IPO-то на Facebook и какво се случи

От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Да и аз го четох, прав е.

Ти остави, сега заради това шоу Бърни Екъслтоун, ще бие отбой от ИПО за Формула 1, там къв сладък бизнес е - яко пасивни доходи от реклмни права, макар че ФИА с тези глупости последните години доста промени, правилата но поне сега има яка интрига
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Абе тоз Зукара може ли да се е оженил без предбрачен договор - и за това да е бързал да пусне акциите та да не се водят парите придобити след брака :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

E нали актив придобит по време на брака се дели на две, то компанията му бе много преди това основа. Но както и да е той момчето, малко глупаво ако бях на негово място щях продам по-голяма част от акциите ми, като знам че нещата отиват на понделника, той сега е милярдер само по пазарна оценка, утре нападнат ли ги хакерите спрат ли фейса, гепат ли всички аккаунти и публично излзезе ли че пордава цялостно инфо на маркетоглизте а другото инфо на служби за следене, ще стане акцията penny stock, и толкова с милярдите му - това и кофтито за мен на тези компании чудовищни заплахи, и то не от конкурнеция, нормалните бизнеси имат много по малко такива заплахи и те повечето са бедствия и аварий
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Само стой и гледай как лесно може се съсипе една компания, примери бол.

В момента зад фейса освен първите инвеститори, инсайдрите, служителите, и малките инвеститори, за кой агенции говориш
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Само стой и гледай как лесно може се съсипе една компания, примери бол.

В момента зад фейса освен първите инвеститори, инсайдрите, служителите, и малките инвеститори, за кой агенции говориш

ЦРУ,ФБР,НАС и още знайни и незнайни разузнавателни/информационни/агенции за сигурност.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

E нали актив придобит по време на брака се дели на две, то компанията му бе много преди това основа. Но както и да е той момчето, малко глупаво ако бях на негово място щях продам по-голяма част от акциите ми, като знам че нещата отиват на понделника, той сега е милярдер само по пазарна оценка, утре нападнат ли ги хакерите спрат ли фейса, гепат ли всички аккаунти и публично излзезе ли че пордава цялостно инфо на маркетоглизте а другото инфо на служби за следене, ще стане акцията penny stock, и толкова с милярдите му - това и кофтито за мен на тези компании чудовищни заплахи, и то не от конкурнеция, нормалните бизнеси имат много по малко такива заплахи и те повечето са бедствия и аварий

Е той нали си касира 1 милиард кеш ...
Kak ще изглежда ако капитана пръв напусне кораба?
Мен ще ми е интересно как ще монетизират мобилния трафик, ако сложат реклами може да отблъснат доста народ ...
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Да бе ще отблъснат - То в мобилният Г. нема реклами

Като овцата я сърби да види какво става във фейса нищо не може да я спре да се почеше :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

@Тугер, тези агенции ги забравих, е ще трябва яко се озорят подържат цената, ако 2/3 са на късо 1/3 на дълго цената ще запраши яко на юг

@Нет, не говоря за всичките, а за по-голяма част, а и е добре да няма силно изразен мажоритар, това разбира се в години става, но в момента ако няма ново емитиране на акции, Зукъра ще държи всичко, че и да се представи лошо няма могат го шитнат с др СЕО, просто ще запратят цената в 3та глуха.

То там е най-големия проблем мобилния трафик, как ще изкарат кинти - кви то са най-много някоя такса за достъп ще сложат :D
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

То на агенциите им е през оная работа цената на акциите за тях е важно кравите да пасът овцете да копат градинки и да споделят ценна информация :)

Просто ще наслагат реклами и ще си го монетаризират - но предполагам че не са го направили до сега точно за да има с какво да се залъгват инвеститорите че има на къде да се расте.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Според теб как ще са разпределени на 3-4 инчов диспелй тези реклами - то има къде както и сега да са разпрделени, ама ще може ли тази реклама да комуникира с таргет пазара си
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Според мен скоро доста компании ще ревнат, че са неефективни рекламите във Фейса и ще започне да се спайдушва балона. А за мобилната версия още повече се съмнявам да има кликаемост.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Отвори си сайта на Г. през телефона и ще видиш и рекламките и картите и всичко - В крайна сметка дори и да изгонят половината мобилни потребители пак е по добре от колкото ако ги има всичките ама няма на какво да кликат и да носят парички.

Може да го направят след логването да показва на цял екран реклами и след като ги затвориш да продължиш да си ровиш във фейса - едва ли някоя крава ще се трогне толкова ако градината и изсъхва и трябва да я полее и прекопа
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

хехе, че толкова ли са зарибени при вас жените, много неиздържали. Да си призная от мойте кръгове толкова зарибени честно няма, само убиват времето на работата
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Отвори си сайта на Г. през телефона и ще видиш и рекламките и картите и всичко - В крайна сметка дори и да изгонят половината мобилни потребители пак е по добре от колкото ако ги има всичките ама няма на какво да кликат и да носят парички.
Може да го направят след логването да показва на цял екран реклами и след като ги затвориш да продължиш да си ровиш във фейса - едва ли някоя крава ще се трогне толкова ако градината и изсъхва и трябва да я полее и прекопа

Това е възможно само ако не си листнат на борсата. Да изгонят 100+ милиона и гледай какво ще стане с акциите.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Е ако увеличат печалбата и постигнат икономическа ефективност, ще е доста добре за акцията и цената
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Е ако увеличат печалбата и постигнат икономическа ефективност, ще е доста добре за акцията и цената

Силно ме съмнява. Не биха рискували. А и виж, че цената в общи линии няма общо с приходите и печалбата. Каква е тази инвестиция която би се избила за 100 години :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

За кое не биха рискували ??? - Акционерите в момента очакват от тях чудеса никой не е инвестирал пари за да гледа как от мобилен трафик не се вади печалба

Кой казва колко са потребителите и колко са се отказали заради реклами ??? Същите тези що не са се отказали до момента като на лаптопите им въртят реклами - Гугле що не губят позиции като въртят реклама на мобилните???

Много скоро ще пуснат реклами нали за това беше целият зор
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

А и виж, че цената в общи линии няма общо с приходите и печалбата. Каква е тази инвестиция която би се избила за 100 години :)

Точно това е ключа за бараката печалбата, друго нищо не е толкова голям фактор като печалбата. Кой го боли 100милион по малко повече, като не носят печлба. Ти като купуваш компнаия, куппуваш част от бизнеса и целиш увеличение на печалбата. Дори ако са умни, след 10 години Фейса може въобще да не носи приходи а да има редица доходоносни бизнеси, може са влезли в космическия бизнес и да генерират тоново печалби, от колкото соц. мрежа - важно е печалбата.

Е не е 100 год. а 74 годиния някъде ще трябват, но такива големи числа се дават именно на такива стартиращи, компании да скача почти екпоненциално печалбата на год база - в дотком балона компаниите скачаша с по 100-150 нагодина. Проблема в момента е тук, че ако не променят нещата и изкарат някви чудеса дето вика мантата, компанията е затрита - щото са в апогея си на продукта, другата линия е да правят нови стратегически бизнес звена, които маргиналните приходи са равни на маргиналните разходи, които са над средните общи разходи ей това е което търсят инвеститорите, там е печалбата.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

надявам се тия, да ударят дъното и да ги сполети участта на Myspace, дано народа да се ориентира към други сайтове
 

Горе