iPhone 5S

monefff

Well-Known Member
От: iPhone 5S

Поредната отхапана ябълка, с поредния стилен дизайн... До колкото бях чел новостите не са чак толкова много, или поне определено не си струват да се похарчат тези пари.
Но то кога ли си е струвало да се харчи двойно за даден продукт де...

Най-неприятното (за мен) е, че единствената им реклама която съм виждал в България, дето наскоро я въртяха... беше... съвършена, перфектна. Признавам им го, добри са.
Проста, право в целта, без завъртулки. Дори без говорене... Подсъзнателно те подтикват да си купиш iPhone. Дори не казват кой. Няма значение. Само да е iPhone.

Ако се питате защо съм противник на Apple, главно защото винаги са имали затворена система, незаконно е да си отвориш телефона или MacBook-a, камо ли да инсталираш други операционни системи, също и да си я преинсталираш, ако имаш Ейпъл продукт 99% от подвключващите му елементи, било то микрофон, слушалки и подобни, има шанс да трябва да са произведени само от Ейпъл.
Gatakata бе дал много добро обяснение и заставам зад неговото мнение на 100%.
http://www.youtube.com/watch?v=a-lPoMhImic&list=PLED9ADDDFFA8C4C18&index=20


И сега оффтопик:
iPhone5S идва с ъпдейт за операционната система на iPhone - iOS7.
След ъпдейт телефона ти става непромокаем! Магияяя

http://metro.co.uk/2013/09/23/ios-7...-that-doesnt-stop-people-from-trying-4088922/
Хихихихихихихи :D

Забавното е, че сумати народ го повярва това.
То бива бива хората да не са наясно с техниката, ама пък чак толкова...
По времето на WinXP бе изчезнала една фраза
- Имаш проблем? format c:\
 
От: iPhone 5S

Из някои BG магазини го има пуснат „S“-а за 2 хилки за продан, а „C“-то за 1650 от потребител на име „цигле“ (Chipsy), huh.

Предвид цената на най-евтиния бял iPhone 5C тук и предвид, че той (или който и да е било друг, ИМЕННО СЕГА маса хора се връщат от бригади от САЩ!):

$475 x 5 телефона x 1.471 курс на $ = 3,5k лв.

Предвид, че е пуснат за продан за 1650 => 5 x 1650 = 8250 лв. - 3,5k = 4,75k profit (от 5 продадени телефона в BG) от благодарение на:

хайпа, рекламата, трафика, известността, всичко относно бранда, телефона и всичко др. Не е зле, а? Някой с познат в САЩ и връщащ се скоро, може да му праща кинтите по WU/MG/PP/MB/etc.

Сега си представете нулите с 50 (47,5k), 100 (95k) и 300 (285k) телефона.

Да се има на предвид, че той е INSTANT покупка за всеки един Developer, имащ или правещ приложения за Apple Store. Той няма да си позволи „лукса“ приложенията му да се вървят добре, да имат бъгове, проблеми и др. неща под новият телефон. Колкото и да не им се иска, искат-неиска го купуват. Останалите хора, които го вземат „Day1“ (или по-скоро дните след Day 1, нали в BG късно все иде :)) са по-заможните, обикновено навярно не са в IT в доста от случаите.

---

А-а-а… а аз още не съм почнал да коментирам „S“-а, досега бях на „C“-то все още. Друг да си смята.
 
Тва си е жива далаверка.. :)

300 телефона.. 285к е добре... като си представиш, че няма да успееш да ги продадеш веднага. Ще вземеш грубо 200к.. (винаги има и дефектни телефони :D)


Жива пералня за пари е.. обаче продукта им е хубав, НО прекалено надценен.
 
