IPO-то на Facebook и какво се случи

От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Не са такива сметки, първо не се знае 100% ли печалбата ще се отдаде за дивиденти или голяма част ще се задели, като неразпределена печалба, върната обратно за бъдеща инвестиция или за посрещане на някви нужди бъдещи.

Тазу година ако изкарат 2 милярда нетна печалба, и дори цялата да се раздели като дивидент на 2.74 милярда акции, се пада по 72 цента на акция или 1.8% възвращамост ако си купил на 40 долара, демек нищожна работа, по добре някой влог за 3-4% лихва
Има депозити с доста повече от 3-4 % :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Да има дори 5-6 :) не е там въпроса, а че това дори и инфлацията няма покрие с този дивидент
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Блеки не четеш внимателно и после спориш

така че проблема не е дали има или няма печалба а какво би получил от нея след като се разпредели това дето е останало за разпределяне - по груби сметки около половин процент

Ако предположим че печалбата и тази година ще е 1% - аз съм заложил половин както можеш да видиш от написаното - "след като се разпредели това дето е останало за разпределяне" и понеже не съм се ровил да търся каква им е политиката и какви проценти обикновено разпределят за това съм написал че макса който може да се вземе е около половин долар тоест 1% ако решат да преразпределят всичко.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Моя грешка, преумората си казва думата, да видях че си писал всичко се разпределя 100%

Иначе с това П/Е около 54 години ще са нужни се изплати ако се запзи статутквкто :D да платиш 54 долара за да получиш 1 долар приход не си оферта - Е работата че ИТ/ технологични компани имат високи П/Е-та, но се очаква да растър почти екпонцниал след години или ЖЦП-то на продукта е след въвеждащ етап те първо ще расте, с този бизнес план фейса почти са до апогея си не знам, как ще го оправят, ако не почнат сериозни стратегически бизнес звена, ако не акциите ще им са пенита
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Според мен ако в рамките на една година не извадят заек от ръкава - А за сметка на това продължават да вадят акции за продаване догодина по това време акциите ще са около 10 гущера парчето.

Някъде по статиите четох че щели да въвеждат нова разплащателна система, търсачка и тн. - ако това не се случи в много близко бъдеще нищо добро не ги чака - за да оправдаят тези цени на акците трябва да правят по 10 милиарда печалба а към момента оборота им само няма четири милиарда - отделно че и нещата тази година май отиват на по зле от предишната
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Ехе оптимист 10 зелени, че ще е много аз такъв дебют не съм виждал - след час и малко ще застворим почти на 38 и отгоре долара.

Фейса трябва заложат на иновативността да не казвам по-голяма дума оригналност, всички ги свързват с промени, всички текущи неща., които съм чел а и ти спомена, са копирания в най-добрия случай да иновират и до там. Трябва да бъдат новатори, в момента те са пионерите в соц. сфера имат такъв имидж за инвестторите, ако почнат със шикалкваения не ги знам - имат доста капитал, както и 10 милярда кешовица, но ЦУКЕРБУРГЕРА не ми вдъгва доверие за управление, той е строго фиксиран в соц. сфера инстраграм го потвърди, ако на това ще се залага и на реклми, то при промяна на ще ги отсфирят. Това да разчиташ на един паричен поток, не е добре, чудно ми е какво ще направят но до сега всичко е само към едно насочено, а то не е никак добре в лонг търм
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

face.jpgмалко остане да почервенее котировката
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

За др седмица го остави, трябва си починат и съберат сили, че ги чака големия ски шлем :D
 
Re: От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Виж файлът 3887малко остане да почервенее котировката
Да разбирам ли, че вече има повишение?

Някои станаха по богати с малко. Но според мен след изкупуване на IPO и успоредно с това, силен интерес към него, е нормално да има и повишаване. Ако трябва да бъда честен това е даже малко. Но аз имам предимно опит от IPO-та на БГ компании. Представях си тук числата да са далеч по-внушителни. :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

E отдавнa е налице Блинки, гледах по CNN имаше некви ентусиасти и на 45 да купуват, а то ще затвори на 38 ебаси набутвацията от порядъка на 15% за ден :D :D :D

Не се сдържах, този коментар ме спука, ебаси и емоционалните решения, то ако си рацинално животно, ще бегаш от това нещо

"Искаме да вкараме много пари във Facebook, разказва единият. Човек е във Facebook вече поне по половин ден, ако не и повече. Както водата е необходимост, а смъртта неизбежна, така е и Facebook".

http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2012/05/18/1830257_feisbum-bum-bum/
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Айде честито
face2.jpg
Де**а и прогнилия гнилоч
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Какъв пост трейдинг на ОTC пазар, като NASDAQ.

