IPO-то на Facebook и какво се случи

От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Аз какво ти казах продавай - след шест месеца няма да има на кой да продаваш :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Ами глупавия Бенчмарк нещо не ми вади тикъра им. А иначе ти кзах не съм фен на ИТ, а и купувам вместо да скъсявам, следвам value investing филосовия, ако имаш време прочети и ще разбереш, защо се дърпам от тази компания, въпреки и аз да имам убеждение че ще пада :)

Има си правило - по-добре да съм сбъркал и да не съм влезнал, и да имам пропуснати ползи, от колкот да влязал и имам реазлизирани загуби

След ИПО има голяма волатилност
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Забавлението тук продължава. Кога ли Моргана ще спрат да подпират :) Е те тогава ще е вече забавно
 
От: От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Ами глупавия Бенчмарк нещо не ми вади тикъра им. А иначе ти кзах не съм фен на ИТ, а и купувам вместо да скъсявам, следвам value investing филосовия, ако имаш време прочети и ще разбереш, защо се дърпам от тази компания, въпреки и аз да имам убеждение че ще пада :)

Има си правило - по-добре да съм сбъркал и да не съм влезнал, и да имам пропуснати ползи, от колкот да влязал и имам реазлизирани загуби

След ИПО има голяма волатилност

Купи си Нокиа :lol:
Там ще имаш дълъг ама мноооооого дълъг инвестиционен хоризонт :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Value investing братле нали писах или не виждаш :)

Има редица компании, с чудесен фундамент на голям дискоунт от пазара, тях купувам а не всички продпаднали :D.

Макар че съм закъремен с Нокиа, стискам им палци след промените в борда на директорите и партньорството с Микрософт, да подобряват продуктите си след лумниата и да дръпнат, но те още таргетират нискъя праст таг сегментите
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Шегуваш ли се, краят ан Нокиа е точно партнирането с Майкрософт. Загубиха си голяма част от верните фенове заради това. Не вярвам бизнес изражението на тази сделка да е по-голямо от ефекта на отпадащите "евангелисти". Аз например се отказах от продуктите именно слде сделката. А и не съм единствен. Колкото до Мумия (Лумиа) не мисля че с нещо ще допримесе за компаняита.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Ами нека видим. Пък и тези глупости дето микрософт бил куц кон и партноьрстово с тях равно на фалит, са малко недодялани в най-добрия случай.

В момента Епъл и Самсунга са в унищожителна битка, в която вече Самсунг мина Епъл, там голяма въртка ми е от от сега на сетне, но каквото и да е там е премиум сегмента. ИТ е такова животно, че всеки ден може да иновираш и на следващия те реиновират, затова и леко странича от там - в момента дори бих заложил на Нокиа за ръст от всички останалите, просто щото почват всичко на чисто, удариха дъното след отрезняването и големи структорни реформни правят, така че ще си говорим пак след време - тази и следващата очаквама сериозно да налеят в проучване и развойна дейност, така че ще не ги отписвай
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Нокиа вместо да използват топлата вода тъпо и упорито държаха да се мият със студена и да се опитват да откриват хладката - Тая гимнастика я правеше СОНИ преди 30 години с БЕТАМАХ системата им.
Проблема на Нокиа е че продължава да не признава грешката си и продължава да задълбава опитвайки се да развива следващата залязваща технология - Факт е че Андроида по читав от ВИНбозата и вече почти изцяло превзе пазара и вместо да се опитват да настигнат НТС и Самсунг те бегат в обратна посока.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Май си е било лека набутвация тези 2 дни, на откиване и днес, както и утре едва ли ще се търгуват много добре.

Какво пишат в дигиталното издание на Дневник: http://www.dnevnik.bg/biznes/2012/05/21/1831917_akciite_na_facebook_potunaha_s_12_zagubite_sa_za_19/

P.S: Ако и тези от epay пуснат IPO няма, очаквайте нови дъна на IT сферата, като им гледам къде рекламират големите си бюджети, и тия ще последват същата съдба и тази на дира. Така е, един бизнес зависи от хората в него. Като гледам и тук са едни умници недоучили. :)

epaygeniuos.png
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Я кажете някоя хубава книга за форекс и търговия с акции, ако е и с линкче цена няма да имате :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Te тези неща не стават туко така с една книга
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Мисълта ми е че с 1 не става, а и това иска години всеотдаване.

Има книги на БГ пазара на Ивайло Груев и Светлин Минев, за тези дето искат навлизат във Форекса, там е АБ-то - но като цяло това е технически анализ.

За фундаментален анализ, трябва солидни познания по икономика, финанси, счетоводство, предприемачество(за да можеш оцениш бизнеса) и т.н. от сорта
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Както вчера написах, Facebook си изглежда балонче.


Иначе, Майкрософт никога не можем да ги отпишем. Те се опитват да направят една цяла екосистема:

1. Windows - desktop, laptop, mobile, tv и т.н.
2. Dyanmics - ERP, CRM, BPM и т.н. бизнес софтуер за управление (Много силни в последните години и особено силeн се чертава да бъде Dynamics AX 2012)
3. Sharepoint - бизнес екстра- и интранет портал
4. Office - Word, Excel, Outlook, Access, Power Point, Visio и т.н. - бизнес софтуер, с който можеш почти всичко в съчетание с Sharepoint
5. XBOX - гейминг индустрия
6. So.cl - SOCL - социална мрежа
7....
8....

Ако погледнете от бизнес перспектива в момента продуктите на майкрософт могат да ви бъдат достатъчни за управлението на вашият бизнес и най-хубавото е, че се интегрират перфектно един с друг. От там бизнес клиените с Dynamics ще търсят телефони, които се базират на windows поради по-добрата и сигурна синхронизация и Nokia е взела едно много стратегическо решение.

Това, което ги спъва са open-source решенията, които набират сила, но предимството на Майкрософт е възможността за лесна интеграция, което често е напълно достатъчно условие да наклони везните в тяхна полза, особено в по-големите компании.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Ааааа днес са добре, нeма шанс да деактивират търговията с тях заради голям спад, натискааай :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Ааааа днес са добре, нeма шанс да деактивират търговията с тях заради голям спад, натискааай :)

Пак гълтат вода -4,56% към този момент или 32.47$
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Е да върна от $31, трябва корегира все пак това движение, за да може се скъси пак
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Блеки не ме послуша да продаваш сега можеше вече да си в орбита :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Хехе, Манта, казал съм ти що :) всичко дето лети не трябва се яде. Имам си подходи и принципи. Иначе споделям мнението ти, моето от доста време е че си е балон, обоснован и т.н. ще гледаме :) Ти като искаш като качи по-горе го продавай :), ИТ-то е далече за мен :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Ето и по темата:

http://www.marketwatch.com/story/morgan-stanley-cut-facebook-view-before-iporeport-2012-05-22

Както винаги големите надуха актива и го продадоха свърх скъпо, и играят срещу малките - борсата е сбирщината от големи институции надуващи цената и продаващи на тъпото инвеститор :D големи милярди става и ще стават, а в този случай трябва се самосезира SEC, но няма сериозно да ги отнесат Морган Стенли, като имат на разположение редица от държавния апарaт :D
 

Горе