От: От: iPhone 5S

Да се има на предвид, че той е INSTANT покупка за всеки един Developer, имащ или правещ приложения за Apple Store. Той няма да си позволи „лукса“ приложенията му да се вървят добре, да имат бъгове, проблеми и др. неща под новият телефон. Колкото и да не им се иска, искат-неиска го купуват. Останалите хора, които го вземат „Day1“ (или по-скоро дните след Day 1, нали в BG късно все иде :)) са по-заможните, обикновено навярно не са в IT в доста от случаите.
Ако тези разработчици са наистина добри и наистина им трябва веднага новия iPhone, то за тях това са по-скоро бели кахъри на фона на цялостната ежегодна печалба ;)
Пазарът за мобилни приложения става все по-голям и все по-доходоносен.

Да не говорим, че ако тук в България работиш в такава фирма се заплащат вече сериозни суми.
Преди бях гледал оферта за Android девелопър с 2години стаж, заплата 2500-3500, в зависимост от опита.
Сега гледам оферта от 5к лева за старши програмист с ObjectiveC - http://2.inarchive.com/1206/19/262/PemOGj.link
За начална заплата като младши програмист най-вероятно ще им се заплаща по 1к лева, както е някой фирми работещи с С++ и пишещи софтуер за банки.

Бях чул за колега, който само с една игра, написана на Unity3D и монетизирана само с AdMob изкарва по 1к евро на месец.

ПП: аз пък си кретам в една старичка вече Nokia N95 от 2005та и съм си добре.
 
От: iPhone 5S

Ако в България имаше ИСТИНСКИ eB (а не уникалната пародия „Шмекералникd0tsom“), имаше развит пазар, хората пазаряха с КАРТИ масово, а НЕ масово „Наложени платежи“ (за да ти въртят далаверките, да отказват стоки, за саменят оригинални парфюми с ментета или оригинални конзоли с хакнати такива, или просто да не ходят да си вземат поръчката, или куп други неща, с които се заемат съответните отдели в съответните куриерски фирми за рекламации/качество), то сравнително бързо щяха да бъдат разпродадени. Но щеше да има още нещо – реална истинска конкуренция, тъй като надали само един щеше да се връща от САЩ ида си поства обявата с 5-50 телефона за продан в българския eB маркет, а куп хора като него, знаейки какво могат да изкарат от него + нещо повече – listings да са с интернационална видимост (DE/FR/IT/ES/RO/GR), т.е. 100% да се продадат „някъде нейде“ из Европата, ако „не вървяха добре“ (as usual) продажбите в BG.

Bloo_SemiAFK: Telerik Academy Forums @ Заплати в IT сектора.
 
От: iPhone 5S

Българи продават е ebay? Бих предположил, че биха пробвали предимно в продавалника.
Както и да е, май това стана съвсем офтопик и е разговор за съвсем друга тема :)
Но си прав, че ние сме с десетилетие назад... но няма как... То за половината Американци iPhonite са скъпи, пък какво остава за нас.
А и все още сме в нагласата - като го има безплатно по торентите, що да плащам?
Най тъжното е, когато става дума за примерно 0,99$ :/ Имаш пари за една кутия цигари на ден, но за лев и 50 да си купиш приложението, вместо да го теглиш от тракерите - не.
ПП: аз съм сигурно един от малкото хора из тоя форум, които някога е платил за игра. Аз закупих няколко, за 1$ общо 5 игри на Steam (е, и Origin) - humblebundle.com
 
От: iPhone 5S

Е, има ги, но са рядкост. Но не българин от „чужбина“ (заселил се в UK/DE/US), а на българска земя. За пример моя дам ей тоя. Доста артикули за продан, доста и за Франция насоченост, и не само. Явно dropship си има някакъв warehouse там or so.

А тея от архивния ти линк с купищата кинти – гледам пуснали една камара обяви, но отзивите за тях са… плачевни.

Така или иначе далаверата от iPhones винаги преди/по време/след премиерата си е била налице, независимо от критичните коментари (+ или -). Как беше… те притежават „Magic“ за омайване :). Който чел, чел. После да не каже някой, че не сме били давали съвети за „лесно, бързо и удобно“ изкарване на кинти чрез инвестиция in bulk количество, закупено от US, в High-End продукт, продаващо се като топъл хляб.


