IPO-то на Facebook и какво се случи

От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Блеки изпусна още няколко милиона докато се подмотваш гледам днеска е паднал под психото 30 и е 28$ - Това му отваря нови хоризонти до краят на седмицата да стигне и 25
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Манта, не купувам/продавам компании без фин. история, след ИПО-то винаги всичко пада. Аз се считам за value investor и туко така няма влезна в позиция, а и аз купувам вместо скъсявам :) Утре може кажат монетеразираме мобилните устройства и увисват късите, ИТ-то е голямо животно. Трябва ми фин. история, сега всичко е за надолу, ти го скъсявай ако искаш. Има редица други компании по добри от Фейса, нали ти писах по-горе всичко което лети не се яде.

Точно и сега един бизнесмен, дето леко арогантно ми се държи, ми обеснява от миналата седмица как направил перфектния вход на еврото купил го на 1.2870 изредими супорнайсет глупости, които имаха резон, но бе объркал едни важни фактори, чиста спекула - вика ми ей сега ако не направиш пари за апартамент от този безплатен съвет няма кога, най-накрая дошло да ми дава фрее съвети :D сега сме под 1.2480 на 1.2550 се усреднили дългите му смятай още се е вътрил, падне ли още ще фалира сметката, а като го знам сметките му са 5-6 цифрени, но от егото му ще го затрие, дадох му мойте доводи не пое, та и ти викаш милиони изтървах - предпочитам имам пропуснати ползи от реализирани загуби.

Ти смяташ така още милион хора има дето мислят различно, в борсите трябва се мисли и слушаш себе си, възможности има абослютно винаги :)
 
Последно редактирано:
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Блеки Нон стоп само това повтаряш как много ги следиш, анализираш и колко много ги разбираш - дай тогава за пример една компания на която да кажем до септември мислиш че ще реализира покачване да я проследим да видиме верно ли пък толкова много ги разбираш

Дето викаш не всичко дето хвърчи се яде - дай да видиме пък нещо дето верно става за ядене
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Не съм ти казал че ги разбирам много, ти го каза. Хвани гледай компаниите от потрбителските сектор в частност храни и напитки. В момента неща са лоши, редица бягат от инвестиране и търсят убежището на долара и не случайно той скача. На този етап се инвестира в компании, който не изискват големи капиталови инвестиции и инвестиране в развойна и изледователска дейнот, с добъра капиталово структура, дълга убива в момента всичко.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Напротив ти нон стоп с това парадираш - аз такива не купува онакива не продавам - аз ако няма финансова история това ако има онова - аз чета дебели книги правя задълбочени анализи.
Ето кажи дадено нещо да провериме ставаш ли или не ставаш - ако искаш направи пакет да не залагаш само на един кон - представи си че имаш например за целта 10 000лв и да видим след три месеца на първи септември какво ще има срещу тях.

Даже сега ми дойде една много добра идея за една тема със състезателен характер.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Ще загубя :)

Ще питаш що, щото за 3 месеца е прекалено малък период, пазарите в кратоскорен план са ирационално. Аз ти казах value investing, чакам докато цената стане таква каквото я искам. При малките хоризонти става честа търговия и накрая в гонене на крактосорнча цел, изходите не са добри за това ти казвам. А това че съм чел това онова, това го писах само в тази тема, и се обосновам защо, и да няма да инвестирам в тази компания, ти си този дето все клониш къмто решение - аз да ти казвам че си полтически всезнайко, не, спорим в темите и очакваме излзезе истината.

Така че по темата, няма какво се измества с мен или без мен, не се пробвай.

Ако искаш тема ето виж какво съм писал, удолетворява нуждата ти казал съм кое как къде ще е http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31749
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Блеки ясно че периода е къс ама ако говориме за повече от половин една година ще загубим дирите на тема - докато три месеца са си един съвсем приличен период

Относно темата която цитираш то не е особено трудно да се познае че еврото ще потъва - Подобна тема имаше миналата година за долара - Там написах за долара не знам но Паунда със сигурност ще скочи доста и така и стана в момента е 2.45 а по онова време май беше около 2.10

така че дай ако искаш да направим и двамата по една виртуална инвестиция на по 10 000лв ти за еврото аз за паундите -та да може да се посмеем след три месеца
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Това не е за форума, може на ЛС нещо направим, но нямам аспирации точно за това сега, защото още не съм сигурен в знанията си и още уча, така че след време може - но ти казвам изхода ще е ясен :)

