iPhone 5S

От: iPhone 5S

...Пример от моите колеги ,взимат някои по 350 лева заплата а с телефони за по 1000 лева,къде е логиката тука?
Сигурен съм,че 90% не ползват използват и половината им функции.

Логиката ли? Те я илеревантна в повечето случаи в БГ. :)
И аз не мога да си го обясня това да дадеш около 1000лв за телефон, след като ще го ползваш за звънене и писане на SMS.
Друг е случая ако ще ти трябва за: email кореспонденция, разговори по skype с колеги от чужбина, gps навигация (ако нямаш такава в колата) и пр.
Другото, което е: как може човек да се изръси с такава сума за телефон и после да търси какви ли не начини да спести пари от приложения, които са с цени от порядъка на 2-3лв, а в същото време да дава на ден 2 пъти повече пари за цигари дневно?!?

Телефона, както компютъра и колата са инструмент и трябва да ни улесняват в ежедневието. Ако не си вършат работата - сменят се.
А това, на кой колко му бил по-бърз телефона, компютъра или колата трябва да се причислява към хобитата.

Според мен най-бърз телефон е този, който най-бързо се приземява от 9тия етаж...
 
От: iPhone 5S

Тука не съм съгласен. Ябълките са известни с това че държат страшно много цена. Общо взето продаваш си телефона даваш още около 300лв и си взимаш последния модел. 5тицата държи 800 в момента, след 1 година ще е 600, наблюдавам пазара отдавна, в момента 4С се продава за 600 да не говорим за 5. След 1 година 5S ще се намира скойно за 900-1000 по форумите, та продаваш си петицата за 600 и за още 300 и малко, а може и под 300 зависи каква оферта набараш си взимаш последния модел. Като цяло се набутваш 1 път по-сериозно и след това за по 300лв на година си взимаш нов телефон, обаче със забележката година след като е излязъл. Ако искаш веднага след излизането, цените режат здраво.


Стига бе верно ли има балъци дето ще дадат повече от 400лв за едногодишна 5-ца кодирана към оператор без гаранция и с батерия караща по 2-3 часа !?!?!

Томов прав си лудите немат свършване
 
От: iPhone 5S

Стига бе верно ли има балъци дето ще дадат повече от 400лв за едногодишна 5-ца кодирана към оператор без гаранция и с батерия караща по 2-3 часа !?!?!

Томов прав си лудите немат свършване

Говориш абсолютни глупости, рядко съм толкова рязък, но наистина са глупости.

Първо телефоните са с 2 години гаранция в БГ, та дори след 1 си имат 1.

Второ батериите карат около 1000 цикъла, та след 1 година батерията си държи почти като нова, на 1 година 4с-а ми беше като цяло почти като нова батерията по 10-12 часа Usage караше т.е ако хвана телефона 10 сутринта и не го пусна дори за момент ще изкара до 8-10 вечерта. На 400 цикъла си запазва 80% от капацитета, та за 1 година ползване е на около 90% т.е почти като нова. Явно не си запознат с какви батерии ползват Apple. Като за 1 цикъл се брои от 0 до 100%, та ако си заредил батерията от 50% си е половин цикъл а от 25% 3/4.

Трето, кой е казал едногодишна петица ? Казах 1 година след излизането, има голяма разлика. Постоянно се появяват оферти за гаранционно заменени телефони с нови и хората ги продават. Та на практика взимаш чисто нов телефон за цените които споменах като си имаш повече от година гаранция.
 
Последно редактирано:
От: iPhone 5S

Аз ползвам 3-та година iphone 4 и съм доволен, може би да пробвам Samsung S5 като излезне, но ще видя :) Все пак съм съгласен, че цената е доста за iphone, но тук кое не висока цена, освен кибрита :)
 
От: iPhone 5S

Говориш абсолютни глупости, рядко съм толкова рязък, но наистина са глупости.

Първо телефоните са с 2 години гаранция в БГ, та дори след 1 си имат 1.

Второ батериите карат около 1000 цикъла, та след 1 година батерията си държи почти като нова, на 1 година 4с-а ми беше като цяло почти като нова батерията по 10-12 часа Usage караше т.е ако хвана телефона 10 сутринта и не го пусна дори за момент ще изкара до 8-10 вечерта. На 400 цикъла си запазва 80% от капацитета, та за 1 година ползване е на около 90% т.е почти като нова. Явно не си запознат с какви батерии ползват Apple. Като за 1 цикъл се брои от 0 до 100%, та ако си заредил батерията от 50% си е половин цикъл а от 25% 3/4.

Трето, кой е казал едногодишна петица ? Казах 1 година след излизането, има голяма разлика. Постоянно се появяват оферти за гаранционно заменени телефони с нови и хората ги продават. Та на практика взимаш чисто нов телефон за цените които споменах като си имаш повече от година гаранция.