Ало, Чикаго, има ли някой там? Гостите, браузващи темата нерегистрирани, четат ли?
 
От: iPhone 5S

Така или иначе далаверата от iPhones винаги преди/по време/след премиерата си е била налице, независимо от критичните коментари (+ или -). Как беше… те притежават „Magic“ за омайване :). Който чел, чел. После да не каже някой, че не сме били давали съвети за „лесно, бързо и удобно“ изкарване на кинти чрез инвестиция in bulk количество, закупено от US, в High-End продукт, продаващо се като топъл хляб.


Ало, Чикаго, има ли някой там? Гостите, браузващи темата нерегистрирани, четат ли?

Че как, ако се заслушаш, може да чуеш как кликат клавишите и създават нови ръководства как се печелят луди пари за супер кратко време с нулев риск от загуба, а после тея гайдове ги продават и препродават години напред като черни техники, а всичко си е бизнес логика...
 
[video=youtube;GpH4hrV38J0]http://www.youtube.com/watch?v=GpH4hrV38J0[/video]

Нямам какво повече да кажа :)
 
Re: От: iPhone 5S

Прекрасен е...

И малко линкове:
http://news.smartphone.bg/novini/dv...a-s-rekordni-rezultati-v-benchmark-testovete/ и вече е тестван
http://www.anandtech.com/show/7335/the-iphone-5s-review
http://www.anandtech.com/show/7340/the-iphone-5c-review
http://www.anandtech.com/show/7343/the-ios-7-review

Както виждате заслужава си всеки един ш!бан лев, но цена от 2,4К лв. е доста...

Има ли някакви работи за батерията, в които да видят, на кой телефон издържа най-много? :)
 
От: iPhone 5S

Прекрасен е...

И малко линкове:
http://news.smartphone.bg/novini/dv...a-s-rekordni-rezultati-v-benchmark-testovete/ и вече е тестван
http://www.anandtech.com/show/7335/the-iphone-5s-review
http://www.anandtech.com/show/7340/the-iphone-5c-review
http://www.anandtech.com/show/7343/the-ios-7-review

Както виждате заслужава си всеки един ш!бан лев, но цена от 2,4К лв. е доста...
Взех си самсунг с4 за има няма 900 лв. Кое ще ме убеди да дам почти 3 пъти повече за тоя айфон, свирки ли ще ми прави :)
 
От: iPhone 5S

Кое му е идеалното, разкажете как и защо ви върши работа. Гледам някакви ревюта, не знам си кви скорости на не знам си кви тестове. Тия неща надали се усещат от крайния потребител кой знае колко.
 
От: iPhone 5S

След 2 бъгави андроид боклука (първото галакси като излезе, после htc desire през 2010/2011) спрях да проявявам каквото и да е било любопитство за това недоразумение, наречено мобилна ОС.
То не бяха блокирания на телефона, рестарти, отказ за отваряне на нейтив приложения като Gmail приложението. Лагове, проблеми със снимки на контакти, проблеми с входящи повиквания. Загуба на звук (понякога телефоните само вибрираха при повикване, като принципа бе случаен).
Да не говорим, че имаше версии на андроид (като още има нови модели телефони, които се продават с тези версии - 2.х), които не позволяваха приложения да бъдат инсталирани/премествани на картата с памет, и така с вградените 256МВ/512МВ памет ставаше проблем.
Да споменавам ли и липсата на поддръжка на флагманските телефони на почти всички производители на смартфони с андроид?
Изключение в това е само Нексус. Всичко останало - има поддръжка до година, най-много две. Като 2те години са по-скоро изключение.
Ами вирусите? А огромното количество приложения с некачествен дизайн/UI?