По темата Фейса, снощи гледах репортажи стари за ИПО-то един от пичовете говореше именно по линията и ти мислиш за мобилния трафик - средно по 5 долара на потребител се падат приходи очаквали някъде около 400 милион активни в мобилните устройства и от там 2милярда допълнителни. Въпроса ми на мен ми е според теб това ще има ли отлив на потребители, сигурно ще се промени и дизайна и според теб ще кликат ли. аз не кликам по реклами, но съм си аз и ми е чудно какво ще е съвкупно
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Като цяло не кликам на реклами - много рядко може нещо да ме заинтригува до там че да кликна на реклама

Отлив на пациенти няма да има даже ще се увеличат !?! (сети се кой раздава картите и кой брои след това и кой накрая обявява резултата :))

Това обаче няма да промени кой знае колко нещата в момента имат приходи над 3 милиарда и печалба малко над един - с новите два милиарда да предположим че я вдигнат с още един и половина - тоест догодина ще имат 2.5-3 милиарда печалба - при тези нива акците ще са им далеч от ипото - тоест цената за акция макс 20 долара което е далеч под това което е в момента и за това съм убеден че има още голям мегдан да се скъсява фейса


Като си сигурен че ще заубиш играй го обратно :)

Ето например паунда е във връх за сигурно поне 5 години назад и въпреки това съм сигурен че в следващите 3 месеца ще скочи с поне още 5-10%
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Това за пациентите не го разбрах :oops:

Аз друго си мисля, все гледам купчината им пари, капитала и малките дългове. И ме навява на мисълта, че ще купуват вместо създвата - т.е. влизат в кръг на компанните, който не иновират а взимат разботени бизнеси - това си има + разбира се залага се на нещо което е сработило, но точно това няма ли е проблмното инвеститорите залагат на инвоции това е фейса като брандово разпознване. Реално погледнато именно там нещо не ми се нрави имат пари адски много а до сега ясна концепция за инвестиране не знам купиха инстагррама, защо? Защото ги е страх че някой др платформа може им извеем трафика с за филтирите, нещо странно има щото нали тези снимки пак се споделят във фейса. Интеграцията със скайп умряла работа, чата и той в момента не знам какво ще правят, но бих заложил че ще купуват готови неща, а това е малко с две остриета.

Иначе с мобилния трафик пак ще е малка печалбата, спрямо пазарната оценка спрямо активте ще е добре.

Трябва да иновират, не да купуват, а и честно казано сега от какво биха имали нужда - може би търсачка и подбряване на аналитика на реклминте им мрежи, но както и да е не могат бият адсенса - просто щото на този етап са в едно русло на продукт, трябва много се мисли в тази насока, ако няма промяна наистина ще падне дет викаш 10 че и под.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

посетители-клиенти-пациенти - все едно и също за случая с ФБ последното е най близо до истината :)

Виж в предният пост бях добавил нещо за еврото паундите и доларите - не се опитвай да бягаш по тънката лайсна :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Аха, да някви зависими пацинети към то виртуалността, ей скивай правиш клиника за зависими от нета, голям бизнес ще е :D

Не бягам, аз ти писах, просто не желая
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Дето се вика бягството е срамно но сигурно :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Писах ти ЛС по въпроса. Ако ей така за смеха, може се изберат доста, не виждам смисъл това какво ще промени пък и форума ще спечели
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Форумът със сигурност ще спечели - даже сега се загледах и с учудване установих че във форума няма секция ФОРЕКС - или нещо подобно - Една такава секция може да привлече доста хора които се занимават с това и сухата обстановка в тематичните форуми не им понася :)

Също така много млади хора могат да се запалят и да научат доста неща за борсата и тн. (много като се запалят ще изгорят ама това е отделен въпрос :))
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

нали си наясно че 90% от играчите фалират :D иначе ти писах по въпроса какво мисля
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Изкарам съм виртуални Общо 11 219,05 лв за около 2 седмици :pP
Сега имам няколко отворени на загуба, но има време :))
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Следя го редовно вчера малко се позапъна днеска малко се опъва но твърдо напредва към 24 тоест половин цена - 50 милиарда капитализация излетяха през комина :)
То всъщност никога не ги е и имало - изпари се нещо дето го е нямало - просто на някои им се бяха привидели :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

За да си признаят за 80 милиона фалшиви акаунта сети се колко са реално

Някъде в началото на темата май ги бях сметнал акциите по около 10 долара за акция скоро май ще позная :)
 

Горе