iPhone 5S

От: iPhone 5S

Какви са Вашите коментари за него? :)
Като горд собственик на телефон с Android за 200 лв., който има 90% от функциите на новия iPhone смятам, че цената е прекалено висока. То всъщност има обяснение за това. Телефоните на Apple се продават с най-висока заложена чиста печалба и затова са скъпи. Здравият разум казва, че не е разумно да се купува такова нещо, след като има алтернативи, които са с до 10 пъти по-ниска цена при сходно качество и функционалност.
 
От: iPhone 5S

А защо да се „купува“, след като може да излезе безплатен? Обясних вече метода.

@manqga: aksesoari | novtelefon | mobile1 | mobile2 | mobility1 | mobility2. Внимавайте за scam-scalper оферти тип „Прекалено е хубаво, за да е истина.“. Добре е да се изискват снимки на телефона/телефоните (реални!), където продавачът на отделен лист хартия да е написал прякорът си, който използва, и датата, когато е направена снимката/снимките (!).
 
От: От: iPhone 5S

Всичко това под марката Apple липсва. И затова давам с по 100лв отгоре за iPhone (спрямо цената на актуалния модел от Samsung Galaxy серията или поредния флагмански телефон на HTC). Така давайки с малко отгоре се сдобивам с:
- софтуерна поддръжка от 3 до 4 години за телефона;
- международна гаранция на телефона 1г и 2г за БГ;
В две от фирмите които обслужвам и ремонтирам пс-тата, имат служебни iPhone4 и 5 (за ко са им два телефона и то такива така и не питах). При повреда (разбирай падане от под 1 метър на земята) и потрошаване на това жалко подобие на кекаф телефон, гаранцията се състои в това да върнеш телефона (едната фирма е при Мтел, другата при Глобул) на оператора и да дадеш 500 лв.. След около 1 месец ти връщат нов iPhone. Къде е тая международна гаранция за БГ ми е интересно (в БГ няма официално представителство на Ябълката и всички телефони се пращат в САЩ за ремонт или по скоро замяна с нов телефон)?
 
От: iPhone 5S

Тук пише за някакъв Apcom, където пък има изложен списък с Premium/Retail Partners & Resellers. По-важното е, че вдясно се вижда „Creative Center“сервиз, обучение, upgrade, поддръжка за Apple чаркалаци. Може да е това? Ценова листа на единствения Apple Authorised Service Provider.
 
От: Re: iPhone 5S

Жива пералня за пари е.. обаче продукта им е хубав, НО прекалено надценен.
Не е надценен по никакъв начин - струва 199 долара, ако ще го ползваш в САЩ.
Проблема е, че тукашните надуват много цените - не само в България
Американец да си купи 5S е все едно да си купи нови обувки.
 
Re: От: Re: iPhone 5S

Не е надценен по никакъв начин - струва 199 долара, ако ще го ползваш в САЩ.
Проблема е, че тукашните надуват много цените - не само в България
Американец да си купи 5S е все едно да си купи нови обувки.

Дрънкаш за пореден път глупости. Я намери цена без двугодишен договор да видим дали е така. За много от американците цената също е непосилна, но онези са вманиачени. Виж например за Moto X каква драстична разлика в цените има при различни оператори и без договор - http://www.techradar.com/news/phone...to-x-release-date-where-can-i-get-it--1170388

Та и в щатите цените стигат доста нагоре за всеки един телефон, а още повече с набиращата Straight Talk услуга (http://www.straighttalk.com/), хората не желаят да подписват дългогодишни контракти, които им позволяват да си вземат телефона на нищожна цена.

Американец да си купи iPhone, е като българин работещ за 2000 лева месечна заплата да си купи iPhone. Разликата в цените без контракт тук и там е почти незначителна (от 50 до 100 лева за high end телефоните).
 
От: iPhone 5S

Няма никакво значение ти да не си мислиш, че тук хората не си ги вземат без договор. В сайта на ябълката си има обявена цена 199 долара - Те си го произвеждат и те си го ползват на такива цени. Нали България била с много ИТ специалисти - Защо някой не произвежда нещо такова?
 
От: iPhone 5S

Като горд собственик на телефон с Android за 200 лв., който има 90% от функциите на новия iPhone смятам, че цената е прекалено висока. То всъщност има обяснение за това. Телефоните на Apple се продават с най-висока заложена чиста печалба и затова са скъпи. Здравият разум казва, че не е разумно да се купува такова нещо, след като има алтернативи, които са с до 10 пъти по-ниска цена при сходно качество и функционалност.
Не е въпросът дали ги има, а как ги върши.