Всичко това под марката Apple липсва. И затова давам с по 100лв отгоре за iPhone (спрямо цената на актуалния модел от Samsung Galaxy серията или поредния флагмански телефон на HTC). Така давайки с малко отгоре се сдобивам с:
- софтуерна поддръжка от 3 до 4 години за телефона;
- международна гаранция на телефона 1г и 2г за БГ;
- стабилна работа на устройството, бързина, липса на лагове и много добър user experience;
- качествени приложения;
- качествена изработка на телефона;
- телефона да ми служи, вместо аз на него (инсталирайки какви ли не tweeks и глупости, с които да си губя времето).
- иновации правени и добавяни с мисълта, че ще са лесни за ползване и ще се ползват достатъчно често, без да бъдат добавяни просто за надскачане на конкуренцията (нека например да ви попитам колко често ползвате NFC в България).

Ползвайки iPhone с друг мак хардуер (в моя случай macbook pro) показва изцяло предимствата на телефона и ако сте го ползвали в комбинация с mac, то ще знаете за какво говоря. А и тогава едва ли ще ви мине да плюете устройството.
 
Re: От: iPhone 5S

След 2 бъгави андроид боклука (първото галакси като излезе, после htc desire през 2010/2011) спрях да проявявам каквото и да е било любопитство за това недоразумение, наречено мобилна ОС.
То не бяха блокирания на телефона, рестарти, отказ за отваряне на нейтив приложения като Gmail приложението. Лагове, проблеми със снимки на контакти, проблеми с входящи повиквания. Загуба на звук (понякога телефоните само вибрираха при повикване, като принципа бе случаен).
Да не говорим, че имаше версии на андроид (като още има нови модели телефони, които се продават с тези версии - 2.х), които не позволяваха приложения да бъдат инсталирани/премествани на картата с памет, и така с вградените 256МВ/512МВ памет ставаше проблем.
Да споменавам ли и липсата на поддръжка на флагманските телефони на почти всички производители на смартфони с андроид?
Изключение в това е само Нексус. Всичко останало - има поддръжка до година, най-много две. Като 2те години са по-скоро изключение.
Ами вирусите? А огромното количество приложения с некачествен дизайн/UI?

Всичко това под марката Apple липсва. И затова давам с по 100лв отгоре за iPhone (спрямо цената на актуалния модел от Samsung Galaxy серията или поредния флагмански телефон на HTC). Така давайки с малко отгоре се сдобивам с:
- софтуерна поддръжка от 3 до 4 години за телефона;
- международна гаранция на телефона 1г и 2г за БГ;
- стабилна работа на устройството, бързина, липса на лагове и много добър user experience;
- качествени приложения;
- качествена изработка на телефона;
- телефона да ми служи, вместо аз на него (инсталирайки какви ли не tweeks и глупости, с които да си губя времето).
- иновации правени и добавяни с мисълта, че ще са лесни за ползване и ще се ползват достатъчно често, без да бъдат добавяни просто за надскачане на конкуренцията (нека например да ви попитам колко често ползвате NFC в България).

Ползвайки iPhone с друг мак хардуер (в моя случай macbook pro) показва изцяло предимствата на телефона и ако сте го ползвали в комбинация с mac, то ще знаете за какво говоря. А и тогава едва ли ще ви мине да плюете устройството.

С това си мнение малко изкривяваме темата от "новият" айфон 5с в сравнение с андроид, но пък мога и аз да си изкажа мнението, като сме тръгнали така.

Така. Андроида било недоразумение? За това има такъв market share? Справка: techcrunch. В този ред на мисли, след като е недоразумение, защо пазарния дял на телефони с Windows Phone 8 не е по-висок тогава?

