсачки, SEO-то е измама, чийт. SEO-то все повече ще има една единствена цел, как да си направиш всички мета тагове, така че сърч енджина като мине през твоя сайт, да разбере за какво аджеба става въпрос в него.
SEO специалистите скоро ще останат без работа, ако не насочат дейността си от Search Engine Optimization към User Experience Optimization до колкото разбирам, търсачките искат да убият сеотата... и това ще стане, така че ако SEO-то не е умряло, то умира въпреки, че смятам, че вече е умряло и че е вредно и безполезно.
Ако създадеш нужда, чийто трафик да не идва от гугъл, а да е диркетен... отново SEO-то е безсмислено :) в това трябва да се влагат усилия, а не всевъзможни билдинги........
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

За някои „умиращо“, други пък се възползват от това, предлагайки космически оферти (но не виждам никаква репутация за легитимност, спазани срокове, предишни кампании и доказателства/screenshots, etc.).
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

И при мене има сериозен спад на посещаемостта до 70% от първия упдейт, който беше скоро"Панда ли беше Пингвин ли?" не помня някакво изчадие беше тъкмо започваха да се оправят нещата и хайде пак някакво животно мина и задигна посетителите :D с до 50% ееее ама няма да се разбереме така какво си мисли, че прави този образ.
Да попитам Гоогле казва ли за упдейта и къде го съобщава ? Какво е RIO ?
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Шерифа го каза много точно няма да изчезне просто качественото СЕО ще поскъпне няма да може като до сега всеки чел пет дена форума на шестият да си напазарува линкове на кило и да се титлува СЕО гуру

Тези времена отминаха
 
Re: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Докато има алгоритъм, респективно търсачка, то ще има и как да бъде манипулирана.

До момента, в който има търсачки, то SEO ще съществува.

И това, че G са вкарали ъпдейт, по никакъв начин не означава, че влияят на оптимизацията като цяло. Влияят на SEO-то за тяхната търсачка. SEO не е = на Google, има десетки алтернативи. Друг въпрос е колко е оправдана оптимизацията за тях.
 
От: Re: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Докато има алгоритъм, респективно търсачка, то ще има и как да бъде манипулирана.

До момента, в който има търсачки, то SEO ще съществува.

И това, че G са вкарали ъпдейт, по никакъв начин не означава, че влияят на оптимизацията като цяло. Влияят на SEO-то за тяхната търсачка. SEO не е = на Google, има десетки алтернативи. Друг въпрос е колко е оправдана оптимизацията за тях.

Да, но за бг е. Ако клиентите ти са руснаци или китайци или американци, ако щеш - не е болка за умиране, но когато са бг-та, тогава seo=google.bg
 

Горе