Към ktomov нормално пазарния дял да е по-голям, все пак само iPhone са с iOS, а много други марки доста големи като Самсунг и HTC ползват Android, тука не може да става място за сравнение. Не съм сигурен но мисля че в USA iOS минава Android.

vapdesignbginfo 200$ ама с 2 годишен договор със солидна такса. Самата себестойност на частите на телефона без нищо друго е мисля около 210+$
 
Re: От: iPhone 5S

Няма никакво значение ти да не си мислиш, че тук хората не си ги вземат без договор. В сайта на ябълката си има обявена цена 199 долара - Те си го произвеждат и те си го ползват на такива цени. Нали България била с много ИТ специалисти - Защо някой не произвежда нещо такова?

Що се правиш на малоумен? Без договор както тук, така и там цената е висока!

Като влезеш ей тук http://store.apple.com/us разбираш ли какво значи това "From $199 *"? А намери ми и начин в който телефона закупен от там да не е заключен към някой мобилен оператор и без договор! Хвани чети звездичките в дъното на сайта и спри да дрънкаш тъпотии, че доста се излагаш.

Ей ти цени за отключен 5s в амазон - http://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_n...one+5s&ie=UTF8&qid=1380058944&rnid=2941120011, по-специално това http://www.amazon.com/Apple-iPhone-...UTF8&qid=1380059128&sr=1-4&keywords=iphone+5s

Изобщо не си запознат с нещата които говориш, за пореден път за това ще ти набия една червена, щото ми писна от тъпотиите ти. Не знаеш, не разбираш, но много говориш.

Не е въпросът дали ги има, а как ги върши.

Към ktomov нормално пазарния дял да е по-голям, все пак само iPhone са с iOS, а много други марки доста големи като Самсунг и HTC ползват Android, тука не може да става място за сравнение. Не съм сигурен но мисля че в USA iOS минава Android.

vapdesignbginfo 200$ ама с 2 годишен договор със солидна такса. Самата себестойност на частите на телефона без нищо друго е мисля около 210+$

Първоначално се сравняваше само iOS телефоните с Android, без да се намесват марки. В този ред на мисли, Андроид надминава в пъти телефоните с иос. От друга страна, навсякъде се писа, че Galaxy S4 е бил доста близко до това да детронира iPhone, като най-продаван телефон, но това са само слухове без реални доказателства. В USA дори не искам да коментирам Apple манията, защото положението е повече от трагично. Фанатизирани откачалки, друго не мога да кажа за по-голямата част от клиентите там. Само за пример ще дам следният клип, а вие си направете изводите:

[video=youtube;rRwcIumf-mI]http://www.youtube.com/watch?v=rRwcIumf-mI[/video]

Да часове, та и дни на опашка за телефон, защото трябва да си от първите които да се изфукат? Хайде моля ти се. Колко от хората успяха да отговорят на въпроса "Why?" :)
2:52, а този откачалник дори можеше да се задуши от собствената си тъпотия. Какво друго да кажа? Тези са по-големи фанатици от половината, които щатите атакуваха през последните години.
 
Последно редактирано:
От: iPhone 5S

Тази USA мания не мога да си я обясня, да стоиш дни на палатки на огромни опашки и т.н и аз съм голям фен, ама такива простотии наистина не мога да ги разбера, то ги има само в USA де.
 
От: iPhone 5S

Тоз пък кво са вживява че чак и реп ми раздава.
Не съм казал че е без договор, а даже отбелязах, че е със :Д
Процедурата е следната:
- вземаш си го плащаш таксите и изчезваш
Идваш тук и си го отключваш поне на половина ще ти падне цената. Правил съм го често пъти и продължавам да го правя.
 
От: iPhone 5S

Вап - Как си го представяш да ти излезе сметката с отиването и връщането до УСА и как си мислиш че ще ти дадат телефон на договор без да можеш да им предоставиш удостоверение за адрес - Сигурно като им покажеш едномесечната туристическа виза???