За блокиранията - дори и идея нямам за какво говориш. Повече от 2 години и половина бях с Desire HD, сега съм с Nexus 4. НИТО един от двата телефона не е забивал в ръцете ми, дори когато съм флашвал къстъм ромове с "не до там" добра съвместимост. Лагове е нормално да изпиташ по някой път като купуваш телефон от средно ниво, каквото беше първото Галакси, каквото беше и дезаъра. Проблеми със снимките никога не съм имал, колкото и да съм човъркал - когато ползвах сенс ром се синхронизираха с високо качество от техният Facebook Sense, а в последствие с къстъм ромовете ползвам haxsync и пак нямам проблеми. Дори не знам какви проблеми може да си имал с входящите повиквания. За загубата на звук - явно си имал дефектна бройка, също не съм имал подобен проблем през тези вече 2 години и горница.

app2sd е нормално приложение с което можеш да си местиш приложенията на картата, но не случайно го няма това като стандартна опция. Картата ти е в пъти по-бавна от колкото вградената памет. Очакваш да се позволи това стоково и после Х на брой "човека" да изреват, че програмите им работят бавно? Мисли де. Отделно на това телефоните от висок клас идват с доста повече вградена памет. Моя примерно имаше 1.5 гб

За поддръжката - 2 години, в общи линии толкова е и цикъла на работа на всеки нормален телефон. Като имаш ъпдейти на iOS-а си много доволен предполагам? За това двама от приятелите ми които си купиха iphone 4 по същото време в което аз си взех DHD-то в момента се оплакват, че телефона им е страшно тромав, а дори се наблюдава страшно дразнещ лаг, дори при отваряне на папка с приложения.

Вируси? Какви вируси?!

Ндаааа бе, щото в аппстора нямаш приложения с некачествен дизайн/уи?! Само в андроида има такива ... :)))))) Това искрено ме разсмя.

Хайде и аз с тирета:
- Софтуерна поддръжка до 2 години, с цел максималната му експлоатация. Въпреки това всеки е свободен да инсталира къстъм ром, когато пожелае. Поддръжката на моят DHD приключи с гингърбред (2.3.5), но въпреки това до преди 2 седмици ползвах JB 4.3, като бях минал през ICS 4.0.4, JB 4.1.1, JB 4.2.2.
- Международна гаранция има и за HTC, LG, Samsung
- Стабилна работа на устройството, бързина, липса на лагове и много добър user experience - присъства и при мен, като бонуса към user experience-а е, че в течение на времето ползвах 5 различни ланчера и телефона ми винаги изглеждаше различно, когато ми писне старият му облик.
- Качествени приложения
- Качествена изработка на телефона
- Телефона ми служи повече от превъзходно, но си намирам и време да си го човъркам по мой вкус.
- Всеки божи ден, справка снимката, поне тези които си купят NFC тагове

IMG_20130924_171832.jpg

Други предимства:
- Лесна и бърза кустомизация
- Възможност за промяна на уи-то, чрез различни ланчери, икони и прочие
- Възможност за инсталация на къстъм ромове с коренно различен интерфейс и функции - Miui, Chameleon OS и т.н.
- Възможност за фина настройка на кернела - овър/даунклок, овър/даунволтаж
- Набор от стотици приложения, които в доста случаи са платети в аппстора, а в гугъл плей са безплатни но с реклами
- Синхронизация на браузъра ти на компютъра и телефона
- Мулти юзър съпорт - с едно кликване, няма да се притеснявам къде и какво ще види всеки който поиска телефона ми за 2 минути. Да имам два юзера - един за мен и един за приятели, ако им се наложи да ми ползват телефона (С къстъм ром. По-подразбиране функцията е забранена за телефони, защото патента за това се държи от Нокиа. В тъблетите е включено по подразбиране)
- Превъзходен мултитаскинг експириънс, лесна навигация между приложенията с които работиш в момента
- Най-важното - продукт с отворен код! Дори да въведат фингърпринт скенер като при iphone 5s, изобщо няма да се притеснявам за информацията от пръстовия ми отпечатък, защото мнооооого добре ще знаем къде и как и за какво се съхранява.

Толкова от мен. И въпреки всичко като заключение може да добавя - един телефон може да прави проблем при някои, а при друг не. Всичко е до това как се ползва ;)

П.П. Днес дори служител на Германос ме пита за телефон с андроид, защото е разочарован от работата на iOS7 върху неговият iPhone 5 :)))))))))
 
Последно редактирано:

Горе