Можеш да си си рязък не рязък колкото си искаш дето се вика аз на очите си ли да вервам или на цифри

И ти говоря за едногодишен телефон защото по твоята теория като си вземеш нова 5-ца след една година ще и вземеш 800лв - и после да доплатиш за 5s - Да може и да можеш да и ги вземеш тия пари ама ако е седяла у вас в кутията - няма нито една драскотина купил си я от БГ и не е кодирана и си има валидна гаранция.

Реално истината е следната за тия дето са газари - Купили са 5s миналата година веднага щом излезна за около 1200лв - Сега дори и да е в много добро състояние и взима зорлем 800 и доплаща 1000лв за да си купи реално същият телефон. Който след една година ще продаде пак за 800 и ще плати поне още 1000 за 6-ца която пак няма да е кой знае колко по различна от 5s.

Ето това е истината цената на болният гъзърлък струва 1000лв на година минимум а пък ти си го смятай както си искаш
 
От: iPhone 5S

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=45434
Ето го и отговора
Можеш да си си рязък не рязък колкото си искаш дето се вика аз на очите си ли да вервам или на цифри

И ти говоря за едногодишен телефон защото по твоята теория като си вземеш нова 5-ца след една година ще и вземеш 800лв - и после да доплатиш за 5s - Да може и да можеш да и ги вземеш тия пари ама ако е седяла у вас в кутията - няма нито една драскотина купил си я от БГ и не е кодирана и си има валидна гаранция.

Реално истината е следната за тия дето са газари - Купили са 5s миналата година веднага щом излезна за около 1200лв - Сега дори и да е в много добро състояние и взима зорлем 800 и доплаща 1000лв за да си купи реално същият телефон. Който след една година ще продаде пак за 800 и ще плати поне още 1000 за 6-ца която пак няма да е кой знае колко по различна от 5s.

Ето това е истината цената на болният гъзърлък струва 1000лв на година минимум а пък ти си го смятай както си искаш
 
От: iPhone 5S

Според мен е мега тъпотия (или гъзария) да си купиш iPhone 5S за тази цена. Най-тъпото е, че в Америка същият смартфон е близо 6 пъти по-евтин, а работната им заплата е близо 10 пъти по-висока. Явно Българите сме някви яки паралии, че да си даваме парите за такива джаджи. Я съм си фен на Samsung и никой не може да ме убеди, че американските машинки са по-дорби от корейските :) Все пак всеки сам решава за кво да си дава парите, така че който иска да си купува 5S
 
От: iPhone 5S

Можеш да си си рязък не рязък колкото си искаш дето се вика аз на очите си ли да вервам или на цифри

И ти говоря за едногодишен телефон защото по твоята теория като си вземеш нова 5-ца след една година ще и вземеш 800лв - и после да доплатиш за 5s - Да може и да можеш да и ги вземеш тия пари ама ако е седяла у вас в кутията - няма нито една драскотина купил си я от БГ и не е кодирана и си има валидна гаранция.

Реално истината е следната за тия дето са газари - Купили са 5s миналата година веднага щом излезна за около 1200лв - Сега дори и да е в много добро състояние и взима зорлем 800 и доплаща 1000лв за да си купи реално същият телефон. Който след една година ще продаде пак за 800 и ще плати поне още 1000 за 6-ца която пак няма да е кой знае колко по различна от 5s.

Ето това е истината цената на болният гъзърлък струва 1000лв на година минимум а пък ти си го смятай както си искаш

Само не разбрах, защо взима 800 и доплаща 1000, телефона не е 1800 ? Аз ти казвам че ако взимаш модела година след излизането му "гъзарлъка" излиза 300лв, не знам как ги сметна тея 1000. Взел си ФО за 1200, продаваш за 800 взимаш пак за 1200 новия, дори в най-лошия случай са 400, наистина не разбрах как изкара тези 1000. Телефоните на Apple винаги са на 1 цена, по-новия модел е като на стария като е излезнал.


Според мен е мега тъпотия (или гъзария) да си купиш iPhone 5S за тази цена. Най-тъпото е, че в Америка същият смартфон е близо 6 пъти по-евтин, а работната им заплата е близо 10 пъти по-висока. Явно Българите сме някви яки паралии, че да си даваме парите за такива джаджи. Я съм си фен на Samsung и никой не може да ме убеди, че американските машинки са по-дорби от корейските :) Все пак всеки сам решава за кво да си дава парите, така че който иска да си купува 5S

Телефона не е 6 пъти по евтин. Стигате се лъга по това 200$, това е с 2 годишен договор със сериозна месечна такса. По евтин е да, 649$ е ФО, ама не е и 6 пъти.
 