То по тази логика защо да ходиш до УСА за да го вземеш за 200 долара като от УК можеш да го вземеш за 10 паунда
http://shop.ee.co.uk/iphone-5s-16gb...ON_MEC_S_google_G_ProductListingAds&WT.srch=1


Айфона е най голямата тояга която може човек да си завре отзад - Малък екран - Ниска разделителна (за този малък екран то и по голяма не му трябва) Умряла батерия (на моя приятел на 5 на една година вече зорлем му изкарва до обяд и си носи две зарядни с него за кола и обикновено и само се оглежда къде да го включи.
За капак днес ми се оплака че му се е качил ъпдейт който до колкото разбрах май му е ъпгрейтнал телефона до иос7 и е станало пълно мазило и не му работи камерата

Реално погледнато новите 5с и 5ц почти по нищо не се отличават от обикновената 5-ца като излючим новият иос
 
Re: От: iPhone 5S

Реално погледнато новите 5с и 5ц почти по нищо не се отличават от обикновената 5-ца като излючим новият иос

Не е точно така. Малки са разликите, но ги има :)

5s vs 5
- По-добър процесор и трябва да призная, че доста добре са се справили, макар от това да страда батерията (поне видяното от тестовете)
- 64 битов iOS + вградените приложения. Това хубаво, ама останалите приложения в апстора са 32 битови, а ако нещата работят както в Windows ... ще отива доооста рам за да работят, съответно мултитаскинга ще е на смешно ниво
- Нов видео ускорител
- Така нашумелият фингърпринт скенер, който не знам кой изобщо ще го ползва де ;)

Ииии май са това. Учудващо, този път не направиха някакво шумно нововъведение като, нов аудио жак да речем, или поредна промяна на захранването, че да си подмениш 90% от аксесоарите, които си ползвал с предишния си телефон. Накратко - нов процесор и нов иОС и нищо повече под слънцето. Жалко.

Впрочем по третото тире, в андроид имаме face unlock - да гъзария си е да си отключиш телефона с лицето си, което се разпознава от телефона, но е възможно най-тъпата и безсмислена функция ЕВЪР! Ползвах я само два пъти ;)
 
От: iPhone 5S

На еса е и малко по хубава ужким камерата но не виждам каква сила освен човешката глупост може да те накара да продадеш старият ти айфон 5 за 300-400лв една година след като си го купил за 1300 и да доплатиш още 1500 за да купиш същата шитня
 
От: iPhone 5S

Фингърпринта не е толкова зле и аз си мислех че е тъпо, защото само ще те бави, но като гледам клипове действа супер бързо и реално си е почти като да слайднеш екрана, не пишеш пароли в App Store при всяко теглене което си е досадно.

Face unlock или нещо подобно имах на лаптопа, наистина тъпотия :D

5C е пластмастова петица реално, ама им излиза по-евтино за направа от 5, за това и спряха 5.

5s си има въведения
- 64 битов нов процесор
- видео ускорител
- по-добра камера макар и да си остава 8 мегапиксела вече е на f/2.2 и други подобрения
- Slow motion видео
- отпечатъка

Това се сещам на прима виста. Гледах сравнение между 5S и 5 в тубата и докато всичко не мине на 64 бита (което рано или късно ще стане) разликата е минимална като скорост, та за момента не мисля да земеням петицата с 5S.

Иначе от iOS7 съм много доволен, все едно съм си взел нов телефон, по-бърза е от 6 на iPhone 5. Има неща за дооправяне, ама сигурно скоро ще пуснат ъпдейт.
 
Последно редактирано:
Re: От: iPhone 5S

и докато всичко не мине на 64 бита (което рано или късно ще стане) разликата е минимална като скорост, та за момента не мисля да земеням петицата с 5S.

Ко речи? Ко? :)) Виж в добрият стар уиндоус колко приложения ти се маркират с *32 :) Сети се и кога излезе първият 64 битов уиндоус и виж коя година сме сега. Ще има още доооста време да се почака всичките приложения да минат на 64 бита ;)

На еса е и малко по хубава ужким камерата но не виждам каква сила освен човешката глупост може да те накара да продадеш старият ти айфон 5 за 300-400лв една година след като си го купил за 1300 и да доплатиш още 1500 за да купиш същата шитня

Впрочем ще се изненадаш колко много глупаци има. Стой и гледай как по масите на заведенията ще се напълни със "златни" айфони :))))
 
От: iPhone 5S

На еса е и малко по хубава ужким камерата но не виждам каква сила освен човешката глупост може да те накара да продадеш старият ти айфон 5 за 300-400лв една година след като си го купил за 1300 и да доплатиш още 1500 за да купиш същата шитня

Тука не съм съгласен. Ябълките са известни с това че държат страшно много цена. Общо взето продаваш си телефона даваш още около 300лв и си взимаш последния модел. 5тицата държи 800 в момента, след 1 година ще е 600, наблюдавам пазара отдавна, в момента 4С се продава за 600 да не говорим за 5. След 1 година 5S ще се намира скойно за 900-1000 по форумите, та продаваш си петицата за 600 и за още 300 и малко, а може и под 300 зависи каква оферта набараш си взимаш последния модел. Като цяло се набутваш 1 път по-сериозно и след това за по 300лв на година си взимаш нов телефон, обаче със забележката година след като е излязъл. Ако искаш веднага след излизането, цените режат здраво.

