ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

ggg007

Active Member
от 6 месеца ИЦН само ме тормозят за превишено процесорно време. Вече ми писна. Искат само да лапат без нищо на среща. Карат клиентите си на сила да ъпгрейдват хостинг плана си . Пишат ми че имам над 100 000 посщения на ден а аз имам около 1000. По този начин да лъжеш е срамно! Бяха ме накарали да ъпгрейдна от 4.68 на месец на 7.75 - Направих го . Сега още искат от 7.75 на 12.60. Малко некоректно е към клиентите това насилие!


Ето и последния имейл от тях
"Здравейте,

Свързвам се със Вас относно вашия хостинг акаунт тъй като все още превишава процесорното време определено за споделен хостинг план Икономичен от 47 минути. Прилагам извадка за последните дни относно процесорното време, което генерира вашия акаунт:


2013-12-02: - 86.77
2013-12-03:- 85.83
2013-12-04:- 89.47
2013-12-05:- 81.66


Прегледах обстойно Вашия акаунт и забелязах, че натоварването идва главно от един домейна и хитовете към него, те са над 100 000 на ден. Можете да погледнете подробна статистика за посещенията на сайтовете от меню-то Awstats във cPanel акаунта Ви.


Аз Ви препоръчвам да изместите само този сайт на отделен споделен хостинг. Бизнес план е минималния, който би обслужил потреблението на този сайт . След това действие сегашния Ви хостинг акаунт няма да превишава процесорните минути."
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Какво да правиш ли? Ами като за начало да си погреднеш awstats в cpanel заедно с raw access logs. Така ще осъзнаеш че имаш много повече от 1000 посещения и ще смениш песента. И е добре да гледаш импресиите...
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

И аз имах такъв проблем с суперите.
Реших го като почистих посещенията от ботовете и ненужните държави и намалих времето с 70%.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Ето моето решение, от суперхостинг ме тероризираха по подобен начин и накрая си спестих към 50 кинта месечно само с едно мигриране в http://alien-hosting.com/ .
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Ако си сигурен, че нарочно те натискат да мигрираш, а грешката не е в теб, сменявай ги. Ако ти си си виновен и те са прави - ъпгрейдвай или се опитай да изчистиш ненунжите "товари".
 
Re: От: Re: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Нима мислиш, че това го е писал човек?

Писмото може да е автоматично, но все някой първоначално го е задал в системата. И го е направил безумно неграмотно.

Към автора - ако ползваш Wordpress, сложи лимит на опитите за вход в системата. Аз имах такъв проблем в суперхостинг, само че не ми писаха да ъпгрейдвам, а ме информираха за проблема и с .htaccess се оправихме.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

:D Честито да ми е някой засегнат от суперите най-после си показа зъбките.

На господина, дал ми червеничко, зареди това ми изказване, и явно повлиян от всичко, ще му кажа да си гледа работата, мога да си говоря както си искам с добро към една или с лошо към друга хостинг компания това, че на някой не му е кеф на онази.... щото някой говори така то да си помисли защо го прави, а не да дупчи червено.

Между другото, трябва и да празнувам, това за толкова години ми е второто червено в форума, първото беше от алъна по погрешка. :lol:

Тема: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

не спря да спамиш



Ето моето решение, от суперхостинг ме тероризираха по подобен начин и накрая си спестих към 50 кинта месечно само с едно мигриране в http://alien-hosting.com/ .
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

@ggg007 И пак нищо не каза проверили си логовете и awstats-а или не?!?
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Последна активност Днес 09:46
Пусна темата и изчезна май
@ggg007 И пак нищо не каза проверили си логовете и awstats-а или не?!?
Ама и аз залагам, че проблемна е в него
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Аз, като гледам от началото нищо не е казал.

Може и да сме имали дразги и неразбирателства, но моля те не измествай темата.

А разликата между броячите не може да е толкова огромна. Позовавам се на статистики от мои сайтове.

@ggg007 И пак нищо не каза проверили си логовете и awstats-а или не?!?
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Как ще има 100 000 посещения без да знае?
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Абе, не слушай тези измислици разликата между австат, аналистика и тиксото е има няма процент и малко, това са начини за извиване на ръце и тъй-като хората работещи в "големите хостинги" се задъхват да печелят на гърба на хората се получава следната ситуация.