Най-ниско го видях около 38.01 така че направо това IPO цепи мрака :D
 
Re: От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Айде честито
Виж файлът 3888
Де**а и прогнилия гнилоч
13 цента, нещо не е много реално това.

Вече се търгуват и след IPO май няма кой знае какво движение. Странно, това да не би да е заради изцепката на GM за неефективността на рекламата във Facebook или поради вече знайния слух, че си е леко набалончена компания. Но и Бъфед добре ги контрира, че не може да разчита на компании в браншове, в които всичко е толкова динамично, че днес е MySpace, утре е Facebook и не се знае какво ще е по удруги ден.

И като стана дума за MySpace, някой да знае дали е успял наш Джъстинчо да прокопса с този социален сайт?

Но е факт IPO-то на Facebook е най-голямото технологично IPO в US историята. ;) Повече по темата: http://venturebeat.com/2012/05/17/facebook-ipo-starting-price/
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Акедемика, това са афтър часовете, както и премаркет, OTC пазара като насдак няма пост трейдинг, то е за сверяване на купувачи, продавачи и дали всички поръчки са минали и ако има нещо се коригира последната котировка.

Винаги ми е било чудно пре или афтър, как става на такива пазари, като по принцип е са OTC, не е като NYSE да идеш и направиш кефа намериш някой дилър веднга ти продаде Х количество.

Блинки, Малко ли е ГМ, силно надценана компания, 1 милярд нетна печалба 100 милярда капитализация, без ясна представа за разстеж на този етап, Бъфет е прав за всичко - просто няколко рационални фактори, но има и други фактори невероятната емоционална маса, която купува и очаква 100 долара след време
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Амазон и Google са вдигнали цените си с над 10 пъти спрямо Ipo-то си, а тези на фейса никога не могат да стигнат такъв растеж ...
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Най-големия риск за ръст е в самия Зукърбъг, ако се смени CEO-то може и да има шанс, само дето той държи 55% от гласовете :D
 
Re: От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Блинки, Малко ли е ГМ, силно надценана компания, 1 милярд нетна печалба 100 милярда капитализация, без ясна представа за разстеж на този етап, Бъфет е прав за всичко - просто няколко рационални фактори, но има и други фактори невероятната емоционална маса, която купува и очаква 100 долара след време
Там е проблема, че не е малка. Според източници, това е третия по големина рекламодател там. Никак е малко. Все едно на БТВ да им кръцнат рекламата на Мтел или Глобул. :) Кофти си е както и да го погледнеш.

http://economymagazine.bg/news/2413/1/1/Spad-za-akciite-na-facebook.html - още информация, че нещата след излизането не са поели добра посока. Като цяло мисля, че не направиха най-правилната стратегия. След като се отказаха GM, трябваше да излязат с нещо силно, примерно Facebook ще псуне новата си търсачка с изчистен алгоритъм в края на лятото. Нещо, което да им даде малко тласък. Всички сме гледали Бързи и яростни, нали? Там колкото и натокани коли да бяха и с какви ли не двигатели-животни, все се стигаше до турбото. Е и тук трябваше да е така. Когато ти предстои нещо голямо, трябва да имаш силен гръб. Не трябва да се разчита на случайности, особено когато става дума за милиарди, но няма нищо, явно още има да се учи за стратегическия мениджмънт.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Според мен нещата ще се решат в следващите два дена - ако болшинството от вестниците и медиите са песимистични в понеделник ще има черен понеделник.

Не случайно ИПО-то го пускат в петък - Ама има е едно старо поверие че в петък корабите не тръгват :)

Абе тоя с тия 55% дали не стана най богатия човек че не съм ги гледал скоро
 

Горе