IPO-то на Facebook и какво се случи

От: IPO-то на Facebook и какво се случи

И аз смятам като теб.

Но все си мисля че ще извадят нещо или това ще са 2рия енром - някак си тези милярди на книгата им кеш да стои ей така без да се действа не ми се вярва. Ти ако си гледал отчета за Q2 ще видиш около 0.55 милярда дали за проучване и развитие - така че за сега що годе ми дава некъв сигнал. Ама се чуди за какво ще дадеш 1.5 милярда за 3 месеца, ебаси и нещото дето ще вадят.

А по фундамент някъде около 10-ката може и под още 10 долара и сме там, като гледам и на къде отива глобалната икономика - в най-шиткавия момент решиха да си емитират акцийте
 
Последно редактирано:
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Абе колега, за какво сменяш темата?!

Ако те питам що стана това ще ми отговориш ли?! С такива влизания ало виж кво стана е глупаво, като всички, които се занимаваме с това сме наясно, а масата хал хабер си няма.
 
Последно редактирано:
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Абе колега, за какво сменяш темата?!

Ако те питам що стана това ще ми отговориш ли?! С такива влизания ало виж кво стана е глупаво, като всички, които се занимаваме с това сме наясно, а масата хал хабер си няма.

Извинявам се, а защо стана така ... Драги много говори :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

НП,

Правилно много говори, те само говорят. Проблема е че днес нищо не каза, за да да потвърди думите си от миналата седмица - и пазара не му прости. А и вчера чичо Бени спря ентусиазирам на спекулациите за QE3 и днес Драга с изказването не подкрепи думите си, а то няма как да стане като шефа на Бундесбанк му скръцна със зъби и стана пързалката :D
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Блеки стига си го чел тоя Инвестор че ти промиват мозъка - сега покрай тази статия дето си постнал се зачетох тия още малко и свирка ще направят на правителството - Всичко е цветя и рози
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Що пък така реши?

Е хубаво като нещеш ето http://www.businessinsider.com/two-more-facebook-execs-are-leaving-2012-8 ама не английскоговорещите ни колеги как ще се справят е друг въпрос, та затова го пуснах инвестора.

Де ги виждаш тези промивки, ич не им обръщам внимание, кво пишат за бг освен статистиките на БНБ. НСИ и отчеите на компаниите, a и да четеш коментарите под темите ще се образоваш много повече :D ... съвсем сериозно ебати и пичовете от де вадят това инфо, ама няма как като ще го раздаващ инвеститор трябва си наясно с много неща, те повечето са слухове, догадки, хипотези но като цяло с голяма успеваемост, то и аз спомагам колкото мога.

Ако искам пропаганда пускай си днес, неус.бг, дир, актуално, дневник, стандарт, дарика, медиапула - промивки от черво, синьо, жълто, Герба не ги знам къв цвят ги водят, до зелените :D
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Статията за ФБ си е ОК обаче всички останали статии които се отнасят за БГ са яко сапунисани все едно ще си ги слагат отзад - То бива наколенки ама чак пък толкова небива за един сайт дето претендира за профи

Не съм се ровил да видя дали не са пуснали и похвална статия за сайта с шесте милиона да ни обяснят как ставаме първите в Европа с толкова скъп сайт и как трябва да се гордеем че сме изпреварили другите и как всичко това е благодарение на краля слънце.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Манта, искам ти кажа едно нещо, ама тука внимавай в изводите, да не кажеш пак съм промит мозък, имам по-голямо мнение за себе си.

Това е инвеститорски сайт, можеш ли се сетиш аджеба точно чии интерси обслужват ..... не позна( а ако си познал евалата) именно интересите на посредниците и брокерите да не забравя и фондовете. Трябва изкараме всички колкото се може по розово, за да се стимулира дейност от спекуланте/лапни шараните/и всичкото пишман инвеститор, а от там всички посредници да са доволни, щото те правят пари именно от сделките, а сега оборотите са ниски. Така че от тази перспектива е нормално, това което си забелязал. Отвори който и да е голям инвеститорски сайт, ще види същите уклони или някоя медеия CNBC, CNN и т.н. всички говорят по нея че по-добро време няма за инвестиране, че това било знак за покупки че онова и т.н

А и да сме честни те обслужват именно и мажоритарите. Ей на пример тук http://www.investor.bg/novini-i-ana...-park-izliza-na-fondovata-borsa-u-nas,135954/, тази статия е толкова ПР-ска и манипулативна че не е истина, 2 пъти ми триха коментарите, щото показвах от други места именно колко е реалната стойност и че той от ИПО-то директно прави 150% от раз печалба.

Е предишния пост съм те поизлъгвал и за новини от света го следя. Да ти кажа право, считам че инвестора е колкото се може обективен, в голяма част новините от страната са в съобщителен характер. Виж от страна към анализите, там вече е широко обхватен, но и ти добре знаеш 10 икономисти при едни и същи входящи данни дават 10 различни прогнози :) То по тази логика и capital.bg да влиза, щото там има доста розови както и апоколаистични сценарии, там видно се вижда враждата м/у собственика на медията и собственика на КТБ.

-------------------------------------


Абе много се отклонихме от темата.

Я те питам теб ако имаш 11 милярда кеш кво би направил за развитието си на ИТ компанията, щото аз и идея си нямам, то и затова не барам ИТ-сектора, виждам похарчили 550 милки за проучване и развитие, та се питам те кво толкова са правили за такива пари 5 фейсбука може се направят. Кой кого е прихванал се пита :D те ли са прихванали от нашите 6 милиона за сайт :D, или както гледам хронологията май нашите са привикнали от тях :D
 
Последно редактирано:

Горе