Както и по-горната която коментирах. Нека излезне някой да ми разясни как може един ретро сайт да кара по 10к. на месец преди години на горния план на онези дето ги защитава господина, а сега всички сайтове на хостинга едвам правят и 400 уникални и им надвишават лимити за cpu, за файлове и тем-подобни глупости. Това, ако не е извиване на ръце тана......

Как ще има 100 000 посещения без да знае?
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Това е неудобството да си при най-известните, нещо като не им хареса ти бият шута. Каквото и да си говорим всичко е борба, ако компанията имат проблем с един потребител е по-изгодно без него от колкото да берат ядове, а на кой му харесва и на кой не е друг въпрос. Примерно аз съм виждат ситуации при хост.бг и други компании които като сменят сървъри връщат сайта назад с колкото им скимне време дни. За това аз съм тук http://pamstera.com. Това е чист SSD хостинг, махали са ми вируси, които са по моя вина, оправяли са бакии по кодовете ми, като местиха сайта на друг сървър ми казаха 15 минути да не барам нищо и се премести, а при хост БГ и още други такива трябваше да се чака 2 дена, което е супер зле.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Ко речи?
http://pamstera.com/clients/install/install.php
Това е неудобството да си при най-известните, нещо като не им хареса ти бият шута. Каквото и да си говорим всичко е борба, ако компанията имат проблем с един потребител е по-изгодно без него от колкото да берат ядове, а на кой му харесва и на кой не е друг въпрос. Примерно аз съм виждат ситуации при хост.бг и други компании които като сменят сървъри връщат сайта назад с колкото им скимне време дни. За това аз съм тук http://pamstera.com. Това е чист SSD хостинг, махали са ми вируси, които са по моя вина, оправяли са бакии по кодовете ми, като местиха сайта на друг сървър ми казаха 15 минути да не барам нищо и се премести, а при хост БГ и още други такива трябваше да се чака 2 дена, което е супер зле.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Аз не измествам темата. Мога да обясня и логично защо се случва. Всички броячи, които ползвате са базирани или на php или на JS, които нямат нищо общо с логовете на сървъра. А точно логовете на сървъра са първоначалния източник на информация колко hit-а, колко импресии и колко уникални посещения има един сайт. Awstats е един прост perl скрипт, който чете логовете на сървъра и посредством графичен tool чертае графики. Първа индикация за проблем с агресивни ботове, crawler-и и content scraper-и е разминаването между логовете и броячите, които се ползват като tyxo/ analytics разни плъгини и прочие.
Ясно ми е че всички тук искате проблема да е в хостинга, той и затова пусна темата. Но ако действително проблема не е там какво правим? Прескачаме от сървър на сървър :) . Вие не се мъчите да трасирате проблема, а просто да оплюете някой.

П.С. Дразги нямам с никого, защото мозъка ми не е промит от политика... имам си достатъчно работа.
 
От: ICN.bg само ме натискат за ъпгрейд. Какво да правя?

Абе остави ги, и аз така си мислех преди, че проблема не е в мен.
Ама с малко ровене и забрани се убедих, че проблема е в мен. Макар да знам мишоците от ICN колко им е качествена услугата съм сигурен, че грам не си е направил зора да видиш откъде идва проблема.
Аз не измествам темата. Мога да обясня и логично защо се случва. Всички броячи, които ползвате са базирани или на php или на JS, които нямат нищо общо с логовете на сървъра. А точно логовете на сървъра са първоначалния източник на информация колко hit-а, колко импресии и колко уникални посещения има един сайт. Awstats е един прост perl скрипт, който чете логовете на сървъра и посредством графичен tool чертае графики. Първа индикация за проблем с агресивни ботове, crawler-и и content scraper-и е разминаването между логовете и броячите, които се ползват като tyxo/ analytics разни плъгини и прочие.
Ясно ми е че всички тук искате проблема да е в хостинга, той и затова пусна темата. Но ако действително проблема не е там какво правим? Прескачаме от сървър на сървър :) . Вие не се мъчите да трасирате проблема, а просто да оплюете някой.

П.С. Дразги нямам с никого, защото мозъка ми не е промит от политика... имам си достатъчно работа.
 

Горе