От: iPhone 5S

И какво като е с 2-годишен договор, така или иначе позлваш услугата, то и тук ти почти принуден да го вземеш с договор, така че пак е по-скъпо у нас, отколкото в Америка. Пропусна и факта със заплатите :) както и да е, не ме интересува кой какъв телефон има, щом може да си го позволи, нека си го ползва със здраве
 
От: iPhone 5S

И какво като е с 2-годишен договор, така или иначе позлваш услугата, то и тук ти почти принуден да го вземеш с договор, така че пак е по-скъпо у нас, отколкото в Америка. Пропусна и факта със заплатите :) както и да е, не ме интересува кой какъв телефон има, щом може да си го позволи, нека си го ползва със здраве

Заплатите е ясно, ама никоя фирма не определеля цените на продуктите си спрямо заплатите на страната. То трябваше да е 300 тука iPhone-а ако беше така :D
 
От: iPhone 5S

Цените на iPhone по света се определят от Apple. По принцип серията iPhone е с най-висока заложена чиста печалба сред всички произвеждани телефони. В Америка е възможно да го вземеш евтино, защото мобилните оператори получават "свободата" да субсидират всеки апарат, който продават. Това значи, че клиентът го взима по-евтино, защото операторът покрива разликата в цената и я плаща на Apple. След това мобилният оператор се надява да си избие разходите и евентуално да излезе на печалба от таксите и допълнителните услуги, които предлага на клиентите. В някои случаи операторите не печелят нищо от продадения телефон затова не всички се занимават да го предлагат. При нас месечните такси са доста по-ниски от тези в САЩ. Ние ползваме по-евтини и качествени услуги от американците и затова нашенските фирми не могат да си позволят да продават iPhone по-евтино. Apple има и регионална ценова политика, според която в страни като нашата цените са максимално високи, защото не сме им приоритетен пазар.
 
Последно редактирано:
От: iPhone 5S

Само не разбрах, защо взима 800 и доплаща 1000, телефона не е 1800 ? Аз ти казвам че ако взимаш модела година след излизането му "гъзарлъка" излиза 300лв, не знам как ги сметна тея 1000. Взел си ФО за 1200, продаваш за 800 взимаш пак за 1200 новия, дори в най-лошия случай са 400, наистина не разбрах как изкара тези 1000. Телефоните на Apple винаги са на 1 цена, по-новия модел е като на стария като е излезнал.

Ама на тебе ти бега яко центровката - Ти говориш сега някой да си купи 5-ца - Та той тоя телефон беше морално остарял още когато излезна преди една година ти искаш някой тепърва сега да си го купува.

Ете това вече хептен не мога да го разбера - Да се набиеш сумати пари за да имаш последният модел айфон иди доди поне ще си гъзар в собствените си очи и на няколко руси кифли - Ама да се набиеш една торба пари за да си купиш старият модел - Това вече може да го направи само ТУРБО ДИС Тарикат - Той завалишкият даже и в собствените си очи не може да мине за гъзар.

Я ми кажете как успявате да отворите нормалните версии на сайтовете с Айфона а не мобилните които непрекъснато предлага браузъра - Моя приятел още не е измислил работещ начин да вижда реалните сайтове
 
Само който е имал айфон, не сменя модела и ще даде и два бона за следващ модел! За тези със самсунгите ....... няма да коментирам!
 
От: iPhone 5S

Я ми кажете как успявате да отворите нормалните версии на сайтовете с Айфона а не мобилните които непрекъснато предлага браузъра - Моя приятел още не е измислил работещ начин да вижда реалните сайтове


То не е от iPhone-a просто от мобилния браузър, същия сайт би се отворила мобилната версия при Андройд и т.н Кажи му да скролне до дъното на страницата и там обикновено има "full site" Така е и при форума, един път дадеш ли фул сайт, вече си отваря винаги фул сайт и ако искаш обратното пак е на дъното на страницата.
 
От: iPhone 5S

За андроид се качва Опера и като настроиш операта да ти показва сайтовете като за десктоп вече нямаш проблеми след това повече не я пипаш.

А има сайтове при които със сигурност няма опция да ти се отвори като нормален сайт - Което прави айфона леко неизползваем в тези случаи
 
От: iPhone 5S

За андроид се качва Опера и като настроиш операта да ти показва сайтовете като за десктоп вече нямаш проблеми след това повече не я пипаш.

А има сайтове при които със сигурност няма опция да ти се отвори като нормален сайт - Което прави айфона леко неизползваем в тези случаи

Ако има такъв сайт, грешката е на сайта, не на телефона, но не вярвам голям сериозен сайт да направят такъв фейл. Дай ми някакъв пример, защото сайтовете които посещавам всички си имат да цъкнеш за десктоп версията на сайта.

И за iPhone си има 3rd party браузъри които позволяват това, точно опера не го може, но кажи му да дръпне Diigo примерно или Puffin. За Diigo има опция identify browser as:
9940568864_918b0924d8.jpg


Сафарито обаче в iOS7 лети направи, много са го подобрили, та по-добрия вариант е да си цъкнеш да показва фул сайт и да си ползваш него.
 
От: iPhone 5S

Има такива сайтове и проблема не е до пропуск а до това че са направили мобилната им версия платена а иначе тази за десктопите не е платена и реално за да отвориш този сайт с айфон трябва да си цакаш.

Един ден си играх с него и му качих сигурно поне 10 различни браузъра и нито един не можа да подкара десктоп версията на сайта.
 

Горе