ICN.bg тотално се изложиха!

vbogoev

New Member
От: От: ICN.bg тотално се изложиха!

Веднага след случилото се , съм си закупил сървър , а мойте програмисти може и да са имали бекъп , но се направиха че нямат , за да им се плати допълнително , това е съвсем нормално
Кое по-точно е нормалното? Нищо не е нормално... Това не е нормално отношение, ти ако си свикнал с това, значи имаш голям пропуск. Ако програмиста е читав, веднага трябва да ти даде бекъп, а не да се прави на луд.

И накрая искам да кажа нещо, което не се отнася до теб, а до повечето хора във форума и изобщо навсякъде в интернет пространстовото: Спрете да слагате интервал преди препинателните знаци - МЕГА малоумно е и е ГРЕШНО....

http://bg.wikipedia.org/wiki/Уикипедия:Пунктуация

Препинателните знаци (. , ; : ! ?) се поставят непосредствено след думата (преди знака НИКОГА НЕ СЕ оставя интервал)

coolice

Owner
е сега трябваше ли да пишете тук потребители ме карат да я заключа тази тема аз и ицн искаме да е отключена за да си личи няма нещо скрито покрито... и че компанията има най добро желание да не се повтаря такова нещо и да не се доверява вече на никой пък бил той и мултимилонен датацентър с 50000 сървъра в западна европа...

това си беше за нова тема аз калдата не ги я следя на пощата го видях... деня в сащ сега започва :) и моля да стойм онтопик тук

klimatici-sofia

New Member
От: ICN.bg тотално се изложиха!

От доста време ползвам icn.bg и немгоа да се оплача от услугите им...
И аз ги ползвах преди година, хакнаха ми сайта и така и не успяха да го възстановят. На практика нямат добър бекъп на файловете, може би дисковото пространство не им стига. Четох в един друг форум че им предлагаха да съберат пари да им купят хард дискове :)

Нищо лично, но загубих маса пари заради вас! Това не може да го компенсирате с безплатен хостинг план или удължаване на периода на хоста с още 1 година.

SimeonG

New Member

Наистина неприятна случка, съжалявам за загубената информация и труд. Все пак в цялата работа има и много поука. Показва ни много ясно как трябва да мислим за всички възможни сценари и само скромно да се надяваме, че ще успеем да се предпазим от повечето от тях.
Ползвам ICN и съм доволен. От съпорта им също. Не съм звънял по телефона, но съм водил доста кореспонденция по е-мейл и впечатленията ми са за добра реакция.
Опитват се да са полезни и да дадат повече отколкото е стандартното очакване. Не винаги се получава перфектно, но желанието си личи и няма как да не направи добро впечатление.

aludra

New Member

На една от тези компании им е толкова отдалечен офсайт бекъп-а, че ми възстановиха сайта с няколко месеца по-стар .. О, да! Вече сайтът ми не е при тях. Качих го от мой архив при друг доставчик, въпреки, че хостинга е платен за година напред.

Не мога да разбера, как може да считате за нормално себеуважаващ се админ да пази целия бекъп на същата машина?!
Аз лично съм в шок от такива неща.

В крайна сметка се оказва, че някои хостинг компании правят бекъпи на отдалечен сървър, а други са решили да си спестят това.

Кои хостинг компании в България предлагат Back Up на отдалечен сътвър:
..

Заслужават си рекламата

aludra

New Member
От: От: ICN.bg тотално се изложиха!

Веднага след случилото се , съм си закупил сървър , а мойте програмисти може и да са имали бекъп , но се направиха че нямат , за да им се плати допълнително , това е съвсем нормално
Това НЕ е нормално! (Освен, в случай, че имаш предвид, че не са правили бекъп на ДБ, но са предоставили софтуера.) Даже, всъщност е несравнимо по-възмутително от обсъждания инцидент в тази тема.

Dimitar B

New Member
Вие там сте си (били, все пак статията е от 2012) добре!
Аз ползвах PAYPAL за хостинг (10, 88 лв/месец) и вече на втория месец бях гръмнал с извинението, че „автоматичното подновяване не работи с PayPal“... Накараха ме ДА ИМ ПРАЩАМ СМС за да си активирам сайта отново за 2 ДЕНА. Значи да платя повече, защото идиотската ви система не работи??? Ху'аво. Чашата обаче преля, когато установих, че НЕ МОГА да вляза в cPanel за да си дръпна файловете, дори след като съм платил (допълнително!!!)..... този хостиг не струва

Sky

Well-Known Member
Вие там сте си (били, все пак статията е от 2012) добре!
Аз ползвах PAYPAL за хостинг (10, 88 лв/месец) и вече на втория месец бях гръмнал с извинението, че „автоматичното подновяване не работи с PayPal“... Накараха ме ДА ИМ ПРАЩАМ СМС за да си активирам сайта отново за 2 ДЕНА. Значи да платя повече, защото идиотската ви система не работи??? Ху'аво. Чашата обаче преля, когато установих, че НЕ МОГА да вляза в cPanel за да си дръпна файловете, дори след като съм платил (допълнително!!!)..... този хостиг не струва
Благодарим ти за компетентното мнение!

Angell

Active Member
Аз от много години съм спрял да работя с ICN и нямам ядове :)

Горе