Ко речи? Ко? :)) Виж в добрият стар уиндоус колко приложения ти се маркират с *32 :) Сети се и кога излезе първият 64 битов уиндоус и виж коя година сме сега. Ще има още доооста време да се почака всичките приложения да минат на 64 бита ;)

За това не се бях замислял, вярно има още доста го карат на 32. Да кажем тогава че трябва по-голямата част да минат на 64, което ще стане постепенно със времето, особено като всички нови Айфони ще са 64 бита.
 
От: iPhone 5S

Убоде де,това с телефоните не е ли както при компютрите - има и "слаби" машини има и "супер" компютри. И защо на всяка цена трябва да имаш най-мощния след като и по обикновения ще ти върши работа?
Тая мания с тея телефони не мога да си я обясня, каквото и да работиш , за каквато и заплата да е 1500 за телефон са много пари.
Пример от моите колеги ,взимат някои по 350 лева заплата а с телефони за по 1000 лева,къде е логиката тука?
Сигурен съм,че 90% не ползват използват и половината им функции.
 
От: Re: От: iPhone 5S

С това си мнение малко изкривяваме темата от "новият" айфон 5с в сравнение с андроид, но пък мога и аз да си изкажа мнението, като сме тръгнали така...

Затова и казах че има изключения, но масовата практика е друга. ;)

Едно е ясно - има огромен избор на пазара на смартфони и всеки е свободен да избере този, който смята, че ще му върши най-добра работа.

Само едно нещо не мога да си обясня - защо след като сте толкова доволни от Андроид не спирате да наричате всички останали с най-разнообразни и цветущи епитети/определения и да не признавате, че има други телефони освен вашия?!?
Нужно е само да се отворят 2-3 статии за Apple и 2-3 по въпрос относно Андроид, и ще се видят десетките хейтърски коментари под статиите за Apple, докато под тези за Андроид - ни един коментар.

Както и да е, нека оставя офтопика настрани.

Относно iPhone 5S и 5C, от Apple явно продължават да следват добре установената политика: промени в дизайна на iPhone през година. Така всеки, който в момента е с iPhone 4S има смисъл да обмисли преход до 5S (както преди беше от 3GS към 4S). Аз както в случая съм с iPhone 5 е по-смислено да изчакам до догодина за iPhone 6 (както преди година минах от 4 към 5).

Сред последните мнения по темата видях, че някой се е оплакал от сервизирането на Apple продукти в България, и явно не си е направил проучването.

ОФИЦИАЛЕН СЕРВИЗ ЗА БЪЛГАРИЯ и до скоро Македония и Румъния Е КРИЕЙТИВ ЦЕНТЪР. Фирмата се намира в София и обслужва всякакъв Apple хардуер, стига да не е закупен от Мтел, Глобул, Техномаркет (тъй като те си имат собствени практики за сервизиране). Също така транспортните разходи за клиента са безплатни, винаги ти се асистира по телефона, интересуват се от мнението на клиента за услугата. Гаранционно се обслужват и продукти с изтекла гаранция, стига проблема, който се е проявил да е признат от Apple за масов (пример: смяна на матрици на iMac, видеокарти на определени Macbook-ове и пр).

От Мтел не отварят телефони, понеже нямат такова право. Те процедират по следния начин:
- приемат телефона;
- тестват го;
- установяват проблема и репортват до Apple;
- получават разрешение от Apple за замяна на устройството;
- сменят устройството с refurbished такова и го изпращат до клиента.

Тази цялата процедура им отнема 1 седмица ако имат на склад refurbished устройства. Или 2 до 3 седмици ако нямат.

От Глобул не съм запознат как процедират. Чувал съм за Германос, че често правят проблеми и дори си позволяват да отварят телефоните, което е в разрез с политиката на Apple.

Защо е в разрез с политиката им - от Apple не се занимават също с отваряне и ремонти на телефони. Изпращат ги на производителя, като той възстановява устройствата (ако проблема например е в дисплея и има драскотини по корпуса, се сменя: корпус, дисплей и батерия), и дори глобяват производителя за всяко дефектирало устройство.

5S в момента в Германия без договор се продава за 699 Евро. А с договор, можете да си вземете телефона за 130 Евра от Водафон с план М.
Докато тук нашенските търгаши започнаха да вкарват бройки на цена от над 1000-1300евро.
 

Горе